Elma Sirkeli Su Zayıflatır mı ?

KadinlarKulubu 28 Haziran 2013 99
Elma Sirkeli Su Zayıflatır mı ?

Elma sirkesi zayıflatır mı, elma sirkesinin faydaları, elma sirkesi nedir, elma sirkesinin zayıflamaya etkileri nelerdir, diyet yaparken elma sirkesi, diyet ve elma sirkesi, elma sirkesi nasıl zayıflatır, elma sirkesinin faydaları, elma ve sirkesi…

Bildiğiniz gibi elma sirkesi bitkisel bir mucize iksirdir. Elma sirkesi kullanılarak sindirim yolu rahatsızlıklarından tutun da cilt bakımı ve cilt lekelerine doğal çözüm kürlerine kadar çok geniş bir alanda tedaviler yapılabiliyor. Elma sirkesinin bu zayıflatan etkisinin de yabana atılmaması gerektiğini buradan sizlere söylüyoruz. Elma sirkesi, su ve bal ile karıştırılarak sabah akşam aç karına tüketildiğinde kalıcı bir kilo verme etkisi oluşturuyor. İnternet sitelerinde ender saraç elma sirkesi, Ahmet Maranki elma sirkesi formülü, ya da İbrahim Saraçoğlu elma sirkesi kürü diye çıkan tüm elma sirkesi zayıflama formüllerinin tarifi ve yapılışı aynıdır. Burada önemli olan nokta, içerisindeki yağ yakıcı bitkisel enzimlerin yok edilmediği doğal elma sirkesi kullanmaktır.

Elma Sirkesi+Bal+Su Yöntemiyle Zayıflama Deneyimleri için tıklayın !!!

Diyet yapmayı düşünen ya da diyete başlayan çoğu bayan önce bir ön çalışma yapar ve araştırır.zayıflamaya etkisi olan besinler, nasıl çabuk kilo verilir, kilo verirken sarkmamak için ne yapmak gerekir vs..biz de sizler için bilgeis kadınca olarak bir araştırma yaptık ve en çok kullanılan yöntemlerden elma sirkesi ve elma sirkesinin etkilerini ele aldık.bu yazımızda elma sirkesi hakkında merak ettiğiniz herşeyi öğreneceksiniz.

Öncelikle şunu öğrenelim elma sirkesinin faydaları nelerdir ?
Elma sirkesi, doğal bir yaşam iksiridir!

Bileşim: Kalsiyum, fluor, potasyum, magnezyum, sodyum, fosfor, silisyum, A vitamini, Beta-carotin, B1, B2, ve B6 vitaminleri, C vitamini, sirke asitleri, meyve asitleri, pektin, doğal aroma maddeleri.

Yaşlılığımızda da sağlıklı olabilmek için hareketli bir yaşam ve sağlıklı bir beslenme biçimi oluşturmaya özen göstermeliyiz.. İşte burada elma sirkesi seçiminin değeri ile karşılaşıyoruz. İçerdiği çok değerli ve çeşitli maddeler nedeniyle, en sağlıklı sıvılardan biridir o. Elma sirkesi, bedenimizi içten ve dıştan tedavi edebileceğimiz olağanüstü bir doğal ilaçtır. Burada size, bedeninizi genel anlamda güçlendirmek, çeşitli hastalık belirtilerini hafifletmek ve gerekli cilt bakımını yapmak için elma sirkesini nasıl kullanabileceğinizi anlatmak istiyorum.

Kullanım biçimleri: Doğal elma sirkesinin en etkili kullanım biçimi, çiçek balı ile karıştırılarak oluşturulur:

*1 bardak su

*1 tatlı kasığı dolusu elma sirkesi

*1 tatlı kasığı dolusu çiçek balı

Hepsi iyice karıştırılır ve sabahları aç karnına küçük yudumlarla içilir. Sürekli kullanım sayesinde, öncelikle bedenin bağışıklık sistemi güçlenecek ve sizi pek çok hastalıktan koruyabilecektir. Bu enerji kokteyli ayrıca size canlılık ve güç kazandıracak ve ileri yaşlara kadar sağlıklı ve mutlu kalmanıza önemli katkılar sağlayacaktır. Ama burada çiçek balını da yakından tanımamız gerekiyor:

Çiçek balının bileşimi: Seker: %32 üzüm şekeri (glikoz), %39 meyve şekeri, %7 malt şekeri. 100g balda mineraller: Sodyum 7 mg, potasyum 45 mg, kalsiyum 5 mg, fosfor 20 mg, magnezyum 3 mg, demir 1mg. 100g balda vitaminler: B1 0,03 mg, B2 0,05 mg, Niacin 0,1 mg, C 1mg.

Sabahları aç karnına içtiğiniz bir bardak elma sirkesi-bal kokteylinin içindeki müthiş zenginliği öğrenmiş bulunuyorsunuz artık.
-bedenimiz güçlenir ve bedensel uğraşlara ve strese karşı koyabilecek dayanıklılığı kazanır. Sirkenin içerdiği yüksek orandaki potasyum sayesinde, kalp kasları dahil olmak üzere tüm kas yapısı da güçlenecektir. Kramplara karşı, kokteylinizi maden suyu ile hazırlayabilir ve her öğünde 1 bardak içebilirsiniz.

-Sık sık grip, soğuk algınlığı veya üst solunum yolları iltihabına yakalanan kişiler, bağışıklık sistemleri sirke-bal kokteyli sayesinde güçleneceği için, bu tür sıkıntılardan büyük çapta kurtulmuş olacaklardır. Ama bu tedaviyi aşağıdaki plana göre uygulamakla kalıcı sonuçlara ulaşabilmek mümkün olacaktır.

-Soğuk algınlığı ve grip zamanlarından önce, 4 haftalık bir sirke-bal kokteyli kürüne başlayın ve günde 3 bardak için.

-Sirke-bal kokteyli nezleye karşı da bedeni güçlendirecektir. Nezleye karşı ayrıca, 1 ölçü elma sirkesi 2 ölçü suya karıştırılır, kaynama derecesine kadar ısıtılır ve inhalasyon tedavisi uygulanır.

-Boğaz ağrısı ve ses kısıklığında, 1 ölçü elma sirkesi ile 3 ölçü ılık su karıştırılır ve saat başı derin gargaralar yapıldıktan sonra tükürülür. Bu gargaraların adaçayı ile dönüşümlü yapılması etkiyi daha da arttıracaktır.

-Öksürüğe karşı, 4 yemek kaşığı dolusu akışkan balla 3 tatlı kaşığı elma sirkesini iyice karıştırın. Öksürük gıcığına karşı yarım tatlı kaşığı alın ve yavaş yavaş yutun. Ayrıca, bolca kekik çayını balla tatlandırın ve yudumlayarak için.

-Yüksek kolesterole karşı, günde pek çok kere elma sirkesi-bal kokteyli içilir. Salatalarda öncelikle elma sirkesi kullanılır.

-Varise karşı, elma sirkesiyle ıslatılan bir bez baldıra sarılır ve 20 dakika etkilemeye bırakılır.

-Gaz şişkinliğine karşı, her öğünden yarım saat önce 1 bardak elma sirkesi-bal kokteyli içerek, sağlıklı bir bağırsak florasının temelini atın. Bu kokteyle rezene veya frenk kimyonu çayı da ekleyebilirsiniz.

-Kabızlığa karşı, günde pek çok kere, 1 bardak suya 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ekleyerek için. Ayrıca, 4 litre ilik suya 1 su bardağı dolusu elma sirkesi ve 2 tatlı kaşığı tuz ekleyerek ayak banyoları alın. Banyo süresi 10 dakikadır.

-Yaraların çabuk iyileşmesi için, günde 3 bardak elma sirkesi-bal kokteyli için. İltihaplanmayı önlemek için, elma sirkesiyle ıslattığınız bir pamukla günde pek çok kere yarayı nemlendirin.

-Ergenlik sivilcelerine karşı, her yemekten yarım saat önce, içine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi eklenmiş 1 bardak su için. Yüzünüze buğu banyoları uygulayın: 1 litre kaynar derecede sıcak suya 4 yemek kaşığı elma sirkesi ve 2 yemek kaşığı dolusu mayıs papatyası ekleyin, 1-2 kere karıştırın ve başınızı büyük bir havluyla örterek 5- 10 dakika gözlerinizi yumarak bekleyin. Yüzünüzü suya çok yaklaştırmayın!

-Güneş yanığına karşı, inceltilmemiş elma sirkesi, kızarmış olan bölgelere dikkatle sürülür veya 3 yemek kaşığı elma sirkesi eklenmiş soğuk bir banyo alınır. Banyo süresi 10 dakikadır. Elma sirkesinin pH değeri(asit derecesi), derimizin pH değeri ile hemen hemen eşit düzeydedir. Dolayısıyla, derimizin asidik koruma örtüsünün güçlendirilmesinde elma sirkesinin kullanımı önemle önerilmelidir.

Uyarı: Elmanın ve elma sirkesinin bilinen hiçbir yan etkisi yoktur

Diyet ve elma sirkesi:

Osmanlı Zamanında akşam yemekten sonra misafirlere sunulan içecek varmış hem hazmı kolaylaştırıp hem de fazla yağları eritiyor.

FORMÜL:

4 YEMEK KAŞIĞI SİRKE
4 YEMEK KAŞIĞI BAL
4 SU BARDAĞI SU

BUNU 1 LİTRELİK CAM ŞİŞEYE KOYUN VE İYİCE ÇALKALAYIN HER YEMEKTEN SONRA YARIM SU BARDAĞI İÇİN 1 AY SONUNDA FARKI GÖRECEKSİNİZ.

Kepekli Saçlar İçin Elma Sirkesi
Saç bakımı ve saçınızdaki kepekler için saçlarınızı yıkadıktan sonra son durulama suyuna yani 1 litre suya 1 çay bardağı elma sirkesi koyun ve saçlarınızı bu su ile durulayın. Bu işlemi bir süre her saçınızı yıkadığınızda uygulayın. Saçlarınız kepekten arınacak ve parlaklaşacaktır.

Sivilceler İçin Elma Sirkesi
1 çay bardağı elma sirkesine yarım çay bardağı su ekleyin ve bir parça pamuğu bu karışıma batırıp sivilce üzerine bir süre kompres yapın. Faydısı olduğunu göreceksiniz.

Cilt Lekeleri İçin Elma Sirkesi
Bir kaba yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi koyup kaynatın. Daha sonra bu su ile yüzünüze buhar banyosu yapın. Ayrıca yarı yarıya sulandırılmış elma sirkesi ile yüzünüzü 3-4 günde bir silebilirsiniz. Cilt lekeleri için oldukça faydalı.

Fazla Kilolar İçin Elma Sirkesi
Bir bardak suyun içine 1-2 tatlı kaşığı elma sirkesi koyun. İçine 1 tatlı kaşığı bal ekleyip sabahları düzenli olarak aç karnına için. Fazla kilolarınıza faydası olduğunu göreceksiniz.

Varisler İçin Elma Sirkesi
Yumuşak bir havluyu elma sirkesinin içine batırıp sıkın ve havluyu bacaklarınızın varısli olan bölgesine sarın. Bacaklarınızı yüksek bir yere kaldırarak yaklaşık 45 dakika kadar dinlendirin. Bu işlemi mümkünse sabah akşam tekrarlayın.

99 Comments »

 1. ceyda 04 Mayıs 2014 at 17:34 -

  ben 105 kiloyum ama bir türlü zayıflayamıyıorum neden bikmiyom yardım edin

 2. masaj yağı 08 Mayıs 2014 at 00:58 -

  midesi zayıf olanlar veya gastiriti olanlar içinde kullanılabilir bir tarifmi?

 3. zehra 24 Mayıs 2014 at 23:19 -

  Hem yemekten önce icsem hem de yemekden sonra osmanlı döneminde yapılan karışımı içsem zararı olur mu?

 4. elif 01 Haziran 2014 at 12:37 -

  105 kilioyum ve diyet yapiyirum 1 haftada 3 kilo verdim bunu icsem daha fazla kilo verebilirmiyim

 5. refik 01 Haziran 2014 at 19:02 -

  arkadaşlar yemekten önce sabah akşam uygularsanız hızlı şekilde kilo verirsiniz ama mideniz sağlam olması gerekir biz yarım çay bardağı sirke yapıyoruz bir gün için

 6. irem taner 12 Haziran 2014 at 19:04 -

  abi kaç gün içiçez…….

 7. RABİA 15 Haziran 2014 at 14:48 -

  Harika .. Ben 5 gün içersinde 4 kilo verdım sporda yaparsanız sonuc mukemmel … gercekten harıka bısey bu baslarken bende korkmustum ama korkacak bısey yk.

 8. sibel 16 Haziran 2014 at 17:28 -

  canım diyett yaptın mııı

 9. murat 17 Haziran 2014 at 10:15 -

  Yapmayin boyle bu sadece kilo vermeye yardimci bir yontem tek basina bir ise yaramaz. Az yiyeceksiniz ve biraz spor yapacaksiniz. Cok bu zor bu . Her insanin yapisi ve metobolizmasi farklidir , herseye aynin tepkiyi vermez.

 10. Havva Karaman 18 Haziran 2014 at 23:45 -

  Bugün başlıyorum içmesi kolay bakalım sonuç ne olucak paylaşıcam ;)

 11. zehra 21 Haziran 2014 at 22:20 -

  anlamadım biri aç karna biride yemeklerden sonra içilsin anlamadım hangisi doğru beni aydınlatırsanız iyi olur

 12. seda 25 Haziran 2014 at 16:49 -

  Yemekten sonra canim

 13. seda 25 Haziran 2014 at 16:52 -

  23 yasindayim ve 67 kiloyum bende deniycem bakalim ise yariycakmi

 14. canan 01 Temmuz 2014 at 12:51 -

  mrb arkadaslar. benimde boyum 172 kilom 93. Hamilelikte 20 kilo aldim. 105 kilo ile doguma girdim. hala 15 kilo fazlam var. on gundur sirkeli su iciyorum yediklerime dikkat ediyorum ve gunde iki bardak da tarcin iciyorum bir kilo falan anca verebildim. belki daha cok erken sonuc beklemek icin ama artik bunun ise yaramasini istiyorum. galiba benim vucudum cok yagli:( umarim herkes istedigi sonucu alir. bu konudaki deneyimlerinizi yazarsaniz sevinirim.

 15. selda 04 Temmuz 2014 at 11:20 -

  Bence kilo vermek yas ve metobolizmayla ilgili yasin gencse hemen kilo verirsin birde metobolizman hizli calisiyorsa. Ben 41 yadindayim. 1.60 boy 58-59 kiloyum 2.5 aydir iciyorum sabahlari ac karnina ilik sirkeli suyu yemegi de axalttim. Abur cuburum yok . 1 kilo veriyorum. Sonra bakjyorum 1 kilo aliyorum. Yanliz gobegim bayagi bir eridi. Sabir ediyorum. İcmeye devam :)

 16. Zehra 01 Ağustos 2014 at 11:41 -

  Ben elma sirkesini sıcak suyun içine döküp öyle içiyorum Zayıflamak için size bir faydası olur mu

 17. bdyza 04 Ağustos 2014 at 21:20 -

  Merhaba elma sirke bende denicem arkadaşım yapmış faydasını gördü ama günlük 1 litre mi oluca gunluk tazemi teşekkür ederim size

 18. aslı 05 Ağustos 2014 at 17:22 -

  3. günüm 1 kilo gitti 2 kilo daha verirsem çok iyii bence zayıflamada etkisii var…..

 19. sena 11 Ağustos 2014 at 13:17 -

  Bende başladım bi hafta oldu ama kilo verdim mi bilemiyorum tartilmadim. 1 ay olsun tartilcam zayiflarsam supriz olur :) 64 kiloyum 55e dusersem cok iyi olur. Sonuç alırsam yazarım size arkadaşlar umidinizi yitirmeyin :)

 20. sena 11 Ağustos 2014 at 13:18 -

  Ve 17 yasindayim 1.68 boyum yazmayi unutmusum

 21. irem 11 Ağustos 2014 at 15:51 -

  canım sabah akşam aç karnına içeçeksin taze olarak hazırlayacaksın ben öyle yapmıştım…

 22. Sena 12 Ağustos 2014 at 01:42 -

  Hmm faydasını gördün mü canım

 23. rumeysa 13 Ağustos 2014 at 23:48 -

  Ben 13 yasindayim 45 kiloyum, spor yapiyorum. Yarismalarim icin zayiflamam lazim.Ve bugun buna basliyorum! Umarim ise yarar.*+*

 24. ceren 14 Ağustos 2014 at 14:42 -

  3 hafta yapmayı düşünüyorum bugün 3. günüm4kilo versem çok iyii..işallah zayıflarım allah herkeze yardım etsin kilo büyük dert…

 25. zafer 18 Ağustos 2014 at 15:03 -

  Öncelik le nasil kilo veririm değil nasil alman ma bakin kuru yemiş pirinç patates muz beyaz ekmek cip kola nisastali yiyeceklerenden uzak durun yemek tan önce 2 3 bardak su için bel be görmek yağlarını eriterek spor yyapin faydası olacaktır birde kafaya noktalayin pes etmeyin

 26. songül 21 Ağustos 2014 at 11:25 -

  ben 37 yaş 152 boy 86 kg yum bugun 21 .08 .2014 başlıyorum bakalım faydası olacakmı

 27. ümmü 21 Ağustos 2014 at 17:14 -

  muzıce ya

 28. ümmü 21 Ağustos 2014 at 17:15 -

  ama bnce spor kesınlıkle bırakılmamalı bn yuruyus yaparken poset gıyıyorum acayıp terlıyorum tavsıye ederım:))))))

 29. idil 22 Ağustos 2014 at 15:40 -

  sirkeli su içmek haftada 1 kilo verdirir süper bişee kesinlikle denemelisininz ama ekmegi hayatınızdan çıkartın …

 30. sena 05 Eylül 2014 at 22:57 -

  Hicbir ise yaramadı ekmek yemiyorum herseyi azalttm ama kilom yine ayni 64 ve 17 bucuk yasindaym yani biraktim tamamen sirkeli suyu falan

 31. nergis 17 Eylül 2014 at 16:17 -

  slm arkadaşlar bende sabahları aç karnına sıcak suya elma sirkesi ve bal koyup içiyorum kesinlikle işe yarıyo ben bir aydır sadece sabhları içtiğim halde 76 dan 71 e düştüm akşam yemeklerini yemiyorum ya bi meyve yada bi kase yoğurt yiyorum biraz sabrederseniz oluyo midem alıştı artık akşamları acıkmıyorum ama ben kemal kukrerin organik elma sirkesini aldım 12 tl falan ama güzel tavsiye ederim.

 32. miraç 22 Eylül 2014 at 08:38 -

  sirkeli suyu hergün düzenli içildiği zaman birazda yemegi azaltıgımız zaman gerçekdende zayıflamaya etkisi oluyo.. ben 3 hafta hergün içtim düzenli şekilde yemegimide azaltım 4 kilo verdim ama ondan donra bıraktım rahatsızlandım amaa tekrar yapmayı düşünüyorum….

 33. sibel hekim 22 Eylül 2014 at 08:42 -

  bidaha asla içmem idrarımda yanma yaptıı korktum bıraktımm gergi yok böyle şeylerin…..

 34. mustafa 27 Eylül 2014 at 03:00 -

  yorumların çoğunu okudum ..sanırım tek kişi bahsetti . 1 kilo=7000 ckal arkadaşlar önce iştahınızın neyin aşdığını iştahınızın neyin kapattığını bilin.. ayrıca kalori hesabı yapmayı alışkanlık haline getirin.. ve kararlı olun .. ve sporu hayatınıza sokun… sizi motive edecek şeyleride tespit edin..vücudunuzun neye ihtyacı olduğunu proteinn ne olduğunu karbonhdratları yağları bunların yakım sıralarını neye yaradıklarını bilin.ve düzenli spro yapın…bunlar klasik bnm yaptıklarım ve yapılması gerekenler..ben her hafat bir kilo atıyorum.. hergün 8 km koşuyoruma rdından herün 2.500 ip atlıyorum altına düşmmeye çalışıyorum..dün 5000 ip atladım..koşudan sonra.ve bunla beraber 1.5 lt su bityor..bu sporum. sabahları ekmeği kısmak şartıyle şekeride tabi ne istyorsan ye ama abartmadan kalori hesabı yaparak .. öğlen de karnını doyur saat 3 4 gibi sonra 7 kpşuya git… spor yap zaten o yprgunluktan iştah kesildiğini hssedecksn baktın acıkıorsun dayan yoğurta istersen mürdün eriğ fean iştah kesti bende sizin iştahınızı kesen meyveyi bulun sarımsaklı çaçıkda olur. diyet yok.. yemeğe alışkanlığnda değişim var.. ve kilo kaybı banko… sporun hakkını verin.. ben verdiğime inanıyorum..iszde inanck şeklde yapın. bu şekilde istediğin kadar kilo verirsn ben sirke içmedim. ama faydası varsa onuda içerim..bu yöntemi uygulamak istyene daha ayrıntılı destek vereblrm.. Allah yardımıcınız olsun.. inan ve motivasyonun yüksek tutu. olacak inşlh…

 35. mekansiz 02 Ekim 2014 at 00:46 -

  bende deneyyeceğim arkadaşlar elma sirkesinin gercekten faydası var mı

 36. aysegül 17 Ekim 2014 at 10:23 -

  arkadaşlar, elma sirkesi için önerebileceğiniz kaliteli bir marka var mı?

 37. yeşim 17 Ekim 2014 at 13:50 -

  senelerdir içiyorum. yatmadan önce ılık bir bardak suya bir tatlı kaşığı kadar elma sirkesi… yemekten hiç bir şey kısmıyorum..1.60 boy 51 kilo üniverstiteye giderken de aynı kilodaydım..şimdi 40 yaşındayım.. tanıdığım herkese tavsiye ediyorum ben

 38. levent 19 Ekim 2014 at 20:54 -

  ben 3 ayda 22 kilo verdim hemde çok sağlıklıyım.doktor kontrolü filan sürekli yaptırıyorum.Bilgi almak isteyen mail atabilir.

 39. Melis 20 Ekim 2014 at 01:12 -

  Benimde 15 gün oldu elma sirkesi çiçek balı ve su karisimim midemi rahatlattı sabah ac karnına içiyorum 1 bucuk litre alkali su suanda 60 kilo yum bakalım sonuc ne olucak alkali su ile 2 ayda 4 kilo verdim tavsiye ederim

 40. esra 26 Ekim 2014 at 17:22 -

  Arkadaşlar ben bu diyeti yapalı tam 1 hafta oldu ama ben bal koymadan yaptım 1 haftada 5 kilo verdim. Çok mutluyum tabi sıkı bi diyet yanındada spor iyi sonuçlar sizi bekliyor. Ben biraz daha yapacam :)

 41. Hulya Keles 03 Kasım 2014 at 19:18 -

  Ben yeni basladm hadi hayırlısı

 42. ülger 16 Kasım 2014 at 13:04 -

  zayıflamaya kesinlikler etkisi var ben diyet yapmadıgım halde 3 kilo verdim tabi az yemekde gerekiyor herkeze saglıklı zayıflamalar……..

 43. eda 24 Kasım 2014 at 00:02 -

  Bende yeni baslicam allahim issallah veriririm vermem lazim esimle iddaya girdik 10 kg vermem kaxim

 44. Tuğba 26 Kasım 2014 at 16:09 -

  Benimde doğum dan 13Kilo fazlam var 76 Kiloyum 63è düşmem lazım şimdilik. 3ay oldu doğum yapalı elma sirkesi suyu nu bende içebilir miyim

 45. Tuğba 26 Kasım 2014 at 16:10 -

  Boyum 1.68 bu arada

 46. Fadima 26 Kasım 2014 at 18:30 -

  Elma sirkesinin gercgerçeğini bulmak önemli evet. .istanbulda olup yer belirtecek olan var mı şurdan alabilirsin dye..

 47. ayten 11 Aralık 2014 at 16:44 -

  arkadaşlar ben anlamadım bazıları aç karna diyo bazıları tok hangisi doğru ??

 48. damla 18 Aralık 2014 at 02:03 -

  Herkeze meraba gercekten elma sirkesi muthis bisey elma sirkesine baslayali 1 ay oluyo diyetede basladim ama kendi kafama gore gerci bi ara pek uymadim cikolata,krizleri :) yedim ama elma sirkemi hic aksatmadim sabah aksam yemekten once ve ya sonra hic farketmiyo bnm icin ve 1 ayda 74.40 olan ben 69.20 olduumm hemde hic kasmadan ben fersaninkini,kullaniyorum ama balla yapmiyorum cunku ben bali hic sevmiyorum limon sikiyorm icine midemde hic bi problem olmadi biraz kabizlik sorunu yasadim onada yardimci oluyo saolsun elma sirkesi :) midesinde problem olmayanlar denesin bi zamandan sobra vazgecilmez oluyoo

 49. nadide 19 Aralık 2014 at 10:12 -

  Zayifliyanlar kendileri evde yapilmis asitsiz sirkemi yoksa magazadan alinan sirkeyimi ictiniz

Leave A Response »