Zefiran?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve beachbunny tarafından 14 Eylül 2008 başlatılmıştır.

14 Eylül 2008
    Konu Sahibi : beachbunny
  1. beachbunny

beachbunny Guest

arkadaşlar zefiran adlı vajinal temizleme çözeltisini kullanan var mı aranızda?? yan etkisi falan var mı merak ediyorum,bildiğim kadarıyla sadece hijyen için kullanılıyor.sağlıklı biri de kullanabilir yani değilmi?:uhm:

2. 14 Eylül 2008
  3. eates

eates Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Zefiran kullanılmıyor artık;çünkü içerisinde bakteri üreyebiliyormuş.Vajen temizliği için seba-med,numis-med vs ürünler var.Ph çok önemli.Genital bölge için olmayan temizleyici kullanmayın.

4. 14 Eylül 2008
  5. pretty women

pretty women Vazgeçmek Yook!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben sağlık problemim olduğu için kullanmıştım çok da memnun kalmıştım.yan etkisi var mı bilemiyorum ama ben herhengi bir yan etkisini görmedim

6. 14 Eylül 2008
  7. cinsilatif

cinsilatif sana emanet... Pro Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    163
    kesinlikle kullanmayın zefiran muadilleri vardır mutlaka
    eczaneden sorup öğrenebilirsiniz

8. 14 Eylül 2008
  9. jeyloo

jeyloo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Bana ilk zefirani tirnak battigi icin tavsiye etmislerdi,
    sonra bir kac kisiye daha sordum, vajin hastaliklarinada iyi geliyormus ama cok suya bir kac damla atilacakmis diye biliyorum.

Bakteri öldürüyormus heralde...
    Daha fazla bilgisi olan varsa bende merak ettim

10. 14 Eylül 2008
  11. beachbunny

beachbunny Guest

vajinal temizlik için üretilmiş bi ilaç fakat yan etkisi veya bi zararı varsa diye korkuyorum kullanmaya.annem emekli hemşire,kullanabilirsin bi hastalığın olmasına gerek yok dedi.yinede kullanan kişilere bi danışmak istedim.zararını veye faydasını görenler yardımcı olursa çok sevinirim..a.s.

12. 14 Eylül 2008
  13. cinsilatif

cinsilatif sana emanet... Pro Üye

Beğenildi:
    196
    Ödül Puanları:
    163
    ben de bi ara kullanmıştım.doğumdan sonra
    ama ben memnun kalmadım.öyle ki dikişleri bile yaktı
    şahsi tecrübem kullanılmaması yönünde
    menun kalanda vardır bilemiyorum

14. 14 Eylül 2008
  15. eates

eates Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Genital bölge için en iyisi numis-med ya da seba-med.Zefiran artık kesinlikle kullanılmıyor sağlık kuruluşlarında.Ben ebeyim.Biz bile elimizdekileri imha ettik.

16. 14 Eylül 2008
  17. txixrtxixl kelebek

txixrtxixl kelebek Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    kuvvetli bir dezenfektandır. mesela sabun, mikropların hemen hemen hiçbirini öldürmez, üstelik de ortamı alkalikleştirerek, mantarlara elverişli ortam sağlarken, mesela alkol mikropları sadece kısa bir süre sersemletip 15-20 dakika kadar üremelerini durdururken, zefiran, ortada bakteri, virüs, mantar vb. ne var ne yok, anında dümdüz eder, temas ettiği yüzeydeki mikroskopik organizma nüfusunu sıfıra indirir.
    vajinada yararlı mikroorganizmalar vardır . onlarıda yok ederse mantar veya enfeksiyon ürer.nasılkı bagzı antıbıotıkler oral(agızdan) kullandıgımızda vajende kasınma oluyor yanma oluyor sebebi yararlı mikro organızmaları oldurduguiçin tam bır dezenfekte unsuru oldugundan vajen mukazasının orjınal yapısını bozuyor .enıyı temızlık su ıle olanı
    eger ki illa ürün kullanıcagım dersenız eczneye danısarak ph uygun olanı seçmeklazım

18. 15 Eylül 2008
  19. xoxzgxuxl 312

xoxzgxuxl 312 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    zefiranı suyun içine çok az ilave edilerek kullanıldığını biliyorum 3 dört kez kullandım kullandığım süre içerisinde yerime tarım saat oturamadım mantar hastalığı varken kullanmıştım daha sonra bi hemşire arkadaş kullanmamam gerektiğini söledi nedeni ise vajinadaki kayganlık veren sıvıyı yok ediyormuş vede kuruluk yapıyormuş bunada katılıyorum çok fazla kuruluk yaptı sana kullanma derim bu arada hemşire olan arkadaş bu zefiran her aklına geldiğinde kullanılmaz gerek görülürse haftada 1 kere kullanılır demişti vajinal temizlik için bence katkılı olan hiç bir şeyi kullanma çok fazla temizlik de iyi değil güzelim