Sayfa: 1/6 123 ... SonSon
Toplam 51 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yüzde, Göz kenarında, Ağız kenarında, Yanaklarda ve Boyunda meydana gelen kırışıklık

 1. Konu Sahibi : animalinstinct #1

  Bilgilenderme Yüzde, Göz kenarında, Ağız kenarında, Yanaklarda ve Boyunda meydana gelen kırışıklık

  YUZ KASLARI VE MASAJ
  Yüzkaslarının güçlü ve dinç kalabilmelerinde, masajın da büyük bir önemi vardır
  * Kaş ortasında ve burun kökünde bulunan kasların, gevşemesinden dolayı meydana gelen dikey çizgileri yok etmek için, sağ ve sol avuç içleri yüze dönük bir şekilde, iki elin parmak uçları, başparmak kullanılmamak şartı ile iki kaşın ortasında birleştirilecek şekilde bir araya getirilir. Elleri kuvvetlice bastırarak cilt sıvazlanırken şakaklara doğru çekilir. Aynı hareket beş dakika tekrarlanmalıdır.
  * Alındaki yatay çizgileri yok etmek için, sağ el baş parmağı sağ şakağa, sol el başparmağı da sol şakağa dayanır. Sonra, iki elin diğer dört parmağı, parmaklar birbirine muntazam bir şekilde bitişik olarak kaşlarla alındaki saç sınırı arasında ve alın ortasından şakaklara doğru yavaş yavaş sıvazlanarak, yukarıdan aşağıya doğru zigzag hareketlerle okşar gibi gezdirilir Bu hareketin de süresi beş dakika olmalıdır.
  * Her alın çizgisi teker teker işaret parmağıyla alın ortasından şakağa doğru sıvazlanır.
  *Bütün bu masajlar, gece yatmadan önce ve cilt kremlendikten sonra birbiri ardından yapmak çizgilerin yok edilmesi bakımından yararlıdır.
  YANAK KASLARI
  yanak kaslarının düşmesi ve zayıflamasından meydana gelen çizgi ve kırışıklıklar uygulanacak bir masaj sayesinde giderilebilir.
  * İki elin dört parmağıyla burundan başlayarak yanak üst kısmından şakaklara doğru çok hafif sıvazlama hareketleri yapılır. Ellerin tersi ile çene altından başlayarak, gözlerin altına kadar sıvazlanmalıdır. Her iki hareket de hiç değilse birer dakika devam etmelidir, Bundan başka, yine çene altından başlayarak parmak uçlarıyla hafif darbeler vurmak ve bu darbeleri yanaklarda gezdirerek, şakağa kadar indirmek çok yararlıdır. Aynı kısmın baş parmak ve işaret parmağı arasında tutularak hafif hafif çimdiklenmesi olumlu sonuç verir. Buna da bir dakika devam etmelidir.
  *Yüz kasları için biraz yorucu olmasına rağmen faydası görülen bir başka hareket de şöyledir: Yanakları iyice kremledikten sonra ağız havayla şişirilir. Böylece gerilen yanak cildine, parmak uclarmı birleştirerek hafif darbeler vurulur. Bu hareket iki dakika sürmelidir.

