Zamanla burun der mi kalkar m?

Konusu 'Burun Estetiği' forumundadır ve majezik tarafından 6 Eylül 2009 başlatılmıştır.

6 Eylül 2009
    Konu Sahibi : majezik
  1. majezik

majezik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ya,
    neredeyse üç hafta önce burnumdan ameliyat oldum. şu an burnum şiş biliyorum ve şeklinin tam oturmadığını falan da anlıyorum. forumda okuyorum bazı arkadaşlar bu donemdeki endişelerini doktorlarına sormuşlar. burnunun ucunun düşük olduğunu düşünenelere doktorları zamanla kalkacağını, ucundaki şişliklerin en geç inmesinden dolayı ilerde daha kalkık görüneceğini söylemişler... kimi arkadaşlar da burun deliklerinin çok ortada olduğundan ve çok kalkık olduğundan şikayetçi olmuşlar ve onlara da doktorları zamanla iner demiş.. sonuç olarak hangisi gerçek bunların.. ne oluyor burunlara uzun vadede..
    bu arada resmimi kırparak koyucam albüme, arkadaşlık önerisi gönderip bakar ve yorum yaparsanız sevinirim.. sizce bu burun ucu düşecek mi kalkacak mı?:1no2:

2. 6 Eylül 2009
  3. EU2

EU2 Guest

canım şimdi zamanla kalkması demek şu anlamda .

şimdi burnu ilk alcıdan cıkarınca boyle alından dupduz geliyor ya kavissis felem zamanla masajla o şişlik iniyor ve kavislenmeye baslıyor ...
    ee dupduz iken tabi kavisde burun ucuda dumduz oluyo belli olmuyo ... bu yuzden masajla şişlikleri atıyoruz ya kaviste burun ucunun kalkıklıgıda daha net gorunebiliyor...

ama ben burnu dusen kimseyi gormedim ...
    ha burun dusme olayıda burun ucu sarkması degildir canım eger burun ucu kaldırılmamışsa zaten hiç bi zaman kalkık olmayacaktır ...
    burun dusmesi içindeki kıkırdakların iyi yapılmaması yada yetersiz kıkırdak sonucu direnci kaybolmuştur ve içinden bir cokme yapar burun deliğini burun kanatları tıkar ... budur burun dusmesi ...
    yoksa burun ucu dusmesi diye birsey yok uzman ellerde yapılmışsa olay ...

4. 6 Eylül 2009
  5. cilek.35

cilek.35 Guest

Düşmez kalkmaz bir Allah

6. 6 Eylül 2009
  7. majezik

majezik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76

anladım canım teşekkür ederim cevabın için... benim doktorum masaj vermedi.. kavislenmesi ve oturması daha zaman alır o zaman.. eski burnum kemerliydi ama bu kadar uzun değildi.. dün gece uzun uzun ağladım pinokyo gibi olmuşum diye.. gundüzleri beğenmeye calısıyorum geceleri iyice depresif olup kendime söz geciremiyorum.. hep boyle kalıcakmıs gibi.. hep revüzyon gerekecekmiş gibi geliyor.. rahatladım ama biraz.. ucu daha inmeyecekse ve kavis gelince daha güzel olacaksa rahatladım valla.. teşekkür ederim kraliçe...

8. 6 Eylül 2009
  9. majezik

majezik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    off off.. burnumun içi kuru gibi... acıyor zaman zaman.. sanki kan pıhtısı deriye yapışmış ve kurumuş gibi.. dikişlerin ucu da tenime batıyor sanki.. zaman bir geçse de su sikayetlerim azalsa.. ve tabi en onemlisi şekli biraz otursa..
    burnum eskisinden iyi tabi ama sanki beklediğim bu değilmiş gibi.. bir de ben doktorumla görüştüğümde akşam geç olmuştu ve ben derdimi tam anlatamadım gibi gelmişti.. sadece onun hakkında yazılanlardan ona güvenmeliyim diye yaptığı tasarıma tekrar bakmamıştım.. daha doğrusu bakmak istediğimi söyleyememiştim.. dolayısıyla bu gunlerde kendime kızıyorum neden doktorla olan görüşmede kontrolü elime alıp tasarım üzerinde biraz daha durmadım diye..

10. 6 Eylül 2009
  11. EU2

EU2 Guest

rica ederim canım ilk baslarda ole alından dupduz inince evet pinokyo gibi oluyo bende oyle olmustum ama suan gayet toparladı istedigim şekli aldı sayılır şişlikler zaman zaman gelip gecsede tabiki 6 ayı beklemek şart ...

şimdi benim eşimde olacak estetik beni bekliyodu baktı gordu ve karar verdi ... ilk basta oda uzunmu ne diyodu hatta ameliyat fikri bile yoktu kafasında şimdi şekil alınca gidip gun aldı ...
    allahın izni ile bu ayın 15 inde eşimde olacak :)

dusun bana uzunmu az demişti bide şimdi cok begeniyor mesela ...

uzulme geccek eger doktıorun msj vermediyse yapma her dr un teknigi farklıdır ...
    bizimkiler verdi ama seninki gerek gormeyebilir ..

12. 6 Eylül 2009
  13. Deeryaa

Deeryaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canim burnunun ici kuruyorsa yada kan pihtisi felan olduysa, burun spray inden kullan ve temizle cok rahatlarsin..

14. 6 Eylül 2009
  15. EU2

EU2 Guest

okyanus suyu sık canım vermedimi dr un sana ... gerci alcılıken oda bi halta yaramıoda ...
    acılana kadar bende sıktım bişeye yaramadı ... acıldıktan sonra yaradı ...

16. 6 Eylül 2009
  17. majezik

majezik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76

duyduklarıma cok seviniyorum.. aynı seyleri yasayan ve su an burnundan memnun olan arkadaşlar umidimi artırıyor..umarım eşinin de gönlüne göre olur canım.. şimdiden geçmiş olsun dileklerimle.. çoook öptüm

18. 6 Eylül 2009
  19. majezik

majezik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    canım sıkıyoum aslında.. ama temizlemek için kulak çubugu pek işe yaramıyor bende.. kanatlara dokunmadan sümkürmeye calısıyorum.. ama ıslakken bile bir yerde birseyler batıyor gibi.. gecen gece de uykumdan uyandım deli gibi kasınıyor ve asla kaşıyamayacagım içimin kaldıramayacagı yerler.. ama tabi bunlar hep beklenen ve olması gereken seyler.. bir de sanırım iyileşen yara kasınır derler.. herhalde içi de iyileşiyordur...