bebekle tatil

Suko

Nirvana
Kayıtlı Üye
18 Ekim 2006
1.711
12
Temmuz ayında kızım 6 aylık olacak tatile çıkmak istiyoruz ama bebekle nasıl olur acaba diye de düşünüyoruz zorlanırmıyız ki?Bu konuda tecrübeleri olanlar ne dersiniz sizce 6 aylık bir bebişle tatile çıkılabilir mi ya da nasıl bir yerde kalırsak daha iyi olur fikirlerinizi bekliyorum kızlara.s.

ablamlar 8 aylıkken yegenım cıkmıslardı cok zor oldugunu soyler hep ...
bende hazıranda dogum yapıcam bende gıtmek ıstıyorum tatıleee acep gıdebılırmıyım agustos sonu gıbı fln 2 aylık olucak o zaman .. umıtsızım gercı bu konuda ben :KK43:

bu arada şöyle bişey yapılabılır bnm kayınvalıdem yada annem gelıcek yanımızda eger gıdersek

sende boyle bır ımkanın varsa yanında bırını goturebılırsın

Bende mayıs annesiyim ve ağustos eylül gibi tatil yapsammı diye aklımdan geçiyor.. eşim kesinlikle istemiyor küçücük çocukla olmaz diyor ama ben denize girmeden yapamam kiiii hem zaten stres dolu günler geçirdik geçiriyoruz geçireceğiz yani iyi gelir... kararsız kaldım valla

kızlar ben hamiş de diilim anne de
ama benim annem ben doğduğumdan beri beni tatile götürür yanında
sadece bir kaç noktaya dikkat edin
zaten 11 le 16.00 arası sizler için de sakıncalı
o saatlerde cıkmayın dısarı
bebeğe de cooook yüksek koruma faktörlü krem sürün
bol bol su içirin şapka koruyu kıyafetler ve şemsiyeyi ihmal etmeyin
eğer huysuzluk bebek bakımı gibi şeyleri dert ediyorsanız bebek onu evde de yapar
sadece mekan değişik olacak :)
nacizane fikrim haddim olmayarak

bende hamişim son haftadayım ve bende tatile gitme konusun da hep tereddüt içindeydim taa ki geçen haftaya kadar tatile gitmeyi de çok istiyorum....eşimin arkadaşları ile geen hafta sabahı kahvaltıya gittik arkadaşın 2 yaşında bir kızı var ayyy allahım yok böyle çocuk süperdi ya anne baba kendi havasın da çocuk o kadar rahat ki kendi halinde yedi içti hiç sıkıntı vermedi ailesi öyle alıştırmış dedim tatile nasıl gitcezzz ay dedi çocuk var diye neden herşeyden ödün vericen sadece mekan değişik böyle düşün karı koca ve çocuk 2 aylıkken gidiyorlar tatile ve ne tatil 15 gün önce uçakla izmir çeşme ordan antalya ordan adana ve geri dönüş ist nasıl anlatıyorlar sonra çocuğu gösterip işte bak yaşıyor ne hastalandı ne de bişey süper geçti diyor 40 ı çıkmış gitmişler bebeği emzirdim altını değiştirdim yanımda arabasında yattı sadece çok sıcak saatlerde dikkatli oldum diyor kadın ve hiçbişey olmadı çok abartıyorlar diyor adam mimar kadın doktor ....gerisi size kalmış bende gidicem...üstelik peşime de annemi yada kaynanamı takmama gerek yok...görümcem de 5 aylık çocukla gitmişti

şükocum düşünsene kızın buyuyecek ve daha fazla bişeyleir anlayacak bencede sakın ödün verme olur mu valla benim kız dogsun ben bile si çıkınca gitcem :roflol: :roflol: allah nasip kısmet ederse biraz rahat olmak lazım bence bu konuda paspal a katılıyorum paspal son haftamdayım demişsin sen haziran da dogrumayacak mısın canım ya?

