Zayıflamayı İstediğim İçin Neler Yaptım?

Konusu 'Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz' forumundadır ve Ferza tarafından 7 Ocak 2009 başlatılmıştır.

7 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Ferza
  1. Ferza

Ferza Mevsimlerden Firar! Pro Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar size söyleyeceğim şeyleri, çok iyi dinleyin..

2006 yılının Mart ayında doğum yaptım. Hamileliğimde tam 30 kilo almıştım.

Neyse... Derhal bu kiloları vermem gerekiyordu. Acil alarma geçtim ve hemen formüller aramaya koyuldum.
    Sabah- akşam gece gündüz hiç durmadan satır aralarını bile okuyarak sürekli net'te araştırma yaptım.
    Google da tüm siteleri tek tek gezerek 70'li sayılara geldim ( biliyorsunuz google sayfalarını)
    Belki bir kaç ay oyalandım durdum.

1- Lida alıyım dedim olmadı. Çarpıntıdan 5. gün kafayı yeme noktasına geldim.
    Verdiğim paraya acımadan attım çöpe.
    Sonra sırasıyla:
    2-Taliş içeceği (gerçi en çok bundan fayda gördüm ve tavsiye ederim)

3-Karabiberli, dal tarçınlı, yeşil elmalı tarif ( asıl kaynağı selahattin Dönmez'in metabolizma hızlandırıcı çayı olarak geçer.)

4-elma sirkesi ve bal karışımlı su

5- Tonalin cla 1250 (protein hapıdır ve vücudaalınan yağın tam sindirilmeden dışarı atılmasını sağlar)

6-Muş Macunu ( Muştan gelen bir macun)

7-Kırıntı tozu ( sinameki grubundan bir kaç bitkinin karışımı)

8-Greenwood tea ( Alman çayı)

9- Bim de satılan form çayı ( adını unuttum.)

10-Sandaloz sakızı

11- Funda ve kekik suyu.

İnanın dahası var ama yazmaya elim varmıyor. Evet Bunların hepsini denedim.
    Belki bir kısmından fayda görebilirdim fakat tam olarak sürdüremediğim için fayda görememiş olabilirim.:1shok:​

Son düzenleme: 7 Mayıs 2009
  2. 7 Ocak 2009
  3. Ferza

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Sonrasında baktım ki böyle olmayacak birde online zayıflamaya başvurdum. Neyse ki çok yoğunlarmış.

Sonunda pes ettim. Hiç kimse ve de hiç bir şey beni zayıflatmayacak: KENDİMDEN BAŞKA.....
    Yürüyüşe başladım. Ben öyle başkaları gibi 1 saatlik yürüyüşle kolayca kilo veren biri değilimdir.
    Yavaş yavaş arttırarak günde 2,5 saate kadar çıkarttım yürüyüşleri.
    Anca 3-4 ayda, günde 2,5 saat yürüyerek 15 kilo verebildim.

Daha sonra kıştı, çocuktu derken bırakmak zorunda kaldım. Alah' a şükür 4 kilosu dışında geri almadım.

Sonra düşündüm ki ne kadar da çok eziyet etmişim kendime. Resmen denek tahtası olarak kullanmışım bedenimi.​

4. 7 Ocak 2009
  5. Ferza

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Gelelim asıl meseleye... Neden biz kadınlar, bu kadar çok zayıflamaya yönlendiriliyoruz.
    Erkekler kilolu da olsa kendimize sorun etmiyoruz da, karşıdan gelen bir kadın veya bayan bir tanıdığımızı görünce ilk dikkat ettiğimiz şey kiloları oluyor.

Sonra size soruyorum:

Aya çıkmayı başardık.
    Zararlı kanser hücrelerini yenmeyi başardık sayılır.
    Vereme vebaya aşı bulduk.
    Klonlama yaptık.
    DNAyı çözmeye yaklaştık.
    Türkiye'de bile yüz nakli gerçekleştirecek konuma geldik.
    Hatta ve hatta kök hücre ile gençleşmenin formülünü bulduk.
    Ayak parmağından el baş parmağına nakil bile yaptık.
    Ameliyatsız, neştersiz beyin ameliyatı bile olduk.

