zorlu dogum oykusu...

Konusu 'Doğum Öyküleri' forumundadır ve PassioneLore tarafından 23 Kasım 2008 başlatılmıştır.

23 Kasım 2008
    Konu Sahibi : PassioneLore
  1. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Merhaba arkadaslar cok uzun bır aradan sonra tekrar oturabıldım pc nın basına
    Zor ve cok yorucu bır dogum hıkayesı ıle geldım ama her kadının dogum hıkayesı farklıdır ve kısıye gore de degısır onun ıcın sızı hıc korkutmakta ıstemem acıkcası ama benım yasadıklarım bu sekılde
    28.10.08 tarıhındekı son kontrolumuzde doktorum bebegın suyunun artık beklememıze musaade etmedıgını ve 30.10.08 tarıhınde dogumumuzun gerceklesmesı gerektıgını soyledıgınde zaten artık bızım ıcın gızlı bır telas baslamıstı bıle
    Hastanede beklemek ıstemedıgım ıcın persembe sabahı ac karnıma saat 07:30 da hastanede olduk
    Once benı yalnız aldılar dogumhaneye hazırlanmam ıcın vs. onlugumu gıydım o korkunc dıye bekledıgım ama aslında o kadar da korkunc olmayan lavman yapıldı tam 10 dk tuvaletten cıkamadım
    Sonra once annemı aldılar sancılarım baslamadan sonra annemı cıkardılar ve esım gırdı sancı odasına
    Seruvenımız baslamıstı artık 12 saat surecek olan sancılarımızla ve 8.saatımıze kadar dayanabıldıgım kadar ayakta yuruyerek falan dayandım ama artık agrı kesıcı ıgne yapılmasını ıstedım
    Doktorum acılmam olmadıgı sadece 2 cm acılmada kaldıgımız ıcın ıgnenın bıze fayda etmeyecegını soylesede ben artık dayanamıyordum
    10.saate geldıgımızde acılmada hıcbır degısıklık olmaması ıle bırlıkte agrılarım yuzde 70 dogum asamasında olmasına ragmen dogumum baslamamıs hatta acılmam hıc degısmemıstı bıle ve bu arada doktorum sureklı gelerek acılmamı kontrol edıyordu kı bu benım cok canımı acıtıyordu
    12.saate geldıgımızde artık suurumu kaybetmıs sekılde benı kurtarmaları ıcın yalvarıyordum
    Esıme ve doktoruma soyledıklerımı hıc hatırlamıyorum bıle anlattıklarında cok uzuluyorum halıme
    Derken aksam saat 8 oldugunda doktorum, esım ve anneme acılmanın mumkun olmadıgını ve zorunlu sezeryana donmek zorunda oldugumuz gerekcesı ıle benı apar topar amelıyata aldı
    Amelıyat masasına yatırdıklarında bıle kurtarın benı dıye ınlıyordum kı hamılelık oncesınden kan hastası oldugumdan dolayı narkoz almamam gerekıyordu ve rısklıydı
    Zaten korktukları gıbı de olmus ve bebegım 15 dk da bebek odasına cıkmasına ragmen benı yogun bakıma almak zorunda kalmıslar uzun sure yogun bakımda kalmama ragmen narkozun etkısınden cıkamamam sonucu oldukca korkulu saatler gecırmısler
    Babam ve esım bebegı bıle gormek ıstememıs sadece yogun bakımın kapısında doktorları soru yagmuruna tutarak endıselı bekleyıslerı devam etmıs kı babam cocuk gıbı aglamıs canım yaasenağlama
    Odama cıkardıklarında da narkozdan cıkmak uzere ama yıne de kendımde degılmısım kı bebegı ılk getırdıklerını ve hemsıre yardımıyla bebegımı emzırdıgımı bıle hatırlamıyorum kamera kayıtlarında ızledıgımde kendı acızlıgımı gormek bıle psıkolojımı bozmaya yetıyor
    Sabaha karsı su ıstedıgımı ve hemsırelerın benı kaldırmaya calısırken canımı cok acıttıklarını hatırlıyorum
    Su vermedıklerı ıcın yanıyordum resmen ama yasak oldugu ıcın bır yudum bıle su vermedıler
    Ilk gunum yogun bakımda olmak uzere toplamda 3 gun hastanede yattıktan sonra cıktık
    Sımdıye kadar 2 kez bebegım ıcın 3 kez de kendım ıcın doktora gıttık
    Cok uzattım ama neyse su ankı durumuz ıse 2600 gr 48 cm dogan oglum ertesı gune 2500 gr a dustu ve su an bebegım gaz sancılarından durmayan karnı ve gogus kafesı sureklı sısen ve burnu hep tıkanan bır cocuk:ecrin_bebek:
    Bense normal dogum yolundakı ıltıhapım, sezeryan dıkıslerım, ınmeyen gobegım ve mantar olmus goguslerımle bebegımı bıle kucagıma alamıyorum hatta sol gogsumden emzıremıyorum bılesenağlama
    Asırı kan kaybından kaynaklanan kansızlık ve bas donmelerım de cabası
    Pc nın basına oturmayı bırak yatagımda bıle yenı yenı oturabılıyorum hıc bır yazınızı okuyamadım ama Allah kımseye benımkı gıbı zor dogum gostermesın herkesı bır nefeste kurtarsın
    Belkı korkunc bır dogum hıkayesı oldu ama bu bır krıter degıldır dogum kısısel bır durumdur ve herkesın hıkayesı farklıdır arkadaslar dogum yapmamıs hıc bır arkadasın korkmamasını temennı ederım:Saruboceq:

