Artan yemeklerden yeni yemekler retebilmek

ben artan yemeklerimi hemen bi kaba koyup buzluga atarim,,,canim yemek yapmak istemedigi yada davetsiz misafir geldigi zaman iyi oluyo............ama burdada cok guzel bilgiler var.takipdeyim............

kıslar bizim evde misafir geldiğinde buyuk boy kola yada fanta aldıgımızda hep 2-3 bardak artar şişede ve asidi kaçtığından içilmez atılır :çok üzgünüm:

bazen kıyamayıp kolalı kek falan yapsamda sadece 1 bardak kadarını kullanabılıyorum

geçen gün böyle bir iki bardaklık kadar fanta artmıştı yine şişede. dolaba atmıştım ben genede kociş çıkarmış bakmış asidi kaçmış. içine birtane portakallı tang dökmüş ve bir litre civarındada su ilave etmiş. güzelce çalkalamış bana getirdi ne olduğunu bil die .:sm_cool: çok begendim cokacimcoook

denemenizi tavsiye ederim a.s

bayat ekmeklerden galeta unu yaparım sonra
peynirli poğaçalarımı önce çırpılmış yumurta akına sonrada galeta ununa bular tepside pişiririm görüntü ve çıtır lezzet süpeeer...

artan patetes yemeği olursa 3 adet yufka alıp ertesi gün patatesli börek yaparım.

makarnanın suyundan mutlaka ertesi gün domatesli şehriye çorbası yaparım.

artan yeşil mercimektende hazır yufkadan haşhaşlı mercimek böreği yaparım.

börek yaparken artan harçları her zaman derin dondurucuya koyup sonra değerlendiririrm.

fırında pişirdiğim tavuğun çıkan yağını küçük kaba süzer pilav ve çorba yaparken kullanırım gerçek BULYOON işte size.
şimdilik bunlar aklıma geldi hatırladığım olursa yine yazarım..

kızlar harika fikirleriniz var
bende kalan (bayatlayan)ekmekleri küçük küp küp kesip fırına veriyorum iyice kızarıyor
sonra soğutup bir kapta saklıyorum,çorbalarınız için muhteşem oluyor
misafirlerinize bile kasedeki çorbanın üzerine birkaç parça atabilirsiniz emin olun çok beğenecekler
üstelik çok uzn süre dayanıyor,bozulma küflenme gibi bi problem çıkmıyor

kızlar yenı evliyım burdan çok guzel fikirler aldım hepinize teşekkur edıyorumm

bı sorum var artan bulgur pilavından yapılcak bişe bılıyomusnuz?

bn bulguru çok severım eşim sevmıyo o yüzden hep artıyo bnde atmaya kıyamıyorum
pirinçten daha sağlıklı dıyorum ama yıne 2 kaşık yiyo bırakıyo napim artan bulguru bn yaww

kalan bulgur pilavını domatesli bulgur çorbası yaparım bayat ekmeklerimden yaptığım bir çok tarifim var özelliklede kek yaparım çikolatalı çoğu yemeğimide donduruya kaldırırım ve gerekli oldu zaman ısıtırım.......

kızlar yenı evliyım burdan çok guzel fikirler aldım hepinize teşekkur edıyorumm

bı sorum var artan bulgur pilavından yapılcak bişe bılıyomusnuz?

bn bulguru çok severım eşim sevmıyo o yüzden hep artıyo bnde atmaya kıyamıyorum
pirinçten daha sağlıklı dıyorum ama yıne 2 kaşık yiyo bırakıyo napim artan bulguru bn yaww

artan bulgur pilavından kısır yapabilirsin.

biz de artan bulgur pilavını ertesi gün yaptığımız pirinç pilavının içine karıştırıyoruz. Çok güzel oluyor.

Kızlar deepfreeze'de dolmalarım, böreğim ve bayat ekmeklerim var. Ne kadar süre durabilir tadı bozulmadan? Özellikle evdekiler 3 gündür dolma yemekten bıktılar. Nasıl gizleyip tekrar önlerine koyabilirim bugün? Kadıbudu köfte iyi fikir de dolmadaki biberler nolcek?

