Mantar rahatsızlığı olanların paylaşım alanı...

yaklasık 6 senedir mantar rahatsızlıgım var kullandıgım haplar ve ilaçlar hiçbir işe yaramıyor bir geçiyor sonra gene tekrarlıyor ...geçen gün doktora gittim gene bir sürü ilaç verdi inş bir gün hepimiz bu dert kurtuluruz

merhaba çok geçmiş olsun, seni çok iyi anlayabiliyorum ama 6 senedir diye okuyunca bayağı korktum. bende 2 yıldır evliyim . evlendiğimden beri mantar sorununi birkac ayda bir yaşıyordum.son 6 aydır her ay yanma şikayetiyle doktora gidiyorum. ilaç , iğne, fitil, krem kullanmadığım şey kalmadı.artık bebek istiyoruz ve her ay yanma sikayetiyle çok fazla denemede de bulunamıyoruz doktora gidersem ilaç veriyor yine zaman kaybı, kafayı yemek üzereyim. ve benim akıntım sarı renkte kokulu değil beyaz krem şeklinde dışarıya akan bir akıntı da değil çamaşırımda falan görünmüyor. sadece muayenede doktor gösteriyor. bunun bir kurtuluşu yok mu acaba?
napmalıyız bilgisi olan varsa lütfen paylaşsın.

arkadaşlar bendede mantar var 3 senelik evliyim çocugum olmuyo doktorlar eşimde ve bende bi sorun olmadıgını söyledi mantarın bi etkisi olabilirmi eşim ve ben çok istiyoruz ama allah nasip etmedi çok üzülüyorum çocuk gördügüm zaman. tavsiyelere açıgım çocugum olsun diye neler yapmalıyım bilen arkadaşlar yardım ederseniz memnun olurum

merhaba ben de 2 yıllık evliyim. 6 aydır bebek istiyoruz olmuyor sürekli mantar sıkıntım var. mantar hamile kalmana engel değil ama ilişkiye girmeni engelliyor böylelikle hamile kalma ihtimalini düşürüyor. inşallah en kısa zamanda atlatırız.

YA ARKADASLAR AYNI DERT BENDEDE VAR LÜTFEN ADINI YAZARMISIN
İLACIN ,ARTIK AKINTIDAN VE YANMALARDAN BIKTIM
doktora gittim fitil krem birde hap verdi kullandım kremi sürdüğümde dayanamaz bi kasıntı oluyor yirmi dk sonra geçiyordu ve 6gün kullandım geçer gibi oldu ilacı yarım bırakınca bir süre sonra tekrar basladısimdide vajina içinden ve asırı akıntı oluyor ne yapmam lazım

merhaba, maydanozla ilgili ne yapabiliriz ilk defa duyuyorum.

tatlım maydanozu kaynatıp suyunu içeceksin ,kaynattığın posayı da iç çamşırınıniçine haff sıcak olucak şekilde koyacaksın..ii geliyor kesinlikle..ayrıca benim doktorum wc de taharetlenirken suyun içine sirke karıştır ve onla yıka dedi mutlaka kuru kalsın dedi ayrıca pamuklu iç çamşırı kullanmamı şiddetle önerdi ... yerimseniben

Vajinal mantarlara dikkat

Vajinal mantar, kadınların yüzde 75’inin hayatının bir döneminde mutlaka kâbusu olmuştur.

Tedavi olmazsa hastalık kalıcı olur. Eski tedaviler uzun ve zorlu olduğu gibi aynı zamanda kullanılan ilaçlar tedavi için etkisiz kalabiliyordu. Tedavinin başarılı olması için ilaçların 7 ila 14 gün kullanılması gerekiyordu. Hâlbuki belirtiler 2 günde kesildiğinden kadın iyileştim deyip tedaviyi yarım bırakıyordu. Mikrop da kısa sürede daha güçlü olarak tekrar ortaya çıkıyordu. Ancak son yıllarda günümüzdeki modern tedavilerle 2–3 gün içinde olay hızla tedavi edilir hale geldi.

Özellikle havuz ve deniz sonrası vajinal mantar iltihabı sıklıkla görülüyor. Bunun nedeni vajinada zaten mevcut olan fakat uykuda olan mantar mikrobunun bir enfeksiyon haline dönüşmesidir. Çoğu kez de gebelik ve antibiyotik kullanımı gibi nedenlerle ortaya çıkan bu durum, tedaviye çabuk yanıt verir. Ancak kronik vajinal mantar enfeksiyonu hem cinsel hem de psikolojik sorunlara yol açar. Vajinal mantar enfeksiyonlarına yol açan mikroorganizmalardan en sık görüleni ‘Candida Albikans’ adı verilen bir maya hücresidir.

Vajinal mantar, erkek semeninde üretilmediği için cinsel yolla bulaşan bir hastalık olarak kabul edilemez. Ancak yapılan araştırmalarda eşlerin benzer tipte mantar hücresi taşıdıkları saptandığı için pek çok hekim, tedavide, eş tedavisini de uygun görmekte.

Mantar enfeksiyonu iç dudaklarda şişme, vajinadan gelen beyaz bir akıntı, akıntı özellikle küçük beyaz parçalar şeklinde (süt kesiği şeklinde) olmasıdır ki kendisinde mantar iltihabı olanlar birkaç kez geçirdikten sonra kendi teşhislerini kendileri koyabilmektedir. Mantar mikrobu akıntı, kişide yoğun bir kaşıntı, tahriş, yanma, sızı, ilişkide güçlük ve bazen idrara dahi çıkmakta zorluk yaratabilir.

Vajinal mantar belirtileri
• Kaşıntı ve hassasiyet
• Beyaz peynirimsi vajinal akıntı
• ıdrar yaparken yanma
Neler vajinal mantara yol açabilir?
• Vajinal duş, sprey gibi kimyasal maddeler içeren ürünlerin kullanılması,
• Fazla kilolu olmak,
• Şeker hastalığı,
• Uzun süre antibiyotik kullanmak,
• Uzun süre ıslak kalmak
Dikkat edilmesi gereken kurallar
• Denizden ve Havuzdan sonra hemen kuru mayo giymek.
• Terleten naylon iç çamaşırı, sıkı blue jean gibi giysilerden uzak durmak.
Vajinal mantarın sonuçları
• Mantar enfeksiyonları erkeklerde de görülebilir ve kaşıntı, akıntı gibi yakınmalara yol açar.

YA ARKADASLAR AYNI DERT BENDEDE VAR LÜTFEN ADINI YAZARMISIN
İLACIN ,ARTIK AKINTIDAN VE YANMALARDAN BIKTIM
doktora gittim fitil krem birde hap verdi kullandım kremi sürdüğümde dayanamaz bi kasıntı oluyor yirmi dk sonra geçiyordu ve 6gün kullandım geçer gibi oldu ilacı yarım bırakınca bir süre sonra tekrar basladısimdide vajina içinden ve asırı akıntı oluyor ne yapmam lazım
özel mesaj atamıyorum canım adını vericektim :KK43:((

bende yılbaşı dönemi üşütmüş ve doktor antibiyotik vermişti o sebeble bu mantar olmuştu bende de.

inanılmaz kaşıntı yanma hatta kaşımaktan tahriş mafoldumben ctesi doktora gitmem gerekiyordu (smear testide yapacaktım tam denk geldi mantarda) ve ctesi regl olacaım için tam bir hafta sarkmıştı doktro işi ve ben bu yüzden toplamda 2 hafta bu kaşınma ve yanmaya tahammül edemezdim. çünkü sadece yanma değil tuvaletimi bile yapamıyordum felaket yanıyordu. cinsel ilişkiden bahsetmiyorum bile ...

doktora gidene kadar bişeyler yapmam gerekiyoru ve eczaneye danıştım ve travacort gibi bi isimde bir krem verdi.
günde iki kere sürülüyormuş ve bende sabah işe gitmeden evvel ve akşam sürdüm regl olacağım güne kadar. her sürdüğümde bi 15-20 dk inanılmaz kaşıntı başlıyordu o arayı yerimde zıplayarak oynayarak geçirmeye çalışıyordum (kaşımamak için ) ve kaşıntı geçti (ama cinsel ilişki esnasında hala felakat yanıyordu uzun bi süre yataklar ayrıldı:)) bi sonraki hafta sonu doktora gittim muayneyi yaptı ve vajinamın içersinde haala yaralar olduğunu söyledi zaten kremide içersine sürmemiştim. fitil verdi
fitil 7taneydi ve sabunumsu bişeydi gece yatmadan evvel kullanıp yattım çünkü çok yumuşuk olduğu için içinde çok çabuk eriyor ve dışarı akıyor haliyle benim kullandığım o kreminde işini görüyormuş. fitil kullandığım hafta akıntım çok oldu ve normal akıntımdan daha kirli bir akıntı. bu da zaten içindeki mantarı temizlemesinden kaynaklıymış.

ama ben bu tedavei boyunca tüm kremleri fitilleri zamanında özenle yaptım ve temizliğime önem verdm

ayy bu illetin her ay tekrarlamasından bıktım ,şuan bile sandalyede bi oturup bi kalkıyorum kaşıntıdan,akıntım da var ama kokulu değil,1 haftadan önce doktora gidemem ama gitmeden kullanıp fayda gördüğünüz ilaçları yazarsanız çokkk sevinirim,şimdiden tşkler,ayrıca bu konuyu açan gökkuşağı arkadaşımızın önerdiği ilaçları alıpta bu hastalıktan kurtulan varmı,acil cvp verin lütfen çıldırmak üzereyim kaşıntıdan.....

mantarın candıda sanırım beyaz beyaz kesmik gibi akıntıda varmı? genelde tek kullanımlık haplar verıyor eğer geçmezse uzun surelı fıtıl kullandırıyorlar...

yok canım akıntım var ama öyle kesmik gibi filan değil,artık fitil filan yaramıyor işe,uzun süreli fitil ise hiç kullanmadım inşallah o işe yarar,sorayım bakalım doktora,tşk ederim cvp için

Vajinal mantar enfeksiyonları nasıl tedavi edilir? Enfeksiyonlardan korunmak mümkün müdür?
Kadınlarda oldukça sık olarak rastlanan bu tür enfeksiyonlar; vajinal fitiller, kremler ve gerektiği durumda ağızdan alınan ilaçlarla tedavi edilebilmekte, semptomlar ise 1-2 gün içinde gerileyebilmektedir. Hastaya oldukça sıkıntılı günler yaşatabilen bu enfeksiyondan korunmak için basit birkaç önlem oldukça yararlı olabilir. Öncellikle genital bölgenin ıslak ve nemli kalmasını önlemek için sentetik çamaşırlar ve dar kıyafetler giymekten kaçınılmalı, pamuklu ve rahat iç çamaşırlar tercih edilmelidir. Ayrıca genital bölgenin temizliği için normal sabun, parfümlü kozmetik ürünleri gibi tahrişe yol açabilecek temizlik ürünlerini değil, bu bölge için özel üretilmiş sabunlar kullanılmalıdır. Bunların dışında yaz aylarında havuz sonrası genital bölgenin kuru kalması için hanımlara ıslak mayo veya bikini ile kalmamalarını, klorlu sudan arınmak için havuz sonrası duş almaları gerekmektedir. Kadınlar, kendilerinde herhangi bir zamanda gelişen akıntı, kaşıntı yanma gibi şikayetleri ciddiye almalıdır. Herhangi bir sorunda bir kadın hastalıkları ve doğum uzmanına başvurmalıdırlar.

kızlar gynoflor ismin bir fitil var yan etkisi yok ben yıllarca çektim bu illeti ve sonunda geçti ama yinede doktora sormayı unutmayın

yok canım akıntım var ama öyle kesmik gibi filan değil,artık fitil filan yaramıyor işe,uzun süreli fitil ise hiç kullanmadım inşallah o işe yarar,sorayım bakalım doktora,tşk ederim cvp için

canım o akıntın iltihaptan falan olmasın

X