Erkek bebekler daha mı geç doğar?

mervis_21

Minik CELAL'in annesi :)
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2008
541
5
36
herkes erkek bebeklerin 40.haftayı beklediğini yada gectiğini söylüyor.sizde de öyle mi oldu?bebeklerinizin cinsiyetlerini ve dogum haftalarını paylaşır mısınız??:ecrin_bebek:

yoo, en azından bende öyle olmadı. 37+6 da nst de sancım çıktı. 38+2 de doğum yaptım (sabaha karşı sancım tuttu). bu oğlum da sezeryan olucak ama doktorum bu hafta bekliyor bakalım. kimi kız geç doğar kimi erkek der. bence değişken bir durum yerimseniben

hep erkek gec dogar diyorlar sinirim bozuluyor.cok sabırsızlanıyorum.37-38 de falan inşallah saglıklı bi şekilde dogsun istiyorum.birde 41 - 42 falan olurmus...

yok canım ona bakarsan erkek anneleri çok güzel, kız anneleri çirkin olurmuş. birde ilk hamileliğimde bana sürekli "sen çirkinleştin kesin kız bu" diyorlardı. ay boşver milletin dediğiyle olsaydı ohoooo. :1closedeyes: çevremde bu kadar doğum yapan oldu hiç 41-42 de doğum yapan duymadım. varsa bile nadirdir belki. hayırlısıyla yaparız doğumumuzu inşallah yerimseniben

ayy inşallah cnm.valla içim rahatladı biraz tesekkür ederim.bu arada senın bebişin günü gelmiş artık herhalde.saglıkla sıhhatle gecer inşallah

hiç sorma canım stres bastı beni :uhm: hayırlısıyla yaparız doğumlarımızı inşallah :1hug:

ayy ben de bi görsem 37+ günleri.hiç stres yapma ne güsel kavusacaksın bebegıne.ayy ben olsam cok sevinirdim valla :KK70:

çok sevinçliyim oğluşumu görücem inşallah :lepi: ama insanın içinde illa ki "doğum nasıl olucak" stresi oluyor. şu son 1 hafta-10 gün geçmiyor bir türlü. sanki ilk haftalar daha hızlı geçti yahu :nazar: sende yavaş yavaş tamamla eksiklerini, yaklaşmışsın. sonra hiç çıkılmıyor dışarıya :)

ben şimdiden çıkamıyorum ki cok sıcak birde bende sürekli baygınlık hissi oluyor güvenemiyorum kendime.netten alıyoruz bizde :) oglumun hastane cıkısını falan hazırlamıstım bugün tüm dolabı boşalttım yıkadım.ütüleyip hazırlıcam artık valizimizi..43-35 te hazırlıcam diyordum baktım 33 te bitiyor cok sükür.hazırlanalım artık ..cok heyecanlıyım yha.senin de en kısa zaman da hayırlı haberlerini bekliyorurm inşallah canım

off ya 40. hafta bitti 41 e girdim hala doğum yok sıkıldım artık .........

senın cinsiyeti neydi cnm?hurma falan yedin mi rahimin acılmasını kolaylastırıyormus.ben 37 dolunca bol bol hurma yiyip yürüyüş yapmayı düşünüyorum.bu arada cok stres yapıosun annesi tam dogacagı zaman stres yaptırma kuzucuga..a.s.

valla benm oglum 36+6 da gelıyorum sınylı verdı suyum yavas yavas gelmeye basldı dr 37+2de acıl sezeryana aldı cok bekletmedı bızı

senın cinsiyeti neydi cnm?hurma falan yedin mi rahimin acılmasını kolaylastırıyormus.ben 37 dolunca bol bol hurma yiyip yürüyüş yapmayı düşünüyorum.bu arada cok stres yapıosun annesi tam dogacagı zaman stres yaptırma kuzucuga..a.s.

cinsiyeti erkek beklemek gerçekten zor hurma falan yemedim valla birde doktorum demiştiki 38.haftamda bebek biraz iri heran doğabilir demişti galiba ben kendimi birazda erkene hazırladım artık doğsun aama meraktan ölecem

canım benimde kızım 10 gun geç doğdu doktor 21 mayısa kadar gelmezzss hayati risk demişti mecburen hemen sezeryana almıştı en son kızım doğmadıkça herkes acaba erkekmi doktormu yanlış bildi aaa odasınıda kız odası aldınız napıcaksınız dediler durdular çok snirim bozuluyordu hayırlısyla dogsun demiyorlarda insanın aklına birsürü şey sokuyorlar boşver

ha unutmadan birde hurmayı bilmem ama hamileliği boyunca kolay doğum yapmak için benim kadar yürüyen yoktur adım atamıycak hale gelene kadar yürüyordum doktorumda yürüyüşler çk iyi geliyor sana devam et doguma kadar demişti çatı muaynesinden sonra okadar yürüdüm bi işe yaramadı ama hamileliği boyunca yatan yngelerim çatır çatır dogrdu herşeyin vakti saati var derler ya sanırım o hesap hiç belli olmuyr :)

ayy kızlar yazdıklarınızı okudukça sevınmeye basladım cok saolun.ödemde başladı bende o yüzden 37-38 de saglıkla dogar inş.

ben oğlumu tam 40. haftamın dolmasına 2 gün kala dünyaya getirdim daha dorusu ben değil dr.um getirdi bebeğimin kalbinin 2 defa durması nedeniyle acilen sezeryana alındım bence ne zmn doğucağından önce sağlıklı bi şekilde doğması daha önemli hayırlı doğumlaarrrrr

illa ki saglıklı dogması önemli ama sen de bilirsin hamilelik psikolojisi...insan bir an önce kavusmak istiyor yavrusuna.

X