Zavallı Kadınım!

Konusu 'Hayat Bilgisi' forumundadır ve EU2 tarafından 1 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

  1 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : EU2
 1. EU2

  EU2 Guest

  Kadınlar Kulübü üyelerinin hemen hepsi şehirlerde yaşıyor. Kimimiz çalışan kadın , kimimiz ev kadınıyız. Elimizin altında bilgisayar olma şansına sahip olduğumuz için biraraya gelip iyi kötü birçok şeyi paylaşıyoruz. İnternet dünyasında herşey elimizin altında ki, bu da bize öğrenme ve kendimizi geliştirme şansı sağlıyor.

  Şimdi sahip olduklarımız değil olmadıklarımızla ilgili, başka kadınların hayatlarıyla ilgili bişeyler yazmak istiyorum. Bizim tuzumuz kuru diye gözlerimizi ve kulaklarımızı kapatmak kolaya kaçmak olur arkadaşlar ve ben kolaycı olmak istemiyorum.

  Dün yaşadığım bir olayı kadın dayanışmasına istinaden size aktarıyorum:

  Ev işlerime yardıma gelen bir kadın vardı geçen sene Emine diye. Namusu ve alınteriyle çalışan insanlara sonsuz saygı duyduyğum için, Emine de sizlerden biriydi bana göre. 25 yaşında 3 çocuk annesi Sivaslı Emine utangaç gülümsemesiyle çocuksu, sessiz ve çalışkan bir kadındı. Kendiyle ilgili fazla birşey anlatmasa da eşinin çalışmadığını, içki içtiğini, geçim zorluğu çektiklerini kaçırırdı zaman zaman ağzından. Bazen eşinin Emine yi hırpaladığını farkederdim, gizlemeye çalışsa da. Gururlu bir kadın olduğunu bildiğimden sormak istemedim incitmemek için ama hep içim içimi yedi Emineciğin şiddet kurbanı olmasına. Geçen senenin sonunda aniden işi bıraktı hatta aylık parasını almaya gelen kocası söyledi bana.

  Dün iş dönüşü uğramam gerek bir yer nedeniyle şehrin kenar semtlerine düştü yolum. Karşıdan karşıya geçen tekerlekli iskemleli bir kadına yol vermek için durdum. Gayrı ihtiyari kadına baklarken birden kafamdan aşağı kaynar sular döküldü. Emineydi bu kadın!!

  Arabadan indiğim gibi bir solukta yanına vardım emin olmak için. Karşısında aniden beni gören Emine de çok şaşırmıştı. İlk lafım
  - Ne oldu sana böyle, oldu.......

  Sonrasında neler konuştuk nooldu kısmının ayrıntılarını geçip hemen durumu anlatıcam sizlere:

  Emine kocasından yediği şiddetli bir dayaktan kaçarken oturduğu semtin yukarısına çıkan sokak merdivenlerinden yuvarlanıp omurgasını incitmiş. Gördüğü zarar onu ömür boyu tekerlekli iskemleye mahkum etmiş. (İskemleyi de alan hayırsever biri)


  Şimdi ben sinirden, öfkeden, üzüntüden, acıdan kudurmam mı!!! Gencecik bir kadının hayatı karardı. Bu hakkı kocası olacak adama kim veriyor!! Kadınları dövme hakkını kimden alıyorlar. Bu nasıl vicdan, nasıl ahlak??? Erkeklik buysa eğer ben böyle erkekliğe lanetler ediyorum!!!!

  Bu işin peşini bırakmayacam ve o adamın cezasını çekmesi için elimden geleni yapıcam. Kadını çocuklarını öne sürerek tehditle, ölüm korkusuyla baskıya sindirmiş şikayetçi olmasın diye. Ama bu iş bu kadar kolay değil. tanıdığım kim varsa Avukat, Dr (belki hala şansı vardır Emine nin ), işadamı...vb akşam seferber ettim.

  Eminenin kaderini değiştirmek, kadınların kaderini değiştirmek için birşey yapmalı. Birşley yapmalı! Ben ne gerekiyorsa yapacağım! Sizlerde etrafınızda gördüğünüz şiddete seyirci kalmayın noluur! :KK43: Ve yaşadığınız hayatların kıymetini bilin.
   
 2. 1 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : EU2
 3. *mavili*

  *mavili* ...:::Ruzişim:::... Pro Üye

  Katılım:
  26 Şubat 2007
  Mesajlar:
  3.602
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  benim babam da annemi senelerce hep dövdü bi gözünü kör etti bir bacağı tutmuyo..bağırsak kanseri oldu...seyirci kaldım maalesef küçüktüm elimden bişey gelmedi..artık ayrıldılar ama şimdi herşey daha kötü :KK43:
   
 4. 1 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : EU2
 5. Eski_dxuxnya

  Eski_dxuxnya Aktif Üye Üye

  Katılım:
  28 Mart 2007
  Mesajlar:
  329
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  Okuduklarım karşısında dumura uğramış durumdayım inan.zavallı olan kim aslında bu tartışmaya açık bi konu tabi, eşine ve çocuklarına başka şey vermeye yeteneği olmayan, iletişim yoksunu bu yaratıktır asıl zavallı!!!!

