zayiflayipta hamile kalan varmi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve ifsumnadial tarafından 25 Şubat 2010 başlatılmıştır.

25 Şubat 2010
    Konu Sahibi : ifsumnadial
  1. ifsumnadial

ifsumnadial Rütbem Yok:) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba hanimlar.benim sorum kilolu olupta hamile elde edilmeyip zayiflayipta hamile kalan varmi aranizda yani kiloluydunuz hamilelik elde edemediniz ve zayiflamaya karar verdiginizde veya zayifladiginizda hamile kaldiniz.bunun kiloyla bir alakasi varmi? neden merak ediyorum cünki bende 3 senedir bebek istiyorum ama hala olmadi adetlerim düzensiz ama 3 aydir rejimdeyim ve 15 kilo verdim ve 2 aydir adetim düzenli geliyor 3 4 gün gecikme oluyo ama önceden bazen 15 gün gecikmeler oluyordu.o yüzden merak ediyorum adetim düzene girdiyse eger hamilelikte olusabilirmi?Kiloyla bir alakasi varmidir.bilgisi olan veya benim gibi olanlar yazarsa cok sevinirim.

2. 25 Şubat 2010
  3. pembepatron

pembepatron Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    53
    Ödül Puanları:
    148
    canım ben 19 kilo verdim ve denemelere başladım :sm_cool:

4. 25 Şubat 2010
  5. sofika

sofika Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    54
    Ödül Puanları:
    108
    bildigim kadariyla kilonun daha dogrusu yag hucrelerinin hormonlara etkisi var.Cok kilolu olunca da kilo normalin altinda olunca da hormonal denge bozulabileceginden normal kiloya ulasmak gebe kalmayi kolaylastirabilir.Insallah en kisa zamanda hamile kalirsiniz.

6. 25 Şubat 2010
  7. ifsumnadial

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    tesekkür ler arkadaslar insallah kaliriz ne diyelim ALLAH bilir.bu mübarek günde gönlümüzden geceni dualarimizi kabul eylesin büyük allahim.

8. 26 Şubat 2010
  9. pandaskim

pandaskim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba ben de kilodan dolayı adet olamıyor ve hamile kalamıyordum ama sıktım dişimi 13 kilo verdim ve hiç beklemediğim bir anda hamile kaldım şimdi aldım o kiloları ama olsun ::) dr her seferinde kilo ver düzelicek derdi bende ne alaka diye hep düşünürdüm ama martta zayıflamaya başladım ve ağustos ayında hamile kaldım :)= moral motivasyon herşey yerine geliyor.cokacimcoookcokacimcoook

10. 26 Şubat 2010
  11. sevgi76

sevgi76 <a href="http://pregnancy Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım kd dr.una gittin mi? fazla kilolar ve adet düzensizliği bazen polikistik over sendromundan (pcos) kaynaklı olabiliyor. benim hamile kalmadan önce böyle bir sorunum vardı. ideal kilom 55kg. fakat ben 76.kg çıkmıştım ve pcos hastasıydım. 2 yıl iğne ve haplarla tedavi gördüm 67 kg. düştüm. daha sonra hamile kalabildim. mutlaka bir kd dr.git. önce kilolarının neden kaynaklandığını öğren ona göre tedavi uygularlar. boşuna zaman kaybetme canım. sağlıklıca inşallah hamile kalırsın.

12. 26 Şubat 2010
  13. ifsumnadial

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    sevgi doktora gittim evet fazla kilolardan dolayi evet pco sendromu teshis edildi ve tedaviyle birlikte ben dahada cok kilo aldim o haplardan dolayi bir faydasinida görmedim yumurtaliklarimda minik baloncuklar oldugunu söylemisti 1 sene önce ve erkeklik hormonunun yüksek oldugunu ve kilo vermem gerektigini söyledi.90 kiloydum ve canima tak etti bende dedim birde kilo vereyim bakalim nolcak dedim ve suanda 75 kiloyum daha 10 kilo var gidecek idealim 65 ve dedigim gibi 15 kilo bile fark etti adetimin düzeninde belki bi 10 kilo daha verirsem hamilelikte olusabilir.demekki gercekten kiloyla cok alakasi var bebek tutmamasinin.

14. 26 Şubat 2010
  15. ifsumnadial

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    :))) evet bende aynen senin gibi ne alaka olabilir diye düsünüyordum ama alakaliymis iste doktorlar bisey biliyoda söylüyolar ama kilo vermek zor oldugu icin sanirim bi alaka kurmamak icin biz kendimizi kandiriyorduk:) buarada gözün aydin agustosta hamile kaldiysan daha bebisin dogmamis sag saglim alirsin kucagina insallah bebisini darisi benim basima ve isteyenlere AMIN.

16. 26 Şubat 2010
  17. Zeliha

Zeliha Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bende kiloluyum dr bana sadece sorunlu bir hamilelik geçirirsin demişti şükür ki sorunum yok oğlum çok iyi. darısı başınıza allah isteyen herkese versin. hamile kalmada da sorun yaşamadın iilaç kullanıyordum bıraktım ve ilaç etkisi geçsin diye bir müdded korundum sonra ilk ay hamile kaldım. eşimide çok korkutan oluyordu işte bebek ölür düşer ölü doğum olur falan diye. kiloluyum dedim diye az sanmayın 100 kilo civarlarındayım. benim artım boyum uzun 170 cm. allah en kısa zamanda sağlıkla versin bebişlerinizi

18. 27 Şubat 2010
  19. pandaskim

pandaskim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

Merhaba :) ewet allah kısmet ederse Nisan sonunda doğumum olucak bende de pco vardı bak kiloyu ver başka bir sorun yoksa mutlaka bebiş haberini sende alıcaksın hemde çok uzamadan olumunekankayizsmile