zengin olmamızın önündeki en büyük engel nedir sizce??

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve cloudy tarafından 4 Mart 2009 başlatılmıştır.

4 Mart 2009
    Konu Sahibi : cloudy
  1. cloudy

cloudy en iyi koca ölü kocadır:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Aşağıdaki parçayı dikkatle okuduktan sonra konuyla ilgili soruyu yanıtlayınız.
    - Münevver, şu yalının güzelliğine bak. Bir gün ben de çok zengin olacak, seni böyle bir yalının hanımı yapacağım. Prensesler gibi yaşatacağım seni. Bir elin yağda bir elin balda olacak.
    - Ay Rüstem, boşver, bu yalı olmaz. Baksana şunun camlarına kocaman kocaman. Kimbilir kaç saatte silinir bunlar, hiç uğraşamam valla.
    Bu çiftin zengin olmasının önündeki engel ne olabilir?

a )Bir yalı satın alacak paraları olduğu halde, camları kendisinin silmek zorunda kalacağını düşünen “vizyonsuz Münevver” zenginliğin önündeki en önemli engeldir.

b )Daha bir pencereyi silmeye üşenen zihniyet o parayı kazanmak uğrunda gerekli azmi ve beceriyi gösteremez. Dolayısıyla zenginliğin önündeki engel “üşengeç Münevver”dir.

c )Zenginliğin önündeki tek engel, çalışıp zengin olmaya giden yolda adım adım ilerlerken, bu yolda kendisiyle ortak bir mücadeleye girip çalışacak bir eş yerine evde prenses gibi şımartacağı bir eş seçen “aptal aşık Rüstem”dir.

d )Bir an evvel yola koyularak zengin olmak uğrunda çalışmak yerine sevgilisini koluna takıp bol keseden atıp kıyı boyunca yalı beğenen “hayalperest Rüstem” zengin olmaları yönündeki en önemli engeldir.

kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Son düzenleme: 4 Mart 2009
  2. 9 Mart 2009
  3. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    bence c şıkkı diyorum.rüstem başka bir eş bulsun, bu kafayla münevver onu yarı yolda bırakır valla :eek:klava:
    emeğine sağlık canım kaydirigubbakcemile2

4. 10 Mart 2009
  5. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    d )Bir an evvel yola koyularak zengin olmak uğrunda çalışmak yerine sevgilisini koluna takıp bol keseden atıp kıyı boyunca yalı beğenen “hayalperest Rüstem” zengin olmaları yönündeki en önemli engeldir.

6. 10 Mart 2009
  7. EU2

EU2 Guest

8. 25 Nisan 2009
  9. KIZILCIKLI

KIZILCIKLI Kıskandığım Denizlerdesin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Ay Rüstem, boşver, bu yalı olmaz. Baksana şunun camlarına kocaman kocaman. Kimbilir kaç saatte silinir bunlar, hiç uğraşamam valla.
    Bu çiftin zengin olmasının önündeki engel ne olabilir?

bence a secenegi..

a )Bir yalı satın alacak paraları olduğu halde, camları kendisinin silmek zorunda kalacağını düşünen “vizyonsuz Münevver” zenginliğin önündeki en önemli engeldir.

10. 25 Nisan 2009
  11. Pati

Pati Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0

12. 26 Nisan 2009
  13. serayy

serayy çook şeker Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106

bencede budur arkadaşlar, herşey ortada zaten. ama a şıkkıda olabilir ilk okuduğumda hemen aklıma, o kadar zengin olunca birkaç yardımcı tutarsın aptal Münevver demek istedim ama, Münevver Rüstemi bizden iyi tanıyor olabilir.:roflol:

14. 26 Nisan 2009
  15. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    c )Zenginliğin önündeki tek engel, çalışıp zengin olmaya giden yolda adım adım ilerlerken, bu yolda kendisiyle ortak bir mücadeleye girip çalışacak bir eş yerine evde prenses gibi şımartacağı bir eş seçen “aptal aşık Rüstem”dir.

16. 26 Nisan 2009
  17. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    canım benim ne güzel konular açıyorsun...tebrik ederima.s. takipteyim hayatımyerimseniben

18. 26 Nisan 2009
  19. cloudy

cloudy en iyi koca ölü kocadır:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    teşekkür ederim size ve
    yorum yazan bütün arkadaşlara
    ben aslında bunu anket yapmayı düşünüyordum ama yapamadım fisfisfis
    bu kadar uzun şıkları kabul etmedi