Zeytin Yaprağı Çayı ile Dal Gibi Oldum:)))

Konusu 'Tekrar Konular' forumundadır ve EU1 tarafından 4 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  4 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Guest

  Kızlar size bir mucizeden bahsedeyim ZeyTea marka bir zeytin yaprağı çayı kullanıyorum bir aydır. Bunun için nickimi bile bu çaya adfettim. Düzenli yemeği mi yedim her gün ne yiyosam o, üzerine bu çaydan 2 büyük fincan şekersiz çay içtim bir ayda 3 kilo verdim. İlk önceleri bağırsakları çok çalıştırıyordu dedim ki hiç yoktan 8 liraya bi faydası oldu devamında kilo verdim.Kızlar inanın bana dünya varmış ayrıca bu çayın içinde oleuropein varmış ve araştırdım kanserden korunmak içinde çok iyiymiş süper bir ürün herkese tavsiye ederim.
   
 2. 4 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : EU1
 3. _Mustang_

  _Mustang_ BiLMeM Pro Üye

  Katılım:
  30 Aralık 2007
  Mesajlar:
  4.536
  Beğenildi:
  54
  Ödül Puanları:
  153

  Zeytea Zeytin Yaprağı Çayı Yüzde 100 Doğal (20 Poşet)

  Zeytin ağaçları dünyadaki en dayanıklı ağaçlardandır. Uzun süreli yaşamlarını büyük ölçüde kendilerine hastalık ve zararlılara karşı direnç kazandıran oleuropein adlı bir madde üretmelerine borçludurlar. 40 yılı aşkın bir süredir kullandığımız antibiyotiklere karşı artık çoğu mikroorganizma direnç kazanmıştır. Geçmiş zamanlarda antibiyotiklerle tedavi edilebilen bir çok hastalık, artık tedavi edilemez hale gelmiştir. Bakterilerin ve virüslerin bu ilaçlara daha dirençli hale gelmeleri antibiyotiklerin aşırı doz alımı ya da yanlış kullanılmasının bir sonucudur. ışte zeytin yapraklarında bulunan oleuropein maddesi ve hidrolizleri, antibiyotiklere direnç kazanmış mikroorganizmalar üzerinde etkili ve çok değerli bir bileşendir.

  Zeytin yaprağı, doğal bitkisel antibiyotik ve antioksidan olması nedeniyle hastalıklardan korunma ve hastalıkların tedavisinde etkin rol oynayabilir. Zeytin yaprağında bulunan oleuropein ve diğer aktif bileşiklerinin antimikrobiyal ajan olarak görev yaptığı bilimsel araştırmacılarca kaydedilmiştir. Bu maddelere bağlı olarak zeytin yaprağı çayı, ile vücuda giren mikropları, vücudun doğal bağışıklık sistemi tepki gösterinceye dek yavaşlatır.

  Zeytin yaprağı, etkileri sarımsak ve soğana da benzeyen doğal bir antibiyotik ve antioksidandır. Düzenli olarak hastalıklardan korunma amaçlı tüketileceği gibi doğrudan hastalıkların tedavisinde besin desteği olarak kullanılabilir. Zeytin ağacının tamamında bulunan ve acı-buruk bir tadı olan oleuropein zeytinin işlenmesi sırasında uzaklaştırılır. Oysa ki zeytin ağacının hastalık ve zararlılara karşı direncini sağlayan en önemli savaşçının oleuropein olduğu düşünülmektedir.

  Bugün çok az insan, zeytin yaprağının çok faydalı, kullanımı kolay tıbbi bir bitki olduğunu bilir. Zeytin yaprağı kullanımı daha çok Akdeniz ülkeleri insanları tarafından kullanılmakla beraber son yıllarda birçok ülke tarafından da bitkisel ilaç olarak kullanılması bu konudaki araştırmalara hız vermiştir.

  ANTıMıKROBıYAL ETKı

  Zeytin yaprağı çay olarak tüketildiğinde vücuda alınan oleuropein iki enzim tarafından elenolik aside dönüştürülür. Elenolik asit daha öncede belirttiğimiz gibi yüksek antimikrobiyal etkiye sahiptir. Bakterilerin hücre duvarını etkiler ve böylece doğal yolla bağıklık sistemi güçlenmiş olur. Böylece birçok antibiyotiğe direnç kazana mikroorganizma ve dolayısıyla bunların neden olduğu birçok hastalık doğal yollarla ortadan kaldırılmış olmaktadır.

  ANTıOKSıDAN ETKı

  Gelişmekte olan teknoloji, çevre kirliliği, sigara, UV ışınları gibi pek çok etken sürekli olarak çeşitli toksik maddelerle karşı karşıya kalmamıza neden olmaktadır. Soluduğumuz havadaki oksijen, vücut içinde serbest radikaller adı verilen ve toksik (zehirli) etki gösteren bazı maddelerin oluşumuna neden olur. Demirin paslanması ve balığın sudan çıktıktan sonra ölmesi, oksijenin zararlı etkilerine örnektir. Antioksidanlar, vücudumuzda kimyasal reaksiyonlar sonucu oluşan veya dışarıdan sigara, alkol, kirli hava v.b. ile alınan zararlı maddelerin (serbest radikallerin) nötralize edilmesini sağlar. Antioksidanların yardımı ile hastalıkların oluşumu önlenebilir., hormonal denge korunabilir, yaşlanma süreci geciktirilebilir.

