zarar vermekten korkuyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve LiLithy tarafından 27 Haziran 2010 başlatılmıştır.

27 Haziran 2010
    Konu Sahibi : LiLithy
  1. LiLithy

LiLithy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    Bugun naptım ben yaaa . Kızlar o kadar agrasifleştim ki artık kendime dur diyemiyorum. Oldum olalı sinirli bi yapım vardı zaten ama son 6 7yıldır eskisi kadar sinirli, agrasif tavırlarım yoktu. Önceden sebebi ergenliktenmidir nedir sinirlendiğimde vurup kırar hırsımı çıkartırdım ama artık eskisi gibi değildim. Belki bi yaştan sonra kaynaklanan olgunlukmudur bilmiyorum ama sinirime hakim olmaya başladım ve sinirlendiğimde bi şekilde bastırıyordum fakat bu seferde hemen gözlerim doluyordu. Şimdi durumum yine değişti. Bugun bi sorun yaşadım hemde hiç tanımadığım bi adamla ve o an kendimi kaybettim adama nasıl bağırıyorum kendime hakim olamadım ve inanırmısınız ben kendimden korktum karşımdaki adam 2 katım adam bile benden korktu resmen canavara dönüştüm kötükedihüso o an o sinirle bunu anlayamıyorum ama şuan mantıklı düşünce o anki duygumun hırsımın ve nefretimin ne derece tehlikeli oldugunun farkındayım. Korkuyorum kendimden, bi sinir anında birine zarar vericem diye kontrol edemiyeceğim diye kendimden korkuyorum. :sinifsinif:

2. 27 Haziran 2010
  3. deliii

deliii Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende senin gibiyim..geçen gün benimde başıma bişey geldi çıldırmış gibi bağırdım adama..sonra sakinleşince farkettim resmen canavara dönüşmüşüm..kendime hakim olamadım..sanki ufacık şeyleri bile takıyor gibiyim..kendi kendime içimde mesele haline dönüştürüyorum.dışardan bakanda bana çok özenir,hiç bişey takmaz,neşeli diye..aslında öyle olmadığımı anladım...Allah yardımcımız olsun...

4. 27 Haziran 2010
  5. OFFPOFFF

OFFPOFFF çok özledim... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kolay kolay sinirlenmem ama sinirlendiğimde de gözüm doner...
    bugüne kadar kaç tane telefon parcaladim sayamiyorum bile..
    bir kere de erkek arkadasıma çok kızmıştım ve tırnaklarımı ensesine geçirmiştim:KK43: 2 hafta izi kaldı :KK43:
    küçükken de Abime çok zarar vermiştim..
    sinirlenince karşımdakini görmüyor gözüm..umrumda bile olmuyor..
    universitedeyken hocanın üstüne yurumustum..
    damarıma basıldığında psikopat olabiliyorum..

6. 27 Haziran 2010
  7. yusufun_annesi

yusufun_annesi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0

Valla bazen öyle şeyler yaşıyoruz ve öyle olaylarla karşılaşıyoruz ki;
    gazetelerin 3.sayfa haberlerine konu olan o cinnet anını tüm damarlarımızda hissediyoruz.
    Ama;
    Bir şekilde bir şeyler bizi tutuyor,tutmak zorunda.Kötü değiliz sadece sinirliyiz çünkü.
    Bu sebeble sanmam ki sizde birilerine zarar vereseniz,
    elbet faturası birine çıkıyor bu sinirli anların ama en ağır bedeli kişinin kendisi öder hep.
    Yani en büyük zarar kendinizedir.

8. 27 Haziran 2010
  9. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    ben tam tersini düşündüm.o sizin 2 katınız olan adam size zarar verseydi,yada bir gün bir psikopata rastladığınızda ve öyle avaz avaz bağırdığınızda,o kişi buna sinirlenip size bıçak çektiğinde hatta bunu yaralama ve öldürmeye kadar getirdiğinde olan yine size olacaktır. çünkü karşınızdaki insanı tanımıyorsunuz. bir gün böylesi karşınız açıkabilir ve kendinizi ya hastanede yada mezarda bulabilirsiniz.
    olmuyormu bu tip olaylar. dolu.
    biri ,hatırlıyorum yıllar önce,arabayla birini geçti diye sadece bunedenle yolu kesilip kurşun yağmuruna tutulmuştu
    . o yüzden kendi hayatınız için bu huyunuzdan vazgeçin bir an önce.:nazar:.

10. 27 Haziran 2010
  11. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar ben bile korktum sizden şu anda naniknanik

sakin olun lütfen :))

12. 27 Haziran 2010
  13. Metaphora

Metaphora Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    hırçın bir yapın var demekki,stresten uzak kalmaya çalış,meditasyon yoga falan yap,

her insan kendini kaybeder,ama bunu tanımadığın bir adama göstermen daha tehlikeli...

bende geçen gün sinirden farkında olmadan sevgilimin kolunu tırnaklayıp şakır şakır kanattım,çok utanıyorum:eek:

14. 27 Haziran 2010
  15. LiLithy

LiLithy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108

Çok haklısın. Ama inan asıl korkum bu gibi durumda birinin bana zarar vermesi değil allah korusun böyle bişey başıma gelebilr ama ben asıl başkasına zarar vermekten korkuyorum. Yani diyorum ki eger o sinir anında karşımdaki insana zarar verseydim bunun sonuçlarını nasıl kaldırabilirim birine zarar verme yada birini üzme fikri beni çok endişelendiriyor. Çünkü özümde kimsenin üzülmesini yada kimseye zarar gelmesini istemeyen biriyim ama demekki insan kendini bi yerde tutamıyormuş. İnanırmısınız hep dua ediyorum allahım nolur bi kargasanın içinde bulmayım kendimi diye çünkü nevrim dönünce kendimden nefret ediyorum o kişi ben değilim yaaa....

16. 27 Haziran 2010
  17. LiLithy

LiLithy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108

...Stresten uzak kalmaya çalışıyorum zaten. sürekli kendimi temkinliyorum yogadan felan anlamam maalesef doktora gitmeyidi düşündüm ama bu aralar doktor içn ne zamanım var nede param Birde bu yaşadığım olaylar sadece dünkü olaydan kaynaklanan bi durum değil bende sinir anında karşımdaki insana ufak tefek zarar verdiğim için günün birinde dönülmez bi hata yapnaktan korkuyorum

18. 27 Haziran 2010
  19. GazozGofret

GazozGofret Moonlight Sonata... Üye

Beğenildi:
    1.961
    Ödül Puanları:
    238
    ben de sen gibi çok aşırı sinirliyim ufak şeylerden bile nem kapıyorum.sinirden beynim ağrıyo.gözüm dönüyo resmen her şeyi yapabilecek kapasitedeyim o an. ve sinirimi azıcık bastırsam gözlerim doluyo...ben kendime bi çözüm bulabilsem... bilmiyorumkismile ben ona buna şuna her şeye sinirleniyorum :sinifsinif: