zmir Ege niversitesinde doum yapan Arkadalar

Konusu 'Doktor ve Hastane Tavsiyeleriniz' forumundadır ve 8Ekim tarafından 29 Haziran 2009 başlatılmıştır.

29 Haziran 2009
    Konu Sahibi : 8Ekim
  1. 8Ekim

8Ekim pelin2015 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    arkadaşlar ben 22 haftalık hamileyim ve ege üniv. de doğum yapmayı düşünüyorum ege üniv. de doğum yapan arkadaşlar tavsiyeleriniz nelerdir

2. 21 Temmuz 2009
  3. 8Ekim

8Ekim pelin2015 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    arkadaşlar izmir ege üniversitesinde doğum yapan kimse yokmu tavsiyelerinizi bekliyorum sesimi duyan yokmuuuuuu

4. 22 Temmuz 2009
  5. kedilalesi

kedilalesi bebiko Italiano-2 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    orada doğum yapmadım ama laporoskopi ve histeroskopi yapıldı bana.özel odada 2 gece kaldım ama hiç de memnun kaldığımı söyleyemeyeceğim :KK43:
    hemde özelden gitmiştim. birsürü muayene parası verdik. ayrıca ne ameliyattan önce ne de sonra dr.umu göremedim bile. hep asistanlarıyla muhatap olmak zorunda kaldım :KK43:
    özel oda olayıda pek hoş değildi,epey bir sıra bekledik ,yataklar kötüydü vs vs...
    yemek için de kalkıp koridorda sıraya giriyorsun...odaya getirmiyorlar...
    dr.un başka bile olsa ortam malesef ki aynı olacaktır....

6. 23 Temmuz 2009
  7. 8Ekim

8Ekim pelin2015 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    6
    teşekkür ederim buketim bende bilemiyorum nerede doğum yapacağımı ama yeni doğan ünitesi olduğu için ve devlet hastanesinde doğum yapmamak için üniversite hastanesinin daha iyi olacağını düşünüyordum kısmet bakalım

8. 23 Temmuz 2009
  9. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    sen neden üniversite hastanesinde doğum yapmak istiyorsun ki.çoğu kişi ,asistanlarlar görüşmek zorunda kalıyoruz ve bizi deneme tahtası gibi kullanıyorlar diye istemez

10. 23 Temmuz 2009
  11. pinpino

pinpino hangi gecemi yakayım... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    hiç ama hiç tavsiye etmiyorum canım,berbat bir hastane.odalar,ortamı,hemşire ve doktorların tavırları tam bir facia.teyzem orada doğum yaptı inanki içerisi yurt yatakhaneleri gibi.ilgi zaten sıfır.doğumda insan kendini daha rahat hissedebileceği daha iyi bir ortam da bulmak istiyor.orası pek de uygun bir hastane değil bu anlamda.sosyal güvenceniz vardır muhakkak.özellere gidebilirsin.belli bir ücret ödüyorsun sadece,gerisini sigortan karşılar.şifa ile konuş bir istersen.o da egeye yakın zaten

12. 7 Ağustos 2009
  13. salihas

salihas herşeyim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar ege ünv.de sezeryan fiyatları hakkında bilgisi olan varmı.

14. 8 Ağustos 2009
  15. tazefasulye

tazefasulye Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    38
    epidural sezaryen için 1300 TL civarı ödeyeceğim.

16. 8 Ağustos 2009
  17. salihas

salihas herşeyim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekür ederim canım.peki sezeryana senin sectiğin öğretim elemanımı giriyor.yani ona ayrıca para ödüyormuyuz.birde sen özel odaamı kalmayı düşünüyorsun.

18. 17 Ağustos 2013
  19. deoris

deoris Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    1 ay önce ege üniversitesinde normal doğum yaptım. Hiç ama hiç memnun kalmadım. Doğumda insan birilerinin moral vermesini istiyor. Ama orda doktorlar ve hemşireler insanın yüzüne bile bakmıyorlar, azarlayıp duruyorlar (Dr. İzzet hanım hariç). Benim suni sancı ile doğum sancılarımın şiddeti artırılmıştı, epidural uygulanacaktı. Mesai saatleri dışına kaldığı için koskoca hastanede bir anestezi doktoru bulamadılar. Doğum sonrası da fiyaskoydu. Özel odada kalmama rağmen bu kadar zorlandıysam 4 kişilik odalarda kalanların halini düşünemiyorum. Hastanede 2 gece kaldık. 2. gece bebeğim çok ağladı. Ona rağmen bir tane bile bebek hemşiresi gelip ilgilenmedi. Ben gidip kavga edip ancak getirebildim. Bir de odada elimin 1/3' ü büyüklüğünde bir hamam böceği çıktı. Zor doğumlar genellikle ege üniv.e sevkedilir. Benim kritik bir durumum olmadığı halde ege üniv. tercih etmiştim. Tıbbi bir gereklilik olmadığı sürece doğumda Ege üniv.nin tercih edilmemesi gerektiğini düşünüyorum.