  Zeytin yaprağı yüksek antioksidan aktiviteye sahiptir. Bu etki oleuropein bileşiğiyle beraber yaprak içerisindeki diğer fenolik bileşiklerin sinerjik etkileri sonucu meydana gelir. Vitamin C ve E nin gösterdiği antioksidan aktivitenin yaklaşık 2,5 katı kadar daha yüksek bir antioksidant aktiviteye sahiptir.

  KORONER DAMARLAR ÜZERıNE ETKıSı

  ın-vivo (canlı vücudunda) şartlarda yapılan birçok çalışma oleuropein in vasodilator (damar genişletici) etki yaptığını, tansiyonu düşürdüğünü ve anti-aritmik özellik gösterdiğini ortaya koymuştur. Aynı zamanda LDL kolesterol seviyesinde düşmeye yardımcı olduğu sonucuna varılmıştır. Kalp rahatsızlıklarında zeytin yaprağı çayı kalp yetmezlikleri, damar tıkanıklıkları üzerinde de etkili bulunmuştur.

  HYPOGLıSEMıK ETKıSı (Kan şekeri seviyesini düzenleme)

  Yine yapılan in-vivo (canlı vücudunda) çalışmalarda, zeytin yaprağının etken maddesi oleuropein, çay olarak tüketildiğinde hipoglisemik etki göstermiş ve yüksek kan şekeri seviyesinde düşme gözlenmiştir.

  ZEYTıN YAPRAĞI ÇAYININ ETKıLı OLDUĞU DıĞER RAHATSIZLIKLAR VE MıKROORGANıZMALAR

  Tansiyon seviyesini dengeleme

  LDL kolesterol seviyesini dengeleme

  Kan şekeri seviyesini dengeleme

  Hücre yenileme

  Canlandırıcı ve selülit giderici

  Bronşit

  Soğuk algınlığı

  Kulak enfeksiyonları

  Fibromalarya

  Fungal (mantar) enfeksiyonları

  Herpes virüsü

  Dizanteri

  Hepatit A, B, C

  Zatürre

  Cilt hastalıkları

  Zona

  Romatizmal

  Gibi hastalıkların tedavisinde destekleyici rol oynar.

  ZEYTıN YAPRAĞI ÇAYI KULLANIM ÖNERıSı

  Taze kaynamış suya, fincan başına bir poşet atın ve 3 dakika demlemeye bırakın. Zeytin yaprağı çayı, bir dilim limon, şeker ya da diğer bitkisel çaylarla karıştırılıp değişik lezzetler elde edilebilir. Kafein içermez, günlük 3 veya 4 fincan önerilen miktardır.
   
  Son düzenleyen: Moderatör: 4 Mayıs 2009
 4. 4 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : EU1
 5. EU1

  EU1 Guest

  Teşekkürler mehalim benimde dediğim bu ürün,ben evde bu ürünün poşet çayını değil dökme çayını kullandım,iş yerimde de bu poşat çayını kullandım herkese tavsiye ederim cidden müthiş...
   
 6. 4 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : EU1
 7. Elis

  Elis Guest

  iyi hos ta guzelim,bir ayda 3 kilo nedirki,5 kilo verir insan,bi azmettimi,,,
  yanlis anlama,yani 3 kilo 1 ayda cokta aman aman bi kilo kaybi degil yani,,,
   
 8. 4 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : EU1
 9. toplight

  toplight Guru Pro Üye

  Katılım:
  7 Ocak 2008
  Mesajlar:
  8.595
  Beğenildi:
  11.217
  Ödül Puanları:
  288
  ben gecen sene başka bir markanın almıştım ama içmemiştim duruyordu şimdi okuyunca düzenli olarak içeyim bakayım işe yarayacak mı?
   
 10. 4 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : EU1
 11. EU1

  EU1 Guest

  şekerim benim metabolizmam çok yavaş, metabolizması hızlı olan daha da fazla verir,benim için mucize hem de yağı biraz kıstım selülitlerde gözle görülür azalma bile oldu tavsiye ederim şekerim ben:))
   
 12. 4 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : EU1
 13. winnie06

  winnie06 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  12 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  83
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  88
  bi yaşıma daha girdim... en kısa zamanda denemem lazım
   
 14. 4 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : EU1
 15. EU1

  EU1 Guest

  dene kesinlikle canım bende etkili oldu,ayrıca enerjik oldum uyku problemim vardı bu yü<den uykuya doyamıyordum şu an 6 saat uyuyorum çok rahatlattı beni aktifleştirdi
   
 16. 4 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : EU1
 17. sxuxtlxux gayfe

  sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

  Katılım:
  19 Mart 2007
  Mesajlar:
  3.218
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  106
  aktarlarda varmıdır bu çay
   
 18. 4 Mayıs 2009
  Konu Sahibi : EU1
 19. sxuxtlxux gayfe

  sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

  Katılım:
  19 Mart 2007
  Mesajlar:
  3.218
  Beğenildi:
  12
  Ödül Puanları:
  106
  bir ayda 3 kilo az mı pesssssss:1shok:
  çok bile ayda 1,5 kg verilmesi uygundur.cokacimcoook
  çok iyi 3 kg hemen temin edip denemeliyim:sm_cool:
   
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.