Ziraat Bankası personel alım ilanı

Konusu 'Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS)' forumundadır ve berna87 tarafından 4 Haziran 2008 başlatılmıştır.

  4 Haziran 2008
  Konu Sahibi : berna87
 1. berna87

  berna87 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  23 Nisan 2007
  Mesajlar:
  788
  Beğenildi:
  9
  Ödül Puanları:
  108
  Ziraat Bankası 2006 ve 2007 tarihlerinde yapılan KPSS puan türlerinin birinden 65 ve üzeri puan alan adaylar arasından personel alacaktır. Başvurular 26 Mayıs 2008 Pazartesi günü başlayacak ve 06 Haziran 2008 Cuma günü saat 18:00’de sona erecektir.

  Görev Tanımı

  Bankacılık hizmet ve faaliyetlerini (menkul işlemleri ile mevduat işlemleri, çek, havale vb. operasyon işlemlerini), T.C. Ziraat Bankası A.Ş.’nin mevzuatına ve iş akışlarına uygun olarak yürütmek üzere banko veznede görevlendirilecektir.


  Sınava Katılma Genel Şartları

  1. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak,

  2. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

  3. Taksirli suçlar ve aşağıda sayılan suçlar dışında tecil edilmiş hükümler hariç olmak üzere, ağır hapis veya 6 aydan fazla hapis veyahut affedilmiş olsalar bile Devletin şahsiyetine karşı işlenen suçlarla, zimmet, ihtilas, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanma, dolanlı iflas gibi yüz kızartıcı veya şeref ve haysiyeti kırıcı suçtan veya istimal ve istihlak kaçakçılığı hariç kaçakçılık, resmi ihale ve alım satımlara fesat karıştırma, kara para aklama, Devlet sırlarını açığa vurma, vergi kaçakçılığı veya vergi kaçakçılığına teşebbüs ya da iştirak suçlarından dolayı hükümlü bulunmamak,

  4. Tüm adaylar için 01.01.1979 ve sonrası doğumlu olmak,

  5. İşin gerektirdiği sağlık koşullarına sahip olmak ve yurdun her yerinde devamlı görev yapmasına engel bulunmadığını resmi sağlık kurulu raporu ile tevsik etmek,

  6. Bankalar Kanunu’na göre Bankalarda çalışması yasaklanmamış olmak,

  7. İşe alım tarihi itibarıyla askerlik görevini yapmış veya erteletmiş olmak ya da askerlikle ilişkisi bulunmamak,

  8. Diğer resmi ve özel kurum veya kuruluşlara mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak veya mecburi hizmet borcunu ödemeyi kabul etmiş olmak,

  gerekmektedir.

  Sınava Katılma Özel Şartları Servis Görevlisi

  Öğrenim

  Üniversitelerin 4 yıllık eğitim veren Yüksekokul veya Fakültelerinden veya bunlara denkliği yetkili makamlarca onaylanmış yabancı ülkelerdeki Yüksekokul ve Fakültelerin ekli tabloda belirtilen bölümlerinden birinden mezun olmak,

  Sınav

  ÖSYM tarafından 01-02 Temmuz 2006 ve 30 Haziran–01 Temmuz 2007 tarihlerinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında (KPSS) “KPSSP3”, “KPSSP4”, “KPSSP5”, puan türlerinin birinden 65 ve üzeri puan almış olmak gerekmektedir.


  Başvuru Yöntemi ve Süresi

  Sınav başvuruları sadece internet aracılığıyla yapılacak olup şahsen veya posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

  1. Bankamız internet sayfasında (www.ziraatbank.com.tr) bulunan İş Başvuru formuna T.C. Kimlik Numaranız ve tarafınızca belirlenen şifre ile giriş yaptığınızda kontrol amaçlı adınız ve soyadınız ekrana gelecektir. Bilginin şahsınıza ait olması halinde “Devam Butonu”nu kullanarak başvuru işlemine başlanılacaktır.

  2. Formda yer alan fotoğraf ekle butonu aracılığıyla, 302 X 362 boyutunda (JPEG) formatında (son 6 ay içinde çekilmiş, başı açık, şahsınızı kolaylıkla tanıtabilecek nitelikteki) vesikalık fotoğrafınızı sisteme yüklemeniz gerekecektir.

  3. Formun pozisyon seçimi ekranından “Servis Görevlisi“ seçilecek ve ekteki listeden sadece bir Şube/Bölge/Daire Başkanlığı tercihinde bulunulacaktır.

  4. Formda yer alan alanların doğru ve eksiksiz doldurulması gerekmektedir.

  5. Formda beyan ettiğiniz özgeçmiş bilgilerinin sınav başvuru koşullarına uymaması halinde başvurunuz sistem tarafından engellenecektir.

  6. Formda belirttiğiniz KPSS yılı ve puan türüne göre puanınız ÖSYM veri tabanından otomatik olarak yüklenecektir. Ayrıca puan girişi yapmanız gerekmemektedir.

  7. Tüm adayların müracaatları bittikten sonra, başvurularınız değerlendirilecektir. Aranan nitelikleri taşımadığı anlaşılan adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Ayrıca, gerçeğe aykırı beyanda bulundukları tespit edilenlerin sınavları geçersiz sayılarak atamaları yapılmayacak, ataması yapılmış olanların atamaları iptal edilecektir.

  Yanlış bilgi veren veya bazı bilgileri gizlediği anlaşılan aday, bundan doğacak sorumlulukları peşinen kabul etmiş sayılır ve gerçek dışı beyanla işe alımdan dolayı Banka’nın uğrayabileceği her türlü zarardan sorumlu olur.

  Başvurular 26 Mayıs 2008 Pazartesi günü başlayacak ve 06 Haziran 2008 Cuma günü saat 18:00’de sona erecektir.

  Değerlendirme ve Mülakata Çağırma

  Müracaatı kabul edilen adaylardan her Şube/Bölge/Daire Başkanlığı için ayrı ayrı olmak üzere en yüksek puandan başlanarak sıralanmak suretiyle aday listeleri oluşturulacak, o Şube/Bölge/Daire Başkanlığı için tercihte bulunan adaylardan, o Şube/Bölge/Daire Başkanlığı için belirlenen kontenjanın 4 (dört) katı sayıda aday (son adayla aynı puanı alan tüm adaylar) İnsan Kaynakları Daire Başkanlığınca mülakata çağırılacaktır.Mülakat tarihi, yeri ve yanlarında getirecekleri belgeler mülakata hak kazanan adaylara Bankamız internet sitesinde ilan yoluyla duyurulacaktır. Mülakata hak kazanamayan adaylara ise ayrıca bir bildirimde bulunulmayacaktır.

  Nihai Değerlendirme

  Adaylar İnsan Kaynakları Yönetimince oluşturulacak komisyon tarafından değerlendirilmek üzere mülakata alınacaktır. Mülakatta 70`in altında puan alanlar başarısız sayıldıklarından başarı sıralamasına dahil edilmeyecek ve bu adaylar için nihai başarı notu hesaplaması yapılmayacaktır.

  Mülakatta 70 ve üstünde puan alan aday tarafından seçilen KPSS puanı ile mülakat notunun ortalaması alınarak bulunacak not adayın nihai başarı notu olacaktır. Her bir Şube/Bölge/Daire Başkanlığını tercih eden adaylar o Şube/Bölge/Daire Başkanlığı için en yüksekten aşağı doğru puanlarına göre sıralanacak ve kontenjan kadar asil ve yedek adaylar belirlenecektir. Oluşturulan listeler Bankamız internet sitesinde ilan edilecektir.

  Atama

  Kazanan adayların kendilerine bildirilen tarihe kadar istenilen belgelerle birlikte müracaat etmeleri halinde tercih ettikleri Şube/Bölge/Daire Başkanlığına atamaları yapılacaktır. Müracaat etmeyen adayların yerine, o Şube/Bölge/Daire Başkanlığı için yedek aday listesinden en yüksek puan alandan başlamak üzere atama yapılacaktır. Ataması yapılarak göreve başlayanlar atandıkları Şube/Bölge/Daire Başkanlığında en az 5 yıl süre ile (yer değişikliği talep edilemeyecektir) görev yapacaklardır.

  Başvurular 26 Mayıs 2008 Pazartesi günü başlayacak ve 06 Haziran 2008 Cuma günü saat 18:00’de sona erecektir.

  Bankamız Servis Görevlisi pozisyonuna müracaat edecek adaylar, “Servis Görevlisi” ve Servis Görevlisi-Yabancı Dil Bilen (ASGYD)” pozisyonları olmak üzere iki farklı başvuruda bulunabileceklerdir.

  Adaylar başvuruda bulunmadan önce aşağıda belirtilen açıklamalara dikkat ederek müracaatlarını yapmalıdır:

  “Servis Görevlisi” pozisyonuna başvuracak adaylar aşağıda yer alan “MEZUNİYET BÖLÜM TABLOSU”ndan mezun oldukları bölümün Bankamızca aranan bölümlere uyup uymadığını kontrol ederek başvurularını yapmalıdır.

  “Servis Görevlisi-Yabancı Dil Bilen (ASGYD)” pozisyonuna başvuracak adaylar ise KPSS’de yanıtladıkları yabancı dil testine uygun birimler için (Almanca testini alanlar Almanca kontenjanından, İngilizce testini alanlar İngilizce kontenjanından) aşağıda yer alan “İHTİYAÇ TABLOSU”nu inceleyerek tercihte bulunmalıdır.
   
 2. 4 Haziran 2008
  Konu Sahibi : berna87
 3. hayal gxoxzlxux

  hayal gxoxzlxux yanlız mutlu kafası rahat Üye

  Katılım:
  13 Mart 2008
  Mesajlar:
  4.152
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  kızlar 4 yıllık mezun istiyor demi bunlar...