2011 Şubat Anneleri Doğum İzni

evet maalesef:KK43:
diğer topikte 40 gün raporumu kullanırım yazmışsın canım
ya eylül-aralık döneminde acil birşey olurda ihtiyacın olursa napacaksın bence hepsini kullanma

bu arada kızlar naparsak yapalım haziranı kapatamıyoruz:KK43:

Haklısın canım. bunu ben de düşündüm. Zaten öncelik heyet raporu olacak. Alabildigim kadar heyet raporu almaya çalışacagım.
Seminer dönemine gelebilirsek o zaman okula gitmeyi düşünüyorum yarım gün olacagı için...

Hatta doktorum 19 Ocak tarihine gün verdi ama ben dayanabilirsem 1 hafta daha bekleyip 26-27 Ocak gibi olmasını isteyecegim...

ama sanırım 37 ile 40 hafta arasındaki sürenin yandığı gerçeği hala değişmedi değil mi?
yani 38'de doğum olsa o son 2 haftamız yıne yanıyor değil mi bu yeni yönetmeliğe göre de?

hayır bu son yönetmeliğe göre benim anladığım işte doğum 38 de oldu diyelim son 2 haftayı doğum sonrasına aktarabileceğiz yani benim anladığım bu

şubat tatilinde iznimizin yanması çok kötü:KK43:

evet maalesef:KK43:
diğer topikte 40 gün raporumu kullanırım yazmışsın canım
ya eylül-aralık döneminde acil birşey olurda ihtiyacın olursa napacaksın bence hepsini kullanma

bu arada kızlar naparsak yapalım haziranı kapatamıyoruz:KK43:

heyet raporu alsak da olmuyor mu?

slm kızlar.öncelikle hala çalışan annelere maşallah diyorum :nazar:
ben de öğretmenim.ama erken ddoğum riskim var ve doktorum mutlak istirahat verdi.ki zaten ben geçen hafta bile acayip zorlanmıştım okulda.37.haftaya kadar çalışmaktı niyetim ama kısmet olmadı.şimdi 29.haftamdayım.doktor pztsi günü heyet raporu verdi 32.haftaya kadar.sonrasında da zaten doğum iznim başlıyor.yani ben doğumdan sonra sadece 8 hafta kullanabilicem izin.ama hiiç sorun etmiyorum bunu çünkü önemli olan önce sağlıklı bi şekilde bebeğimi dünyaya getirmek.sonrasını nasıl olsa bi şekilde hallederiz.ücretsiz izne ayrılıcam muhtemelen doğum iznim bittikten sonra.hepimiz için hayırlısı kızlar.Allahım inşallah zamanında ve sağlıklı doğumlar nasip etsin hepimize. öptüm :KK71:

ben şubat 11 de doğum yaptım sizler gibi memurum 37 e kadar çalıştım sonrasında 40 gün rapor hakkımın 27 sini kulandım 35 günde yıllık iznim vardı arada da 10 gün kadar müdürüm idaretti sabh geldim imza atı geri gittim böyle 6 ayı tamamlayıp ağustosta işe geri döndüm

heyet raporu alabilenler dönemi kapatır tabi ama bende 15 gün yinede eksik kalıyor 1 haziranda başlamam gerekiyor seminer döneminde bende gideceğim

kızlar bu yeni yönetmelik ne durumda bileniniz var mı ne zaman uygulamaya geçeçek bize yetişir mi acaba ??

fns93 senlen bız aynı gıdıyoruz canım,,bende 2 defa 30 ar gunluk heyet raporu alırsam hazıranda yıne okula gıtmek durumundayım,,,kızlar sıze bıse danısacam ,,,ben durumumu anlatmıstım sıze hatırladınızmı bu 3,gebelıgım sezeryan olacak dr 1 şubat gıbı alacaz cocugu dedı 37,haftadayken ,cunku benım ıkıncı gebelıgımde mesane ıncelmıs sarkmıstı sorunlu olmustu,,kızlar calısacak halım kalmadı dişimi kaybettım canlı canlı diş çekıldı bende suan da hemoroıt cıktı resmen okulda oturamıyorum cok zor durumdayım,,,cok zor bır gebelık gecırıyorum,,bebegım 2 hafta önde gıdıyor şükür,,
kendı doktorum askere gıttı kaldım ortada..bende dıyorumkı doktora gıdım baska bı doktora sat ımı 19 degıl de 1 dıye erken soyleyıp dogum ıznımı baslatım dıyorum zaten cocuk önde ya bellı olmaz dıyorum ...ya zayten ben 40 hafta beklemıcem kı ,,,
dogum tarıhım bellı.ne dıyosunuz kızlar bı sorun olurmu

kızlar bı öncekı sayfada yazdıgımı okuyun lutfen öğretmen arkadaslar cevabınızı beklıom bişe olmaz demı