Kızlar deepfreeze'de dolmalarım, böreğim ve bayat ekmeklerim var. Ne kadar süre durabilir tadı bozulmadan? Özellikle evdekiler 3 gündür dolma yemekten bıktılar. Nasıl gizleyip tekrar önlerine koyabilirim bugün? Kadıbudu köfte iyi fikir de dolmadaki biberler nolcek?

Eğer pişirmdiysen aylarca saklayabilirsin canım ama pişirdiysen bilmiyorum hiç

benım annem yemek yapar kalanlarını zorla yedırır
yemessek eger kendısı yer ya da zaten yedırır

ben ama evdekı yemeklerı bırletsırıyorum
mesela makarna var tavaya koydugumda ona kaşar peynırı kırmızı bıber koyuyorum öle dönduruyorum
super oluyo

corba varsa ıcıne ıkı kasık yogurt atıp ısıtıyorum pul bıber falan da
kıyma da varsa atarım
yogurt corbası gıbı olur

ben yemeklerı yerken de karıstırırm zaten

Aynene bende karıştırırım yerken annem çok kızrdı tabağına hepsini alıyorsun nasıl yiyorsun derdi ben anı yere gidiyorlar nasıl olsa derdim:roflol:cokacimcoookcokacimcoook sonra babamda alıştıııııcokacimcoook annemde kızmakdan vazgeçtisositosositosositososito

kıslar dun artan pirinç pilavımdan çorba yaptım cokda güzel oldu . eşimde bayıldı. hatta sahurda bıle yedık .
tarifi şöyle bi gün önceden fazla kalan bi su bardağı kadar pilavım vardı
soğanları küp küp dogradım bıraz pişirdim yagda üzerine büyük bi domates rendeledim pişirdim az salca koydum. 7-8 bardak sıcak su ilave ettim birde tavuk bulyon. iyice kaynayınca içinde pilavımı döktüm kaynattım biraz özleşsin diye.sonra yavaş yavaş bir bardak süt ekledim karıştırarak. az kekik az nane, tuz ve karabiber attım. bir iki dk kaynadı. kapattım altını ocagın ve blender yardımıyla putursuz olana dek ezdim .
deneyin derim
bulgur pilavından da olurmu bilmiyorum ama deneyeceğim mutlaka cokacimcoook

kıslar dun artan pirinç pilavımdan çorba yaptım cokda güzel oldu . eşimde bayıldı. hatta sahurda bıle yedık .
tarifi şöyle bi gün önceden fazla kalan bi su bardağı kadar pilavım vardı
soğanları küp küp dogradım bıraz pişirdim yagda üzerine büyük bi domates rendeledim pişirdim az salca koydum. 7-8 bardak sıcak su ilave ettim birde tavuk bulyon. iyice kaynayınca içinde pilavımı döktüm kaynattım biraz özleşsin diye.sonra yavaş yavaş bir bardak süt ekledim karıştırarak. az kekik az nane, tuz ve karabiber attım. bir iki dk kaynadı. kapattım altını ocagın ve blender yardımıyla putursuz olana dek ezdim .
deneyin derim
bulgur pilavından da olurmu bilmiyorum ama deneyeceğim mutlaka cokacimcoook

Bulgur pilavıylada süper oluyo. ben artan pilavları çorba yaparım. tencereye suyunu koyarım(artan pilava göre) incecik soğan kıyarım. domates veya salça, biber, nane ve kekik atarım. olmazsa olmazı mutlaka ince ince patates doğrarım. bunların hepsini kavurmadan kısık ateşte pişiririm. harika oluyor. yağ eklemek isterseniz çok az sıvıyağ ekleyebiliriniz. deneyin pratik ve lezzetli. hepinize kolay gelsin kızlar.

annem artan kuru fasulyeye su eklerdi,kaynayınca içine bulgur veya pirinç atıp pilav yapardı.bence çok güzel oluyor,deneyin derim.

Niye yemek artsın ki,valla bitene kadar yerim gitsin...

valla bazen fazla yapılıoo yenmıo kalıyo ya bıtırmek ıcın ugrasıncada kılolar gelıo :icecream:

hem tabakta kalanları deıl tenceredekileri degerlendirmekten bahsetmıstım ben :)))
tabagına zaten yıyecegın kadar alıosun kalanlarıda yenıden yemek yapmak artık olur yaw
tabagımda kalanalrı mahalle hayvanları yer dıe ayrı posete koyup copun yanına bırakıırm ben

Son düzenleme:
X