Zeynep Kamil Hastanesinde doum yapanlar...

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve ecem87 tarafından 20 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    20 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : ecem87
  1. ecem87

ecem87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    31 haftalık hamileyim...başından beri kontrollerim için Özel Göztepe hastanesine gittim..Çokta memnun kaldım..Yalnız doğum fiyatları ssk ya
    normal 2500
    sezeryan 3000
    ekstralar hariç...
    Bu yüzden doğum için çevremdekiler Zeynep Kamil e git diyorlar.Bu alanda uzman bir hastane..7-24 nöbetçi doktor bulma ihtimalin var...Hem yoğun bakım gerekse bile ssk hepsini karşılıyor..Ne yapacağım konusunda kafam karıştı..
    Öneri ve fikirlerinizi bekliyorum...

2. 25 Temmuz 2009
  3. ecem87

ecem87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bu hastanede doğum yapan yok mu?

4. 25 Temmuz 2009
  5. eftandise

eftandise MiNikAdaMıNaNNesİ Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Zeynep Kamil alanında uzman bir yerdir eğer sana yakınsa düşünme bile derim

Ben sadece erkek doktorlardan çekindiğim için devlet hastanelerini tercih edemiyorum

Bebişini sağlıkla kucağına alırsın inşallah

6. 3 Ağustos 2009
  7. almira_ada

almira_ada Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba,
    Belki bana öyle denk geldi, benim şanssızlıgımdan öncelikle araşırma ikincisi devlet hastanesi, tam teşekkül, Para harcamazsın falan ama, bana göre özel hastane daha iyi, Fakat herkes kendi kaderini yaşar.
    2 ay önce vajina ve idrar yolları enfeksiyonundan dolayı sancılarım tuttu, Ki takiplerim orada yapılıyordu, Neyse yakın diye Numuneye gittik aman yer yok sakın dogurmayın diyerek izlemeye almadılar, oraya gönderdiler bir erkek dr vardı gece nöbette başka görmedim, zaten canım burnumdaydı, Eliyle öyle bir muayene etti ki nefesim kesildi, Boşuna 50 liralık da idrar da protein kontrolü yapan siparişle gelen bir ilaç aldırdılar, Devlet ödemiyormuş,Bu arada yatırmadılar bunlar olurken oturup sancımla bekliyordum, kullanmaya gerek görmediler, Nst ye bağladılar 15 dk dinleyemediler bebek durmyordu, tabi bu arada yogunluktan nst de sıra vardı, Z.kamil de de yer yokmuş, bi yatakta 2-3 kişi yatıyormuş, Doktor 1 saat beklemeden sonra yer yok eve gidin bişi olursa gelin diye yolladı eve geldim artık nasıl muayene etti ise eve gelince kan gördüm, tlf ile bana bakan dr u aradım, anlattım, bana zorlanmadandır evde bekleyin sancıları takip edin dedi. Fakat telefonla görüşebilmem hayret vericiydi. Beni hatırladı onca hasta içinde, O akşamda son gidişim oldu zaten.
    Rutin kontrollerde Klinik teki doktor Detaylı ultrasonografi istedi, Ultasondakiler gün veremeyiz en erken 1,5 ay sonra dediler, Sonra bi tanıdık aracılıgıyla 1 hafta sonrasına gün verdiler, Üçlü test sonrası özürlü doğabilir dediler genetik diye bir yere yolladılar, amniyosentez yapalım, bebek düşebilir dediler ama özeldeki dr yok öle birşey dedi vs vs
    Eğer tanıdığın varsa hiç sorun yaşamazsın gibi görünüyor.
    Yinede gidip bir gör derim, Hakınızda hayırlısı olsun

8. 3 Ağustos 2009
  9. kelebek41

kelebek41 Kalbinurum Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    tavsıye etmıyorum asla ..

10. 8 Ağustos 2009
  11. ecem87

ecem87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    yorumlar için teşekkürler kızlar..karar verdim.central hospitıl da Allah nasip ederse doğum yapıcam.kontrollere artık oraya gidiyorum.

12. 21 Ağustos 2009
  13. almira_ada

almira_ada Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hayırlısı olsun :Saruboceq:
    En azından kiminle muhatap olacağın belli olur, Umarım herşey gönlünce olur.
    a.s.

14. 22 Ağustos 2009
  15. merhem

merhem Kaan Emir'in annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ya bu iş gerçekten şans işi galiba , bütün kontrollerimi ve doğumumu özel hastanede yapacak olmama rağmen geçenlerde, bir gün boyunca yediklerimi aynen çıkarttığım için akşam Zeynep Kamil aciline gittik eşimle. Nöbetçi doktor ve hemşire çok iyiydi,önce alttan muayene ettiler,sonra ultrason ve ardından nts ye girdim hatta bir ara panik oldum acaba erken doğum mu yapıcam diye.Ama gelen her hamileye sırasıyla bunları yapıyorlarmış kontrol amaçlı. Neyseki bi aksilik çıkmadı.Sonunda yediğim bişeyin dokunduğu sonucuna varıldı.
    Ayrıca ben muayenedeyken eşim anlattı; genç bir baba ve yanındaki kişi danışmada ki görevliye otopsi yaptırmak istediğini söylemiş , bu durum eşimin dikkatini çekmiş ve yanlarına gitmiş ,adamın eşi 6 aylıkkken özel hastanede erken doğum yapmış bebeği apar topar ambulansla Zeynep Kamil'e getirmişler. Ama bebeği malesef kaybetmişler. Görevli ,bebeğin hastaneye gelmeden önce öldüğünü zaten bir çok özel hastanenin riskli durumlarda bebekleri hemen kendilerine gönderdiklerini böylece sorumluluktan kaçtıklarını söylemiş.Eşimde tuturrdu doğumu burada yap diye.
    Her ne kadar devlet hastanesi ,yoğunluk çok ,ilgi fazla yok desekte bu olanlar kafamı karıştırdı. Özel hastanede doğum yapacak maddi durumum var ama acaba Zeynep Kamil'de mi yapsam doğumu sonuçta bebeklerimiz herşeyden daha önemi. Neyse biraz uzun oldu galiba ama paylaşmak istedim.

16. 22 Ağustos 2009
  17. ecem87

ecem87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    tatlım öncelikle geçmiş olsun..banada hala zeynep kamile git orası artık bu alanda uzman diyolar ama ben seçimimi yaptım bi aksilik çıkmadığı müdettçe doğum yapacığım yer belli.burayı tercih etmemde ki en önemli unsur ise bu hastanede çalışan arkadaşımın yoğun bakım ünitesinin ve kadın doğumun çok iyi olduğunu söylemesi...çünkü zeynep kamilde bile yer olmadığı durumlarda bu gitiğim hastanenenin yoğun bakımına sevk ediyorlarmış...hakkımızda herşeyin hayırlısı olur inşallah...

18. 23 Ağustos 2009
  19. SEYMA

SEYMA Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ecem sizin tercıh ettığınz hast nerede ve fıyatları neler..

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.