Göz Çevresi Bakımı Gözlerdeki şişliğe pratik çözüm

TATLI CADI

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Kasım 2006
8
0
Gözdeki şişliğe pratik çözüm
Zaman zaman birçok kişiyi rahatsız eden gözlerdeki şişlik, toksin birikmesi nedeniyle yaşanır. Şişlikten kurtulmak için soğuk süte batırılmış pamukla 10 dakika kompres yapabilirsiniz. Şişliği, göz kapağı çevresine hafif baskı uygulayarak da kontrol altına alabilirsiniz.

Ayrıca gözleriniz yorgunsa; soğuk salatalık dilimlerini 3 dakika göz kapaklarınızın üzerinde tutup, ardından soğuk suyla gözlerinizi ve yüzünüzü iyice yıkadığınızda, kendinizi daha dinç hissedebilirsiniz.

Göz çevresi oldukça hassas olduğundan kullanacağınız kremi seçerken de uygularken de çok dikkat etmeniz gerekir. Göz çevresine krem kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta; kremi göz çevresinden içe doğru yedirerek kullanmanızdır.

göz şişkinliği için,iki metal kaşığı akşamdan buzdolabına koyun,sabah yüzünüzü yıkadıktan sonra kaşıkların dış kısımlarını göz kapaklarına ve göz altlarına hafif bastırarak masaj yapın.soğuk metal gözlerin dinlenmesini ve çevresindeki kan akışının hızlanmasını sağlıyor.
Bu göz altı şişlik ve morluklar için birebir iyi gelen bir metod.

2-20x10 ebatlarında ipek keselerin içine pirinç koyup bunları akşamadan buzluğa koyun sabah gözlerinizin üzerinde 20 dak.bekletin.

Ben buzdolabına kasık koyup sişliklere koyma yöntenını yapıyorum gerçekten iyi gelıor ,işe yarıyor....

arkadaşlar öneriler için tşkler..bende özellikle gözaltı şişliğinden şikayetçiyim..en kısa zamanda denicem

göz şişkinliği için,iki metal kaşığı akşamdan buzdolabına koyun,sabah yüzünüzü yıkadıktan sonra kaşıkların dış kısımlarını göz kapaklarına ve göz altlarına hafif bastırarak masaj yapın.soğuk metal gözlerin dinlenmesini ve çevresindeki kan akışının hızlanmasını sağlıyor.
Bu göz altı şişlik ve morluklar için birebir iyi gelen bir metod.

2-20x10 ebatlarında ipek keselerin içine pirinç koyup bunları akşamadan buzluğa koyun sabah gözlerinizin üzerinde 20 dak.bekletin.

Google'dan araştırdım burası çıktı.

Salatalığı, soğuk sütü, poşet çayı denedim. Etkisi oldu.

Ama en hızlı çözüm soğuk metal kaşıklar oldu.. Bu kadar soğukluğun göz damarlarına zararı yoksa gerçekten iyi çözümmüş.

Demlediğiniz çay soğuduğu zaman bir pamuk uze gözlerinize biraz bastırın. Çok hızlı bir şekilde iyi geldiğini göreceksiniz. Ancak çay günlerce beklemiş olmasın.

X