Zergül'den Seçmeler

Konusu 'Fıkralar' forumundadır ve EU1 tarafından 1 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

1 Mayıs 2007
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

'' uy sevgili uşağum, mektubu çok yavaş yazıyrum çünkü bilirümki okuman zayuftur.
    allahuma pin şükür iyüm, yeni bir iş buldim, emrimde 500 e yakın adam var, hepside sessuz sedasuz.
    Ne iş yapirum bilirmusun '' mezarlık bekçusu'' Geçtiğimüz hafta puraya ikidefa kar yağdu, biri perşembeden pazara diğeru pazardan perşembeye.
    Temel aemicende tükkan açtu o da 30 a aldiğunu 25 e veriyu, sürümden kazanımış öyle dyi...
    Geçenlerde bir taksici köye varmış, muhtar ariy, meğer yolda bir tavuk ezmuş, sahibini arayi...Muhtar cemal tavuğa pakmış '' ha bu bizden değuldur, bizum yassı tavuğumuz yok'' demuş.
    Senün küçüğün Ergün çok uyanuk uşak çıktu.Geçen gün tepeye varmuş, elinde bi ip salayıp duruyi Anan '' oy uşağum ne edeyusun orda '' demuş. O da heva durumuna bakayrum demuş.Çektum onu akşam karşuma '' anlat bakayum şu hava durumu işunu'' dedum. Meğer ip sallnunca havanın rüzgarlu olduğunu, ıslanunca yağmur yapduğunu anlarmuş. Çok icatcı uşak vesselam.
    ya işte böyle uşağum, yeni havadıs olunca ben yine yazayrım. Baki hüdaya emanet olasun. NOT ula mektupa para koyacağudum geç akluma geldu, kapattum.

2. 19 Mayıs 2007
  3. EU1

EU1 Guest

SOBADAKİ HİKMET
    Fizikçi, matematikçi, kimyacı, jeolog ve antropologdan oluşan bir heyet
    bir araştırma için arazide bulunmaktadır. Birden yağmur bastırır. Hemen
    yakındaki bir arazi evine sığınırlar. Ev sahibi bunlara bir şeyler
    ikram etmek için biraz ayrılır. Hepsinin dikkati soba üzerinde toplanır.
    Soba yerden 1 m. kadar yukarda, altındaki dizili taşların üzerindedir.
    Sobanın niçin böyle kurulmuş olabileceğine dair bir tartışma başlar.
    Kimyacı, "adam sobayı yükselterek aktivasyon enerjisini düşürmüş, böylece
    daha kolay yakmayı amaçlamış"; fizikçi, "adam sobayı yükselterek
    konveksiyon yoluyla odanın daha kısa sürede ısınmasını sağlamak istemiş";
    jeolog, "burası tektonik hareketlilik bölgesi olduğundan herhangi bir
    deprem anında sobanin taşların üzerine yıkılmasını sağlayarak yangin
    olasılığını azaltmayı amaçlamış"; matematikçi, "sobayı odanın geometrik
    merkezine kurmuş, böylece de odanın düzgün bir şekilde ısınmasını sağlamış";
    antropolog, "adam ilkel topluluklarda görülen ateşe tapmanın daha hafif
    biçimi olan ateşe saygı nedeniyle sobayı yukarıya kurmuş". Bu sırada
    ev sahibi içeri girer ve ona sobanın yukarda olmasının nedenini
    sorarlar.,
    Adam cevap verir:
    - "Boru yetmedi."

4. 24 Mayıs 2007
  5. EU1

EU1 Guest

1 - Bir şey yediğiniz sırada eğer sizi kimse görmüyorsa, o yediğiniz şeyinkalorisi sayılmaz.

2 - Bir çukolatanın yanında bir bardak soda içiyorsunuz... yine karlısınız,çünkü çukolatadaki kaloriler soda tarafından tamamen elimine edilir.

3 - Biriyle birlikte yemek yiyorsanız, eğer siz ondan az yemişseniz sizinkaloriler ona yazılacağından siz hiç kalori almış sayılmazsınız.

4 - Sıcak içeceklerden cappucino, kakao ve çikolata gibi yiyeceklerde bulunan kafein bu yiyeceklerdeki kaloriyi tamamen yok eder.

5 - Popcorn, Alaska, Frigo gibi "sinema" bağlantılı yiyecekler de kaloridensayılmaz, çünkü bunlar eğlence dünyasının parçasıdırlar, vücut depomuzun değil.

6 - Kurabiye, bisküvi, kek türü yiyecekleri ne kadar çok parçalara bölerekyerseniz kalorileri giderek bir o nispette azalır.

7 - Çatal bıçakların üzerinde kalmış olup da yaladıklarınız asla kaloridensayılmaz ( Örnek: sandviç hazırlarken bıçağı daldırdığınız fıstık ezmesi,veya krepin üzerine yayacağınız çikolata sosu )

8 - Aynı renkten yiyecekler bir arada alınırsa, daha düşük kalorili olanınmiktarında kalori alınmış olur. (Örnek: Ispanak ve fıstık, mantar vebeyaz çikolata).. ah bu arada tabii ki çikolata dünya çapında bir renktirve diğer bütün renklerle uyum sağlayabilmektedir...

9 - Donmuş yiyeceklerin hiç birinde hiç kalori yoktur, çünkü kalorinin ısıyla ilgili olduğunu herkes bilir, ve bunlar soğukta asla barınamazlar.Dondurmalar bu durumun en iyi örneğidir.

Ve ..... son olarak zayıflamada en etkili çare: Siz asıl etrafınızdakilerişişmanlatmaya bakın, ya da arkadaşlarınızı sizden daha kilolu olanlardan seçin, böylece mutlaka olduğunuzdan daha zayıf görüneceksiniz ..

6. 8 Haziran 2007
  7. EU1

EU1 Guest

Güney Afrika’nin Cape Town sehrindeki bir hastanede devamli esrârengiz ölümler oluyordu.

Hemsireler haftalardir üstüste her cuma günü 311 numarali yogun bakim odasina yatirilan hastalari ölü bulmaktaydilar.

Bu sirli ölümlere uzun süre açiklama getirilemedi.

Herkes meselenin çözülmesi için seferber oldu.

Uzmanlar odanin havasini bakteriyolojik bakimdan kontrol ettiler. Güney Afrika’nin önde gelen bilim adamlari ölenlerin aileleriyle üç hafta boyunca görüsmeler yaptilar. Hatta isin içine polis girdi ve akla gelen her ihtimal tek tek degerlendirildi, ancak onlarin arastirmalari da sonuçsuz kaldi.

Ve tabiî bu arada 311 numarali odadaki hastalar sebepsiz ölmeye devam ediyorlardi.

Son çâre olarak hastalarin kaldigi 311 numarali yogun bakim odasi devamli gözetim altina alindi ve sonunda odadaki ölümlerin sebebi ortaya çikti.

Sonuç çok trajikomikti. Cuma sabahi saat 6’da odalari temizleyen temizlikçi kadinin, hastanin bagli bulundugu solunum cihazinin fisini çekerek kendi elektrik süpürgesinin fisini taktigi ve isini bitirince sonra solunum cihazinin fisini tekrar yerine takip gittigi görüldü!

8. 8 Haziran 2007
  9. fely

fely Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    daha önceden okumuştum...allah böylesinin eline düşürmesin :Roflol: