FORUM GİRİŞ / ÜYE OL

Elma Sirkeli Su Zayıflatır mı ?

KadinlarKulubu 28 Haziran 2013 148
Elma Sirkeli Su Zayıflatır mı ?

Elma sirkesi zayıflatır mı, elma sirkesinin faydaları, elma sirkesi nedir, elma sirkesinin zayıflamaya etkileri nelerdir, diyet yaparken elma sirkesi, diyet ve elma sirkesi, elma sirkesi nasıl zayıflatır, elma sirkesinin faydaları, elma ve sirkesi…

Bildiğiniz gibi elma sirkesi bitkisel bir mucize iksirdir. Elma sirkesi kullanılarak sindirim yolu rahatsızlıklarından tutun da cilt bakımı ve cilt lekelerine doğal çözüm kürlerine kadar çok geniş bir alanda tedaviler yapılabiliyor. Elma sirkesinin bu zayıflatan etkisinin de yabana atılmaması gerektiğini buradan sizlere söylüyoruz. Elma sirkesi, su ve bal ile karıştırılarak sabah akşam aç karına tüketildiğinde kalıcı bir kilo verme etkisi oluşturuyor. İnternet sitelerinde ender saraç elma sirkesi, Ahmet Maranki elma sirkesi formülü, ya da İbrahim Saraçoğlu elma sirkesi kürü diye çıkan tüm elma sirkesi zayıflama formüllerinin tarifi ve yapılışı aynıdır. Burada önemli olan nokta, içerisindeki yağ yakıcı bitkisel enzimlerin yok edilmediği doğal elma sirkesi kullanmaktır.

Elma Sirkesi+Bal+Su Yöntemiyle Zayıflama Deneyimleri için tıklayın !!!

Diyet yapmayı düşünen ya da diyete başlayan çoğu bayan önce bir ön çalışma yapar ve araştırır.zayıflamaya etkisi olan besinler, nasıl çabuk kilo verilir, kilo verirken sarkmamak için ne yapmak gerekir vs..biz de sizler için bilgeis kadınca olarak bir araştırma yaptık ve en çok kullanılan yöntemlerden elma sirkesi ve elma sirkesinin etkilerini ele aldık.bu yazımızda elma sirkesi hakkında merak ettiğiniz herşeyi öğreneceksiniz.

Öncelikle şunu öğrenelim elma sirkesinin faydaları nelerdir ?
Elma sirkesi, doğal bir yaşam iksiridir!

Bileşim: Kalsiyum, fluor, potasyum, magnezyum, sodyum, fosfor, silisyum, A vitamini, Beta-carotin, B1, B2, ve B6 vitaminleri, C vitamini, sirke asitleri, meyve asitleri, pektin, doğal aroma maddeleri.

Yaşlılığımızda da sağlıklı olabilmek için hareketli bir yaşam ve sağlıklı bir beslenme biçimi oluşturmaya özen göstermeliyiz.. İşte burada elma sirkesi seçiminin değeri ile karşılaşıyoruz. İçerdiği çok değerli ve çeşitli maddeler nedeniyle, en sağlıklı sıvılardan biridir o. Elma sirkesi, bedenimizi içten ve dıştan tedavi edebileceğimiz olağanüstü bir doğal ilaçtır. Burada size, bedeninizi genel anlamda güçlendirmek, çeşitli hastalık belirtilerini hafifletmek ve gerekli cilt bakımını yapmak için elma sirkesini nasıl kullanabileceğinizi anlatmak istiyorum.

Kullanım biçimleri: Doğal elma sirkesinin en etkili kullanım biçimi, çiçek balı ile karıştırılarak oluşturulur:

*1 bardak su

*1 tatlı kasığı dolusu elma sirkesi

*1 tatlı kasığı dolusu çiçek balı

Hepsi iyice karıştırılır ve sabahları aç karnına küçük yudumlarla içilir. Sürekli kullanım sayesinde, öncelikle bedenin bağışıklık sistemi güçlenecek ve sizi pek çok hastalıktan koruyabilecektir. Bu enerji kokteyli ayrıca size canlılık ve güç kazandıracak ve ileri yaşlara kadar sağlıklı ve mutlu kalmanıza önemli katkılar sağlayacaktır. Ama burada çiçek balını da yakından tanımamız gerekiyor:

Çiçek balının bileşimi: Seker: %32 üzüm şekeri (glikoz), %39 meyve şekeri, %7 malt şekeri. 100g balda mineraller: Sodyum 7 mg, potasyum 45 mg, kalsiyum 5 mg, fosfor 20 mg, magnezyum 3 mg, demir 1mg. 100g balda vitaminler: B1 0,03 mg, B2 0,05 mg, Niacin 0,1 mg, C 1mg.

Sabahları aç karnına içtiğiniz bir bardak elma sirkesi-bal kokteylinin içindeki müthiş zenginliği öğrenmiş bulunuyorsunuz artık.
-bedenimiz güçlenir ve bedensel uğraşlara ve strese karşı koyabilecek dayanıklılığı kazanır. Sirkenin içerdiği yüksek orandaki potasyum sayesinde, kalp kasları dahil olmak üzere tüm kas yapısı da güçlenecektir. Kramplara karşı, kokteylinizi maden suyu ile hazırlayabilir ve her öğünde 1 bardak içebilirsiniz.

-Sık sık grip, soğuk algınlığı veya üst solunum yolları iltihabına yakalanan kişiler, bağışıklık sistemleri sirke-bal kokteyli sayesinde güçleneceği için, bu tür sıkıntılardan büyük çapta kurtulmuş olacaklardır. Ama bu tedaviyi aşağıdaki plana göre uygulamakla kalıcı sonuçlara ulaşabilmek mümkün olacaktır.

-Soğuk algınlığı ve grip zamanlarından önce, 4 haftalık bir sirke-bal kokteyli kürüne başlayın ve günde 3 bardak için.

-Sirke-bal kokteyli nezleye karşı da bedeni güçlendirecektir. Nezleye karşı ayrıca, 1 ölçü elma sirkesi 2 ölçü suya karıştırılır, kaynama derecesine kadar ısıtılır ve inhalasyon tedavisi uygulanır.

-Boğaz ağrısı ve ses kısıklığında, 1 ölçü elma sirkesi ile 3 ölçü ılık su karıştırılır ve saat başı derin gargaralar yapıldıktan sonra tükürülür. Bu gargaraların adaçayı ile dönüşümlü yapılması etkiyi daha da arttıracaktır.

-Öksürüğe karşı, 4 yemek kaşığı dolusu akışkan balla 3 tatlı kaşığı elma sirkesini iyice karıştırın. Öksürük gıcığına karşı yarım tatlı kaşığı alın ve yavaş yavaş yutun. Ayrıca, bolca kekik çayını balla tatlandırın ve yudumlayarak için.

-Yüksek kolesterole karşı, günde pek çok kere elma sirkesi-bal kokteyli içilir. Salatalarda öncelikle elma sirkesi kullanılır.

-Varise karşı, elma sirkesiyle ıslatılan bir bez baldıra sarılır ve 20 dakika etkilemeye bırakılır.

-Gaz şişkinliğine karşı, her öğünden yarım saat önce 1 bardak elma sirkesi-bal kokteyli içerek, sağlıklı bir bağırsak florasının temelini atın. Bu kokteyle rezene veya frenk kimyonu çayı da ekleyebilirsiniz.

-Kabızlığa karşı, günde pek çok kere, 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyerek için. Ayrıca, 4 litre ilik suya 1 su bardağı dolusu elma sirkesi ve 2 tatlı kaşığı tuz ekleyerek ayak banyoları alın. Banyo süresi 10 dakikadır.

-Yaraların çabuk iyileşmesi için, günde 3 bardak elma sirkesi-bal kokteyli için. İltihaplanmayı önlemek için, elma sirkesiyle ıslattığınız bir pamukla günde pek çok kere yarayı nemlendirin.

-Ergenlik sivilcelerine karşı, her yemekten yarım saat önce, içine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi eklenmiş 1 bardak su için. Yüzünüze buğu banyoları uygulayın: 1 litre kaynar derecede sıcak suya 4 yemek kaşığı elma sirkesi ve 2 yemek kaşığı dolusu mayıs papatyası ekleyin, 1-2 kere karıştırın ve başınızı büyük bir havluyla örterek 5- 10 dakika gözlerinizi yumarak bekleyin. Yüzünüzü suya çok yaklaştırmayın!

-Güneş yanığına karşı, inceltilmemiş elma sirkesi, kızarmış olan bölgelere dikkatle sürülür veya 3 yemek kaşığı elma sirkesi eklenmiş soğuk bir banyo alınır. Banyo süresi 10 dakikadır. Elma sirkesinin pH değeri(asit derecesi), derimizin pH değeri ile hemen hemen eşit düzeydedir. Dolayısıyla, derimizin asidik koruma örtüsünün güçlendirilmesinde elma sirkesinin kullanımı önemle önerilmelidir.

Uyarı: Elmanın ve elma sirkesinin bilinen hiçbir yan etkisi yoktur

Diyet ve elma sirkesi:

Osmanlı Zamanında akşam yemekten sonra misafirlere sunulan içecek varmış hem hazmı kolaylaştırıp hem de fazla yağları eritiyor.

FORMÜL:

4 YEMEK KAŞIĞI SİRKE
4 YEMEK KAŞIĞI BAL
4 SU BARDAĞI SU

BUNU 1 LİTRELİK CAM ŞİŞEYE KOYUN VE İYİCE ÇALKALAYIN HER YEMEKTEN SONRA YARIM SU BARDAĞI İÇİN 1 AY SONUNDA FARKI GÖRECEKSİNİZ.

Kepekli Saçlar İçin Elma Sirkesi
Saç bakımı ve saçınızdaki kepekler için saçlarınızı yıkadıktan sonra son durulama suyuna yani 1 litre suya 1 çay bardağı elma sirkesi koyun ve saçlarınızı bu su ile durulayın. Bu işlemi bir süre her saçınızı yıkadığınızda uygulayın. Saçlarınız kepekten arınacak ve parlaklaşacaktır.

Sivilceler İçin Elma Sirkesi
1 çay bardağı elma sirkesine yarım çay bardağı su ekleyin ve bir parça pamuğu bu karışıma batırıp sivilce üzerine bir süre kompres yapın. Faydısı olduğunu göreceksiniz.

Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi
Bir kaba yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi koyup kaynatın. Daha sonra bu su ile yüzünüze buhar banyosu yapın. Ayrıca yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü 3-4 günde bir silebilirsiniz. Cilt lekeleri için oldukça faydalı.

Fazla Kilolar İçin Elma Sirkesi
Bir bardak suyun içine 1-2 tatlı kaşığı elma sirkesi koyun. İçine 1 tatlı kaşığı bal ekleyip sabahları düzenli olarak aç karnına için. Fazla kilolarınıza faydası olduğunu göreceksiniz.

Varisler İçin Elma Sirkesi
Yumuşak bir havluyu elma sirkesinin içine batırıp sıkın ve havluyu bacaklarınızın varısli olan bölgesine sarın. Bacaklarınızı yüksek bir yere kaldırarak yaklaşık 45 dakika kadar dinlendirin. Bu işlemi mümkünse sabah akşam tekrarlayın.

148 Comments »

 1. dokuz-eylül 22 Aralık 2014 at 21:12 -

  22.12.2014 bu tarihden itibaren sabahları aç karnına elmalı sirke,akşamları yogurt ,2 günde 1 koşu sonuçlarını yazacam 2 ay sonra .şuan 86 kiloyum…

 2. siskoo 24 Aralık 2014 at 16:35 -

  Arkadaşlar merhaba ben 18 yaşında ilk doğumunu yaptım 20 yaşında ikinci doğumunu yaptım daha birinci hamilelikten kalan kiloları veremeden ikinciye hamile kaldım evlendiğinde 46 kiloydum hamile kaldığında 49 kiloydum birinci doğumdan çıktığında 63 kiloydum ikinciye 67 kiloyla hamile kaldım 82 kiloyla doğurdum ve şu anda 91 kiloydum yani hiç zayıflamadım hep aldım bekarkenki halimden eder kalmadı hiç bisey yakistirmiyorum kendine psikolojim bozuldu iyice..Bu gün başlıcam elma sirkeli karışıma umarım faydası olur..gelişmeleri yazarım.

 3. melike 31 Aralık 2014 at 13:54 -

  Dogal cicek bali evimde yok onu alana kar icine katmasam yada toz seker katsam olurmu

 4. Evreka 04 Ocak 2015 at 20:08 -

  Bende bu karışımı bugün Yaptım tam aynı tarifteki gibi Yaptım hatta balı 3 Kaşık koydum biraz tatlı gibi oldu normal mi acaba ?

 5. Burcu 19 Ocak 2015 at 22:21 -

  Bende yarın başlayacağım gunes lekeleri ıcın ve gözenekleri ıcın gercekten dogru tavsiye ediyoru. .

 6. songül 28 Ocak 2015 at 23:53 -

  Suan 67 kiloyum giydiqim hic bi seyi yakıstirmiyorum kendime hedeff 50 hatta dahada dusuk olabilir

 7. sevgi 02 Şubat 2015 at 23:10 -

  Bende denicem 18 kilo fazlam var veremezsem psikolojim bozulacak

 8. bujet 03 Şubat 2015 at 22:26 -

  bn yaptım çok işe yaradı

 9. buket 03 Şubat 2015 at 22:26 -

  szde faydasını göreceksniz

 10. filiz 04 Şubat 2015 at 00:55 -

  Ben de bir haftadir deniyorum ama sonuc alamadim.sabahlari ac karina ve yatarken iciyorum ilik bir bardak suya 1 yemek kasigi sirke ve kasigin ucuyla bal katiyorum. :(:(

 11. umutlarini kaybetme 05 Şubat 2015 at 15:53 -

  Bu gun tam 1 hafta oldu bu gun 4 kilom gitti elma sirkesi diyet cok haraket ve bol su bize inanmayan kocalara inat savasalim kizlarbu arada 98.800den96ya dustum

 12. umutlarini kaybetme 05 Şubat 2015 at 16:10 -

  Bende bir haftadir iciyorum yemekten biraz kistim cok haraket etmeye cabaliyorum mesela ev temizligi ve 98.800den96olmusum hersey azim meselesi istemeliyiz bize inanmayan kocalara inat zayiflayalim kizlar

 13. ayfer 06 Şubat 2015 at 20:02 -

  Yahu 39 yasindayim 4 dogum yaptim 58 kiloyum biraz dikkat edin gencler yaslaninca napcaniz metebolizma yavasliyo

 14. Mizgin 12 Şubat 2015 at 09:29 -

  Hanımlar yok sirkeli su yok elmalı su butarz şeylerle zayıflayamazsınız çoğunuz yorumlarda doğum sonrası kilolarımı veremedim yazmıssınız 1 hafta sirkeli suyla yada 3 günlük sok diyetlerle zayıflayan ile değin izi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz biz bayanların sorunu doğum sonrası sütüm olsun bebeğim aç kalmasın bahanesiyle dadandıgımız kuru meyveler çerezler yemekler bebeklerimizi emzirmeyi bırakırız ama sutumuz olsun diye edindiğimiz yeme düzenini birakmayiz hayır boyle birşey yok ben ilk çocuğumu kucağına aldığımda kayınvalidem ve annem kızım aman sunu ye bunu ye dediler ben önerdikleri hiçbirşeyi demedim eşime her hafta semt pazarından bol bol taze yeşillik aldırıyordum ve kahvaltıda bile yiyordum kızımı 1.5 yaşına kadar emzirdim sütümde hic azalma olmadı 57 kiloyla hamila kaldım 65 kiloyla doğum yaptım ve şuan 56 kiloyum size önerim hayat duzeninizi değiştirin evinizde sadece siz değil herkes ekmeyi azaltsin günlük 1 saat koşun yürüyün imkânı olan spor merkezlerine gitsin evinize pirinç değil bulgur alin margarin değil tereyağı kullanın bakliyat ve sebze tuketin göreceksiniz bunlar hepsinden daha etkili

 15. elis 12 Şubat 2015 at 11:30 -

  39 yaşında 4 çocuk mu yok artık bu devirde.

  hem o kadar çocuğun peşide koşmaktan zayıflanır normal yani ekstra bi mucize yaratmamışşınız sonuçta övünecek ne var

 16. yok 23 Şubat 2015 at 20:06 -

  hemende bi kıskan siz veremiyorsanız naabalım

 17. Özgün 24 Şubat 2015 at 11:06 -

  Kullandığınız sirkenin markasını ve nerden temin edebileceğimi yazar mısınız??

 18. Başarılı 26 Şubat 2015 at 19:14 -

  İki haftadır kullanıyorum bu karışımı. Günde iki öğün. İştahımı kesti. Bol su içiyorum, zaten yemeğide istesemde yiyemiyorum. Yaklaşık 3 kilo verdim. Ayrıca çok sağlıklı. Tavsiye ederim

 19. NURDAN 05 Mart 2015 at 15:26 -

  evet ben 3 gundur butun ıctıgım sulara karıştırıyorum elma sırkesını hemen farketti sabah aksam işe yürüyerek gidip geliyorum 20 şer dakika memnunum bağırsak problemimede iyi geldi

 20. zekk 10 Mart 2015 at 12:16 -

  Merhaba ben de yaklasik 10 gündür elma sirkeli su iciyorum sirkeden nefret ederdim kokusuna dayanamazdim bile..alisana kadar birkaç gün bal koyarak kullandim.simdi bal koymuyorum doğum sonrasi kilolarimi vermeye calisiyorum bende, su on günde yaklasik 2.5 kilo verdim tavsiye ederim arkadaşlar en guzel yani da tok tutmasi :)

 21. Seda 15 Mart 2015 at 23:53 -

  Bende 9aylık anneyim ilk bebeğim. 62ile hamile kaldım73ile doğum şuam 68

 22. gamze 18 Mart 2015 at 12:50 -

  Bende başlayacağım zaten şu ara spor yapmaktayım bol su, hareket çok önemli göbek atıyorum

 23. Sude 18 Mart 2015 at 19:37 -

  Arkadaşlar selam. Ben 2 aydır her gun sabah aç karna ve gece yatmadan önce içiyorum sadece açlık hissimi kaldırıyor o da 1-2 saat yani bi faydası yok denemeyin

 24. meryy 19 Mart 2015 at 08:35 -

  69 kıloyum her gun yarım kaşık ısrke ıcıp uzerne su ıçıyorurum bakalım fayas olacak mı

 25. gizemm 20 Mart 2015 at 12:23 -

  Bnde bugn denemeye basladm hadi hayrlisi ;)

 26. zayflamak 20 Mart 2015 at 14:40 -

  17 yasindayim 70 kiloyum spora gittigim halde veremedim. bu seferde sirkeye baslayacagim insallah bu sonuc cikar eger ondanda bi sonuc gormezsem yemeyi birakcam

 27. ahsen 22 Mart 2015 at 01:08 -

  SABAH TEK DEİL ! SABAH KAHVALTİDAN, OGLE YEMEKTEN VE AKSAM YEMEKTEN YA HEMEN SONRA YA DA ONCE !BEN SONRA İCİYORDUM.

  Ben anneme tavsiye etmistim ve o da elma sirkesi alio denemek istedi. Bende ki de heves tabii :D annemin haberi olmadan gizli gizli iciyodum. Ama surekli deil. Bi gun iciyodum bi gun icmiyodum. Yaklasik 3 hafta ictim sanirim. Su 3 hafta icinde icmedigim gunleri cikarirsak 1.5 hfta icmisimdir :D 2 kilo verdim. Yasim 15.5 kilom 58di 56 oldu. Sonra calismaya basladm 1 kilo daha gitti 55 oldum :D hala 55 kiloyum. Bugun yarin tekrar baslayacam ins.

 28. mustafa 30 Mart 2015 at 14:30 -

  Sabah aç karnına su,elma sirkesi ve bal işe yarıyor.evet ama şekeri ve şekerli gıdaları şekerli içecekleri hayatınızdan çıkarmadan.günlük egzersizlere devam etmeden hamur işi,pasta börek,makarnayı hayatınızdan çıkarmadan yaptığınız elma sirkesi,su ve bal işe yaramayacaktır.yazdıklarımı aynen uygulayın. bir ay sonra aynada kendinizi taniyamayacaksınız.

 29. deniz 04 Nisan 2015 at 18:50 -

  Ben de başlıcam ama emin değilim etkisini görürsem yazarım

 30. umutlarini kaybetme 07 Nisan 2015 at 10:11 -

  Selam canlar gene ben evet azimle devam ettim ve yaklasik iki bedenim uctu gitti bu arada yesil cay ve yesil kahvede ictim tavsiye ederim hadi inatla devam hep beraber yilmak yok

 31. Derya 07 Nisan 2015 at 23:40 -

  Yaşım 22 kilom 67 istediğim kilo 55 yada 50 ne kadar sürede kullanırsam kilo verebilirim?? çünkü sirke sevmiorm şuan denedim ama hala alışmak için çabalamama rağmen zor olacağını düşünüyorm ama sağlık için bu şart

 32. umutlarini kaybetme 08 Nisan 2015 at 18:58 -

  Suresini bilmiyorum derya ama cok saglikli oldugunu dusunuyorum.benki her kis gripten kirilirken bu kis hic hasta olmadim ve kendimi cok dinamik hissediyorum.tavsiyem bir yemek kasigi sirke bir cay kasigi bal katip ic birazcikta yediklerinedikkat et ama rejim psikolojisine girme zaten kur seni tok tutacak goreceksin ayda en az bes kilo verirsin benim troid problemim ve pko problemim var yinede ise yaradi tadina cok takilma dik kafaya gitsin tartilinca bana yaz hadi bol azimler

 33. gülşah 10 Nisan 2015 at 00:05 -

  Merhaba 17 yaşındayım 80 kiloyum kilo vermem lazım elma sirkesinin bi zararı varmı acaba bilen varmı

 34. hilal 15 Nisan 2015 at 18:30 -

  Ben bunu ameliyat olduktan sonra göz çevremdeki morluklar için içmeye aç karnına başladım ama ben bir buçuk tatlı kaşığı sirke bir su bardağı suya döküyorm içiyorum aç karnına sonra kahvaltı yapıyorum bir haftadır içiyorum bnm kilo sorunum yoktu zayıftm zaten bugün kotumu giyince şoka girdim kot rahat iki beden genişlemiş belim çocuk beli gibi inanamadim bunun zayıflama etkisi var mı yoksa hastamiyim diye baktım bu yazıyı gördüm ve yarın itibariyle bırakıyorum ama kilo problemi olanlar içsin arkadaşlar ama zayifsaniz bnm gibi şoka girebilirsiniz tavsiye etmiyorum

 35. melissa 23 Nisan 2015 at 13:04 -

  kızlar bendebir doğum yaptım

 36. melissa 23 Nisan 2015 at 13:05 -

  3 yaşında ve emzirmeyi bıraktuktan sonra kilo aldım 69 kiloyum 180 boyum var ama kendimi kilolu hissediyorum vermeliyim kiloları işe yarıyormu gerçekten

 37. melissa 23 Nisan 2015 at 13:07 -

  ve benim bala alerjim var bal katmadan suya sirke katsak olur mu bilen varmı

 38. eda 25 Nisan 2015 at 10:40 -

  Olur Cnm bende balsız içiyorum…günde 3 kere

 39. aysenur 07 Mayıs 2015 at 16:47 -

  Bende deniycem umarim iyi gelir

 40. nazligul 07 Mayıs 2015 at 16:50 -

  Insallah kilo veririm 64 kiloyum

 41. esra 08 Mayıs 2015 at 01:43 -

  ben bal kullanmadan içtim.
  diyet yapmadım.
  akşam yemekten yarım saat önce bir su bardağı su bir tatlı kaşığı elma sirkesi
  gece yatmadan bir su bardağı su bir tatlı kaşığı elma sirkesi şeklinde kullandım. su soğuktu ılık değildi. Bir ayda 3 kilo verdim. ama cilt lekelerime bir faydası olmadı :/

 42. sevim 11 Mayıs 2015 at 21:54 -

  Merhaba arkadaşlar..Ben kendi yyöntemimle 2 ayda 11 kilo verdim..Şuanda kilo vermem durdu tabi vücut alıştı onun için farklı bişey denemeye karar verdim ve elma sirkesi aldım..Ama bu öyle bakkallarda marketlerde satılan keskin kokulu kimyasal sirkelerden değil %100doğal arkadasımın bahçesi var kendisi yapıyor..sabah akşam bal ile direk yarım çay bardağı içebiliyorum..başlayalı 2 gün oldu 500 gram gitti metabolizmam hızlandı hiçbir zararıda yok zaten.aksine faydası var vücudun direncini arttırıyor☺

 43. Emine 14 Mayıs 2015 at 22:29 -

  Mrb arkadaslar bende yeni dogum yaptim su an 80 kilodan 76 kiloya düstüm sebebi ise her sabah ac karnina ictigim ilik suyun icine limon ve elma sirkesi kattigim icin ben bal koymadim onun yerine limon sıkıyorum..kesinlikle tavsiye ediyorum

 44. KÜBRA 15 Mayıs 2015 at 09:57 -

  22 yaşındayım bir alıyorum bir veriyorum ama şuan hiç veremedim inş işe yarar ben sabah akşam içiyorum dün başladım sonuçları yazarım

 45. KÜBRA 15 Mayıs 2015 at 10:50 -

  üç ayda 6 kilo aldım kıyafetlerim olmuyor çok moıralim bozuk 66 kiloyum :(

 46. KÜBRA 15 Mayıs 2015 at 10:52 -

  birde ben marketten aldım ballı elma sirkesi kavaklıdere diye hiç keskin değil kokusu rahat içiyorum olur mu acaba :(

 47. KÜBRA 22 Mayıs 2015 at 08:58 -

  10 gün oldu bugün tartılmaya çekiniyorum ama iştahım çok azaldı incelmişim gibi de hissediyorum ik hafta sonra inş tartıya çıkıcam

 48. tombikkkkk 22 Mayıs 2015 at 14:31 -

  Bende yarin deneyecegim hadi hayirlisi getsin kilolar sinir bozucu bir haldeyim

Leave A Response »