Sayfa: 1/3 123 SonSon
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Boşanmış erkekler boşanmış kadınlar

 1. Konu Sahibi : pinar85 #1

  Boşanmış erkekler boşanmış kadınlar

  Arkadaşlar,
  Toplumumuzda boşanmış erkeklere ve kadınlara öcü gözü ile bakıldığı ne yazık ki inkar edilemez bir gerçek.

  Sizlerden benle tecrübelerinizi paylaşmanızı istediğim bir konu var. Benim sevgilim boşanmış bir erkek ve dünya tatlısı çocukları var. Sevmesine seviyorum onu ama aramızdaki onun çocukları için bir süre evlenmeyi düşünmüyor olması, keza benim genç yaşta evlenmek istemiyor oluşum bu ilişkinin yürüyüp yürümeyeceği konusunda düşündürüyor beni. Öte yandan ileride çocuklar beni ya sevmezlerse ve istemezlerse endişesi de cabası..

  Çocuklarına karşı nasıl davranmam gerektiğin, bile kestiremiyorum açıkçası..

  Nolur tecrübelerinizi ve fikirlerinizi paylaşın benimle hanımlar..


 2. Konu Sahibi : pinar85 #2
  Giriş tarihi
  Apr 2007
  Mesajlar
  12,967
  Boşanmış bir erkekle ilişkisi olan bekar kadının çok genç olmaması daha iyidir diye düşünürüm ben hep.
  Adamın hayat tecrübesi çok fazla olduğu için kadının da dünya görüşü,yaşam standartı,yaşı ve mesleği buna uygun olmalı bence..
  Çünkü ortada tam anlamıyla bir eşitlik olmasa bile yakın görüşler olmalı. Sizi yaşınızı bilmiyorum ama olgun bir yaşta iseniz çok problem olacağını sanmıyorum. Eğer küçükseniz sorun olur bence
  "ben onlara her istedikleri veririm, dünyada onları nimete boğarım ki, mahşerde bana -ama sen benim duamı kabul etmedin, istediklerimi verseydin , sana inanacaktım- diyemesinler.."

 3. Konu Sahibi : pinar85 #3
  Alıntı pinar85 kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
  Arkadaşlar,
  Toplumumuzda boşanmış erkeklere ve kadınlara öcü gözü ile bakıldığı ne yazık ki inkar edilemez bir gerçek.

  Sizlerden benle tecrübelerinizi paylaşmanızı istediğim bir konu var. Benim sevgilim boşanmış bir erkek ve dünya tatlısı çocukları var. Sevmesine seviyorum onu ama aramızdaki onun çocukları için bir süre evlenmeyi düşünmüyor olması, keza benim genç yaşta evlenmek istemiyor oluşum bu ilişkinin yürüyüp yürümeyeceği konusunda düşündürüyor beni. Öte yandan ileride çocuklar beni ya sevmezlerse ve istemezlerse endişesi de cabası..

  Çocuklarına karşı nasıl davranmam gerektiğin, bile kestiremiyorum açıkçası..

  Nolur tecrübelerinizi ve fikirlerinizi paylaşın benimle hanımlar..
  ben de boşanmış bir kadınım ama bizlere öcü gözüyle bakıldığına şahit olmadım yada benim çevrem bu şekilde. bunda çevrenin etkileri olabilir diye düşünüyorum.
  o çocukları için henüz evlenmeyi düşünmüyor sende genç yaşta evliliği düşünmüyorsun yani bence ilişkinin yürüyüp yürümeyeceği bir zaman sonra belli olacaktır. çocukların sevip sevmemesi de nasıl olsa önünüzde (evlenmeyi henüz düşünmediğinize göre) bir zaman dilimi var ve sen bu süre içinde çocuklarla anlaşabilirsin.
  onun çocuklarına sen bir abla olabilirsin ve bu yaklaşımda bulunursun.
  düşüncelerim bunlar. sevgiyle kal...

 4. Konu Sahibi : pinar85 #4
  Giriş tarihi
  Oct 2007
  Mesajlar
  12,848
  ""Toplumumuzda boşanmış erkeklere ve kadınlara öcü gözü ile bakıldığı ne yazık ki inkar edilemez bir gerçek."" arkadaşım ben bu sözünüze katılmıyorum..evlilik nekadar doğalsa boşanmakta o kadar doğal..insanları sırf boşanmış diye sınıflandırmamak lazım..sevgi birçok şeyin üstesinden geliyor inanın..şimdi siz çocukları problem ediyorsunuz ki haklısınız..çünkü çocuklar bu durumu çok zor kabullenirler..burada iş erkek arkadaşınıza ve size düşüyor..çocukların gönüllerini fethetmek,kendinizi sevdirmek,saydırmak,onlara annelerinin yerini alan değilde bir abla olmayı hissettirdiğiniz an problem olmaz..yaşınızı bilmiyorum ama evlenmeden yürüyüp yürümeyeceğini düşünürseniz zaten siz başından kaybetmiş olursunuz..eğer bir insanla evlenmeyi düşünyorsanız enine boyuna herşeyi tarttıktan sonra bu karar alınır... iyi düşünün,doğru karar verin...
  sevgiler...