Ufacık bir yağ hücresiyle mi baş edemedik. Bana çoook komik geliyor. Ve hatta inanmıyorum.
    İddea da ediyorum ki: Aslında zayıflamanın formülü çözüldü.

Ama sırf bu rant, çıkar kavgaları yüzünden dünya devleri buna izin vermiyor.

Nasıl mı:
    Zayıflamanın formülü çözüldü diyelim. Net'i bir gezin bakalım. Türkiye de kaç tane estetik mezkezi var, kaç tane spor salonu, kaç sıkılaştırıcı krem üreticisi, aktar, diyetisten, estetik cerrahi vs. vs.

Hepsini toplayın bakalım. Bir de bunu dünya genelinde hesaplayın. Dünyanın en büyük rant geliri zayıflık üzerinden sağlanıyor ne yazıkki. Aksi olsa, dünya allak bullak olur. Bütün devler dibe çöker. Hatta çok büyük bir kaos yaşanır.

O yüzdendir ki zayıflamanın formülü bulunmuş bile olsa, asla yayınlanmayacak ve bilinmeyecek. Buna izin vermeyecekler çünkü.

Yani aslında biz farkında bile olmadan boşa kürek çekip duruyoruz. O ottu, bu çöptü derken midemizi ve sağlığımızı riske sokuyoruz.
    Neyse..... Neyse... En azından zararlı ilaçlar gibi sağlıksız şeyler denemek yerine, otu çöpü ( sağlıklı olmak koşuluyla) deneyen arkadaşlarımı kutluyorum.

Yine de ilave etmeden geçemeyeceğim, bize bizden gayrı dost yok. Spor bizim tek gerçek kurtuluşumuz. En azından ben bu sayade 15 kilo verebildim. Dahavermem gereken 15 kilo daha var ama, önümde de uzun zaman var.
    kaydirigubbakcemile2

6. 7 Ocak 2009
  7. JJuLiEtt

JJuLiEtt ♥♥MeLiSa' m♥♥ Pro Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    ilginç bir yaklasım
    hiç böyle düşünmemiştim :uhm:

8. 7 Ocak 2009
  9. Ferza

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    :eek:Bu arada söylemeyi unuttuğum bir şey var. Ben bütün bunları yazarken zayıflamaya yardımcı çayları çöpe atmış değilim yanlış anlaşılmasın sakın... Sadece onları ( bitkisel formülleri esas zayıflatıcı olarak görmekten vazgeçtim. ) Yine de sağlıklı olanları ve yan etkisi en az olanları denemenizi tavsiye ederim.
    Mutlu ve hızlı zayıflamalar şekerler.

10. 16 Ocak 2009
  11. Zeynep_Nihal

Zeynep_Nihal Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    .......

Son düzenleme: 25 Ağustos 2009
  12. 17 Ocak 2009
  13. sahil

sahil Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    çoook haklısınız ferza hanım tamamen katılıyorum her şey bir yana spor bir yana...

14. 17 Ocak 2009
  15. CLeOpaTRa

CLeOpaTRa ♥ OFLU CADI ♥ ツ Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle haklısın sanırım :roflol::eek:a.s.

16. 17 Ocak 2009
  17. erenimm5

erenimm5 Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    Benimde en çok komiğime giden şey spor yapmanın kadınlar tarafından sadece zayıflama aracı olarak görülmesi..spor yapmak sağlıklı olmanın en baş etmenidir,sağlıklı bir vücut sağlıklı bir kafa,beyin..ama ne yazıkki bayanlar önce haplara,sağlıksız diyetlere vb. bi sürü şeye başvuruyorlar,ama nihayetinde anlıyorlarki zayıflamak için en basit iki şey kendini afrikalılar gibi gün boyu aç bırakmak değil,dengeli beslenmek (proteinden vitaminden karbonhidrattan hepsinden olması gerektiği kadar beslenmek..) ve spor yapmak.. :mymeka:

(hanımlar "mankenler gibi zayıf olacağım" diyerek kendinize eziyet etmeyin,mankenler gibi angelina jolie'ler jennifer lopez'ler gibi güzel görünmek ve sağlıklı olmak için spor yapıp,düzenli besleneceğim diyin..)
    yerimseniben

18. 18 Ocak 2009
  19. Zeynep_Nihal

Zeynep_Nihal Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    ......

Son düzenleme: 25 Ağustos 2009