zor durumdayım..sezeryan olmalımıyım?

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve firildakmerdane tarafından 3 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    3 Kasım 2008
    Konu Sahibi : firildakmerdane
  1. firildakmerdane

firildakmerdane Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    selam arkadaşlar...

cuma günü doktora gittim ve doğum şeklinin sezeryan olmasını istedim...doktor normal doğumu anlattı uzun uzun...yararlarını saydı tek tek...ama ben yapamayacağımı biliyorum...keşke yapabilsem ama olmuyor işte..korkum normal doğuma izin vermiyor..herkes birşey söylüyor...yok sezeryan ameliyat doğum değil..yok cahillik..yok göbek kalıcak şişman olacaksın...yok için temizlenmeyecek...ya ALLAH aşkına soruyorum kızlar çok mu kötü bu sezeryan..çok mu zorluk çekeceğim..psikolojim çok bozuk..kimseden destek görmüyorum..eşim bile bana kızıyor...bir kaynanam ALLAH hayırlısını versin dedi..diğer herkes bana karşı...zor durumdayım...fikirlerinize ihtiyacım var...senağlamasenağlamasenağlamasenağlama

2. 4 Kasım 2008
  3. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    normal doğumun yerini tutmaz ama o kadar da kötü birşey değil sezeryan. ameliyat neticede ama öyle için temizlenmez göbek kalır bunlar tamamen uydurma. ben sezeryan oldum ve inanılmaz rahat geçti. hiç öyle ağrıdan ağlamam bağırmam olmadı. dezavantajları da var tabi süt geç geldi, ilk gün tam doğrulamadım falan ama 2. günden sonra rahattım. sen kimseyi dinleme arkadaşım, doğuracak olan sensin kocan değil, o mız mız erkekler grip olunca bile burnumuzdan getirmiyor mu? kendi normal doğum yapar mıydı acaba çom merak ediyorum. böyle korkuyla doğuma gidenler zaten çok zorlanıyorlar. o sancıları çekip doğumun ortasında sezeryna girmek de var.
    yanlış anlaşılmasın, sezeryana özendiriyor gibi olmak istemem, benim en çok istediğim şeydi normal doğum ama olmadı. hiçbir şey normal doğumun yerini tutmaz, adı üstünde normal. ama anne adayı korkuyorsa, istemiyorsa başka yollar varken zorlamanın alemi yok, iki hayat söz konusu sonuçta.

4. 4 Kasım 2008
  5. beNnadiye

beNnadiye Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm benim korkulacak hiç birşey yok zaten uytuyolar kalktiğinda bebişinle göz göze gelyosun cnm benim 2 çocuğum var
    ikiside sezeryanla dünyaya getirdim ha keşke normal olsaydi diyorum.
    Ama bir yandanda korkuyordum fakat benim ilki çocuğum ters olduğu için mecburen öyle gerekti kizmida ilki sezeriyan diye oda öyle oldu ama korkma derim hiç bir şey duymuyosun cnm
    allah yardimcin olsun

6. 4 Kasım 2008
  7. ceyrem

ceyrem EyMeN eFe'lerin efesi.. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    korkuyosan normal doğumdan ki hepimiz korkuyoruz bence sınırlarını zorlama ilk sezeryan olucak kadın sen değilsin..sende etrafındakilere bebek ters mecbur dr sezeryan dedi de geç kimseye dert anlatmak zorunda değilsin öyle uygun görüldü dersin olur biter sağlıkla inşallah

8. 4 Kasım 2008
  9. kubrass

kubrass Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    selam ceyrem arkadasa katlyrum bukonuda bencede kımseye zacıklama yapmak zorunda degılsın fırıldak merdane bence doktorunla anlas ve psıkolojının bozuldugunu usstne gelmemlerı gerketıgını soyle v e bebegın ters oldugunu sezeryan olucagını esıne soylettr ve herkesı boyle soyle kurtul bence kıme ne ya canm sende sıkma canını uydur bısey gtsın stres yapma bak cocuguna yansr valla yapma

