Zeytin çekirdeği mucizesi

Konusu 'Bitkisel Kürler - Şifa Reçeteleri' forumundadır ve realist tarafından 17 Nisan 2009 başlatılmıştır.

  17 Nisan 2009
  Konu Sahibi : realist
 1. realist

  realist Popüler Üye Üye

  Katılım:
  3 Aralık 2006
  Mesajlar:
  3.088
  Beğenildi:
  75
  Ödül Puanları:
  148

  Aşağıda okuyacağınız makale Bulgar ve ABD li bilim adamlarının yaptıkları çalışmalar temel alınarak hazırlanmıştır. Bu araştırmaların hepsinde zeytin çekirdeğinin boğaz boşluğundan mideye inene kadar eridiği gerek denekler üzerinde yapılan çalışmalar gerekse cihazlarla tespit edilmiştir.

  Otorite olarak kabul edilen uzmanlar en gelişmiş şartlarda dahi bir ilaç yapsa bu ilacı insanlar üzerinde test etmeden, senelerce hatta birkaç nesil gözlemlemeden neticesi net olarak şudur diyebilmek imkânsızdır.

  Zeytin çekirdeğinin yutulması günümüz insanları arasında yeni duyulan bir şey olmasına rağmen eskilerin birçoğunun yaptığı bir uygulamadır. Yani olumlu etki ve tesirleri senelerdir hatta asırlardır bilinmektedir.
  1985 li yıllarda başlayan araştırmalar bugüne kadar devam ettirilmektedir. Yaklaşık 25 sene süren neticede karşılaşılan hadiseler hayret vericidir. Bu neticelere bin kişi değil belki yüz binlerce insan tarafından karşılaşılmıştır demek daha doğrudur:

  Midesinde yanma olan herkes zeytin çekirdeğini yuttuktan sonra rahatladığını ifade etmiştir.

  Zeytin çekirdeğini yutan kimseler sindirim yolu rahatsızlıklarının bittiğini(kabızlık gibi) ifade etmişlerdir.

  Zeytin çekirdeği yutan kişilerde basur problemiyle karşılaşılmamış, hatta basuru olup ta yutanlar iyileştiklerini ifade etmişlerdir.

  Zeytin çekirdeğini senelerdir yuttuğunu bildiğimiz insanlarda kanser hadisesine nadiren rastlanılmıştır.


  Son günlerde gelen yoğun telefon trafiğinden dahi birkaç gündür zeytin çekirdeklerini yutmaya başlayıp ta yukarıdaki benzeri rahatlamaları hissettiklerini söyleyen onlarca insan vardır.


  Tavsiyemiz bizzat kendinizin denemesidir. Günde yediğiniz 5–6 tane zeytin çekirdeğini yutun ve kararı kendiniz verin. Ne biz nede bir başkası değil bizatihi kendi vücudunuz buna karar versin. Faydasını görürseniz lütfen çevrenizdekilerle de, evinizdeki küçük çocuklarda dâhil olmak üzere, bu uygulamayı yapın.

  Bizim elde ettiğimiz verilere göre aklımızın almayacağı kadar şifalı bir doğal uygulamadır. Yapmanın zarar değil fayda verdiğine inanıyor ve çevremize şiddetle tavsiye ediyoruz.


  Zeytinyağı asırlardır en iyi, en mükemmel yağ olarak bilinen gıda maddesidir. Hatta reklâmlar da bile mucize olarak lanse edilir.

  Yemeklik zeytinyağı normal şartlar altında muhafaza edilirse bozulmadan yenilebilecek evsafta asırlarca kalabilen yegâne yağdır. Nitekim arkeolojik kazılarda 3 bin, 5 bin yıl önce olduğu tahmin edilen mezarların yanında bozulmamış evsafta zeytinyağı da bulunabilmektedir. Zeytinyağında +10 derecelerde donmayı temin eden de bu maddelerdir.Yani evinize satın alacağınız zeytinyağının buzdolabında donabilen olmasına dikkat ediniz.


  Zeytinyağından sabun yaparsanız yağlı ciltlerde yağ dengesini, kuru ciltlerde ise yağlandırma özelliği temin eden bir hususiyet olduğunu tespit edersiniz. Yağ içerisinde antioksidan (bozulmadan kalabilme), sabun içerisinde re-oily (geri yağlandırıcı) olarak tabir ettiğimiz özellikleri sağlayan bu madde veya maddelerin ne olduğu bugün dahi bilinememektedir. Bu maddelerin ne olduğunun bilinmesi belki de çok uzun yıllar sağlıklı bir şekilde yaşamanın da ipuçları olabilecektir.


  Zeytinyağını diğerlerinden farklı kılan bu madde veya maddeler en yoğun halleri ile zeytin çekirdeğinin içerisindedir. Herhangi bir zeytin çekirdeğinin her iki ucunu hafifçe törpülerseniz çekirdeğin içinin oyuk olduğunu ve içerisinde pıhtılaşmış veya çok koyu kıvamlı bir yağ olduğunu görürsünüz. Bahse konu olan maddelerin burada ki konsantrasyonu %80 lere varan miktarlardadır. Zeytin çekirdeği muhteviyatında ki bu faydayı elde etmek için ise zeytin çekirdeklerini atmayıp yutmak gerekir.


  En gelişmiş cihazlarla yapılan araştırmalar zeytin çekirdeğinin boğaz boşluğundan geçip mideye ulaştığı anda eridiğini tespit etmiştir. Hazmı en kolay olan yiyecek maddesi zeytin çekirdeğidir. Bu uygulamanın insan vücuduna faidelerinin ise:
  1-ülser gastrit gibi mide problemlerini bitirdiği;

  2-bağırsak ve sindirim yollarını düzenlediği;
  3-Basur ve prostatı engellediği;

  4-İç organlarda oluşabilecek kanserojen hücre riskini binde birlere indirgediği.Lütfen yediğimiz tüm zeytin çekirdeklerini atmayıp yutalım.
  ÖNEMLİ NOT: Zeytin çekirdeklerinin ögütülmesine ihtiyaç yoktur.

   
 2. 17 Nisan 2009
  Konu Sahibi : realist
 3. gumusboncuk

  gumusboncuk Aktif Üye Üye

  Katılım:
  2 Mart 2007
  Mesajlar:
  488
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  86
  paylaşımın için teşekürler..realist ,, denicem,,
   
 4. 18 Nisan 2009
  Konu Sahibi : realist
 5. mavixsxeker

  mavixsxeker Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Ekim 2007
  Mesajlar:
  234
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  çok enteresan çocukken yutardım zeytin çekirdeğini böyle faydalı olduğunu bilsem büyüyüncede hiç ziyan etmez çekirdekleriyle yutardım valla denemek lazım
   
 6. 29 Nisan 2009
  Konu Sahibi : realist
 7. EU2

  EU2 Guest

  başka deneyenler var mı acaba
   
 8. 29 Nisan 2009
  Konu Sahibi : realist
 9. anteplimix

  anteplimix Guest

  Arkadaşlar bunu sakın denemeyin son derece tehlikelidir. Çünkü apandisitinize kaçabilir, sivri ucları bağırsaklarınıza, midenize hatta afedersiniz basuru olanların basurlarına takılıp kanatmasına neden olabilir. Arkadaşımız bilgi paylaşımı için yazmış gayet doğaldır fakat yinede dikkat etmek lazım. bunu yerine zeytinyağı içerisinde zaten bununda yağı otomatik olarak çekiliyor ve içerisine karışıyor.

  Çekirdeğin içerisindeki henüz çözülemeyen bir kimyasal nedeniyle, zeytinyağı binlerce yıl bozulmadan kalabiliyor ama tüm olarak yutulması tehilkeli diyorum.

  Selamlar, bir kardeşiniz
   
 10. 29 Nisan 2009
  Konu Sahibi : realist
 11. zeynep_kurubas

  zeynep_kurubas Popüler Üye Üye

  Katılım:
  2 Ekim 2008
  Mesajlar:
  1.353
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  106
  çok enteresan şok oldum valla nasıl yani o çekirdeği yuttumuz zaman çekirdek eriyomu yani nasıl desem barsaklardan atılmıyormu yahu kafam karıştı valla biri beni aydınlatsın
   
 12. 30 Nisan 2009
  Konu Sahibi : realist
 13. realist

  realist Popüler Üye Üye

  Katılım:
  3 Aralık 2006
  Mesajlar:
  3.088
  Beğenildi:
  75
  Ödül Puanları:
  148

  arkadaşımız haklı.En sonhaber olarak doktorlar bunun zararlı olabileceğini söyledi..
   
 14. 30 Nisan 2009
  Konu Sahibi : realist
 15. marsel

  marsel Guest

  ben günde enaz 5 tane yutarım....
  mide içindeki salgı çekirdeği çok rahat eritiyormuş.....
  şimdiye kadar ben hiçbir sakıncasını görmedim....

  kiraz sapına,ceviz yaprağına bile şifa veren Rabbim zeytin çekirdeğine de şifa vermiş ve ben yutuyorum.....
   
 16. 21 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : realist
 17. EU2

  EU2 Guest

  teşekkürlerrrrrrrrr
   
 18. 31 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : realist
 19. nergis55

  nergis55 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  22 Eylül 2008
  Mesajlar:
  2.097
  Beğenildi:
  3
  Ödül Puanları:
  146
  anteplimix arkadaşıma katılıyorum. Bence de çok tehlikeli. Bu konu ile ilgili meali iki ay önce almıştım. Eşimede söylemiştim zeytin çekirdeği çok yararlıymış diye. Kendisi hekim ve kesinlikle yutmamı söylemişti. Sadece zeytin çekirdeğini değil tüm çekirdeklerin yutulması çok sakıncalıymış. Safra kesesi ve apandistte bir çok soruna yol açıyormuş.