zeytinyağımı bağırsak düzenleyicimi?

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve pisicik_26 tarafından 8 Nisan 2009 başlatılmıştır.

8 Nisan 2009
    Konu Sahibi : pisicik_26
  1. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar yine ben..bebeğimin gaz ve kaka sorunu var bazen 3 bazende 4 hatta 6 gün kaka yapmadığı oluyo mecburen fitil veriyorum şimdi ise 45 günlük ve kendiliğinden kaka yapmıyo artık bekliyorum ve 4.gün fitil veriyorum..
    bi doktor tanıdığım saf zeytinyağı ver hergün 2 3 çay kaşığı demişti verdim ilk verdiğimde işe yaradı ama şimdilerde ise bi faydası olmuyo..tadı çok kötü ve çok ağlıyo diye vermiyorum artık bide bağırsak düzenleyici var ama onuda çıkarıyo verdiğimde napıcam ben nasıl kaka yaptırıcam kızıma siz neler yapıyosunuz...

2. 8 Nisan 2009
  3. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bak ya bu sorun da aynı :) süt konulu mesajına yazmıştım ama tekrar yazıyım. benim oglan da yapamıyo. doktor bıtkısel bı ılaç verdı dün. 3 kez içti ama daha faydasını goremedık. ayrıca zeytınyagını tavsıye etmedıklerını soyledı. zaten oglum zeytınyagının tadını sevmıyo ıcer ıcmez kusuyo. fıtılı de 5 gun fılan yapmazsa ve çok rahatsız olursa ver dedı. fıtıl de ıgrenc bısey oglumun canı yanıyo ıcım sızlıyo. bizim bi arkadasa da doktor aynı ılaçtan vermıs bıtkısel. cocugun kakası duzene gırmıs duzenlı kullanınca. bakalım kullanmaya devam edeceğiz.

4. 8 Nisan 2009
  5. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    kızının nıye agladıgı bellı oldu sımdı. sutten degıl bak kakadan, gazdan...a.s.

6. 8 Nisan 2009
  7. pisicik_26

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bu da kötü ama sütüm yetiyor demekki çok şükür..
    duphalac mı ne bi bağırsak düzenleyici verdi doktor ama yapış yapış bi şurup içirirken her tarafı yapış yapış oluyo kızımın hemen banyo tabiki hem verdiğimin hepsini çıkarıyo saf zeytinyağınında tadı kötü verince ağlıyo..
    ama bak arkadaşım fitil vermenin kolay bi yolunu buldum fitili ortadan ikiye kesiyorum bıçakla sonra dikey olarak tekrar kesiyorum zeytinyağına bulayıp yavaş yavaş veriyorum kızıma daha az ağlıyo o zaman...fitil hem ince hem kısa oluyo yani ama kendiliğnden yapsın istiyorum..

8. 8 Nisan 2009
  9. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    peki fitili oyle kesince kakasını ne kadar sure sonra yapıyo?

10. 9 Nisan 2009
  11. pisicik_26

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    fitili verip emziriyorum sonra uyuyo ve yaklaşık 15 20 dk sonra uyanıyo altını bi açıyorum kaka yapmış çok seviniyorum tabi oda gülüyo bu halime...
    kimbilir ne düşünüyodur o an :roflol:

12. 10 Nisan 2009
  13. thymus20

thymus20 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    yine aynı dert benim kızımda yapmıyor doktorumuza sordum dediki bebekelrin 72 saat yani 3 gün yapmamasına normal diyor 3 gündeen sonra bebkete sıkıntı olur diyor ama benim kız bir hafta yapamdan duruyor doktormz 5 günden sonra fitili yarım koyun dedi en son bir hafat yapamdı zeytinyağı işe yaramadı ve mecburen fitili yarm koyduk koyar koymaz anında yaptı

14. 10 Nisan 2009
  15. pisicik_26

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    bakın hala kaka yapmadı benimki ya fitil vermeden yapmıyo artık 7 gün beklesemmi karnıda iyice şişti ıkınıyo ama yok yapamıyo offf yaaa

16. 10 Nisan 2009
  17. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    doktor bana 5 gun yapmazsa ve cok sıkıntı cekerse fıtıl ver dedı. dun aksam verdık. hemen yaptı ama çok az yaptı ve kakası serttı. anlamıyorum kı nolcak boyle. napcam kızlar ühühühü

18. 10 Nisan 2009
  19. esther

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    internette ufak bı araştırma yaptım ve bazı tesbıtlerım var. ben de kabızım ssanırım bebegım bundan etkılenıyo. cunku anne sutuyle beslenen bebeklerde kabızlık olmazmış. kabızlık kakanın uzun sure yapılamaması degıl, kıvamının sert olmasıymış. benım bebegımın kıvamı sert. muz püresi gibi. ben de kayısı yıyorum sımdı. 7 tane yıcem hergun. ayrıva duphalac ıctım. kendımı ıshal edicem. canıma tak ettı bebegımın acı cekmesı. bı de anneler bebe yagı ıle bebeklerın karnına masaj yapıyomus saat yonunde. sabah aksam yapmak ıse yarıyomuş. deneyenlerın bebeklerı kakalarını yapabılmış. bıraz ıgrenç bi yazı oldu ama napalım bunlarla ugrasıyoruz. ben denıyorum şu andan ıtıbaren. işe yararsa soylerım :)