fns93 senlen bız aynı gıdıyoruz canım,,bende 2 defa 30 ar gunluk heyet raporu alırsam hazıranda yıne okula gıtmek durumundayım,,,kızlar sıze bıse danısacam ,,,ben durumumu anlatmıstım sıze hatırladınızmı bu 3,gebelıgım sezeryan olacak dr 1 şubat gıbı alacaz cocugu dedı 37,haftadayken ,cunku benım ıkıncı gebelıgımde mesane ıncelmıs sarkmıstı sorunlu olmustu,,kızlar calısacak halım kalmadı dişimi kaybettım canlı canlı diş çekıldı bende suan da hemoroıt cıktı resmen okulda oturamıyorum cok zor durumdayım,,,cok zor bır gebelık gecırıyorum,,bebegım 2 hafta önde gıdıyor şükür,,
kendı doktorum askere gıttı kaldım ortada..bende dıyorumkı doktora gıdım baska bı doktora sat ımı 19 degıl de 1 dıye erken soyleyıp dogum ıznımı baslatım dıyorum zaten cocuk önde ya bellı olmaz dıyorum ...ya zayten ben 40 hafta beklemıcem kı ,,,
dogum tarıhım bellı.ne dıyosunuz kızlar bı sorun olurmu

canım şimdi okudum daha yazdıklarını
ayy ne desem bilmiyorumki
mantıksal olarak doğru diyorsun ama ölçümleri haftasına yetiştiyse yada yetişirse dr daha fazla kalmasını isterse yani sen 28 haftalık bebeği 30 göstereceksin erkenden ciğerleri gelişmeden falan alırlarsa bide?
bu sefer daha fazla problem yaşarmısın acaba?

hemoroid içinse aşırı ağrılı durumlarda leğenin içine ılıktan biraz sıcak su doldurup içine otur canım ağrıyı baya azaltır

Son düzenleme:
Kızlar hesabı yeniden yaptım bi yanlışlık yoksa
14 şubatta doğum olacak 13 hafta ileri sayarsak 16 mayısta işe başlamam lazım 1 ay heyet raporu alabiliyorum sadece 13 haziranda başlamam gerekiyor 5 günde normal raporumu alırsam dönemi kapatıyorum inşallah.Bizim lise oldugu için sadece sene sonu toplantısına ve bütünlemelere giderim 3-4 gün onuda idare ederiz bir şekilde
ayyyy inşallah heyet raporu alabilirim sırf bunun için 7 aydır gittiğim doktorumu ve hastanemi değiştirdim bu ay veririz dediler ama inşallah işleri bittikten sonra caymazlar:44:

Son düzenleme:
fns cim canım zaten doğumum 1 şubat dıye gıden doktorum soylemıstı yanı tarıh bellı ama tabı dedıgın gıbı alllah korusun sorun olursa 1 haftada dogum uzadı dıye rapor felan alırım artık heral sonrası için bişe düşünemıom aertık tek bıldıgım 37,haftada cocuk alınacak dedıler offffff offffff yarın yenı doktora gıdıom ınsallah bı sorun cıkmaz zaten cocuk önde gıdıo ıkı hafta hayırlısı artık

canım bence sen bu izin stresınden erken doğum yapacaksın:)))
benım de senın gıbı mayısta 1 ay rapora ihtiyacım olacak,ben de lisedeyım hazıran ortasını buldum mu raporla gerisi kolay...
hiç stres yapma bebeğini tutabildiğin kadar tut içinde kendı sağlığını tehlıkeye atmadan,sonrası ha 2 hafta erken ha 2 hafta geç doğmuş...bi şekilde idare edersin zaten en kötü 1 ay ücretsiz izin alırsın mayıs-haziran arası...stres yapma yanı...

hayır bu son yönetmeliğe göre benim anladığım işte doğum 38 de oldu diyelim son 2 haftayı doğum sonrasına aktarabileceğiz yani benim anladığım bu

canım ben de okudum yönetmeliği ama bunu çıkaramadım ya nerde yazıyo kopyalar mısın?sanırım değişen tek şey ücretsiz iznin 2 yıla çıkması ve babalara verilen iznin de 3 gunden 10 gune çıkması ben başka bi fark bulamadım?

doğum sonrası ücretli iznimiz 4 aya çıkarılacak diyorlar böyle bir haber duyan yada okuyan varmı kızlar?

ben şu an bebeğin gelişimine göre 30.haftadayım doktorum rapor konusunda çok hassas. 32.hafta dolmadan vermiyor. rapor konusunda da müdürümüz sorun çıkarıyor sağolsun. geçen ay 3 gün rapor almaK zorunda kaldım hemen haber göndermiş izne ayrılıyosa ayrılsın yerine başka öğretmen alıcam diye...

X