10. 4 Kasım 2008
  11. ekinsu

ekinsu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Son 5 yıldır %80 nin üzerinde sezaryen doğum yapılırken sezaryenden endişe etmek gereksiz, mesela bende normal istiyorum eşim sezaryen istiyor ama son karar doktorun o ne derse o olur, ama sen korkuyorsan kendini hazır hissetmiyorsan zaten normal doğuma girmen bence daha tehlikeli, doğumun tam ortasında problem yaşayabilirsin ve mecbur yine sezaryene dönerler, herkes kendi tercihini kendi yapar kimseyi dinleme bu konuda doğuracak olan senisin onlar değil, kimseye de açıklama yapmak zorunda değilsin, hakında hayırlısı olsun canım

12. 4 Kasım 2008
  13. PirayeHira

PirayeHira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    cnm ben 6 gün önce normal doğum yaptım kızımda maşallah topluydu 3700 doğdu ama benim doğumum çok kolay oldu ağrı eşiğim yüksek olduğundan sadece son sancıları hissettim bide ben başından beri normal istiyodum yani kimsenin zorlamasıyla yapmadım sende korkuyorsan eğer başkalrına aldırma sonuçta doğuracak olan sensin böle korka korka daha zor olur senin için seninde istemen lazım.tamam normal doğum ayrı bişey herşeyi saniyesi saniyesine yaşamak o kadar güzelki ama tabi sen kendini hazır hissediyosan. sezeryandada öle içini temizlememe durumu asla yokmuş bi dr anlatmıştı göbeğinde kalacaksa normal doğumdada kalıyomuş zaten onları kafana takma sen kendini hangi doğum şeklinde rahat hissedeceksen onda karar kıl başakalrı istiyo diye kendi istemediğin bişeyi yapma.

14. 4 Kasım 2008
  15. yagmurrrr

yagmurrrr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bende senin gibi cok korkuorum ama cevremdeki insanlar bana
    bıraktılar artık İlkten herkes aynı seyleri söylediler bana yok icin temizlenmez vs vs
    ama ben gercekten yapacagıma inanmıorum doktorum beni catı muayenesinde
    muayene bile edemedi ki kaldıki dogum yapıcam her dk ellicekler :) Tabiki herseyin
    normali güzel keske cesur olsamda normal olabilsem ama doktorumunda dedigi gibi
    normal dogum yapacagına inanmayan bi insanı normal doguma zorlamamak gerekir mutlaka
    dogumun herhangi bi asamasında problem cıkarıolar dedi bunun icin doktorumda bana bıraktı
    artık ki o kadar normal dogum yapmamamı isteyen bi doktorken bence nasıl kendimizi
    iyi hissediosak öle olmalıyız bende sezeryan olucam gibi gözüküo :KK43:

16. 4 Kasım 2008
  17. txuxlay yxuxksel

txuxlay yxuxksel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    güzelim bende aynı durumdayım, ne karra verecem hangisi olacak bilmiyorum ..
    birde benim bebk 4 kilo üzeri olma ihitmali çok yüksek 10 gün önce 4 kiloydu ..........
    sezeryan olabilir dedi, ama..
    HİRA nın doğum hikayesi, cesaret veriyo ,
    nasipde ne varsa o olur ...
    hayırlısı Rabbim yardımcın olsun

18. 4 Kasım 2008
  19. ERVUS

ERVUS CANIM OĞLUM İYİKİ DOĞDUN Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    canım kendine sıkıntı yapma ya hiç bişey yok sezeryanda olsa bukadar insan yapmazdı bende çok korkuyordum 6 ay önce yaptım ama korkulacakk bişeyy yok bişey hisstmiyosun zaten lütfen korkma bebeğini düşün unutacaksın bu günleri

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.