Anasayfa >> Güzellik >> İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yolları
İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yolları
İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yolları

İstenmeyen Tüylerden Kurtulma Yolları

Vücudumuzda bazı kıllar gurur kaynağı iken (Kirpik, saç) bazı kıllar kusur kabul edilebilir. (Burun kulak, bayanlarda dudak, çene) Özellikle kadınlar, estetik değerlerin etkisi ile vücutlarının belli yerlerindeki tüyleri uzaklaştırmak isterler. Bunun için pek çok farklı yöntem bulunmaktadır.
Tıraş bıçağı, ustura gibi kılı kökünden almaksızın tıraş etmek, kıllar birkaç saat içinde gözle görülür hale geleceğinden uzun süre etkili yöntemler değildir. Aynı şekilde tüy dökücü kremler ve benzer kozmetik ürünler de tüyleri, kökünden almadığı için uzun süre etkili olmazlar. İstenmeyen tüylerden daha uzun süreli kurtulmanın yolu, kılı kökünden almaktır. Doğru yöntem uygulanırsa, tekrar kıl oluşumu, sağlıklı ve yetişkin bir insanda 4 haftayı bulacağı için uzun süre pürüzsüz bir cilt görüntüsü elde edilir.

Kısa Süreli Yöntemler
Kılı kökünden almaz. Kıllar kısa sürede tekrar gözle görülür hale gelir. Jilet, Ustura, Tüy Dökücü Krem ve Kozmetikler bu yöntemlere örnek verilebilir.

istenmeyen tüyler
Shares
 • Facebook
 • Twitter
 • Google+

Uzun Süreli Yöntemler
Uzun süreli yöntemlerde kıllar kökünden alınır. Kıllar uzun bir süre görülmez. Bu yöntem uzun süre etkilidir. Episyon ve depilasyon yöntemleri uzun süre etkili olan yöntemlerdendir.

EPİLASYON
İstenmeyen tüylerin elektrik akımı kullanılarak yok edilme yönteme epilasyon denir. Bu yöntemde kıllar kökü ile alınır, deri altına giriş vardır. Tüylerden kalıcı olarak kurtulacağı öngörülür. Lazer Epilasyon İğneli Epilasyon, Foto Epilasyon, Jelli Epilasyon bu yönteme örnek verilebilir.

istenmeyen tüyler
Shares
 • Facebook
 • Twitter
 • Google+

istenmeyen tüyler

DEPİLASYON
İstenmeyen tüylerin geçici bir süre ile yok edilme yöntemine depilasyon denir. Depilasyon yönteminde deri altına giriş yoktur. Kıl kökü ile birlikte alır, deri altına giriş yoktur. Sıcak Ağda (Sir Ağda), Soğuk Ağda (Ağda bantları), Ilık Ağda (Şeker Ağda), Depilasyon makineları, Cımbız, İplik gibi yöntemler depilasyon yöntemlerine örnek verilebilir.

DEPİLASYON YÖNTEMİ SİR AĞDA

Depilasyon yöntemlerinin içinde en bilindik ve tercih edilen sistem olan sir ağda servisi bitkisel bir yöntemdir. Kuvvetli olduğundan en kısa tüyleri dahi alır. Son derece etkili, güvenilir ve sağlıklı bir sistemdir. Salonlarda hijyenik ve güvenli uygulamaya olanak verir. Fakat artık çoğu bayan profesyonel sir ağda setleri ile  evde kendi sir ağda uygulamasını yapabilmektedir.

istenmeyen tüyler
Shares
 • Facebook
 • Twitter
 • Google+

istenmeyen tüyler

Kadınlar Kulübü üyelerine özel www.bakimliolmak.com ’dan % 15 indirim kuponu

 

istenmeyen tüyler için ağda setleri
Shares
 • Facebook
 • Twitter
 • Google+

istenmeyen tüyler için ağda setleri

 

 

İndirim kuponuna nasıl sahip olacaksınız?

1 – www.bakimliolmak.com sitemize üye olduktan sonra info@bakimliolmak.com mail adresimize üye adınızı ve kadınlar kulübü indirim kuponundan faydalanmak istediğinizi yazmanız yeterlidir. Üyelik hesabınıza ve mail adresinize hediye kuponunuz gönderilecektir.

2 – 0212 475 82 26 Sipariş hattımızdan vereceğiniz siparişlerinizde kadınlar kulübü üyesi olduğunuzu söylediğinizde %15 indirim alacaksınız.

Bizi Facebook da takip ederek hediye kazanma şansı yakalayabilirsiniz.

https://www.facebook.com/bakimliolmakcom

Siz istenmeyen tüylerinizden nasıl kurtuluyorsunuz. Yorumlarınızı bekliyoruz…

2 yorum

 1. Ben izmitte yaşıyorum aylardır lazer epilasyon yaptracak yer aradım durdum her yeri didik didik ettim ve *** epilasyona basladım çok memnunum hijyen süper bütün lazer aletleride var bölgeye göre cihaz degiştiriyorlar kampanyadan yararlandım herkeze tavsiye ederim

 2. Ben 15 yasindayim ve koltuk alti tuylerimden cok rahatsizim tuylere nasil alabilirim makine ile almaya calistim ama cok fazla acidigi icin alamadim bu ilk makine kullanisimdi bana yardimci olurmusunuz

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlginizi Çekebilir

ev_yapimi_agda

Evde Doğal Ağda Nasıl Yapılır?

Size evde doğal ağda nasıl yapılır tarifini vereceğiz, bu tarifle istenmeyen tüylerinizden ...