zayıf hamile olanlar....

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ozlem28 tarafından 7 Aralık 2009 başlatılmıştır.

7 Aralık 2009
    Konu Sahibi : ozlem28
  1. ozlem28

ozlem28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar zayıf olarak hamile kalan varmı içinizde? ben 47 kiloyla hamile kaldım, 10 haftalık oldu bebek.48 kiloyum. kiloyu hiç sevmiyorum oyüzden hamile olmadan önce hiç kilo almak istemedim. benim için ideal kilodayım ama bebek için acaba kilom azmı diye endişeleniyorum.

2. 7 Aralık 2009
  3. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Kilonu korumak adına çok çok az yediğini düşünüyorum nedense..::)

Ben de senin gibi çok dikkat ediyorum ama sebze meyve süt yoğurt beyaz et mutlaka yemelisin..

Bence iyi gibi, Doktorun ne diyor?

siderolites bunu beğendi.
  4. 7 Aralık 2009
  5. Chitlembiq

Chitlembiq Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben de 46 ile hamile kaldım. Şu an 59 kiloyum. 33. haftamdayım. Toplamda 13 kilo aldım. Bebeğimin gelişimi de haftasına göre normal. Hiç bir sıkıntı da yaşamadım şimdiye kadar. Çok yemek değil önemli besinleri yemek önemli. Sebze, meyve, baklagil, et, süt, yogurt gibi.

6. 7 Aralık 2009
  7. ozlem28

ozlem28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    108
    doktorum hiçbirşey söylemedi.zaten ondan memnun değilim yakın diye geçici olarak gittim. şimdi nene hatuna gitmek istiyorum ama biraz uzak kalıyor napacam bilmem.kartalda oturuyorum.iştahım aynı eskisi gibi, sadece eskiden abur cubur yerdim,hamurişi falan şimdi yemiyorum onun yerine faydalı olacak şeyleri yemeye çalışıyorum.hergün birbardak süt,bir kase yoğurt,bir yumurta,birkaç ceviz mutlaka yiyorum. sabah öğle akşam öğün atlamadan yiyorum.aralarda süt,yoğurt,meyve tüketiyorum.bol su içmeye çalışıyorum.genelde sebze ağırlıklı beslenirim,şuandada öyle kendimi biraz zorlayarak et yiyorum. ama balık yiyemiyorum hiç tek sorunum o.onun yerine cevizle idare ediyorum.. az az da olsa bütün besinlerden yemeye çalışıyorum işte..sonuçta sürekli bulantısı olup hiçbirşey yemeden üç ayını dolduran birçok insan da var.çokşükür bulantım yok en azından..

8. 7 Aralık 2009
  9. tugyann

tugyann sehle84 Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bende 51 kilo ile hamile kaldım 16 haftalık hamileyim 55 kiloyum her ay bir kilo alıyorum herhalde şuanda doktorum iyi dedi bende çok şükür aşerme yaşamadım 5 aydan sonra daha hızlı kilo alınıyo dedilera bakalım artık ben alıyım kilo hiç takmıyorum yeterki bebeğim sağlıklı olsun ben çabuk kilo veriyorum o yüzden doğumdan sonra veriliyo zaten bence takmayın hamiliğin keyfini çıkarın ben öyle yapıyorum herşeyden yemeğe çalışıyorum hiç kısıtlamıyorum kendimi.

10. 7 Aralık 2009
  11. sekercik

sekercik oğlumun kardeşi gel gel:) Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben 47 ile hamiş kaldım 68 ile doğurdum:) hamile olduğuma kimse inanmıyordu gayet de sağlıklıydım bebeğim de sağlıklı merak etme doğru beslendikten sonra önemli değil yeterki bebeğe gerekli vitaminleri tam al şimdi de diyet filan yapmadığım halde 60 kiloyum kilo umrumda değil bebeğim iyi olsun da:)

12. 7 Aralık 2009
  13. megryann

megryann Aşkımın aşkı.... Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    Canım ben 44 le hamile kaldım 14 hafta olana kadar hiç kilo alamadım.Midem çok sıkıntı yarattı.Şu an 49 kilo oldum.26 haftanın içindeyiz nasipse.Sakın kendini sıkma yemek yememek için.Her şey bebeğin için.Sağ salim doğana kadar canın ne istiyorsa ye.Doğumdan sonra nasipse veririz inş. hepimizde....

14. 7 Aralık 2009
  15. dnzece

dnzece Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    86
    ben 43 ile hamile kaldım. 14. haftadayım 3 kilo aldım. doktor zayıfsın dedi ama çokta rahatsız değilim kilomdan. önemli olan doğru beslenmek. herşeyden yiyorum ben. hem zaten son zamanlara doğru mutlaka kilo alınır.acele etmemek lazım.

16. 7 Aralık 2009
  17. Ofeliya

Ofeliya hayatımın aşkı 3 erkek))) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    meraba canım bak cok sukur bulantın yok.benım bu konuda cok sıkıntım var.sureklı cıkarıyorum yedıklerımı.sımdı 9 haftalık hamıleyım kılomda 52i.sanırım 50 kıloyla hamıle kalmıtım

yaseyas bunu beğendi.
  18. 7 Aralık 2009
  19. ozlem28

ozlem28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    108
    yemiyeyim diye sıkmıyorum kendimi ama yiyeyim diyede zorlamıyorum. canım ne isterse yiyorum, hamur işi abur cubur yersem dengeli beslenemem diye onları fazla yemiyorum, çok canım isterse sadece. inş. sorunsuz bişekilde devam eder hamileliğim..çevremdekiler hep çok zayıfsın bünyen zayıf dedikleri için biraz tereddüt ediyordum bebek için..ama yazdıklarınız içimi rahatlattı tşkrler..:KK66: