Miyomlu Hatunlar Kulübü

candybaby

Guru
Kayıtlı Üye
11 Şubat 2010
191
5
Arkadaşlar burada bu durumdan müzdarip tüm arkadaşlarımızın konuyla ilgili herşeyi paylaşabileceği bir alt kulüp açıyorum.
Bu konuda internette olabildiğince çook şey okudum,üzerimde bitkisel yollarla birçok şeyi denedim.Artısı eksisi ama olabildiğince en doğrusuyla birlikten güç doğar felsefesiyle bayan olmanın zorluklarından biri olan bu kadın hastalığının birlikte paylaşarak zorluğunu atlatabileceğimize inanıyorum.Tek yapacağımız birbirimize ışık tutmak,moral olmak.Evet,neredesiniz??

İlk kadın hastalıklarıyla ilgili tecrübem 17 yaşında üniv.sınavına hazırlanırken başladı.Karın ağrısı şikayetiyle dr.a gittiğimde kist olduğunu öğrendim ve 21 gün doğum kontrol hapı kullandım.Adetin ilk günü başladım ve adetim 15 gün sürdü.Evlenmeden 2 yıl öncede ultrasona girmiştim ama miyom ya da kist yoktu.(Bu arada 30 yaşımda evlendim)Nasıl olduysa evlendikten 1 yıl sonra 4,5 cm miyom olduğunu öğrendim.Ultrasondaki kadın dr önemli değil demişti ve ben de üzerinde durmadım.Yaklaşık 1 yıl sonra 6.5 cm olduğunu öğrendiğimde risklerini de öğrendim.Ve şu anda 10 cm olmuş.10 gün sonra ameliyat olucam.İnşallah bir sorun çıkmaz diye dua ediyorum.Arkadaşlar miyom öyle bitkiyle falan yok olmuyo.Ya da en azından benimki olmadı.Böyle bir şikayetiniz varsa zaman kaybetmeyin,ihmal etmeyin.

evet bende miyomla basi belada olanlardanim

bende evlendigimin ilk ayi kontrole gittigimde ogrendim ama doktor gayet normal birsey 4 kadindan birinde oluyor korkulacak birsey yok cok kucuk dedi bende ustunde durmadim
bi sene sonra tekrar rahimagzikanseri taramalari icin gittigimde 4 cm miyomun var ameliyat olman gerekir dedi ve ben asil ondan sonra ne oldugunu hamile kalmada sorun yasayailecemi veya dusuk yapabilcemi ogrendim dunyam yikildi takibe alindi birde alti ay sonra baktikki 6.5 cm olmus ve rahmin alinir dediler ve dunyamm yikildi sanki sonra bi kac doktora daha gozuktum kesinlikle alinmasi lazim ama rahim alinma gibi risk herkeste ne kadarsa sendede okdr dediler ama gittigim ilk doktorun sozu aklimdan gitmiyor ya rahmin alinir yada ztn bole cocuk sahibi asla olamazsin demisti oyuzden cok korkuyorum 6.5 cm oldugunu ogreneli 4 ay oldu bunun 2 si ztn doktor doktor gezmekle gecti artik ameliyat sart ama cok korkuyorum kafam karisit

hikayem daha uzun ama boyle iste arkadaslar 4 senelik evliyim bu sene sonu 30 oluyorum artik bebis istiyroum ALLAH isteyenlere nasip eder insallah

benim de mayıs(2011) ayında düğünüme 2ay kala farkedildi.. 10cm büyüklüğündeydi aşırı kanamalarım oluyordu. benim de ilk gittiğim dr aşırı derecede morali,mi bozmuşt, çocuğun olmaz, rahmin alınır falan diye.. ama daha sonra gittiğim bi kaç dr her ameliyat gibi riskleri olan ama artık çok sık yapılan ameliyatlardan olan bi operasyon oldugunu söyledi.. ege ünv. hastanesinde mayısta ameliyat oldum,laparoskobi(kapalı ameliyat) oldum.. normalde 2saat fln sürüyor laparoskopi ama benm ameliyatım 5saat sürdü miyom büyük oldgu için, zor çıkarmışlar.. buyuk miyomlarda genelde açık ameliyat öneriliyor.. ama ameliyatan yaklaşık bir hafta sonra fln çok iyi durumdaydım.. laparoskopide iyileşme çabuk olyor.. :) şuanda ise çok çok iyiyim.. herkese acil şifalar diliyorum.

tanti ve pamukşekeri,hepimize geçmiş olsun öncelikle.Bu aralar çok sık giremiyorum foruma o nedenle de geç yazabildim.
Miyomunuzla igili bilgi verirken türünüde yazabilirmisiniz?Benim 2 miyomum var ikiside intramural subseröz türden.Ameliyatımı
yapacak olan Dr açık ameliyat yapacağını söylemişti.Yani her meslekte olduğu gibi bu meslekte de olumsuz insanlar var ne yazık ki.
Yani benim 1 yıldır gittiğim dr sayısı herhalde 10 a yakındır.Allah ellerine düşürmesin dediklerimde oldu.Yani tıp,teknoloji her geçen gün ilerliyor.İnşallah herşey yolunda giderde ameliyat sonrasınıda buradan paylaşmak nasip olur:18:

İlk kadın hastalıklarıyla ilgili tecrübem 17 yaşında üniv.sınavına hazırlanırken başladı.Karın ağrısı şikayetiyle dr.a gittiğimde kist olduğunu öğrendim ve 21 gün doğum kontrol hapı kullandım.Adetin ilk günü başladım ve adetim 15 gün sürdü.Evlenmeden 2 yıl öncede ultrasona girmiştim ama miyom ya da kist yoktu.(Bu arada 30 yaşımda evlendim)Nasıl olduysa evlendikten 1 yıl sonra 4,5 cm miyom olduğunu öğrendim.Ultrasondaki kadın dr önemli değil demişti ve ben de üzerinde durmadım.Yaklaşık 1 yıl sonra 6.5 cm olduğunu öğrendiğimde risklerini de öğrendim.Ve şu anda 10 cm olmuş.10 gün sonra ameliyat olucam.İnşallah bir sorun çıkmaz diye dua ediyorum.Arkadaşlar miyom lendiöyle bitkiyle falan yok olmuyo.Ya da en azından benimki olmadı.Böyle bir şikayetiniz varsa zaman kaybetmeyin,ihmal etmeyin.

Selam,
ben de 10cm lik myomdan muzdariptim. Olası bütün riskler bana da söylendi: rahmi almak gerekebilir, mesane zarar görebilir, yapışma olur, normal yolla gebelik olmayabilir, düşük risk vs vs. Sadede geleyim; Ben 4 gün evvel ameliyat oldum. Rahmi kurtardılar. Şuan dinleniyorum. Bakalım. En kısa zamanda ameliyat olmanı tavsiye ediyorum. Ben ameliyat öncesi çok korktum. ama bir de baktım ayılıyorum.
Buarada arkadaşlar aynı ameliyatı olanlar lütfen bana yazabilirmi? Ameliyat sonrası neler oluyor?

merhabalar

candybaby benim miyomda rahim duvarinin disindan bagli olarak ice dogru buyuyor galiba submukozdu bunun adi rahmin disinda olsaydi eger bizim miyomlar bu kadar onemli olmazdi maalesef ama hayirlisi insallah kurtulcaz bizde bunlardan

arkadasim gecmis olsun sende amliyat olmussun kime oldugunu sorabilirmiyim guvenebilcem bi doktor ariyorum tavsiyelere ihtiyacim var dogrusu istanulsami yasiyorsun
banada kesinlikle acik ameliyat dediler buyuk oldugu icin laparaskopie ile tam temizlenemeyebilirmis ve kani durdurmak icin yakma yontemi kullandiklari icin isi rahim duvarlarina zarar verebilirmis
dogrusu benimde aklima acik yatiyor buyuk oldugu icin ver herseyi gorerek iyice temizlenir en azindan...

arkadaslar tavsiyler ve tecrubeleriniz bekliyoruz

kulupuyesi arkadaşım,geçmiş olsun öncelikle.Senin adına çook sevindim.Ne güzel olmuş kurtulmuşsun.Darısı bana.Sanırım bende Ağustosun 2.haftası olucam.Burada dayanışma çok önemli.Derler ya hani,damdan düşenin halini yine damdan düşen anlar..o misal :) Burada bizden sonraki bu durumdan müzdarip arkadaşlarada bir faydamız olur belki.Benim de aynı endişelerim var.Rahmin alınması (ki henüz çocuğum da yok)
Allah hepimizi korusun.Birbirimize dualarımızla destek olalım..

merhabalar

candybaby benim miyomda rahim duvarinin disindan bagli olarak ice dogru buyuyor galiba submukozdu bunun adi rahmin disinda olsaydi eger bizim miyomlar bu kadar onemli olmazdi maalesef ama hayirlisi insallah kurtulcaz bizde bunlardan

arkadasim gecmis olsun sende amliyat olmussun kime oldugunu sorabilirmiyim guvenebilcem bi doktor ariyorum tavsiyelere ihtiyacim var dogrusu istanulsami yasiyorsun
banada kesinlikle acik ameliyat dediler buyuk oldugu icin laparaskopie ile tam temizlenemeyebilirmis ve kani durdurmak icin yakma yontemi kullandiklari icin isi rahim duvarlarina zarar verebilirmis
dogrusu benimde aklima acik yatiyor buyuk oldugu icin ver herseyi gorerek iyice temizlenir en azindan...

arkadaslar tavsiyler ve tecrubeleriniz bekliyoruz

tanticim benimde intramural subseröz türden.Tıp gelişti canım benim inşallah herşey yolunda gidecek.İnan çevremde o kadar çok duyuyorum ki müyom ameliyatı olanı,ne kadar yaygınmış meğer .

candybaby

bu ayin ikinci haftasi ameliyat olacam demissin doktora karar verdin galiba kime ameliyat olmayi dusunuyorsun sen istanbuldamiydin

bende ramazani gecirsemmi acaba diye dusunuoyrum herseyin hayirlisi yine streslerdeyim yaa

benimde 3 adet miyomum var 7 ay önce doğum yaptım,doktorlar miyom yüzünden hamile kalamazsın dediler,hamile kaldıktan sonrada bebek düşebilir dediler,dolayısıyla çok stresli bi hamilelik geçirdim ama çok şükür bebişimi sağlıklı bir şekilde dünyaya getirdim.
miyomlarım hamilelik öncesi 3.5 cm 4 cm civarında idi,hamilelikte 7.5 cm kadar büyüdü,doğumdan sonra yine eski halini aldı,adet kanamalarım aşırı oluyo ameliyat konusunda kararsızım ama laproskopik olursa düşünebilrim ameliyat olan arkadaşlar tecrübelerinizi paylaşırmısınz lütfen.
herkese acil şifalar

:KK3:

candybaby

bu ayin ikinci haftasi ameliyat olacam demissin doktora karar verdin galiba kime ameliyat olmayi dusunuyorsun sen istanbuldamiydin

bende ramazani gecirsemmi acaba diye dusunuoyrum herseyin hayirlisi yine streslerdeyim yaa

Canım,ben Ank.dayım.Henüz dr.a tam karar veremedim.Netleşince buradan paylaşıcam.Ama benimki açık ameliyat olacak sanırım.Yani hepimiz birbirimizin yaşadığı stresi çok iyi anlıyoruz.İnşallah bu günlerde geçecek.

Son düzenleme:
kulupuyesi arkadaşım,geçmiş olsun öncelikle.Senin adına çook sevindim.Ne güzel olmuş kurtulmuşsun.Darısı bana.Sanırım bende Ağustosun 2.haftası olucam.Burada dayanışma çok önemli.Derler ya hani,damdan düşenin halini yine damdan düşen anlar..o misal :) Burada bizden sonraki bu durumdan müzdarip arkadaşlarada bir faydamız olur belki.Benim de aynı endişelerim var.Rahmin alınması (ki henüz çocuğum da yok)
Allah hepimizi korusun.Birbirimize dualarımızla destek olalım..[/Q

Aynen öyle şekerim. Tok açın halinden anlamaz derler ; Doğruymuş.
Bugün tam 10 gün oldu ve ben kendimi harika hissediyorum. Bir hafta içinde kesiğim kapandı. İçinin tam olarak
iyileşmesi de 8 ay ila 1 yıl sürecekmiş. olsun. Sonuçta miyom gitti, rahim kurtuldu, mesane sağlam, ben iyiyyim.
Lütfen aynı ameliyatı olup, aynı deneyimi yaşayan arkadaşlar paylaşalım. Cidden çok faydası oluyor okumanın.

darisi benim de basima

benimde henuz cocugum yok ve artik ameliyt olmam lazim rahim alinma konusu benimde korkulu ruyam sirf o korkudan erteliyorum surekli

candybaby evet bende kesinlikle aciktan yanayi buyuk olunca en temizi o karar verince yazarsan sevinirim ben galiba zeynep kamilde olacagim ama istanbul anadolu yakasinda iyo bir doktor onerecek olan varsa sevinirim para konusu ucuk olmadikca cokta onemli degil...