 5. Konu Sahibi : pinar85 #5
  bende boşanmış bir erkekle birlikteyim. 4 yaşında çocuğu var annesinde.
  şu varki herşeyi konuşmanız gerekir ama plan yapın demiyorum. hayatta uzun vadeli planlar yapılmaz. ne gelir başımıza belli olmuyor. ama bazı şeyler vardır ki az çok tahmin edilir çıkabilcek tatsızlıklar olumsuzluklar bunları konuşup hazırlıklı olmak da fayda var. 'sorun' olarak görmediğiniz sürece sorun olmaz. siz de ve beyfendi de bitiyor iş.

  bilmiyorum size dendimi hiç çevrenizde 'üvey anne'mi olacaksın demişlerdi bana. hayır üvey anne olmayacağım abla olabilirim.

  hayat bir sınav ( bile bile körü körüne seviyorum diye cahillik yapmadığımız sürece) biz bu sınavı geçeriz ben buna inanıyorum.

  siz kendinize inanırsanız ve eşinize de bu konuda güveniyorsanız herşey güzel olur.

  konuyu açalı bir hayli olmuş inşallah herşey iyi gidiyordur

 6. Konu Sahibi : pinar85 #6
  Kaçın kızlar öcü geldi...:kahve:

  Öcü mü? Ne alakası var arkadaşım, nasıl böyle bir yargıya vardınız anlayamadım doğrusu.

 7. Konu Sahibi : pinar85 #7
  Ben katılmıyorum öcü konusuna:kahve: ben boşandım ama öcü değilim...Bu görüş birazda bulunduğumuz çevreyle o çevre insanlarının kültürü ve görgüsüyle ilgilidir. Bu şekilde düşünenler benim çevremde yok yada var ama ben görmüyorum çok küçükler:dilcikar: Sizin konunuza dönersek bence çok iyi ölçüp tartmanız lazım. Bu göründüğü gibi acaba çocuklar bana ısınacakmı yada beni severlermi vs.. bunlar ana unsur değil. Siz eşiniz olacak kişinin bu durumunu ne kadar kabul edebileceksiniz. Bu duruma ne kadar anlayış gösterirsiniz, sonuçta gercekleri asla değiştirmezsiniz. Onun eski bir eşi var ve ondan olan çocukları mevcut.. Bu insan bir ömür boyu çocuklarıyla görüşecek belki eski eşiylede çocuklarla ilgili konularda görüşme ihtiyacı duyacak. Okulları, ilerde düğünleri buna benzer mecburen görüşecekler.. Ben bizzat böyle bir durumla karşılaştım. Bende boşandım ve bir çocuğum var beni isteyen biri vardı onunda çocukları vardı. Ben kendimi tanıyorum uzun uzun düşündüm yapamam eski eş ve çocuklarla...Yapım itibariyle oldukca alıngan ve olayları büyüten bir insanım ve bu durumu kabuletmedim geri cevirdim. Çocuksuz biri ile daha iyi uyum sağlarım diye düşünüyorum. Bakın ben bile çocuğum olduğu halde çocuklu birine cesaret edipte bir başlangıc bile yapmadım. O yüzden kendinizi bir gözden gecirin....neyi kabul edip etmeyeceğinizi düşünün... Ben şunu asla demiyorum çocuklu biri zor yada olmaz evlenilmez demiyorum.mirmirmirmir

  Yapabilirsen bu işi yürütürüm dersen herşey çok güzelde olabilir. Buna sen karar vereceksin yapabiliri diyorsan görmüş gecirmişte bir insansa mutlu olma şansınız var. Yok ama yapamam gibi tedirginliklerin varsa o insanda bir sefer daha üzülmesin. Sonuçta hepimiz duygu taşıyoruz umut ediyoruz.. Senin için en iyisi olur insallah canım sevgiler:1hug:

 8. Konu Sahibi : pinar85 #8
  Giriş tarihi
  May 2007
  Mesajlar
  7,811
  Yanlız kızlar arkadaş konuyu aylar önce açmış bir daha bakmamış sanki
  Bir yorum bile yazmamışşşş

 9. Konu Sahibi : pinar85 #9
  evet haklısınız bu konuyu ihmal ettim. zira devamında başkaca bir sürü saçmasapan olay geçti başımdan.
  yorumlarda bulunan herkese teşekkürler.
  şu öcü sözcüğüne gelince.. hani yanlış anlaşılma olmasın. kimi çevrelerde ne yazık ki cehaletimiz dolayısıyla böyle tavırlar oluyor ama ben kesinlikle öyle düşünenlerden değilim. benim de ailemde pek çok boşanmış insan var. kimisi bulunduğu muhit dolayısıyla sorunlar yaşıyor, kimisi ise daha şanslı. sonuçta evlenmek kadar boşanmak da doğal ve yürümeyen bir evlilikle boşanmak bence de en doğrusu.