bende hamişim son haftadayım ve bende tatile gitme konusun da hep tereddüt içindeydim taa ki geçen haftaya kadar tatile gitmeyi de çok istiyorum....eşimin arkadaşları ile geen hafta sabahı kahvaltıya gittik arkadaşın 2 yaşında bir kızı var ayyy allahım yok böyle çocuk süperdi ya anne baba kendi havasın da çocuk o kadar rahat ki kendi halinde yedi içti hiç sıkıntı vermedi ailesi öyle alıştırmış dedim tatile nasıl gitcezzz ay dedi çocuk var diye neden herşeyden ödün vericen sadece mekan değişik böyle düşün karı koca ve çocuk 2 aylıkken gidiyorlar tatile ve ne tatil 15 gün önce uçakla izmir çeşme ordan antalya ordan adana ve geri dönüş ist nasıl anlatıyorlar sonra çocuğu gösterip işte bak yaşıyor ne hastalandı ne de bişey süper geçti diyor 40 ı çıkmış gitmişler bebeği emzirdim altını değiştirdim yanımda arabasında yattı sadece çok sıcak saatlerde dikkatli oldum diyor kadın ve hiçbişey olmadı çok abartıyorlar diyor adam mimar kadın doktor ....gerisi size kalmış bende gidicem...üstelik peşime de annemi yada kaynanamı takmama gerek yok...görümcem de 5 aylık çocukla gitmişti

iyi hoş soyluyorsunda gece eşınle dışarı çıkmayı duşunmuyorsun heralde.. yada çıktıgında bebegınıde yanında bar a fln goturmeyı planlıyorsun sırnaşık şey
ben kayınvalıdemı 2. bi anne olarak gordugum ıcın cok kafadengı oldugu ıcın ıstıyorum yanımda. tabı herkesınkı bır olmayabılır a.s daha rahat etmek ıcın ve onunda yararlanabılmesı adına ısterdım yanımda olmasını bebegıme bakmasını

tatile gitmeyi bende çok istiyorum ama benimde kafam karısıyo bı kere esımle bırlıkte denıze yada havuza gıremıycem bı onun bı benım gırmemız lazım kı cocugun yanında bırı kalması ıcın ama cemöre denzın soledıgını esımde soledı bana ya senin annen yada benim annem gelsinb biz denize girerken çocukla ilgilernirler diye bakalım kısmet inşallah çıkabiliriz

arkadaşlar merhaba..benim oğlum da mayıs sonu gibi 5 aylık olacak..eşim tatil planları yapıyo ama ben çok tereddütlüyüm..sadece karı koca gittiğimizde bile eviimizin rahatını ararken 5 aylık bir bebekle oralarda çok perişan olur muyuz acaba..ya da bebeği rahat ettirmekle uğraşıcam diye tatilden bişey anlar mıyız acaba..tecrübeli annelerin yorumlarını dinlemeyi çok isterim gerçekten de..

kimse bebişle tatil yapmadı mı arkadaşlar bende merak ediyorum gidilebilir mi?

ben bu bayramda gitmeyi düşünüyorum.kısmetse tabi.
bebeğim de 7.ayını yeni bitirdi.bakalım maceralarımı gelince anlatırım inşallah

oğlum 1,5 aylıkken tatilee çıktık.gitmeden önce evde otururum büyük oğlum ve babası eğlenir diyordum.Ama öyle olmadı.ben de güneşlendim,eşimle dönüşümlü yüzdük sabah 10-13 arası va akşam 16 dan sonra denizdeydik.oğlumpusetin çinde uyudu güneşten koruduk fakat denize sokmadık oyuncak kovalara su doldurup güneşe koyuyorduk ısınınca bıcı bıcı..işte böyle mutlu ve sorunsuz bir 1 hafta geçirdik.kaydirigubbakcemile5

