Zor durumda kalmak

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve zalimyar tarafından 31 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

31 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : zalimyar
  1. zalimyar

zalimyar Guest

içimi açıp rahatlamak istiyorum.
    eziliyorum sanki.parasal anlamda borcum var. bu yetmediği gibi abim ve babamda bana borç yüklüyor.
    ama benım kendi borcum var sizinkini nasıl ödeyeyim deyincede bana küsülüyor. hayırsız evlat gibi görülüyorum.ben 25 yaşındayım.herkesın ailesi kızına destek olurken benımkıler sırtıma daha çok yük yüklüyor.
    ben çekip gitmek istiyorum ama onuda yapamıyorum.zor durumdayım. pazar hariç çalışıyorum.2.bir işim olamazki.
    Bana bir yol lazım. inanın borç isteyeceğim bir kişi dahi yok.
    hiç düşünmüyorlarmı. bu kız gençbir kız 25 yaşında yanlış bir şey yapar diye.
    bana bir akıl verin.
    ben ne yapayım şimdi. avukat arayıp duruyor beni.
    gökten para yağsa ama oda yağmuyo.
    umudum kalmadı sanki. inancımıyitirmek üzereyim:çok üzgünüm:senağlama

2. 31 Temmuz 2009
  3. bengxux

bengxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım ailen biliyor mu borcun olduğunu, bence onlara söylemesin borcun olduğunu maddi anlamda yardımcı olamayacağını, durumunu düzeltince yardımcı olacağını söylersin, sanmıyorum yine anlayışsızlık göstereceklerini

4. 31 Temmuz 2009
  5. zalimyar

zalimyar Guest

evet ailem biliyor.borcumun olduğunu.benım ödeme gücümün olmadığınıda biliyorlar.ama yınede benden bir şeyler yapmamı bekliyorlar.

6. 31 Temmuz 2009
  7. sessiz fxixrtxixna

sessiz fxixrtxixna ŞükürlerOlsunAllah'ım:) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Zaten borçluyum diyorsun,zor durumdasın,baban ve abinin yaptığı çok düşüncesizce canım ya..Onlara içinde bulunduğun durumu, hem borcun olduğunu hem de bu sebepten kendini çok kötü hissettiğini anlattığın halde yardımcı olmaya çalışmamaları inanılmaz.Böyle bir durumda ailenin sana destek olması gerek.Aileden anlatabileceğin yardım isteyebileceğin başka birileri yok mu,onlarla paylaşsan durumunu..
    Sakın umudunu yitirme,mutlaka sana yardımcı olacak birileri vardır,sakince düşün doğru adımlar atmaya çalış.Umarım Allah hiç ummadın bir anda elinden tutacak birilerini karşına çıkarır.Kul son haddine kadar bunalınca mutlaka Allah yardım eder,kendini koyverme olur mu..

8. 31 Temmuz 2009
  9. butterflys73

butterflys73 Tek Bayrak Tek Millet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    henüz 25 yaşında ve bekarsın neden o kadar borçlandın ki diye sorsam ?????

10. 31 Temmuz 2009
  11. TatLiGaci

TatLiGaci Heidi ve kankileri Üye

Beğenildi:
    70
    Ödül Puanları:
    203
    Borcunun miktarı o kdar çok mu?Banka ise taksitlendirmeye gidebilirsin..
    Abine ve babana gelince onlara da bir dur demenin zamanı gelmiş o zaman..
    sonuçta sen de evlenme yaşlarında bir genç kızsın kendim için birikim yapmak istiyorum demelisin..

12. 31 Temmuz 2009
  13. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    abin ve baban çalışmıyorki

14. 1 Ağustos 2009
  15. EU1

EU1 Guest

aynı dönemlerden bende geçtim canım,sen verdikçe onların borçları bitmez.sen kendi işine bak bırak iki erkek halletsinler.

16. 2 Ağustos 2009
  17. ezel.01

ezel.01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ah canım ahh şu para sorunu kimde yokki :KK43: hepimiz dönem dönem belli sınavlardan geçiyoruz kimimiz türlü türlü borç ödüyor altından kalkılması zor hale geliyorlar. yasın daha çok genç. hem abin ve baban çalışmıyormu bütün borcu nedn sen ödeyesinki hem sen genç bi kızsın aileninde düşünmesi gerek bu kız genç kız istekleri hevesleri almak istediği şeyleri olamazmı gezmek eğlenmek istemezmi die :KK43: otur konus onlarla maasını aldıgında belli bi bütçe hazırlayın nereye ne verdiğini bilsinler ona göre yüklensinler hayatın koca yükünü taşımak için yaşın daha çok küçük.

18. 3 Ağustos 2009
  19. ukla

ukla Come back.. Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Hadi baban neyse de abine ne oluyor anlamadım sinir oluyorum böylesine
    Kusura bakmayın kazandığım bana anca yetiyor borcumda var kimseninkinide ödeyecek gücüm yok de ne yapacaklar boğazına sarılacak halleri yokya Allah Allah...
    canına yazık valla üzme kendini annen yokmu onla konuş, o konuşsan babanla abinle
    herkes kazandığı paranın yetisini bilmeli bence..