Zayıflamada yeni bir moda ; YEŞİL KAHVE

Konusu 'Güncel Diyet Haberleri' forumundadır ve nno_commentt tarafından 8 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

8 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : nno_commentt
  1. nno_commentt

nno_commentt Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    3
    Özel Mesaj At
    Green Coffee (Yeşil Kahve)

Yeşil kahve, kökboyasıgiller (Rubiaceae) familyasının Coffea cinsinden 5 metreye kadar büyüyebilen bir ağaçtır. Normal kahve gibi kavrulma işleminden geçmediği için, faydalı etkilerini kaybetmemiştir.

İçeriğindeki kafein ve klorojenik asit sayesinde, yağ yakımını hızlandırır. Bazal metabolizmayı hızlandırır. Çok yüksek antioksidan etkiye sahiptir, serbest radikallerin zararlı etkilerini önler. Enerji verir. Şeker hastalığı riskini azaltıcı etkisi vardır. Hipertansiyon üzerinde iyileştirici etkisi vardır.

Etkileri ve Kullanım Alanları:

İçeriğindeki kafein ve klorojenik asit sayesinde, yağ yakımını hızlandırır. Bazal metabolizmayı hızlandırır. Çok yüksek antioksidan etkiye sahiptir, serbest radikallerin zararlı etkilerini önler. Enerji verir. Şeker hastalığı riskini azaltıcı etkisi vardır. Hipertansiyon üzerinde iyileştirici etkisi vardıCinnamon (Tarçın)Tarçın (Cinnamomum), Defnegiller familyasından, Hindistan ve Sri Lanka orijinli bir ağaçtır. Yaprak dökmeyen, aromatik kokulu küçük bir ağaç olan tarçın, dünyanın en önemli baharatlarından ve bilinen en eski bitkilerdendir. Kullanılan kısmı, bitkinin sürgünlerinin kurutulmuş iç kabuğudur. Zengin bir lif kaynağıdır. Yüksek miktarda manganez içerir

Yeşil çaydan sonra önümüzdeki on yıl içerisinde popüleritesini hızla artıracak yeni içeceklerden birisi de yeşil kahve olacak.
    Besin destekleri sektöründe antioksidan ve kilo verme desteği olarak sıkca karşımıza çıkmaya başlayan yeşil kahve kapsül ve ekstrelerinden sonra Nestle de ilk yeşil kahveli “green blend” kahveyi Amerika ve Avusturalya’da piyasaya sundu.

Yeşil kahve tanelerini kavrulmadan önce öğütüp evde filtre kahve olarak hazırlamak mümkün.

Antioksidan polifenollerce zengin yeşil taneler normal kahveye göre koku ve aroma yönünden çok daha fakir ancak lezzet şaşırtıcı derecede normal kahveye benziyor. Fincana uzandığınızda normal kahvenin sizi vuran kokusu yeşil kahvede yok. Renk daha sarı ve berrak. Bu alışılmışın dışında yeşil kahveden ilk yudumu almanızla beraber fincanı rahatca bitirebileceğinizi düşünüyorsunuz. İçimi yeşil çaydan çok çok daha kolay ve keyifli. O nedenle yeşil çaydan daha hızlı popüler olacağını düşünmek hatalı olmaz.

Yeşil kahve tanelerinin form koruyan, mineralce zengin ve antioksidan faydalarından yararlanmak için filtre sıcak yeşil kahve şuan için en pratik seçim.

Ben yeşil arabica tanelerini öğütüp yeşil sıcak bir içeceğe dönüştürdüm. Yeşil taneleri kakule veya defne yaprağı ile beraber öğütüp hazırlamak lezzet uyumu sağlar ve sağlık faydalarını artırır.
  2. 8 Mayıs 2010
  3. nno_commentt

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    3
    Özel Mesaj At
    Arkadaşlar ben bugün bakırköyde yeşil kahve satan bi yer gördüm adam kesin zayıfaltıyor dedi..Günde 3 fincanı geçmemk şartıyla normal türk kahvesi gibi pişirip iç dedi..Aldım ve bugün denicem..Sonucu size bildirirm..
  4. 8 Mayıs 2010
  5. selena

selena araştırmacı Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    fiyatı ne kadar canım?
  6. 8 Mayıs 2010
  7. nno_commentt

Beğenileri:
    17
    Ödül Puanları:
    3
    Özel Mesaj At
    ben bugün 50 gr aldım denemelik baya koydu 2,5 tl :)
  8. 10 Mayıs 2010
  9. SipidiGonzales

SipidiGonzales Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    evet arkadaşlar var mı kullanan ve etkisini gören ?
  10. 16 Mayıs 2010
  11. SipidiGonzales

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    .....................
  12. 17 Mayıs 2010
  13. 4Mart

4Mart Çok Pis Aşık Olduummm:)) Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bende 1 yıldır anneme şeker hastalığı için içiriyordum meğerse ne mübarek şeymiş bu yeşil kahve:)
  14. 17 Mayıs 2010
  15. SipidiGonzales

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    peki annende kilo verdirme gibi bir etkisi oldu mu?
  16. 17 Mayıs 2010
  17. zeynep_kurubas

zeynep_kurubas Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    enteresan hadi hayırlısı bakalım
  18. 17 Mayıs 2010
  19. LOCA

LOCA Kaçıyorum Kovalama! Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    48
    Özel Mesaj At
    hiç duymamıştım bilmiyorumkismile her aktarda bulunurmuki bide tadı nasıl,şeker koyucazmı içine biliyorum çok soru sordum.:kedi: