Sayfa: 6/13 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
Toplam 123 adet sonuctan sayfa basi 51 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mikrodalga Fırın Nasıl Kullanılır,Neler Yapılabilir

 1. Konu Sahibi : didosh #51
  bizde pastaneden yada evde yaptığınız ama beklemeden sertleşmiş poğaçaları ortayan ikiye kesiyoruz içine bir dilim kaşar koyup 2 dakika mikrodalgaya koyuyoruz sıcak sıcak yenmesi gerekiyor kaşar eriyor süper bi lezzet oluyor. ama üstüne yumurta sürmezseniz evde yapılan poğaçaya daha güzel olur diye düşünüyorum çünkü ısınınca yumurta kokuyo poğaça hafiften.


 2. Konu Sahibi : didosh #52
  ya arkadaşlar yaptıklarınızı yazmışsınız iyi güzel de niçin tarif vermemişsiniz?mesela, patetesi nasıl koyuyosunuz: soyupta mı keserek mi delerek mi suyun içinde mi nasıl yaneeeeeeee

 3. Konu Sahibi : didosh #53
  kızlar bir mikrodalga yemek tarifleri veren siteden sizler için kopyaladım bu arada cam borcama su koyup mısırları ikiye bölüp 750 watt da 15 dakikada haşlıyabiliyormuşsunuz aklınızda bulunsan
  BADEMLI TAZE FASULYE

  TEREYAGI 4 ÇORBA KASIGI
  TAZE FASULYE 750 GR
  LIMON 1 ADET
  BADEM (SOYULMUS) 40 GR
  TUZ, KARABIBER 1 FISKE


  BADEMLER YAGLA BIRLIKTE CAM BIR KABA KONUR, YÜKSEK ISIDA DÖRT-YEDI DAKIKA PISIRILIR. FASULYELER VE SU CAM BIR GÜVECE KONUR. ÜSTÜ ÖRTÜLÜR VE YÜKSEK ISIDA 10-13 DAKIKA PISIRILIR. SUYU SÜZÜLÜR. FASULYELERIN ÜZERINE HAZIRLANAN BADEM VE YAG KARISIMI DÖKÜLÜR.
  BIRALI SOSIS


  UN 60 GR
  BIRA 360 GR
  SOSIS (UZUN) 500 GR


  SOSISLER CAM BIR GÜVECE DIZILIR. ÜZERLERINE BIRA DÖKÜLÜR VE SOGAN SERPISTIRILIR. GÜVECIN ÜSTÜ ÖRTÜLÜP YÜKSEK ISIDA
  14 DAKIKA PISIRILIR. SERVIS YAPMADAN ÖNCE BES DAKIKA BEKLETILIR.
  HARDALLI KARNABAHAR


  KARNABAHAR 1 ADET
  SU 80 ML
  SOGAN 1 ÇORBA KASIGI
  KASARPEYNIRI 200 GR
  TUZ 1 FISKE
  MAYONEZ 120 GR
  HARDAL 2 ÇORBA KASIGI


  KARNABAHAR DERIN BIR GÜVECE KONUP SU EKLENIR. KABIN ÜSTÜ ÖRTÜLÜP YÜKSEK ISIDA 13-19 DAKIKA PISIRILIR VE SUYU SÜZÜLÜR. PEYNIR DISINDAKI BÜTÜN MALZEMELER KARISTIRILIR. BU KARISIM KARNABAHARIN ÜZERINE DÖKÜLÜR, PEYNIR SERPISTIRILIR. ÜSTÜ ÖRTÜLMEDEN YÜKSEK ISIDA ÜÇ-DÖRT DAKIKA PISIRILIR.
  KREMALI ISPANAK


  UN 1,5 CORBA KASIGI
  TEREYAGI 2 CORBA KASIGI
  SOAN 2 CORBA KASIGI
  TUZ 1 FISKE
  ISPANAK 600 GR
  KARABIBER 1 FISKE
  KREMA 240 GR


  ISPANAK, YAG VE SOGAN CAM BIR GÜVECTE KARISTIRILIR. ÜSTÜ ÖRTÜLÜR VE YÜKSEK ISIDA ALTI DAKIKA PISIRILIR. BIR-IKI DEFA KARISTIRILMALIDIR. UN, ISPANAGIN ÜSTÜNE KONUR VE KARISTIRILIR. GERI KALAN MALZEMELER DE GÜVECE KONUP ÜSTÜ ÖRTÜLMEDEN YÜKSEK ISIDA ALTI-YEDI DAKIKA PISIRILIR. SERVIS YAPMADAN ÖNCE BES DAKIKA BEKLETILIR.
  EKMEK PIZZASI


  SOGAN 30 GR
  SARMISAK 1 DIS
  TUZ, KARABIBER ISTEGE BAGLI
  KIYMA 500 GR
  RENDELENMIS KASAR 200 GR
  DOMATES SALCASI 120 GR
  ACI SOS 2 ADET


  KIYMA, SOGAN VE SARMISAK CAM BIR KAPTA KARISTIRILIR. KABIN ÜSTÜ ÖRTÜLÜP YÜKSEK ISIDA SEKIZ-DOKUZ DAKIKA PISIRILIR. YAGI SÜZÜLÜR. KABIN IÇINE SALCA, TUZ VE KARABIBER KONUR. SANDVIÇLER IKIYE KESILIP YUVARLAK BIR KABA DIZILIR. HAZIRLANAN KIYMALI KARISIM BIR KASIKLA SANDVICLERIN ÜSTÜNE KONUR VE PEYNIR SERPISTIRILIR. ÜSTÜ ÖRTÜLMEDEN ORTA ISIDA 9-10 DAKIKA PISIRILIR.
  PEYNIRLI ERISTE


  UN 60 GR
  TEREYAGI 6 ÇORBA KAII
  SÜT 500 ML
  SOGAN 60 GR
  KASARPEYNIRI 300 GR
  TUZ 1 FISKE
  KARABIBER 1 FISKE
  ERISTE MAKARNA 230 GR
  SICAK SU 360 ML


  ERISTE, SU, YAG, TUZ VE BIBER BIR GÜVECTE KARISTIRILIR. ÜSTÜ ÖRTÜLÜP YÜKSEK ISIDA YEDI DAKIKA, ORTA ISIDA YINE YEDI DA-
  KIKA PISIRILIR. PISIRIRKEN BIRKAC DEFA KARISTIRILMALIDIR. GERI KALAN MALZEMELER DE EKLENIP TEKRAR GÜVECIN USTU
  ÖRTÜLÜR. HER ÜC DAKIKADA BIR KARISTIRMAK SURETIYLE YUKSEK ISIDA 16--20 DAKIKA PISIRILIR.
  Sıradanım ama en ön sıradan

 4. Konu Sahibi : didosh #54
  Kayisi ekmegi


  un 150 gr
  yumurta 1 adet
  kasar peyniri 200 gr
  sivi yag 3 corba kasigi
  tuz, karabiber istege bagli
  seker 150 gr
  sandvic ekmegi 2 adet
  domates salcasi 120 gr
  kuru kayisi 250 gr
  portakal kabugu 1 adet
  karbonat 1 cay kasigi
  dövülmüs ceviz 125 gr


  süt, su, kuru kayisilar ve rendelenmis portakal kabugu cam bir kapta karistirilir. üstü örtülmeden, bir kez karistirarak yüksek isida üc-dört dakika pisirilir. Bu karisima seker, yumurta ve yag ilave edilerek iyice karistirilir ve diger malzemeler eklenir. Sonra karisim dibi iyice yaglanmis derin bir kaba konur. Orta isida 11 dakika, yüksek isida dört dakika pisirilir. Gerekirse orta isida bes dakika daha tutulur. Kapdan cikarmadan önce 10 dakika bekletilir.
  Peynir sufle


  un 50 gr
  tereyagi 2 çorba kasigi
  biber 1 tutam
  süt 370 ml
  yumurta 6 adet
  kasar peyniri 250 gr
  tuz 1 tutam


  un cam bir kaba konur. Yavasça süt konarak iyice karistirilir. Tuz, karabiber eklendikten sonra yüksek isida üstü kapatilmadan dört-yedi dakika pisirilir. Dakikada bir karistirilmalidir. Peynir ve yag karisima eklenir. Yag, tamamen, peynir, kismen eriyinceye kadar karistirilir. Alti yumurta sarisi eklenir. Yumurtanin beyazi camdan bir kapta karistirilir ve peynirli karisim yavasça yumurtanin beyazinin icine dökülür. Yice karistirdiktan sonra cam bir güvece dökülur. üstü örtülmeden orta isida 32-37 dakika pisirilir.
  Beyaz sos


  un 4 corba kasigi
  tereyagi 4 corba kasigi
  süt 500 lt
  tuz 1 fiske


  tereyagi veya margarin cam bir kaba konur. Bir-iki dakika yüksek isida pisirilir. Icine un, tuz ve biber eklenip karistirilir. Son olarak, süt yavas yavas karistirilarak ilave edilir. Yüksek isida yedi-dokuz dakika ara sira karistirilarak pisirilir. Icine birkac malzeme daha eklenerek asagidaki soslar da elde edilebilir. Peynir sosu: Beyaz sosun içine 240-300 gram istenilen çesit peynir konulup karistirilir. Arzu edilirse, peyniri eritmek icin iki dakika kadar firinda tutulur. Kirmizibiber sosu: Unu koyarken iki-dört çay kasigi kadar kirmizibiber konulup karistirilir. Hardal sosu: Beyaz sosun icine dört-alti corba kasigi hardal konulup karistirilir.
  Domatesli pilav


  tereyagi 2 çorba kasigi
  et suyu 1 su bardagi
  tuz 1 tutam
  domates 2 adet
  pirinc 175 gr


  pirinc yarim saat tuzlu ilik suda haslanir. Domatesler cam tencerede, yüksek isida üc dakika eritilir. Domatesler, et suyu ilave edildikten sonra yüksek isida alti dakika kaynamaya birakilir. Pirinc konur, alti dakika daha pisirilir. Pistikten sonra demlenmesi için 12 dakika bekletilmelidir.  Güvecte tavuk


  un 1/4 su bardagi
  et suyu 330 gr
  sogan 120 gr
  havuc 2 adet
  maydanoz 1 tutam
  sarmisak 2 dis
  salca 1 corba kasigi
  kekik 1 fiske
  defne yapragi 1 yaprak
  tuz, karabiber 1 fiske
  tavuk 1,5 adet
  pastirma 5 dilim
  kirmizi sarap 250 gr
  mantar 250 gr


  pastirma cam bir güvec içine yerlestirilip üzeri yagli kagitla örtulerek yüksek isida 5,5-7 dakika pisirilir. Pastirmanin saldigi yaga un karistirilir. Et suyu ve sarap da ilave ettikten sonra mantar disindaki bütün malzemeler bu kaba konur. Kabin üstü örtülür ve yüksek isida 7 dakika pisirilir. Tavuk parcalari ters cevrilir ve 9 dakika daha pisirilir. Mantarlar ilave edilir ve bu sefer yüksek isida 14 dakika pisirilir. Servis yapmadan önce yemek 5 dakika bekletilir.
  Sıradanım ama en ön sıradan

 5. Konu Sahibi : didosh #55
  Leziz sandvic


  sogan 2 çorba kasigi
  maydanoz 1 çorba kasigi
  sarmisak 2 dis
  yogurt 200 gr
  nane 1/2 cay kasigi
  marul 300 gr
  kiyma 750 gr
  pide 4 adet
  yesil biber 60 gr


  yogurt, yesil biber, nane ve sosan küçük bir kapta karitirilir. Sarmisak ve kiyma cam bir güveçte karistirilir. Güvecin üstü örtülür ve iki kez kuvvetlice karistirilarak sekiz-dokuz dakika pisirilir. Fazla yagini süzdükten sonra, domateslerle maydanoz konur. Tekrar üstü örtülüp kuvvetlice iki kez daha karistirilarak be-sekiz dakika arasinda pisirilir. Pide ortadan ikiye kesilip ici acilir. Hazirlanan kiyma karisimi konur, üstü yogurt ve marulla kaplanir.
  Tavuk corbasi


  su 3 su bardagi
  sogan 1 adet
  havuc 2 adet
  kereviz 2 adet
  tuz 1 fiske
  kekik 1 tutam
  defne yapragi 1 yaprak
  karanfil 1 adet
  tavuk 600 gr
  tavuk suyu 2 adet
  sehriye 200 gr
  tavuk parcalari, kereviz, sogan, havuc, sicak su, tavuk suyu tabletleri ve tuz cam bir güvece konur. Defne yapragi, kekik ve karanfil renksiz pamuklu bezden bir parçaya sarilir ve cam güvecin içine yerletirilir. Güvecin ustu ortulur ve firin içine yerlestirilir. Yüksek isida 14 dakika, daha sonra orta isida 23-28 dakika pisirilir. Sehriye corbanin icine eklenir, kapagi kapatilir. Orta isida yedi dakika pisirilir. Firindan cikardiktan sonra,8-10 dakika bekletilir. Arzu edilirse, servis yapmadan önce tavuk etleri kemiklerden ayrilir.
  Soslu karides


  margarin 120 gr
  maydanoz 2 çorba kasigi
  tuz 1 fiske
  sarmisak 5 dis
  karabiber az
  karides 500 gr
  limon suyu 2 çorba kasigi


  derin olmayan bir kapta karides disindaki bütün malzemeler karistirilir. üstü örtülmeden yüksek isida iki kez karitirarak dört-alti dakika pisirilir. Karidesler bu sosun icine atilir, kabin üstü örtülür ve yüksek isida alti-sekiz dakika pisirilir. Servis yapmadan önce üc-bes dakika bekletilmelidir.
  Yumurtali krema


  süt 350 ml
  yumurta 3 adet
  vanilya ½ cay kasigi
  tuz 1 tutam
  ceviz ci istege bagli
  seker 50 gr
  limon kabugu rendesi istege bagli


  süt cam bir kaba konup yüksek isida bes-sekiz dakika isitilir. Süt isinirken, baska bir kapta yumurtalar hafifce cirpilir. Ceviz disindaki bütün malzemeler yumurtalarla karistirildiktan sonra süt de dökülür. Bu karisim dibi yaglanmis dört servis kabina konur. Kaplar bir tepsinin icinde firina yerlestirilir ve orta isida 10-15 dakika pisirilir. Kaplar cikarilip üstlerine ceviz serpilir. 10 dakika oda sicakliginda beklettikten sonra buzdolabinda sogutulur.
  Vanilyali puding


  tereyagi 2 corba kasigi
  süt 500 ml
  yumurta 1 adet
  vanilya 2 çorba kasigi
  tuz 1/2 çay kasigi
  eker 60 gr
  misir unu 2 corba kasigi


  cam bir kaba seker, misir unu ve tuz konur. Süt yavas yavas ilave edilerek koyulasincaya kadar karistirilir. üstünü örtmeden yüksek isida 8-11 dakika pisirilir. Baska bir kapta, yumurtayla sicak puding karisiminin bir kismi karistirilir. Bu karisim geri kalan pudingin içine dökülür ve üstü kapanmadan yüksek isida, her dakika karistirarak iki-dört dakika pisirilir. Yag ve vanilya ilave edilip servis yapincaya kadar buzdolabinda tutulur.
  Sıradanım ama en ön sıradan