Merhaba arkadaşlar,
Biz Mayıs son hafta Kıbrısa gitmek istiyoruz.
Bebeğimiz 7 aylık olacak.
Bebekle Kıbrısa giden var mı acaba?
Hangi oteli tavsiye ediyorsunuz? Ben tatil köyüne gitmeyi sevmiyorum.
Kucuk va sakin bir otel tercih ediyorum ama tabii ki bebeği kabul ederler mi?
Şimdiden teşekkür ederim
Maria

bende oğlum 8 aylıkken gittim beleğe gittik çok zor oldu arabada sıkıldı otelde arabsında durmadı her yemek saati kucak istedi uyku düzeni gitti uyuyamadı daha huysuz oldu beleğin denizi fazla dalgalı dalgadan korktu giremedi denize gerçektende çok dalgalıydı dalga bizi bile kıyıya atıyodu şu an oğlum 15 aylık yazın 1.5 yaşında olcak kısmetse yine gidicez bakalım bu sene nasıl geçecek ama tatil konusunda vardığım sonuç şu bebekle tatile ilk 6 ayda gitmek daha ii çünkü ek gıda sorunu yok çok hareketlenmemiş olur emzirip uyutursun pusette ama hareketlendikçe bu pek mümkün olmuyo

ben de iki aylıkken gitmeyi düşünüorum. hasta olur mu die korkuorum. çılgınlık mı acaba yoksa gidilir mi bilemedim

ben de iki aylıkken gitmeyi düşünüorum. hasta olur mu die korkuorum. çılgınlık mı acaba yoksa gidilir mi bilemedim

terletmemeye dikkat edersen hasta olcağını sanmıyorum deniz havası bebeklere ii geliyo terine çok dikkat etmelisin bide yıkadıktan sonra akşam dışarı çıkarsanız başını şapka bere vs bişey takarsın

ben de temmuzda gideceğim kemere. oğlum o zaman 8 aylık olacak. sadece yemek işini nasıl yapacağım diye düşünüyordum ama ona da birşeyler bulacağım (daha ek gıdaya başlamadım başlayınca onun hakkında da fikrim olur sanırım). biz eşimle oğlumuz aramıza katıldıktan sonra(hatta hamileyken de) çok da kısıtlamadık kendimizi(elbette normalden daha dikkatli olmanız gerekiyor. gerçi evde de olsanız bu böyle), tatil için de ondan hiç düşünmeden rezervasyon yaptırdık. tek bir şeye dikkat ettim şehir merkezine yakın bir yer olsun diye(hani rahatsızlanır filan mutlaka otelin doktoru vardır ama çocuktan ne kadar anlar bilemedim) bu arada daha önce gittiğiniz bir yer varsa daha iyi olur diye düşünüyorum.(bir süprizle karşılaşmamanız için) ama 6 aydan önce çıkmak daha kolay sanırım, hele bir de emziriyorsanız. emzir yatır:))
yanınıza bebeğe bakmak için imkanınız varsa birini de alırsanız iyi olur.(benim yok ne yapalım dönüşümlü bakacağız çocuğa:))) gerçi onu da kafa dengi bulmak lazım. anneler bazen tatilinizi burnunuzdan getirebilir(çocuk yetiştirmesinde kuşak farkından dolayı sanırım çatışmalar yaşanabilir)
bu arada iyi bir tatil bize iyi gelecek inanıyorum. eee zor bir yıl geçirdik :)))

mayıs haziran az kaldı tatil sezonu açıldı bile kızlar
benim 1 yaşında kızım var ama bende kara kara düşünüyorum onunlamı daha zevkli olur yoksa onsuz dahamı rahat olur çok kararsızım 3 en fazla 4 günlük bi tatil düşünüyorum fazlası beni çok sıkıyo 3 4 gün kızımdan ayrı kalmak tuhaf geliyo sanki onu bırakıp gitmek onu güzel bişeylerden mahrumetmek hissi veriyo sanki anlayacakmış gibi :) evde daha huzurlular kesinlikle akkıları erene kadar aslında onlarada işkence bizede ama bırakmak fikri haksızlık gibi geliyo off ne zormuş

X