  Canım, duyarlılığından dolayı seni çok takdir ettim, eminenin sana ihtiyacı var...(şu an sinirden titriyorum) fiilen sana destek vermek isterdim bu eyleminde ama manen destekliyorum seni burdan- ve söylemlerimi samimiyetime vermeni umud ederek diyorum ki

  GÖREYİM SENİ ARKADAŞIM, ONUN HAKKINI YERDE KOYMAYASIN
   
 6. 1 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : EU2
 7. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.608
  Beğenildi:
  5.137
  Ödül Puanları:
  438
  keşke o hale gelmeden şikayet etseydiniz keşke kadın sığınma evine vs başvursaydı o hale gelmeden
   
 8. 1 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : EU2
 9. kuzum

  kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  8.591
  Beğenildi:
  252
  Ödül Puanları:
  163
  Emine gibi daha niceleri, çaresiz, boynu bükük. Cellat kocaları yüzünden hayatı kararan nice Emineler...
  Yazık Emineme. Daha 25 yaşında 3 çocuklu, alkolik, pis, işsiz bir koca. Ve 3 tane kuzusunu evde bırakıp evin geçimini sağlamaya çalışan zavallı Emine.Günahı nedir Emine'nin.

  Dayakla güç gösteri yapan, karşısındakini pıstıran, cahil, bir baltaya sap olamamış kocaları şiddetle kınıyorum.
   
 10. 1 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : EU2
 11. EU2

  EU2 Guest


  Ben ailemde yada yakın çevremde böyle şeyler görmedim ve bunlara şahit oldukça dehşete kapılıyorum! Senin ve annen adına da çok üzüldüm arkadaşım :KK43:(( Cehennem hayatı yaşamayı hiçbir kadın hak etmiyor. :1no2:


  Kızlar merak etmeyin ben Emine yi asla bırakmam artık. Şu an ilk işim ona ve çocuklarına yaşayacakları güvenli bir ortam bulmak. İstanbul dan Dr bir arkadaşımla görüşürüyorum, Emine yi muayene edip emar vs çekecek tekrar. Allah bilir devlet hastahanesinden fazla ilgilenmeyip savmışlardır kadını. İnşallah geleceği için ümit vardır bu gencecik insanın.

  Duyarlılığınız için asıl ben teşekkür ederim.
   
 12. 1 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : EU2
 13. kuzum

  kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  8.591
  Beğenildi:
  252
  Ödül Puanları:
  163
  Kusura bakma ama kansızmış baban arkadaşım.Babalık bir tarafa insan olarak kınıyorum babanı. Bilmiyormuymuş çocuğun cinsiyetini erkek belirler. Bu konuda Kadının hiçbir fonksiyonun olmadığını bilmiyormuymuş. herşeyden önce hayırlısını dilemek gerektiğini bilmiyormuymuş. Üstelik daha karısı öleli 21 gün olmuşken evlenecek kadar kansızmış. (kusura bakma babana söylediklerim için ama çok sinirlendim) Şu andaki durumunu çok merak ettim babanın? Hiç pişmanlığı yokmu acaba
   
 14. 1 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : EU2
 15. yesilim

  yesilim Popüler Üye Pro Üye

  Katılım:
  25 Kasım 2006
  Mesajlar:
  9.033
  Beğenildi:
  11
  Ödül Puanları:
  148
  Seni buradan sadece tebrik edebilirim Emine ve tüm Emine gibi çaresizler adına
  Elinden geleni yap Beyhan..Gelişen olaylarıda duyurursan herkese örnek olsun
  Yüreğine,cesaretine sağlık olsun
  :1hug: a.s.
   
 16. 1 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : EU2
 17. gamzelimm

  gamzelimm Guest

  arkadaşlar okuduklarım karşısın da inanaın kanım dondu ya..
  bu ne cehalettri bu ne kendini bilmezliktir anlamdım ya bunlarda adam diye geziyo dimi ortalıkta..yazıklar olsun ya , bunları nasıl adam edriz bilmeme ama destek olmalıyız bunları yaşayan kadınlara gerçekten..
  beyhan ablacım seni taktir ettim doğrusu keşke daha önce sorup yardım edebilsyedin ya, ama kader olcak ya başa geliyo işte ..
  ablacım iyi haberlerini bekliyorum binlerce emine var böyle kurtarılacak..
  bi ara bende bi arkadaşım dayak yerken kayınpederini elinden almıştım adam beni dövcekti nerdeyse öyle güçsüz hissediyolarki kendilerini yardım eddilim ne olur..
  bende evimi açıp 2 gün baktım eşi gelip aldı ve ayrı ev açması şartını koduk şimdi atrı ve mutlular neler var neler yaa..
  off kötü oldum ben yinnee..
   
 18. 1 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : EU2
 19. irna

  irna Popüler Üye Üye

  Katılım:
  16 Haziran 2007
  Mesajlar:
  6.862
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  146
  kadına vuran eller kırılsın inşallah,burdan beddua etmekten bi hal oldum.emineyede sanada allah yardımcı olsun,olsunki böyle asalaklar cezasını bulsun .of ne diyecemi bilmiyorumÇok üzgünüm çoook:çok üzgünüm: