Zehirli ishal aşısı

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve Pamik_PrenSes tarafından 15 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

15 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : Pamik_PrenSes
  1. Pamik_PrenSes

Pamik_PrenSes Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    selam kızlar

2 Aylık bir kız bebeğim var 2.ayında yaptırılan bu özel ishal aşısı hakkında yorumlarınızı almak istiyoruz kaçnınız yaptırdı ??? Sizce ne kdr etkili bu aşı bi bilginiz varmı .?

2. 16 Ağustos 2010
  3. selege

selege İlayda Deniz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Canım biz 2 dozluk yaptırdık doktorumuz önümüz yaz ishal olabilir diyerek tavsiye etmişti yaptırdık,şimdilik ishal falan olmadık şükür,biraz pahalı aşı ama umarım yaptırdığımıza değmiştir.

4. 16 Ağustos 2010
  5. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim doktorum da ısrarla tavsiye etti ve yaptırdık Allaha şükür bir sorun yok.

6. 17 Ağustos 2010
  7. kopuz

kopuz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    bende yaptırdım drumuzun tavsiyesiyle ,bence sizde yaptırmalısınız..

8. 18 Ağustos 2010
  9. demircik

demircik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende yaptırmıştım iki doz yapılıo mutlaka ihmal etmeyin olurya ya hastalanırsa bebek bir hafta on gün hastanede yatmak zorunda kalıomuş çünkü ishal ve kusmadan vücudu susuz kalıomuş serum takılıomuş fln çile çekeceğinize hem bebek hem sizin açınızdan bence değer 18 aylık benim bebeğim allaha şükür hiç ishal olmadı bugüne kadar...

10. 1 Eylül 2010
  11. weyden

weyden Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    kanlı ishale karşı koruyucu aşıyı bizde yaptırdık.biraz pahalı bir aşı 2 kez yaptırdık.çocuğumuz kanlı ishale yakalansa dahi bu aşı hastalığı en kolay şekilde atlatmasına yardımcı oluyor.durumunuz varsa aşıyı yaptırmak için mutlaka yaptırın derim.

12. 1 Eylül 2010
  13. gokay072664

gokay072664 Annesinin Bitanesi DEFNE Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    bende yaptırdım.. ishal falan olmadı cok sükür.. bence de yaptırın. allah korusun hastalanırsa sonra pisman olmak da var keske yaptırsaydım diye.. cunku bi kere ishal oldu mu hastanede yapmak zorunda.. ve malum serum falan.. kucuk bebek için cok zor.. mutlaka yaptırın derim ben..

14. 3 Eylül 2010
  15. Aris

Aris Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    41
    Rota virüse karşı aşıdan bahsediyorsun galiba arkadaşım.
    Ben yaptırmadım. Çok yeni bir aşıdır. Yan etkileri ve yararlı hakkında yeterince bir çalışma yoktur.
    Aşı sadece %60 oranında virüsten korur. Virüsü kaptıysa, istediği kadar aşılı olsun, bebek yine hastalanır. Ve bu rota virüsü yaptığı hastalığın hiç bir tedavisi yoktur. Hasta sadece sıvı alınmalıdır. Bir çok ülkede yapılmıyor. Bende iki doktora sordum " Sizin çocuğunuz olsa, siz yaptırırmıydınız ?" ve " Yaptırmam" cevabını aldım.

16. 3 Eylül 2010
  17. smrozn

smrozn Efsa'nın annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende yaptırdım çokta araştırdım internettende doktorlara sordum kendi doktorumuza da sordum hepsi yaptırın dedi biraz pahalı bir aşı ama doktorum ishal olup hastanede yattığınızda yine masrafınız olacak üstelik sizde çocukta perişan olacaksınız dedi ben tavsiye ederim kuzenim yaptırmadı iki kere çok şiddetli ishal oldu çocuk ilkinde 10 gün hastanede yattılar perişan oldular Allah'a şükür benim kızım hiç ishal olmadı daha...

18. 3 Eylül 2010
  19. semprex

semprex Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    mutlaka yaptır arkadaşım şunu söylim doktorlara pek fazla güvenilmez güvenemiyorum herkese aşılarada ne kadar koruyucu bilemezsin ben yaptırdım yaptırcaksanda rotariks al o daha iyi rotateke göre