Zihinsel Engelli Çocuklar Çektikleri Fotoğrafları Sergileyecek

Konusu 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' forumundadır ve akatsiya tarafından 22 Eylül 2010 başlatılmıştır.

  22 Eylül 2010
  Konu Sahibi : akatsiya
 1. akatsiya

  akatsiya Popüler Üye Üye

  Katılım:
  15 Ekim 2007
  Mesajlar:
  112
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  Zihinsel Engelli Çocuklar Çektikleri Fotoğrafları Sergileyecek

  Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı'nın(ziçev) Zihinsel Engelli Çocukların Yaratıcılığını Ortaya Çıkarmak ve Toplumla Kaynaştırılması Amacıyla Kurduğu Zihin Ergo Sum Fotoğraf Atölyesi'nde Eğitim Alan Öğrenciler, Çektikleri Fotoğrafları Sergileyecek.

  Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı'nın (ZİÇEV) zihinsel engelli çocukların yaratıcılığını ortaya çıkarmak ve toplumla kaynaştırılması amacıyla kurduğu ZİHİN Ergo Sum Fotoğraf Atölyesi'nde eğitim alan öğrenciler, çektikleri fotoğrafları sergileyecek.

  ZİÇEV'den yapılan yazılı açıklamaya göre, zihinsel engelli çocuklar, Turizm ve Kültür Bakanlığı'nın "Fotoğraf Çekiyorum' projesi kapsamında Mardin, Şanlıurfa illeri ve çevresinde yaptıkları gezilerde çektikleri fotoğrafları 20-26 Eylül tarihleri arasında Milli Kütüphane Sergi Salonu'nda sergileyecek.

  "Fotoğraf Çekiyorum' prosesini ZİÇEV Ankara ve İzmir ZİHİN Ergo Sum Fotoğraf Atölyesi öğrencileri ile Faika Berat Pehlivan, ASFAT ve DASK fotoğraf sanatçılarının katılımıyla gerçekleştirildiğinin belirtildiği açıklamada, zihinsel engelli çocukların çektikleri fotoğrafları bugüne kadar 13 sergi ile sergiledikleri kaydedildi.

  Açıklamada, "Ben Mezopotamya' adlı serginin açılışının 20 Eylül'de yapılacağı ve bir hafta boyunca Milli Kütüphane Sergi Salonu'nda açık kalacağı açıklandı.(ANKA)

  (HDY/ÖMR) (Ankara Haber Ajansı)
   
 2. 25 Eylül 2010
  Konu Sahibi : akatsiya
 3. Akitra

  Akitra kelebekk εїз Pro Üye

  Katılım:
  13 Eylül 2009
  Mesajlar:
  5.790
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  148
  güzel bi aktivite fotograf bişeye dikkat verebilmeyi ögretebilir diye düşünüyorum a.s.