Evinizi nasl dzenli ve temiz tutarsnz?

öyle günlük süpürge edıcem dıye bı kural yok ama en gec günasırı süpürürürm.
cocuk olunca günlük 2 de 3 de süpürdügüm oluyo.
süpürgeyı elıme aldıgımda bütün evı süpürür sıler toz alırım wc dus hepsı domestoslanır.
mutfagı düzenlı tutmaya calıssamda bır saat sora tezgahın üzerı bardak dolmaya baslıyo
bı bardak su ıcen bardagı öylece bırakıp gıdıyo.:eek:klava:
bence bızım evı batıran tek kısı kocam:mymeka:

aldigin seyi yerli yerine biraktigin zaman ev hep toplu oluyo ve en zevkli sey toplu evi supurup silmek .. ben bunu esime ogretemedim o ayri
surekli arkasini toplamam gerekiyo ..
temizligi, temiz evi cok sever ama kendisi yapmassa daha cok sever .. suan 2 aylik hamileyim ve deliricem .. cunku eski islerimi yapmaya gucum yetmiyo esimin pesinden kosmaya ise hic gucum yok ama yapamadikca deliriyorum .. surekli biseyleri ortada .. :sinifsinif:

benim temizlikteki puf noktam bi ev bi mutfak ne kadar toplu ve duzenli olursa o kadar temiz gorunuyor ..

mutfağımda hiç bulaşık bırakmam her zaman toplu tutarım...
odalarımıdıda özellikle yerlerinden aldığım şeyleri tekrar yerlerine koymaya özen gösteririm..
her gün ev süpürmem hele çalışırken çok zor haftada bir süpürürüm..gün aşırı veya üç güne bir yer fayanslarını silmeye çalışırım..
lavoboyu ve tuvaleti hergün çamaşır sulu katkılı cifle temizlerim.

banyoda duşakabinde kireç birikmemesi için her duş sonrası silerim.

ben de evi dağınık olmayanlardanım
mutfagımda asla bulasık bırakmam,günde 11 saat calısınca aksamları sadece eve gelip yemek yapıp bırde mutfagı toplamaya vakıt kalıyor ama haftasonları 1 gunumu temızlıge ayırıyorum
bazı günler yorgun olmadıgım zamanlar haftaiçi de silme süpürme temizlik işleri yapıyorum

eşim de dağınık değil ama şimdilik çocuk yok bakalım bebek olunca napıcaz:eek:

kızlar temilemek ve düzenlemekten kendimizi unutuyoruz her gün ev işiyle canım çıkıyor bide kolu komşuya gidiyorum umursamıyorlar bile tabi istisnalar kendi kendime soruyorum bunlarda kadın bende hangisi daha iyi diye sadece yıpranıyoruz yorulunca kocalarada faydalı olamıyoruz

tek kelimeyle kocaman HAKLISIN.....ne kendime ne eşime en önemliside kızıma fazla vakit ayıramıyorum.yavrum daha 2 yaşında anne işin bitti mi diye soruyor.o kadar içim acıyor ki anlatamam.yüreğim burkuluyor.ama ne yapıyım elimde değil ....

valla bende kendime öyle diyorum çoğu zaman ama ne yapayım içim rahat etmiyo temizlik yaptıkdan sonra öyle bi rahatlıyorum ki sempatiksalakcinni

ya ben de anında toplamazsam ertesi güne kalıyor.ama bazen ne yazıkki toplayamıyorum mesela şu an öyle ..bulaşık makinemin bitmesini bekliyorum diğer bulaşıkları koymak için..öfff...huy işte..sevmediğim huyum..

isin sirri mutfakta galiba en cabuk dagilan yerde mutfak
benim iki tane daginik oglumla birde esim var isim zor hanimlar pratik bilgilerinizi bekliyoruz

vallahi ben hic oyle abartili temizlik yapmiyorum..zaten iki kisiyiz evde,gerci buna ragmen cok dagiliyor o ayri..calisinca insan enerjisinin cogunu isine veriyor,o yuzden eve gelince yemekti,sofra kurmakti,kaldirmakti derken zaten bitap dusuyorum.genelde haftada bir genel temizlik yapiyorum,oda abartmadan.gorunen yerlerin tozlarini aliyorum,koltuklarin altlarini supurup siliyorum,pencere onleri ve banyoyu ovalayip,yerlere supurge cekip siliyorum,birde evi bol havalandiriyorum ve kucuk halilarimi balkonda havalandiriyorum.bu kadar isim bitti.ancak cok zamanim varsa dip kose temizlik yapiyorum.utu ve camasir zaten oldukca yikanip utuleniyor.zaten sagolsun esimde yardim etigi icin cook cabuk bitiyor isimiz..
bir de ben kendimi cok kasma taraftarida degilim...bekarken annem deli gibi temizlik yaptirirdi,evin buyuk kizi olunca haliyle hersey senin sirtinda oluyor..o yuzden cook biktim yaa temizlik islerinden.haa bu demek degil ki,bikkinlik geldi diye is guc yapmayacagim..ama ben gerekli oldukca yapma taraftariyim...temiz ve duzenli olmak lazim tabiki ama abartmadan....

çamaşır işini nasılallediyorsunuz?hergün çamaşır yıkıyorum.İki kere çamaşır makinesini açıyorum diyenler nasıl yapıyorlar?çarşaflar havlyullar renkliler beyazlar çoraplar derken 6 makine oluyor.3 kişiyiz.oğlum 3 yaşında.şu çamaşır işini de halletssem hiç dfağınıklığım kalmayacak evde

çamaşır işini nasılallediyorsunuz?hergün çamaşır yıkıyorum.İki kere çamaşır makinesini açıyorum diyenler nasıl yapıyorlar?çarşaflar havlyullar renkliler beyazlar çoraplar derken 6 makine oluyor.3 kişiyiz.oğlum 3 yaşında.şu çamaşır işini de halletssem hiç dfağınıklığım kalmayacak evde

ben sıfr şu renkli beyaz ayrımı yüzünden hep biriktirip 3-4 makine birden yıkamak zorunda kalırdım. makinem 7 kilo dolmuo çünkü. şimdi dr beckmann ın renk koruyucumendillerinden kullanıorum. çok koyu ve hafif koyula bir, açık renkli ve beyaları da bir atıorum. renk karışmıyor. bi de acil yıkanması lazımsa ve makinem dolmamışsa bornoz felan atıorum yanında biyandan o da yıkanmış oluyor. bu mendiller sayesinde çamaşırım da neredeyse hiç birikmiyor. hatta kirli sepetimi hiç sevmiyordum kaldırdım. kirlileri direk makineye atıorum. dolunca yıkıorum bazen. :)

tek kelimeyle kocaman HAKLISIN.....ne kendime ne eşime en önemliside kızıma fazla vakit ayıramıyorum.yavrum daha 2 yaşında anne işin bitti mi diye soruyor.o kadar içim acıyor ki anlatamam.yüreğim burkuluyor.ama ne yapıyım elimde değil ....

benm de 14 aylık oğlum. mutfakta fazla oyalanınca lavaboyla arama girip elleriyle ittirerek ayırır. sonra üzgün yüzüme bakar. işi bırakıp da yere oturunca da sevinip gülücükler atar. napim yaa çok üzülüorum öle yapınca.

benim eğer işim varken pc başına oturursam vakit geçirmek için değil psikolojik işkenceye maruz kalmak için oturmuşumdur pc ye sanki...
bütün işlerimi hallederim.evii toplarım vs.ondan sonra otururum ve içim huzurla dolar.
bir kadının en önemli düzenli ve temiz durması gerek yerin mutfağı...
gerisi kolay geliyor....
erken kalkmam gerekiyorsa erken kalkarım...
yatağımı toplarım..ekstra birşeyler varsa onlarıda hallederim...
bakarım ev derli toplu.ondan sonra gül gibi yerleri süpürürüm toz alırım arkası gelir ohhh:KK61:

X