Zayıflama Sonrası Sarkma

Konusu 'Güncel Diyet Haberleri' forumundadır ve Cicilikiz tarafından 15 Haziran 2010 başlatılmıştır.

  15 Haziran 2010
  Konu Sahibi : Cicilikiz
 1. Cicilikiz

  Cicilikiz Popüler Üye Üye

  Katılım:
  24 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  1.972
  Beğenildi:
  6
  Ödül Puanları:
  106
  Zayıflama sonrası sarkma neden olur ve yüzümüz neden çöker?

  Yüzün çökme nedenlerini iç ve dış sebeplere bağlı olduğunu söyleyebiliriz.. Zayıflama sonrası sarkma deri altında bulunan hacmin hızla kaybolmasıyla ortaya cıkmaktadır.. Deri altı hacmi kas, yağ ve iskelet oluşturmaktadır. Hatalı yapılan diyetler yüzde ve vücutta zayıflama sonrası sarkma ve yüzde çökmelere neden olmaktadır.

  Özellikle yanakların çökmesi ve kaş düşmeleri zayıflama sonrası yaşanan sıkıntılardandır. 35 yaş üstü insanlarda hızlı ve fazla kilo kaybı ve kilo alınması önlenmezse yüzünü ve cildini yaşlandırmaktadır.

  Ancak vücudumuzda yaşlanmayı en belirgin gösteren yüzümüz olduğu için ona vereceğimiz önemde bu oranda artmaktadır.

  Hızlı kilo kayıplarında yüzümüzün dışında kol, göğüs, bacak içi ve kalça sarkmaları da olmaktadır.

  Yüz çökmesinde bayanlar erkeklerden daha fazla etkilenmektedir. Bunun nedeni ise erkeklerin güçlü kemik yapısı ve kalın deriye sahip olmalırıdır..

  Zayıflama sonrası sarkma ve yüzün çökmemesi için ne yapmak mümkündür?

  Hızlı ve düzensiz kilo kaybının sebebi yüzünüzün sarkması olmamalıdır. Bunun için spor yaparak yavaş kilo kaybı yapmanız vücudunuzda sarkmalara ve yüzünüzün çökmesine engel olacaktır.
  Bu esnada özellikle güneş hasarından korunmak gerekir. Hacim kaybeden yüzde güneş hasarı sarkmayı hızlandırır. Güneş hasarlı ciltte kollajenler yeteri kadar sağlıklı olmamaktadırr, içi boşalmış deriyi yerinde tutamamaktadırlar.

  Fazla kilo verme hedefleniyor ise, yüz derisindeki kollajen miktarını ve yapımını uyaran başta lazer tedavileri olmak üzere bazı estetik tedaviler yapılması uygun olacaktır.

  Bir başka estetik tedavi ise, bedenin yağ açısından fazla olan bölgelerinden yağların alınıp -80 derecede saklamasıdır. Zayıflama bittiğinde ya da zayıflama devam ederken kişiye bu hücreler liposuction yöntemi ile enjekte edilebilmektedir..

  Zayıflama tamamlanınca, bazı bölgelerde dirençli yağlar kalmış olabilir. Bunlar da yüz için kullanılabilir. Kişi, önceki tecrübelerinden zayıflarken yüzde zayıflama olduğunu biliyor ve sadece bölgesel yağlar için kilo vermeye çalışıyor ise, lazer lipo estetik tedavisi ile bölgesel yağlardan kurtulmak daha güzel bir yol olacaktır..

  Fazla sarkmanın olduğu durumlarda yüz germe estetik ameliyatına gerek olacaktır. Bu durumda sadece hacim vermek kişiyi gençleştirmede yeterli olmamaktadır.