 6. Konu Sahibi : didosh #56
  Vanilyali sos


  tereyagi 1,5 corba kasigi
  süt 800 gr
  eker 3 corba kasigi
  misir unu 3 corba kasigi
  vanilya esansi 1 corba kasigi


  cam bir kap icinde seker ve misir unu karistirilir. Süt yavas yavas karisimin içine dökülür ve tekrar karistirilir. Yedi-sekiz dakika orta-yüksek arasi isida bir iki defa karistirilarak isitilir. Tereyagi ile vanilya eklenip karistirilir. Pasta veya meyve üzerinde ilik veya soguk olarak servis yapilir.
  Soganli sos


  et suyu 1 cay kasigi
  süt 2 corba kasigi
  beyaz sarap 2 su bardagi
  karabiber 1 fiske
  kremali sogan corbasi 330 gr
  krem peynir 90 gr


  karisim iyice mikserle çirpilir. Yüksek isida 4-5 dakika piirilir. Bütün malzemeler bir kapta toplanir ve üzeri örtülür. Or
  ta isida 5-6 dakika veya yeterince isinincaya kadar firinlanir.
  Patates böregi


  2 çay kasigi siviyag
  1 adet büyük boy kuru sogan (yarim ay eklinde kiyilmis)
  1 di sarmisak (dövülmüs)
  1 adet dolmalik veya turuluk kirmizi biber (küçük dogranmis)
  150 gr. Konserve misir tanesi
  1 corba kasigi kuru kekik
  2 orta boy patates (ince halkalar seklinde dogranmis)
  6 adet yumurta
  1/2 su bardagi süt
  3/4 su bardagi rendelenmis eski kasar veya cheddar peyniri
  tuz, karabiber


  20 cm. Uzunlugundaki mikrodalga kabini hafifce yaglayin. Ayrica yine mikrodalgaya dayanikli ikinci bir kabin içinde siviyag, sogan, sarmisak ve kirmizi biberleri karistirin ve agzi kapali olarak mikrodalga firininizi "jet" gücünde 3 dakika piirin. Pisirme esnasinda 1 defa karistirin. Pisirmi oldugunuz sebze karisimini kagit havluda süzün. Cine misir ve kekigi ilave edin. Yaglayarak hazirlami oldugunuz kare mikrodalga kabiniza ince halkalar seklinde dogranmi patateslerin yarisini dizin. Süt ve yumurtalari mikserin birinci gücünde çirpin. Tuz ve karabiber ilave ederek hazirlami oldugunuz yemegin üzerine dökün. Mikrodalgayi "660w" gücünde yaklaik 20 dakika agzi acik olarak pisirin. Yemegin üzerine rende kasar peynirini serpin ve mikrodalganin grill ve mikrodalga fonksiyonunu birlikte kullanarak "650w" gücünde 8 dakika piirin. Daha sonra yemeginizi 5 dakika yalnizca grill fonksiyonunu kullanarak kasar peyniri renk degistirene kadar pisirin. Karisik otlar kullanarak hazirlanan yesil salata ile servis yapin.
  Hot mexican dip


  fasulye konservesi( ya da haslanmis kuru fasulye)
  ince kiyilmis yesil biber
  kucuk kuplere kesilmis domates
  bol acisso ve kimyon.


  Tum malzeme karistirilir. Mikrodalga firinda isitilir. Sicak olarak misir cipsi yaninda servis yapilir
  Sıradanım ama en ön sıradan

 7. Konu Sahibi : didosh #57
  yine araştırma sonucu bulduğum kestane ve kabak tatlısı tarifi en kısa zamanda deneyeceğim
  Kestaneyi pişirmek için kestaneleri çizip koyun ama dikkat edin fazla tutarsanız fırında kuruyorlar. Biz genelde bu tür pişirmelerde borcam kullanıyoruz mısır patlatırkende kapaklı borcam tencere kullanıyoruz. Kabak tatlısı yapmak isterseniz kabakları koyun üzerini şekerle kaplayın isterseniz biraz bekletip sulanmasını bekleyebilir yada direk mikro dalgaya koyabilirsiniz. 20 dk da falan oluyor. Izgara konumu varsa mikrodalganızın sonra birazda ızgara konumunda tutun afiyet olsunnnnn
  yazı alıntıdır
  Sıradanım ama en ön sıradan

 8. Konu Sahibi : didosh #58
  Alıntı SELOPİ kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
  ya arkadaşlar yaptıklarınızı yazmışsınız iyi güzel de niçin tarif vermemişsiniz?mesela, patetesi nasıl koyuyosunuz: soyupta mı keserek mi delerek mi suyun içinde mi nasıl yaneeeeeeee
  canım soymadan ama dış kabuğunu yıkayarak temiz susuz bir kaba koyup 5 dk bir tarafını 5 dk bir tarafını en yüksek ayarda pişirince bayağı bir haşlanmış patatese sahip oluyorsun.Sen dakikasını patatesini kontrol ederek ayarlayabilirsin.

 9. Konu Sahibi : didosh #59

  *

  Alıntı SAFİYE SULTANSS kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
  Hanımlar hepiniz neler yapılabileceğini çok güzel açıklamışsınız ama fırınınızın markasını yazmamışsınız. Ne olur bana yardımcı olun. Benimde böyle bir şeye çok ihtiyacım var .İnternetten araştırıyorum ama yinede sizlerin önerileri beni daha sevindirecek lütfeeen Yardımcı olun şimdiden teşekkür ederim.
  premier dijital kullanıyorum dokunmatik tuşları olan,inox serisinden 200 ytl ye aldım cok memnunum ben sadece ısıtma ve çözdürmede kullanıyorum bide patates yapmada.ama bende denicem kızların tavsiyelerini.benimkinde hem defrost hemde jetfrost var ısıtmadan buzu çözüyor.herkese tavsiye ederim özellikle pilav makarna ısıtmada.

 10. Konu Sahibi : didosh #60
  Giriş tarihi
  Jul 2008
  Mesajlar
  864
  Ben mikrodalgamı yeni aldım ve bugün internette araştırmalarım sonucu bulduğum browni tarifini paylaşmak istedim. Çok pratik ve az malzemeden oluşuyor. Hemen denedim ve ben beğendim umarım dener ve beğenirsiniz.
  8 yemek kaşiğı süt
  4 yemek kaşığı un
  2 yemek kaşığı kakao
  4 yemek kaşığı şeker
  1 yemek kaşığı sıvı yağ
  1 tutam karbonat
  malzemeyi karıştırıp küçük yayvan bi cam kasede en yüksek ayarda 4 dakika pişirdim. Pişmediyse diye kürdanla baktım pişmiş. Ben vişneli brovniye bayılırım üstüne biraz vişne reçeli sulandırıp döktüm, dondurmayla yedim az önce. Denemeye değer bi lezzet. Çok kolay toplam 10 dak hazır oluyo normal kekleri yaptığımız gibi mikserde çırpma fırının kızmasını bekle falan derdi yok valla süper. Yalnız bu minik bi kek oluyo bilginiz olsun 3-4 kişiye ancak yeter. Benim ilk denememdi ben malzemeyi çoğaltarak da bi denerim bakalım nasıl olacak sizlerlede paylaşırım. Afiyet olsun

Sayfa: 6/13 İlkİlk ... 45678 ... SonSon

Benzer Konular

 1. Mikrodalga fırın tavsiyeleriniz nelerdir?
  By SIMALYILDIZI in forum Tavsiyeleriniz
  Cevaplar: 4
  Son Mesaj: 06-02-2013, 17:42
 2. hangi mikrodalga fırın markası iyi?
  By shequre in forum Mutfak Araç ve Gereçleri
  Cevaplar: 7
  Son Mesaj: 10-02-2012, 10:13
 3. mikrodalga fırın ne işe yarar???
  By flamingo2754 in forum Mutfak Araç ve Gereçleri
  Cevaplar: 41
  Son Mesaj: 12-03-2010, 10:55

Yetkileriniz

 • Yeni konular gönderemezsiniz
 • Mesajlara cevap yazamazsınız
 • Mesajınıza eklentiler ekleyemezsiniz
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
Önemli uyarı, mesajlaşma yöntemi dönem dönem yönetim tarafından kontrol edilmektedir !
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.