Çocuk Hastalıkları 6.hastalık..

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

reyyan07

gül
Kayıtlı Üye
2 Mart 2009
430
2
37
ilk defa duydum 6. hastalığı tanı konunamayan hastalık demekmiş çok önemli diil ama sıkıntılı günler yaşadık 3 gün önce en düşük 38 en yüksek 39.2 yüksekliğinde ateşle başladı sıkıntımız çok halsizdi kızım test yapıldı birsürü idrar yolu enfeksiyonu dedi doktor antibiyotik tedavisine başladık dün gece başından kabarmaya başladı bugün tekrar gittik doktora 6. hastalık dedi yaşıtlarınada geçermiş ilaca başladık uyku yaparmış ve iştah açarmış zaten çok zayıf kuzum işe yarar inşallah .hem idrar yolu enfeksiyonu hemde 6.hastalık hepsi üst üste geldi.allah herkesin kuzusunu korusun..

geçmiş olsun canım, Meriçte geçirdi 6. hastalığı, Allahtan onda idrar yolu enfeksiyonu felan yoktu, ateşle başaldı bizimkide en düşük 38.5 en yüksek 39.8 oldu ateşi, ateş düşürücüler bile kesik kesik fayda etti, doktorumuz antibiyotik vermemişti ilk götürdüğümüzde, ikinci götürmemizde 6. hastalık teşhisini koydu ve iyiki antibiyotik vermemişim daha da arttırır demişti bize... Meriçinde alnından başlayan kızarıklıklar sonra boynuna yayıldı en son göğüs kafesine indi ve söndü ateşle birlikte 1 hafta sürer demişti dr. gerçektende 3 gün ateş 3 günde kızarıklıklar devam etti, Allahtan kaşınan bişey deildi, ılık suyla duş aldırdım bol bol, rahatlıyordu...
başka sıkıntılar vermesin canım Allah, büyük hastalıklardan korusun, şanslıyız ki yakalanabileceği en küçük hastalıklardan birine yakalnmış kuzucuklar, çok geçmiş olsun.

çok geçmiş olsun
hayret bişey bir doktorun dediğini diğerininki tutmuyor ya hangisine güveneceğiz?

fundacım arkadaşın kızına sanırım idrar yolu iltihabı demiş antibiyotiği onun için vermiş, ama bizim dr.umuz ilk gittiğimde sadece ateş düşürücü vermişti cuma günü gitmiştik, geçmezse pazartesi yine gel demişti, geçmeyince yine götürdük ve 6. hastalık olduğunu söledi, "bugün ateşi düşecek, kabarıklıklar başlayacak dedi" dediğide oldu ateşi düştü kızarıklıklar çıktı ve bana iyiki antibiyotik vermedik dedi,meriç 3 gün ateşin ardından toparlandı...
nettede araştırırsan zaten hiç bir 6. hastalık tedavisinde antibiyotik tedavisi uygulanır demiyor, spesifik bir tedavisi yoktur diyor, biz ateş dürücü ile yardımcı tedavi uyguladık o kadar bi de ılık duş...

üff ya hangisine inanmalı şimdi antibiyotiği vereyimmi vermiyeyimmi doktor pazartesiye sarkarsa getir dedi ya hastane yollarını aşındırdık çok zor evladın hastalığı ben olsaydım keşke onun yerine..

fundacım arkadaşın kızına sanırım idrar yolu iltihabı demiş antibiyotiği onun için vermiş, ama bizim dr.umuz ilk gittiğimde sadece ateş düşürücü vermişti cuma günü gitmiştik, geçmezse pazartesi yine gel demişti, geçmeyince yine götürdük ve 6. hastalık olduğunu söledi, "bugün ateşi düşecek, kabarıklıklar başlayacak dedi" dediğide oldu ateşi düştü kızarıklıklar çıktı ve bana iyiki antibiyotik vermedik dedi,meriç 3 gün ateşin ardından toparlandı...
nettede araştırırsan zaten hiç bir 6. hastalık tedavisinde antibiyotik tedavisi uygulanır demiyor, spesifik bir tedavisi yoktur diyor, biz ateş dürücü ile yardımcı tedavi uyguladık o kadar bi de ılık duş...
anladım canım ama arkadaşa idrar yolları içinde olsa vermiş antibiyotiği seninkide iyki vermemişiz demiş ee o zaman antibiyotiğin ne gibi bir zararı varmış acaba yani şimdi reyyana yararmı sağlayacak zararmı acaba?

