Zayıf ve genç kalmak için kara üzüm

Konusu 'Güncel Diyet Haberleri' forumundadır ve Madamiks tarafından 13 Ekim 2010 başlatılmıştır.

13 Ekim 2010
    Konu Sahibi : Madamiks
  1. Madamiks

Madamiks Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    İçerdiği maddeler sayesinde güzellik iksiri olarak nitelendirilen kara üzümün zayıflama diyetlerinde de rahatlıkla kullanılabileceğini belirten Çelik, “Kara üzümün kabuklarında yer alan resveratrol maddesinin birçok önemli yararı vardır. Kadınlar kara üzümü ezip yüzlerine maske yapabilirler. Ezilmiş kara üzümü bir saat yüzlerinde beklettiklerinde cildi taze tutarak, yüz güzelliği de sağlamak ve kırışıklıkları önlemekte faydası vardır. Öte yandan yoğun renginden dolayı ciddi bir antioksidan deposu olan kokulu kara üzümler doktor tavsiyesinde zayıflamada da etkili olmaktadır. Gençleşmek ve zayıflamak isteyen bayanlar güzellik iksiri kara üzüm kullansın” dedi.

Karadeniz Bölgesi'nde yetişen kokulu üzümlerin kabukları ve çekirdekleri ile beraber tüketilmesi veya suyu sıkılarak içilmesi gerektiğini de açıklayan Çelik, şunları söyledi:

“Üzümdeki inositol, kolesterol düzeyini azaltmaya yardımcıdır. Bu besindeki B1 vitamini kan şekerinin yakılması, kalp sağlığının korunması ve öğrenme gibi beyin fonksiyonları için gerekli olan bir vitamindir. Yaşlanmaya karşı koruduğu gibi, alkol ve sigaranın zararlı etkilerini de azaltır. Vücuttaki yağların erimesi için yardımcı olur. Kabuk ve çekirdekleri bağırsak metabolizmasını hızlandırır.

Kara üzüm, vücutta yağların erimesine yardımcı olarak cildin taze ve temiz bir görünüm almasını sağlar. İçerdiği maddeler sayesinde güzellik iksiri olarak nitelendiriliyor. Bir salkım kara üzüm veya buna eş değer kurutulmuş kara üzüm, vücudu ve beyin hücrelerini zindeleştiriyor. Bir kilo üzüm, bin 150 gram süt, 390 gram et, 300 gram ekmek ve bin 200 gram patatese eşdeğerdir. Bu nedenle de aynı zamanda bayanlar için en ideal rejim menüsüdür.”

alıntı

2. 29 Ekim 2010
  3. eczreyrey

eczreyrey Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    61
    gerçekten çok ilginç o zaman üzüm diyetine başlıyorum ben ::)

4. 18 Aralık 2010
  5. meleyi

meleyi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ya hayatım bu kara üzümün kurusu mu tazesi mi zayıflatıyor?:KK16:

6. 18 Aralık 2010
  7. Madamiks

Madamiks Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    Yaş üzüm canım :))Kabukları ve çekirdeği ile birlikte tüketilmeli veya suyu sıkılarak içilmeli diyorlar..

8. 18 Aralık 2010
  9. independent

independent O la la ! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    o zaman mesela şarap ta üzümden yapılıyo fransızlarında kahvaltılarına dahi 1 kadeh şarapla başladıklarını fln duymuştum ve de en ince toplumlardan biri diye biliyorum... o zaman alkol tüketimini de parantez açıp bira,rakı yerine kırmızı şarap diyebilirmiyiz?? :-) (yılbaşı için bahane arıyorum şu anda da :KK70: )

10. 18 Aralık 2010
  11. Madamiks

Madamiks Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    153
    Aşırıya kaçmamak kaydıyla zaten şarabın insan vücuduna faydaları söyleniyor.Fakat bu hergün en fazla iki kadeh şarap için:))

12. 19 Aralık 2010
  13. independent

independent O la la ! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    ahaha :KK70: ay çok mutlu oldum ya bunu annemle de paylaşmalıyım :KK70: :KK70:

14. 20 Aralık 2010
  15. Beyhan__

Beyhan__ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ara öğün olarak ben de kara üzüm falan tercih ediyorum. Hem tatlı isteğimi azaltıyor hem de yararlı olduğunu okumuştum. Şimdi iyice aklıma yattı :nazar:

16. 30 Aralık 2010
  17. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.403
    Ödül Puanları:
    238
    Bende 1 paket bimden aldım çikolatadan sağlıklı tadıda hoş ayrıcada genç kalmak artısı hafızayıda kuvvetlendiriyor

18. 3 Ocak 2011
  19. KilicBaligi

KilicBaligi Albay Pro Üye

Beğenildi:
    6.715
    Ödül Puanları:
    238
    Evet ama kara üzümün aynı zmanda bir fito-ostrojen kaynağı olduğunu ve abartırsanız hoş kalçalar ve bir miktar selülit sahibi olacağınızıda hesap edin :)