rahmim alinmazda insallah bebek umudum hep olur

Arkadaşlar iyi günler,önce herkese geçmiş olsun,miyom çoğu kadının sorunu ben de büyüğü yedi cm olmak üzere epeyce miyom olduğunu öğrendiğimde dünyam kararmıştı.Bir ayda beş tane kadın doğumcuya gittim yaş kırkı geçince açık ameliyat ve herşeyi almaktan sözettiler(ve bunu o kadar kolay söylüyorlarki)bir bayan için rahimin alınması erken menapozun onlar için hiç önemi yok tabi halbuki her şeyden önce bir organ,ama ben bunu istemediğim için araştırdım miyom embolizasyonu diye bir şey varmış 'girişimsel radyolog' yapıyor antalya,istanbul ve ankarada internetten buldum egede oturduğum için biraz uzak diye tereddüt ettim sağosun bu sitede bir arkadaş da olmuş bana cesaret verdi.Antalya akdeniz üniversitesi tıp fakültesinden Profesör doktor Saim Yılmaz bu konuda çok tecrübeli.İki haftayı geçti açıameliyat değil kasıktan girilerek miyom giden damarları ilaçla tıkıyorlar,doktorun internette sitesi var bakabilirsiniz ayrıca bu sitede 'uterin arter embolizasyonu yaptırdım' diye alt başlığa bakabilirsiniz.Tavsiyem hemen kadın doğumculara inanmayın amelitayata çoğu çok meraklı ayrıca embolizasyon tedavisinin olduğunu asla hastalara söylemezlermiş(bizzat ben yaşadım başka alternatif varmı diye soruyordum yok diyorlardı)herkese iyi günler geçmiş olsun.

Arkadaşlar burada bu durumdan müzdarip tüm arkadaşlarımızın konuyla ilgili herşeyi paylaşabileceği bir alt kulüp açıyorum.
Bu konuda internette olabildiğince çook şey okudum,üzerimde bitkisel yollarla birçok şeyi denedim.Artısı eksisi ama olabildiğince en doğrusuyla birlikten güç doğar felsefesiyle bayan olmanın zorluklarından biri olan bu kadın hastalığının birlikte paylaşarak zorluğunu atlatabileceğimize inanıyorum.Tek yapacağımız birbirimize ışık tutmak,moral olmak.Evet,neredesiniz??

candy baby nedense sana ozel msj gonderemiyorum oyuzden cevabimi kopyala yapistir yaptim buraya insallah okursun:KK3:

ayy canim ya ne olur kusura bakma ben bu kadinlar kulubunde cokta eski sayilmadigim icin bana gelen ozel mesjlari bole tesadufen goruyorum oyuzden gec cvpliyorum yoksa hemen hemen hergun giriyorum.

aynen dedigin gibi benimde gece uykum kactigi hatta gun icinde birden sikinti basiyorki hungur hungur aldigim oluyor seni cok iyi anliyorum yani evet ameliyatta birsey hisstmedigin dogru ama o karari verip yatagimdan kalkip oraya gidip hatta ameliyat odasina kadar girene kadar ztn sorun o ameliyat odasini gordugum zmn kalp atislarimi simdiden duyabiliyorum ya korkudan bana birsey olursa...:KK1:

tabii rahmimme birsey olacakmi korkusu bundan daha cok emin ol haa birde benim soyle bir sorunum var bunu aileme nasil anlatacagim annem surekli cocuk varmi diye sorarken yasin geciyor artik derken nasil anlatirim igneden korkan doktora gitmeye sevmeyen ben ameliyat olacak..
taii allah beterinden korusun sonuncta bi beyin bi kalp ameliyat degil

keske sende burda olsaydin birlikte karar verseydik destek olurduk
sen ramazanda olacam demistin ne oldu karar verdinmi

candy baby nedense sana ozel msj gonderemiyorum oyuzden cevabimi kopyala yapistir yaptim buraya insallah okursun:KK3:

ayy canim ya ne olur kusura bakma ben bu kadinlar kulubunde cokta eski sayilmadigim icin bana gelen ozel mesjlari bole tesadufen goruyorum oyuzden gec cvpliyorum yoksa hemen hemen hergun giriyorum.

aynen dedigin gibi benimde gece uykum kactigi hatta gun icinde birden sikinti basiyorki hungur hungur aldigim oluyor seni cok iyi anliyorum yani evet ameliyatta birsey hisstmedigin dogru ama o karari verip yatagimdan kalkip oraya gidip hatta ameliyat odasina kadar girene kadar ztn sorun o ameliyat odasini gordugum zmn kalp atislarimi simdiden duyabiliyorum ya korkudan bana birsey olursa...:KK1:

tabii rahmimme birsey olacakmi korkusu bundan daha cok emin ol haa birde benim soyle bir sorunum var bunu aileme nasil anlatacagim annem surekli cocuk varmi diye sorarken yasin geciyor artik derken nasil anlatirim igneden korkan doktora gitmeye sevmeyen ben ameliyat olacak..
taii allah beterinden korusun sonuncta bi beyin bi kalp ameliyat degil

keske sende burda olsaydin birlikte karar verseydik destek olurduk
sen ramazanda olacam demistin ne oldu karar verdinmi[/QUOTE

Tanticim mrb canım.Seni,yaşadığın psikolojiyi çook iyi anlıyorum.Çünkü aynı psikolojiyi bende yaşıyorum.Şu aralar başka telaşelerim var.O yüzden ameliyat olamıyorum.Birbirimize buradan da destek olabiliriz.Allah herdaim bizlerle olsun :)

Kızlar meraba aranıza hooop diye girdim fakat ben hani miyom ameliyatı olup paylaşın diye yazmışsınızda ondan yazayım dedim.....benim 3 tane biri 5.5 biri 4.5 biride 3.5 büyüklüğünde miyomum vardı....ve ben o zaman hamile deildim .....sonra birden hamile kalmışım hem hamile hemde miyomlarım vardı.......doğumum sezeryan oldu ve epudraldi ameliyat anında önce bebeği aldı doktor sonra bana sordu çok miyomun var alayımmı diye tabi ben korkuyla kanımda düşüktü doktor bey kanım 11.1 ölmeyeyim dedim güldü ve aldı ....şu an çok iyiyim darısı başınıza

Kızlar meraba aranıza hooop diye girdim fakat ben hani miyom ameliyatı olup paylaşın diye yazmışsınızda ondan yazayım dedim.....benim 3 tane biri 5.5 biri 4.5 biride 3.5 büyüklüğünde miyomum vardı....ve ben o zaman hamile deildim .....sonra birden hamile kalmışım hem hamile hemde miyomlarım vardı.......doğumum sezeryan oldu ve epudraldi ameliyat anında önce bebeği aldı doktor sonra bana sordu çok miyomun var alayımmı diye tabi ben korkuyla kanımda düşüktü doktor bey kanım 11.1 ölmeyeyim dedim güldü ve aldı ....şu an çok iyiyim darısı başınıza

Merhaba canım,bizimle tecrübeni paylaştığın için tşkrler.Sanırım senin miyomun türü sezeryan sırasında alınabildiğine göre sorun yaratmayacak türdenmiş.Bendeki miyom türünde olası yolunda giden bir gebelik olursa bile doğum sırasında kanama riskini arttıracağı
için almayı önermiyorlar.Gerçekten manen yorgunum,herşeyin hayırlısı olsun diyorum.

ün
Merhaba canım,bizimle tecrübeni paylaştığın için tşkrler.Sanırım senin miyomun türü sezeryan sırasında alınabildiğine göre sorun yaratmayacak türdenmiş.Bendeki miyom türünde olası yolunda giden bir gebelik olursa bile doğum sırasında kanama riskini arttıracağı
için almayı önermiyorlar.Gerçekten manen yorgunum,herşeyin hayırlısı olsun diyorum.

canım tekrar meraba ...............bana her görüştüğüm doktor doğumla asla alınmaz senin miyomların dedi...................işte aşırı kanama olur riske atamayız falan dediler ama bunlar safsataymış......bu durum doktorun insiyatifine kalmış yani vijdanına kalmış dürüstlüğüne kalmış bişi galiba .........benim doktorum çok dürüst çıktı ve aldı.....yoksa ikinci bi defa ameliyat olcaktım .......ama kurtuldum birazda şans işi ...ama unutmaki miyom zaten sezeryan ameliyatıdır........ve genelde doğumlada alınabilirmiş......biraz hatta bayağı zor oldu benim için çünkü çoooook aşırı acı çektim doğumdan sonra o kadar doğum yapan vardı bi ben bağırarak ağlıyodum...çünkü hem doğum hem miyom ameliyatı oldum çok zor oldu ....10 gün boyunca ayağa kalkmak ölüm oldu bana çok acıyodu ....ama çok şükür artık iyiyim darısı başına

X