Son düzenleme: 5 Mayıs 2010
  2. 23 Kasım 2008
  3. ozlew

ozlew Daha ne olsun! Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    cok gecmis olsun oncelikle..
    dogum tabiki kolay deildir candan can ayriliyor fakat seninkide gercekten zor olmus.. ama allah bebegini sana senide bebegine bagislamis.. uzulme hersey yoluna girer zaman gerekli...kendine ii bak tebrik ederim

4. 23 Kasım 2008
  5. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    canım arkadaşım ..seninle çok güzel anlar paylaştık kasım annelerinde..şimdi böyle bir hikaye ile çıktın geldin..gerçekten yaşamış oldukların çok üzücü fakat armağanı gerçekten herşeye değer..bu günlerde geçicek ve sen bebeğinin keyfini çıkaracksın en kısa zamanda ..önce geçmiş olsun sonra kocaman tebrikler..annelik herşeye katlanmakmış değilmi ..???

6. 23 Kasım 2008
  7. xixlgxixns

xixlgxixns KUZULARIM VE BEN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Evladın hayırlı uğurlu ve sağlıklıolsun .Sizede çok geçmiş olsun.Ben bütün doğum hikayelerinde çok hüzünlenirim. Ama hem normal doğum sancısı çekip üstüne bide sezeryan olmanıza da üzüldüm iki acıyıda yaşamışsınız.Ben ilk çocuğumu 22 saat süren bir sunni sancıyla doğurdum. O yüzden normal doğum sancısını çok iyi bilirim .Ama ikinci bebeğimin doğumu 2 saat sürdü. Ve kendi sancım geldi. Allah herkeze sağlıklı bir şekilde evladını kucağına almayı nasip etsin. Güle güle büyütün bebeğinizi.

8. 23 Kasım 2008
  9. icedream

icedream anasının kuzucukları Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    108
    çok çok geçmiş olsun... bebeğinizi sağlıkla büyütmenizi yüce rabbimden diliyorum.. :Saruboceq: en önemlisi kötü bir doğum sonrası bebeğinizin ve sizin sağlığının iyi olması... her geçen gün doğumda çektiğiniz sıkıntıları sizden alıcaktır...mutluluklar sevgiler....a.s.:nazar:

10. 23 Kasım 2008
  11. fatma_yaldiz

fatma_yaldiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım yaa çok geçmiş olsun allah bununda sabrını verecektir sana allah bebeğini sağlıklı sıhiatli büyütmeği nasip etsin

12. 23 Kasım 2008
  13. zelixsx82

zelixsx82 RABBİME SONSUZ ŞÜKÜRLER.. Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    çok çok geçmiş olsun canım seni çok iyi anlıyorum bende bundan 4,5 sene önce aynı senin çektiklerini bire bir yaşadım ameliyat masasına çıktığımda doktora ve hemşirelere beni kurtarın diye yalvarmıştım.........

14. 24 Kasım 2008
  15. aycaaaaaaa

aycaaaaaaa can oğluşlarrıımm :)) Üye

Beğenildi:
    164
    Ödül Puanları:
    163
    geçmiş olsun bebeğini analı babalı buyutursun inş

16. 24 Kasım 2008
  17. Wunsch

Wunsch Aşk Her Daim AŞK Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım cok uzldum okurken içim titredi yaa birz içim burkuldu ama yinede iyi olduguna sevindim inşallah en kısa zamanda sen ve bebegın saglına kavusursnuz allah yardımcınız olsun

18. 24 Kasım 2008
  19. Meltoo

Meltoo Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Çok çok büyük geçmişler olsun. Ama oğlunuzu sağ salim kucağınıza almışsınız.İnşallah en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz. Allah yardımcınız olsun...