Zayıflama Kampında Ölüm

Konusu 'Güncel Diyet Haberleri' forumundadır ve sana_baby tarafından 8 Eylül 2008 başlatılmıştır.

8 Eylül 2008
    Konu Sahibi : sana_baby
  1. sana_baby

sana_baby Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Doktor Muzaffer Kuşhan’ın Polenezköy’-deki lüks zayıflama kliniği 19 yaşındaki Dila’nın ölümüyle sarsıldı. Türkiye’nin tanınmış işadamlarından Ali Dürüst’ün yeğeni Dila Kurt 1,5 ayda 15 kilo birden verince kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Bu olay üzerine tüm gözler daha önce de bir Amerikalı işadamının ölümüyle gündeme gelen Kuşhan’ın ünlü kliniğine çevrildi.

Belirlenen program çerçevesinde kendisine verilen sabah, öğle, akşam öğünlerini yedi, sıkı bir egzersiz programına alındı. Ölümün olduğu gün Dila’yı annesi, babası ve kardeşleri ziyarete gelmişti. Kız kardeşi Şima’ya ders çalıştıran Dila aniden oturduğu yerden yere düştü. Bir anda mosmor olan genç kıza ilk müdahale ailesinden geldi.

Kızlarının kalp krizi geçirdiğini anlayan aile “Doktor” diye bağırdı, fakat artık çok geçti. Dila üç dakika içinde geçirdiği kalp krizi sonucu öldü.

Gerçekten çok üzücü kilolarımızdan kurtulmaya çalışırken saglıgımızdan olmayalım.En saglıklısı haftada 2kg geçmemek diyetisyenlernde söyledigi gibi normali bu vucuda bukadar yüklenmeyelim..

Son düzenleyen: Moderatör: 28 Mayıs 2009
  2. 8 Eylül 2008
  3. edda1985

edda1985 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    bende okudum ya kız 19 yaşındaymış daha yazık...
    muzaffer kuşkanın sitesine girip inceledim baya insnı zayıflatmışlar ama ölümlerde cabası gim göze alır güvenir....

4. 8 Eylül 2008
  5. darkblue

darkblue Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    yazık cok yazık keşke kilolu olsaydı da hayat da olsaydı orası zayıflama kampı değil nazi kampına benzemiş allah rahmet eylesin gül gibi gencecik kız ölüme gitmiş. Kampın programını okudumda günde günde sabah akşam toplam 14 km yurutuyorlar doğru durust beslenme yok kuzenım gıtmıstı ac kalıyorlarmıs arada tekrar yüzme yada spor ustune de bir ton para verıyorsunuz ve gül gibi gencecik evlanı kalp krizinden kaybet allah sabırlar versin ailesine yakınlarına eşine dostuna....

6. 8 Eylül 2008
  7. çamaxsxxixrsuyu

çamaxsxxixrsuyu ♥etmiyorum eyvallah♥ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    öncelikle Allah rahmet eğlesin....yakınlarının başı sağolsun...okuyunca şaşırdım şimdi...ben de hep çok param olunca ilk işim oraya gitmek olacak deyip duruyordum...Allahtan çok param olma gibi bir şansım yokmuş....çünkü ben orada amacın sadece zayıflatmak olduğunu değil, sağlık olduğunu da düşünüyordum....bence ilk kampa alınmadan önce oraya başvuranların kamp için uygun olup olmadığını belirlemek ve düzenli kontrol yapmak gerek..eminim şimdi öyle bir açıklama yapacaklardır ve belki de yapıyorlardır gerçekten ama görmezden gelmiş olma ihtimalleri de var.....zaten kilo sağlık için verilmeli, kilo vermek için sağlığımdan olacaksam vermeyim kilolarımı.......

8. 8 Eylül 2008
  9. EU1

EU1 Guest

1.5 ayda 15 kilo baya fazla. hele bir de kalple ilgili ufak da olsa 1 sorunu varsa bu kadar hızlı kilo vermek daha da tehlikeli olmuştur. ailesinin başı sağolsun ..

10. 9 Eylül 2008
  11. chocolategirl

chocolategirl oooppss! Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    153
    ben de bir ara arastirmistim o klinigi... verilen yemek cok az degil ama spor cok fazla yapiyorlar...gunluk 4-5 saati spora ayiriyorlar.mutlaka kalbin ritmi bozulmustur,ben oyle dusunuyorum...
    merak ettigim sey su; suanda orada geride kalanlar nasil devam edebiliyorlar?
    Allah ailesine sabir versin,cok zor...

12. 9 Eylül 2008
  13. Feyza79

Feyza79 kar ciceklerim Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    yazik gencecik bir beden daha topraga kavusmus.birde dr.konturolünde sözde.kizlar saglikligimizi kaybetmeden yapalim su diyetleri.aslinda normal yiyceksin iki tabak yiyorsan bir tabak yiyceksin.bu kilolar sadece spor eksikliginden yapisip kaliyor üzerimize hareket azligindan.ALLAH RAHMET EYLESIN:AILESINE SABIR VERSIN INSALLAH:

14. 9 Eylül 2008
  15. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    değer miydi hiç ya, yazık günah bu insanlara, varsın kilolu olsaydı yine :KK43:

16. 9 Eylül 2008
  17. evrem716

evrem716 İşte benn! Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    Herkesin metabolizması farklı çalışır herkesin sağlık sorunları farklıdır. Bu durumda herkese aynı diyeti uygulamak yanlış. Çok yazık olmuş.

18. 10 Eylül 2008
  19. seaBahAR

seaBahAR de profundis Editor

Beğenildi:
    8.196
    Ödül Puanları:
    238
    Asıl ilginç olan Sağlık Bakanlığı'nın konuya dair yaptığı açıklama: Kuşhan'ın Zayıflama Merkezi, sağlık kuruluşu olarak herhangi bir ruhsat/izin belgesine sahip değilmiş..
    Bildiğiniz otel statüsünde..
    Hani özrü, kabahatinden büyük derler ya, bu misal.. Böyle bir izni olmadığı için bizim yükümlülüğümüzde değil diyorlar..

Hey yavrum hey!

Güler misin? Öldürür müsün? Ve kimi?