Zayıflamanın sırrı elmada

Konusu 'Güncel Diyet Haberleri' forumundadır ve mandalings tarafından 16 Mart 2010 başlatılmıştır.

16 Mart 2010
    Konu Sahibi : mandalings
  1. mandalings

mandalings Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Yemekten önce yenen elma, zayıflamaya yardımcı oluyor.

İngiltere'de bilim adamları, yemekten önce meyvenin daha az yemeye yardımcı olup olmadığını ve zayıflamak için meyvenin hangi şekilde yenmesi gerektiğine yanıt aradı.

Araştırmaya, rejim yapmayan ve sağlıklı üniversite öğrencileri katıldı. Gençlere, 5 hafta boyunca kahvaltıdan 3 saat sonraki öğle yemeğinden 15 dakika önce kabuğu soyulmuş elma, elma kompostosu ya da posalı ya da posasız elma suyu verildi.

Elma yiyenlerin, özellikle elma suyu içenlerden daha az yemek yediği görüldü.

Araştırmaya imza atan bilim adamları, yemekten biraz önce meyve yemenin tokluk seviyesini ve kalori tüketimini etkileyebileceğini belirtti.

Fransız "Le Point" dergisinin internet sitesinde yayımlanan makalede, meyvenin tokluk hissi yaratma konusunda salata ya da çorba kadar etkili olabileceği vurgulandı.

habertürk

2. 3 Nisan 2010
  3. solidio

solidio Masumiyet+Cesaret Pro Üye

Beğenildi:
    980
    Ödül Puanları:
    238
    elmaya tutkum okadar güçlü ki...yıllardır hergün bir elma yemeden yaşayamam....sanırım bende elma koliğim..........bir dönem iş yerinde adım elma güzeline çıkmıştı....herkes sigara çay içer bende çantamda sürekli taşıdığım temizlenmiş poşetlenmiş elmalarımdan yerdim ki halaa da öyleyim....kesinlikle tavsiye ederim her acıdan çok faydalı...

4. 3 Nisan 2010
  5. sude_naz20

sude_naz20 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

benim kadar elmakolik misin bilmem ama ben bıraksalar tek başıma bi çuval elma yerimdelikafaduldendelikafadulden elma hastasıyım yemeyince hasta oluyorumsırnaşık şey

6. 5 Nisan 2010
  7. mandalings

mandalings Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende elma çok seviyorum kütür kütür. küçükkende ne zaman dişim sallansa sert bir elma ısırırdım. :KK66:

8. 5 Nisan 2010
  9. CikolataSelalesi

CikolataSelalesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    aa çok sevdim bu topiği opuyorumnanaktan elma sevenler topiki gibi cokacimcoook

ben de pek çok severim elmayı. daha ortaokul yıllarımda en yakın arkadaşımla çarşıya gittiğimizde pazara uğrar, 1 kilo elma alır, bir evin merdivenlerinde oturur, kütürr kütüür yer bitiriverirdik elmaları tey teeey boshayallersmile

annem de çok yer ve sever elmayı, cildi hala çok güzel. ben elma yiyen kimi gördüysem cildi parlak ve sağlıklı. ee zayıflamaya ve dişlere etkisini de düşünürsek,
    yaşasın elma yemek :teytey:

10. 5 Nisan 2010
  11. damlam123

damlam123 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba bende hep düşünürdüm benim gibiis var mı die burda arkadaşalrım varmış elma kolik benim gibi.. ben günde 2,3 kilo elma yiyen birisiyim :))) küçüklükten bu yana yemeksiz dururum ama erlmasız duramam selam size arkadaşlar....

12. 5 Nisan 2010
  13. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    elma seven arkadaşlar
    pekiiiiiii zayıflatıyormu ???
    yada iştah kesiyormu ????????

14. 5 Nisan 2010
  15. sude_naz20

sude_naz20 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hani bağımlılar vardır ya canım ben de elma bağımlısıyım keşke herkes bizim gibi zararsız bağımlılıklar yaşasa kaydirigubbakcemile5
    sarı kırmızı yeşil hiç farketmez delisiyim ben gün boyu yemek yemesem de olur yeter ki elma olsun bir de ben sabahları kalkar kalkmaz elma yiyorum ve yerken çok mutlu oluyorum delikafadulden
    ama şimdi 5 günde 5 kilo diyetindeyim bu diyette sadece 4. meyve yeniyor iple çekiyorum valla perşembe olsa da hasret gidersem yerimseniben

16. 6 Nisan 2010
  17. damlam123

damlam123 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ayy Şekerım kendımı gÖrdÜm sende vallahı bende mı baŞlasam o dıyete dıe dÜŞÜnÜyorum naısl gıdıyor dıyet pekı?

18. 6 Nisan 2010
  19. ven_har

ven_har Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    ay bende hiç sevmem ya. suyunu içerim bazen o da.ama eğer böle bi etkisi varsa yerim napalım.zayıflamak için nelerin suyunu içtik neler yedik bu ne ki demi:)