  AĞIZ ÇEVRESİNDEKİ ÇİZGİLER VE MASAJI
  ağız çevresindeki kasların gevşemelerinden dolayı meydana gelen kırışıklıkları yok etmek için yapılacak masajlar da vardır. Bunun için,
  * Dudakların üst ve altındaki kırışıklıkları, başparmağı kullanılmamak şartıyla diğer dört parmakla sağdan sola ve soldan sağa doğru hafif hafif sıvazlanır. Bu hareketlere birbuçuk dakika kadar devam etmek yararlıdır.
  * Çenealtı kaslarının gevşemelerinden dolayı meydana gelen kırışıklıklar için de kollar omuzlar hizasına kaldırılarak dirsekler omuzlarla bir seviyeye getirildikten sonra her iki eli orta parmakları ile işaret parmakların tersiyle çene altına trampet çalar gibi hafif hafif vurmak yeterlidir. Bu masaj da günde bir dakika kadar sürdürülmelidir.
  * Boyunda gevşeyen kaslar için göğsün bittiği yerden başlayarak iki elle çene altına kadar sıvazlamak suretiyle yapılan masaj çok yararlıdır. Ayrıca sağ elle boyunun sol kısmı, sol elle de sağ kısmı hafif hafif çimdiklenmeli ve bu hareket yaklaşık olarak iki dakika devam etmelidir.
  Ancak bu hareketlerden istenen sonucun alınması için her gün bir defa olmak kaydı ile uzun süre devam edilmelidir.
  MORALİN GÜZELLİK ÜZERİNDEKİ ETKİSİ
  *Gözaltı kırışıklıkları, boyun hatları, alındaki çizgiler ve burundan ağıza inen hatlar, kadınları olduklarından daha yaşlı
  gösterirler. Fakat yüzde, özellikle yanaklardaki çizgiler, yüzü çirkinleştirmez. Bazan daha sevimli
  *Sağlıklı bir sinir sistemi, yüz kaslarının uzun bir süre kuvvetli kalmalarını sağlayacaktır. Tabii ki bu arada, bilgili bir yüz ve cilt bakımını da ihmal etmemek gerekir.
  bir hale getirdiği bile olur. Karakter hatları için üzülmemek gerekir. Kadın aynaya bakarken, nasıl yaşlandığına değil, ne kadar genç olduğuna dikkat etmelidir. Çünkü, moral de güzellikle yakından ilgilidir. Moral bozukluğunun sinir sistemini aksatması hiç şüphe yok ki yüz kaslarını da etkileyecektir.


 2. Konu Sahibi : animalinstinct #2
  çok güzel bir paylaşım çok teşekkürlera.s.

 3. Konu Sahibi : animalinstinct #3
  merhaba,
  Ender saraç la çalışan Dr. Alper Mamak'a botox ve dolgu ya da mezoterapi yaptırmayı düşünüyorum bilgisi olan var mı? bir de 33 yaş çok mu erken bu uygulamalar için ??? Lütfen cevap....

 4. Konu Sahibi : animalinstinct #4
  Alıntı lae kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
  merhaba,
  Ender saraç la çalışan Dr. Alper Mamak'a botox ve dolgu ya da mezoterapi yaptırmayı düşünüyorum bilgisi olan var mı? bir de 33 yaş çok mu erken bu uygulamalar için ??? Lütfen cevap....
  bu konuda bi bilgim yok ama bence biraz erken gibi problem nedir? kirisiklar falanmi

 5. Konu Sahibi : animalinstinct #5
  Alıntı Hayalimsi_n kullanıcısından alıntı Mesajı Göster
  bu konuda bi bilgim yok ama bence biraz erken gibi problem nedir? kirisiklar falanmi
  özellikle gözlerde torbalanma ve elastikiyet kaybı bir de dudak yanlarında..birden çöktüm ve bu da çok moral bozucu...Göz için Osman Oymak'ın da ismini duymuştum ...sürekli bir araştırma halindeyim, tavsiyelerinizi beklerim arkadaşlar

 6. Konu Sahibi : animalinstinct #6
  bence anti agin krem kullanmanin zamani gelmis bi an once basla canim

 7. Konu Sahibi : animalinstinct #7

  Yardım :( arkadaşlar banada yardımcı olurmusunuz?

  benimde yaş 32 bende anti aging ürünler kullanmak zorundayım ama ne marka hangi ürün bilmiyorum.dr. gittim bana ddf in ürünlerini tavsiye etti ama çok pahalı.benim cildim karma.
  siz hangi ürünleri kullanıyorsunuz?

  göz altı,gece gündüz kremi tonik olarak.

  yardımcı olursanız çok sevinirim.

 8. Konu Sahibi : animalinstinct #8
  ben nu skin serisini kullaniyorum cokta memnunum ama buda cok pahali ayrica turkiyede bulabilirmisin hic bilmiyorum

 9. Konu Sahibi : animalinstinct #9

  Harika bir tüyo

  Hanımlar, artık kosmetik değilde, dermokozmetik ürün kullanmak istediğimden, dün özel bir hastaneye, uzman dermatolog ile görüşmeye gittim, sohbeti çok tatlı bir kadın, birçok kan tahlili verdi, vucüdü içtende desteklemek için, bu arada rejuvi diye bir ürün önerdi, diğerlerine göre daha uygunmuş,( umarım yasak değildir isim vermek) neyse mevzu bu değil.
  Ben normalde gözlüklüyüm ama kullanmıyorum (masada duruyor öyle, şimdi bile), akşama kadar pc başında da odaklanma sorunu yaşadığım için gözlerimi kısıyorum bu sebeple göz ve alın bölgemde keskin izler oluyor, kırışıklık gibi. Doktor hanım bana, şu pansuman ve sargılarda kullanılan flaster varya, onu ince şeritler kalinde kesip , gece yatmadan önce kırışıklığın üzerine yapıştırmamı söyledi. Bu günlük yaptığımız mimik krışıklığının anti durumudur dedi. Ayrıca gece hiç mimik yapmadığımızdan çok daha etkili imiş. Dün gece yatarken ufak ufak( mesela bir tırnak uzun ve genişliğinde), dudak üstü, kenarı, göz kenarı ve alına yapıştırdım, çıkartırken 2-3 dk oyalıyor,ıslatıp çıkarttım çünkü. Ama kalktımki, normalde iz gibi duran çizgiler yok.. Botoks yaptırmışım gibi. Şok oldum. Gün içerisinde de elinizle en çok mimik yapılan yerlerinizi gerin dedi. mimik kullandıkça iz yer edinir,burundan yanaklara inen çizgiler içinde, balon şişirir gibi yanakları şişirin, 10 -15 saniye bekleyin, bunuda aklınıza geldikçe yapın dedi. Mesela, yine aklınıza geldikçe, parmaklarınızla çeneden başlayarak şakaklara kadar parmaklarınızla piyano çalar gibi dokunuşlarda yapmam gerektiğini söyledi. Paylaşmak istedim.(kendiside yapıyormuş)

 10. Konu Sahibi : animalinstinct #10
  Yaklaşık 2,5 ay oldu. Sitede yazmıştım zaten. 30 yaşındayım şuan. Şimdiye kadar hiçbirşey yapmamıştım cildime bakmamıştım yani. Dudak kenarlarımdan çeneme uzanan kısımda bile izler belirmeye başlamıştı. O gün cilt bakımına girdim. Yüzüm temizlendi. Ve uzman bana md formulations ürünlerini verdi. Temizleme losyonu - nemlendirici- düzenleyici ve güneş koruyucu. Dediği şekilde kullandım hiç aksatmadım. Çünki düzenli kullanmak gerekiyormuş. Ve ayrıca başka rahatsızlığımdan dolayı 4 aydır düzenli bitki çayları içiyorum. Arkadaşlarım soruyor ışıl ışılsın. Çok sağlıklı görünüyor cildin diye. Kendime göre ne bilim temiz bir cilt dışında çok farkettiğim birşey yok aslında ama. Bu dudak kısmını özellikle farkettim. O aşağı uzanmaya başlayan çizgiler yok şuan. Sanırım onlar sarkmalardan oluyor değil mi? Ama şuan yok. ıllaki md ürünlerinden mi oldu bilmiyorum gerçi başka birşeyde yapmıyorum hafif bir evde peeling ve kil maskesi dışında ama ne bilim. Bana çok iyi geldi bu ürün. Biraz pahalı evet ama memnunum şuan hemde çok. Paylaşmak istedim.

Sayfa: 1/6 123 ... SonSon

Benzer Konular

 1. rahim kenarında çıkan siğiller hakkında
  By demircik in forum Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar
  Cevaplar: 18
  Son Mesaj: 09-04-2010, 17:21
 2. Burnumun kenarında sivilceye benzer birşey çıktı?
  By barbiex-hepsi in forum Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
  Cevaplar: 5
  Son Mesaj: 18-11-2008, 00:11
 3. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-10-2008, 17:34
 4. Uçurum Kenarında
  By Sersoy in forum Şiir Video, Görsel
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-04-2008, 16:29

Yetkileriniz

 • Yeni konular gönderemezsiniz
 • Mesajlara cevap yazamazsınız
 • Mesajınıza eklentiler ekleyemezsiniz
 • Mesajlarınızı düzenleyemezsiniz
 •  
Önemli uyarı, mesajlaşma yöntemi dönem dönem yönetim tarafından kontrol edilmektedir !
İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren kadinlarkulubu.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre TÜM ÜYELERİMİZ yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.

Kadinlarkulubu.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler iletişim linkinden iletişime geçildikten sonra en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve avukatımız size yazılı/sözlü geri dönüş yapacaktır.