  olaya gelince.. çocukları sevgilisi olduğumu bilmiyorlardı , bir arkadaş olarak tanıştım onlarla. zamanla sevdiler de beni. hayatımın en güzel gecesi de sevgilim evine akşam çayına davetli olduğum gündü. çocuklar ve biz beraber monopoly oynadık, film seyrettik. büyük kızı bana odasını, elbiselerini gösterdi ve nihayet onun için çok özel olan bebeklik albümünü bir hevesle getirdi. normalde herkesle kaynaşmayan misafir varsa erkenden odasına giden bir çocukmuş. beni sevmiş olmasının verdiği mutluluk inanılmazdı.

  beraber aile albümüne baktık. doğumu, aile büyükleri, annesi... bana hevesle okulunu arkadaşlarnı, kuzenlerini anlattı. hevesle dinledim. keyifle baktım fotoğraflara. annen çok güzel çok tatlı bir kadın dedim. sarıldı boynuma ablacım bak bu da annemle babamın tek beraber fotoğrafları diyerek...boşandıklarında bir yaşındaymış... keşke daha çok fotoğrafları olsa idi diye geçirdim içimden.

  o gece kızı bana çok ısrar etti bu gece bizimle kal diye. kendi odasını yatagını bana verip kanepede uyumaya razı oldu. gece orada kalmadım, bir risk almak istemedim ama hayatımın en mutlu gecesiydi diyebilirim.

  çocuklarını gerçekten sevdim. onu sevmek onun hayatını ve çocuklarını da sevmek demekti biraz. hatta hediyeler aldım çocuklara. kendimi sevdirmek adına da değil, dilersen benim aldığımı söyleme ama içimden geldi, gördüm çok beğendim düşüncesi ile.

  anneleri olamam. anne değilim. annelik nedir tam olarak bilemem. ama kendi çocugum olursa da herhalde aynen böyle severdim.

  yani, evet, boşanmış bir erkeğin sevgilisi olmak zordu. ama çocuklu bir erkeğin sevgilisi olmak da bir o kadar güzeldi benim için.

  hikayenin neticesine gelelim hanımlar
  çocuklar bana alışsın diye bizi bir araya getiren bu adam diğer msjlarımı takip edenlerin anladığı üzere, ruh hastası bir yalancının tekiymiş meğer. bana kanser olduğunu söylemişti ki aylarca sürdürdüğü bu vaziyet kocaman bir yalanmış.

  daha evvel de çok kişiye yalanlar uyduran biriymiş. inanmak hala zor gelse de bana..

  şimdi, bu yalancı erkeğin eski eşine sabır diliyorum. kim bilir neler yaşadı kadıncağız. bana anlattığı gibi de ayrılmadılar muhtemelen.
  çocuklarını tanrım bu yalan hastalığının tesirlerinden korusun ve eski eşine sabır versin diyorum.

  sonuç olarak kim daha çok yara alıyor boşanmalarda?
  boşanmış erkek olmak mı zor boşanmış kadın mı?

  hayat her zaman olduğu gibi yine biz kadınlar için daha zor belki de.
  hele de boşanmış bir anneyseniz sanırım...

 10. Konu Sahibi : pinar85 #10
  Giriş tarihi
  Sep 2008
  Mesajlar
  829
  bencede öcü değilleri, öcü gibi görenler kendilerinin yada bi sevdiklerinin başına gelirse anlarlar,yinede Allah üzüntü yaşatmasın,benim de var boşanmış arkadaşım,en çokta onu seviyorum,başımın tacı, durumunu bilip daha hassas özenli davranıyorum hatta, ve soruna gelince bayanlar daha hassas olduğu için boşanan kadın olmak daha zor bence

Sayfa: 1/3 123 SonSon

Benzer Konular

 1. boşanmış çocuklu anneler, neler yaşadınız??
  By yenidenbaşla in forum Aile, Evlilik ve Çocuklar
  Cevaplar: 24
  Son Mesaj: 04-08-2011, 14:49
 2. boşanmış anneler yardım
  By soffty in forum İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 18-05-2011, 10:57
 3. Boşanmış kadinlar
  By Sensible in forum Bir derdim var : (
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 05-10-2009, 18:09
 4. Boşanmış ailelerin çocukları mısınız?
  By Sarı in forum Aile, Evlilik ve Çocuklar
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 14-01-2008, 15:24
 5. Boşanmış erkek öcü mü?
  By Gulpare in forum Ah Erkekler
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 25-10-2007, 18:58

Yetkileriniz

 • Yeni konular gönderemezsiniz
 • Mesajlara cevap yazamazsınız
 • Mesajınıza eklentiler ekleyemezsiniz
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
Önemli uyarı, mesajlaşma yöntemi dönem dönem yönetim tarafından kontrol edilmektedir !
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.