canım bence doktorunu yeniden ara sor, Meriç bu rahatsızlığı geçirdikten sonra aynı rahatsızlığıa yakalanan tanıdığım arkadaşlarımdan bi kaç bebek daha oldu, onlar benim dr.uma gitmediler çeşitli hastanelere gittiler farklı doktorlara onların doktorlarıda vermemişti antibiyotik...hatta şimdi tel açtım sordum birine seni yanıltmamak için benim dr.umun dediklerinin aynını demiş onlarınkide...

eğer senin bebeğinde idrar yolu iltihabı varsa ve onun için verdiyse bilemiyorum ama benim bildiğim duyduğum yaşadığım 6. hastalıkta antibiyotik verilmediği.

kızarıklıklar açısından mı dedi iyi ki vermemişiz lafını, ateş için mi bilmiyorum, sonuçta antibiyotik bebeklere yarar zarar ilişkisi göz önünde bulundurularak veriliyor, en azından bizim dr.umuz öle...
bence sen doktorunu ara yanıltmak istemem ben sadece yaşadığımı yazdım ve gerçekten meriç antibiyotik almadan 3 günde ateşi doktorun dediği gün akşamına düştü, kızarmaya başladı

canım bence doktorunu yeniden ara sor, Meriç bu rahatsızlığı geçirdikten sonra aynı rahatsızlığıa yakalanan tanıdığım arkadaşlarımdan bi kaç bebek daha oldu, onlar benim dr.uma gitmediler çeşitli hastanelere gittiler farklı doktorlara onların doktorlarıda vermemişti antibiyotik...hatta şimdi tel açtım sordum birine seni yanıltmamak için benim dr.umun dediklerinin aynını demiş onlarınkide...

eğer senin bebeğinde idrar yolu iltihabı varsa ve onun için verdiyse bilemiyorum ama benim bildiğim duyduğum yaşadığım 6. hastalıkta antibiyotik verilmediği.

idrar yolları enfeksiyonu için verdi onu biliyorum ama iyiki vermemişiz demişya onun için aklıma takıldı acaba zararı varmıdır?hiç güvenememiyorum ya doktorlara doğduğunda bi doktorumuz vardı oda askere gitti ondan sonra bu kaçıncı doktorumuz hepsi birbirinin tersini söylüyor bende acemiyim kime inancağımı şaşırdım.bu arada 6. hastalık için supraktin diye bi şurup verdi

canım şu anda ateşi nasıl peki, kızarıklıklar başladıysa ateşinin düşmesi gerekiyor

uyku yaparmış, iştah açarmış demişya senin dr.unda, bizimkide öle bişey demedi bende onu anlamadım, tam ters etki yaptı meriçte mesela:)

evet gectı ates sonra basladı dokuntuler bıze sankı yapmaya basladı uyku ve bıraz ıstahı acıldı ben alısık degılım ıstahlı cocuga sasırdım valla :)

geçmiş olsun canım. Kadir Tuğcu'ya bir sor istersen. Yada ona sorulanlar içinde arat. Linki özelden gönderiyorum.

Hepinize çok çok geçmiş olsun.Aynısını ablamda oğlunda iki kez yaşadı.6.tur hastalığı demiş doktor.Çocuğun ateşi falan çıkmış teşhis konulması bayağı güçleşince ablamlar çok korkmuştu ama doktor belli yaşın altındakileri çocukların yakalanabileceğini çok önemli olmadığını söylemiş.

geçmiş olsun..
antibiyotiği idrar yolu enfeksiyonu için vermiştir. onun için antibiyotik kullanması gerekiyor zaten
fakat 6. hastalık zaten viral bi enfeksiyon olduğu için antibiyotik verilmez gerek yoktur..

geçmiş olsun biz de geçirdik 6. hastalığı üç gün ateş oldu biz de ilaç kullanmadık sadece ateş düşürücü kullandık... bir hafta sürer demişti doktor...

geçmiş olsun..
antibiyotiği idrar yolu enfeksiyonu için vermiştir. onun için antibiyotik kullanması gerekiyor zaten
fakat 6. hastalık zaten viral bi enfeksiyon olduğu için antibiyotik verilmez gerek yoktur..

bilgilendirdiğin için teşekkür ederim, tereddütte kalmıştık ilk konnuşmamızda, antibiyotik konusunda benim oğlumada vermemişti dr. öle biliyordum.

Allah yavurlarımızdan kazayı, belayı, hastalıkları uzak tutsun...

X