Ayet ve Hadis Paylaşım Bölümü

Allah'ım! Seni anmak, sana şükretmek, sana güzelce kulluk etmekte bana yardım et. (Ebu Dâvûd, Salât,361)

"Çok secde etmeye bak! Zira senin Allah için yaptığın her secde karşılığında Allah seni bir derece yükseltir ve bir hatânı siler." (Müslim)

Sen, sana yararlı olan şeyi elde etmeye çalış. Allah’tan yardım dile ve asla acz gösterme. (Riyazü's Salihin, No.101 )

Öyle bir devir gelecek ki, insanoğlu, aldığı şeyin helalden mi, haramdan mı olduğuna hiç aldırmayacak. (Hadis-i Şerif - Buhari Büyu)

[DUA] Allah'ım günahlarımızın tümünü affet. Bize af ve afiyet ihsan et. Günahlarımıza sebebiyet veren söz ve davranışlarımızdan bizi kurtar

Hz. Peygamber(s.a.v) elbiselerini diker, ayakkabısını tamir eder, erkeklerin evlerinde yaptıkları işleri yapardı. [Camiu’s-Sağir]

Bu dünya hayatı ancak bir eğlence ve oyundan ibarettir. Ahiret yurduna gelince, işte gerçek hayat odur. Keşke bilselerdi!

(Ankebut, 29/64)

Allahumme yâ mukallibel kulûb, sebbit kalbi alâ dînik! "Ey kalbleri çeviren Allahım! Kalbimi dinin üzerine sâbit kıl!" (Tirmizi)

Hadis-i Şerif‏@hadisler4 Aralık
“ALLAH'ım Yaradılışımı güzel yaptığın gibi, ahlâkımı da güzelleştir.”

(Ahmed b. Hanbel, I, 403)

Bereket yemeğin ortasına iner. Bu sebeple tabağın ortasından değil, kenarlarından itibaren yiyiniz.”(Riyazü's Salihin, Hadis No.745)

ALLAH'ım şimdiye kadar yaptığım, bundan sonra yapacağım işlerin şerrinden sana sığınırım."

{Müslim, Zikir 65, 66}

"Birbirinizi sevmeye yardımcı olacak şeyi haber vereyim mi?:Aranızda Selâmı yaygınlaştırın." [Tirmizi, Kıyâme 57]Selamun aleyküm arkadaşlar!

Biriniz dua ederken, Allah'u Teala'ya hamd'u sena ederek başlasın, sonra (bana) salat okusun, sonrada dileğini istesin (Tirmizi, Da'avat 66)

Kendisini (doğrudan) ilgilendirmeyen şeyi terketmesi, kişinin iyi müslüman oluşundandır. (Riyazü's Salihin No:68)

X