zımparalama mucize yöntem..!

Konusu 'Çatlaklar; nedenleri ve çözümleri' forumundadır ve sidneyy tarafından 18 Nisan 2010 başlatılmıştır.

  18 Nisan 2010
  Konu Sahibi : sidneyy
 1. sidneyy

  sidneyy Aktif Üye Üye

  Katılım:
  13 Aralık 2009
  Mesajlar:
  34
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Yanık veya ameliyat izleri, bildiğimiz zımpara kağıdıyla yok ediliyor. İşte tıp literatürüne girmeye hazırlanan 'iz giderici' yöntem... ABD'de 20 bin dolara yapılan cilt soyma (dermabrasion) işlemini inşaat malzemeleri satan işyerlerinden 50 Ykr'ye aldığı zımpara kağıdıyla yaptığını

  söyleyen Dr. Emsen, tıp literatürüne girmeye hazırlanıyor. Dr. Emsen, "Steril edici Saydex solüsyonda 20 dakika bekleyen zımparayla, saç kurutma makinesiyle kuruttuktan sonra hastanın yanmış veya ameliyat sonrası kötü şekilde iyileşmiş yerleri kazınıyor. Daha

  sonra tekrar zımparayla başka bir yerden alınan cilt, temizlenen bölgeye naklediliyor. Gözenek aralığı sık olan zımpara sayesinde tedavi edilen bölge kısa sürede iyileşiyor. Böylece mevcut izler yok ediliyor" dedi.

  Uzman Doktor İlteriş Murat Emsen, Kanada, İngiltere ve ABD'de estetik cerrahi kurslarına katıldı. Dr. Emsen, 19-26 Şubat 2007'de ABD'nin Tuscon kentinde bulunan Arizona Üniversitesi'ndeki 'Çocuk ve erişkinlerde yüz estetik cerrahisi teknik ve yenilikleri' konferansına konuşmacı olarak davet edildi.

  'Steril edilmiş zimpara kağıdı ile yanan ve ameliyat edilmiş olan yerlerde iz giderici yöntem' çalışması, ABD'deki uluslararası Aesthetic Plastic Surgery (Estetik Plastik Cerrahi) Dergisi'nde yayınlanacak olan Dr. Emsen, böylece tıp literatürüne girecek.

  Yaptığı çalışmayla estetik cerrahiye farklı bir bakış getiren Dr. Emsen, şöyle konuştu:

  "Zımparalama denilen yöntem, 1990'lı yılların başında yanıklı hastaların yaralarını temizlemek için kullanılmış. Ama kozmetik amaçlı olarak, özellikle yanıklı olmayan, ameliyat sonrası oluşan izlerde kullanılmamış. Uygulama, zımpara kağıdındaki tahriş edici etkilerden dolayı da bırakılmış. Ancak yaptığım uygulamada, steril edilen ve çok farklı bir yöntemle soyulan zımpara kağıdıyla sağlam alandan cilt alarak yara iyileşmesini sağlıyoruz. Her yaştaki hastalarda uyguladığımız yöntemde de çok başarılı olduk.Kaynakwh: Kaynakwh:

  Tedavi edilecek noktaya parmakla, hiçbir alet veya cerrahi set açılmadan, sadece gazlı bez ve zımpara kağıdıyla müdahale yapılabiliyor. Hatta hastanın yetişkin olması durumunda bunlar normal ofis şartlarında lokal anesteziyle yapılabilmektedir. Tek seansta bütün ölü dokular atılarak, temiz bir yüzey sağlamaktadır. ABD'de 20 bin dolara, Türkiye'de 5 bin YTL'ye yapılan cilt soyma işlemini, Erzurum'da 50 YKR'ye çıkarıyoruz. Şimdiye kadar yaptığımız yaklaşık 25 ameliyatta mükemmel sonuçlar aldık. Zımpara kağıdıyla yaptığımız tedavide hastalarda hiçbir iz kalmadı."

  arkadaşlar bu doktor en fena ve derin yanık izlerini bile geçirmiş 30 kişide denemiş.adama amerikadan bile teklif geliyormuş..bunun yanında bizim çatlaklar nedir diye düşünüyorum.adam erzurumda bi hastanede çalışıyor.ve inanmazsınız nette bi yerde okudum bu tedavi sadece 50 ytl imiş diye duydum.şok geçirdim.walla doğruysa hemen erzuruma uçak bileti alırım..nette araştırın videoları da var.ben umutlandım şahsennn...:)))):sm_cool:
   
 2. 18 Nisan 2010
  Konu Sahibi : sidneyy
 3. sidneyy

  sidneyy Aktif Üye Üye

  Katılım:
  13 Aralık 2009
  Mesajlar:
  34
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  buarada sakın kimse evde denemesin önce iyice bi araştıralım.sadece haberiniz olsun diye yazdım.sonra kalıcı zarar vermesin aman derim..hep birlikte araştıralım gerçek mi mümkün mü...olursa yaşadık allah deriz kızlar..:))
   
 4. 19 Nisan 2010
  Konu Sahibi : sidneyy
 5. candy1905

  candy1905 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  25 Ocak 2009
  Mesajlar:
  36
  Beğenildi:
  1
  Ödül Puanları:
  76
  çok ilgi çekici bence daha fazla bili edinmek lazım keşke işe yarasa hakkaen yaşarız :::)
   
 6. 19 Nisan 2010
  Konu Sahibi : sidneyy
 7. sheytane

  sheytane Aktif Üye Üye

  Katılım:
  25 Mart 2010
  Mesajlar:
  399
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  yaaa süpermiş ama ben ankarada oturuyorum taa erzuruma nasıl gitcem yaaa :sinifsinif: ama buralarda yapanlar falan varsa iyice araştırdıktan sonra istemem demem yani kurtulmamak için bir sebep varmıkı zemuszemus ay inşallah işe yarar bir yöntemdirde öylr yada böyle kurtuluruz şu çatlaklardan :lepi:
   
 8. 21 Nisan 2010
  Konu Sahibi : sidneyy
 9. Balda

  Balda Aktif Üye Üye

  Katılım:
  14 Ağustos 2009
  Mesajlar:
  31
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  önce doktora ulasmak lazım hangi hastanede acaba ?