Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

canım benim bugün son günüm bitti gibi artık yarın itibariyle devam edicem egzersizlerime ama senin kadar hızlı olacağımı düşünmüyorum sen harikalar yarattın:) ya vaj reglden sonra daralıyormuş falan diye okudum öyle bişey varmı bide onun korkusu sardı beni.acaba kaldığım yerden yapabilecekmiyim. benim emla almam gerekecek emlayı almadım daha.orta parmağımı sonuna kadar alırken sorun yaşamadım emlaya falan gerek kalmadı ama 2 parmak deniycem ya korkuyorum azıcık. senin kanama oldumu canım off stres oldum şimdiden başarabilecekmiyim aca sanki yakın zamanda başaracakmışım gibi geliyo ama bilmiyorum. dualrınızı eksik etmeyin.önerilerinizi mutlaka söyleyin bana da

tatlım sende yapacaksın ben hızlıydım ama sende çok hızlısın. bana ilk attığına mesajda bakamıyorum dokunamıyorum tansiyonum düşüyo falan dedin 2,3gün sonra parmağımı aldın dedin. çok kısa zamada başaracaksın eminim..
valla güzelim beni biliyorsun reglden sonra başardım. bazı arkadaşlar daralıyor dedi ama ben açılığını duydum ve ilişki deneyimimi de reglden 2gün sonra yaptım ben kaldığım yerden devam edebildim öyle düşünürsen canın acır..
sil o düşünceyi kafandan daha çok genişlediğini düşün oranın. sonuçta reglden önce giriyordu değil mi parmağın.. yapmadın diye kapacanacak değil ya nasıl bitirmişsen öyle devam et hiç korkma.. sen rahat gidiyorsun emlaya falan alışma..
tatlım benim kanamam omadı esnek zarım.. hiç stres yapma tamam mı dualarım seninle..

xxDerinxx

tebrik ederim devamının geleceğini umuyorum. ilk deneyimimde bende sadece uç kısmını aldım daha sonra başardım sende başarmışsın artık..
ilk başta sadece uç kısmını al o şekilde git gel yapın, daha sonra kafan rahatlıyor orasının acımadığını görünce biraz daha aç bacaklarını biraz daha ittirsin eşin.. o şekildede git gel yapınca biraz daha rahatlarsın.. daha sonra hepsi olur zaten..

merhaba arkadaşlar sizlerden fikir istiyorum ben artık çok rahat ilişkiye girebiliyorum çok şükür ama tek pozisyonda ben altta eşim üste artık farklı pozisyonlar denemek istiyorum bana fikir verebilrmisiniz üsteyken korkuyorum biraz özel olmamıştır umarım :eek:

merhaba arkadaşlar sizlerden fikir istiyorum ben artık çok rahat ilişkiye girebiliyorum çok şükür ama tek pozisyonda ben altta eşim üste artık farklı pozisyonlar denemek istiyorum bana fikir verebilrmisiniz üsteyken korkuyorum biraz özel olmamıştır umarım :eek:

Bana da ilkin zor olur gibi gelmişti ama inan ilgisi yok. Olmadı biraz alıştığınız gibi yapar, sonra istediğiniz pozisyona geçersiniz, biz öyle yapmıştık ilk birkaç sefer. Maksat sen rahat hisset, tedirgin olma süprizzzzz

Günaydın kızlar...
Bugün müjdeli haber vermek isterdim ama malesef...
Ama mutluyum çünkü büyük ilerleme kaydettim...
Evet ilişki yaşamadık ama kendimi çok fazla kasmadım...
Yeterli ıslaklık sağlanamadığı için de olmamış olabilir bilemiyorum...
Ama biraz da olsa p.. alabildim hihoyyyt

Neden önsevişmeyi uzun tutup ıslanmadın. Eşin hazırlasın seni önsevişmeyle ve ıslanınca pnsi rahatlıkla alacaksın bak. Ama bu işi yapacam diye değil yapmak için değil zevk için yapıcaksın... kafandan at bu vajinismusu öyle başla aklinialirimsmile

Üstte daha rahat kontrol sende olur :kedi:

bugün parmak egzersizi yaptım.serçe parmak tamam,neredeyse tamamı giriyor sayılır.yalnız orta parmakta sorun var,yarıya kadar giriyor sonra içeride et parçası ve dar bir alan hissediyorum.gevşeyip ilerletmeye çalışıyorum bazen canım acıyor.ilerlemiyor.

o eti hissetmemek için şu ince şamdanlık mumlar varya,onunla deneyim dedim onda da hiç girmedi.çok sert ve canımı acıttı.moralim de bozuldu.siz o koca mumlarla nasıl deneme yapıyorsunuz ya :çok üzgünüm: :a015:

bugün parmak egzersizi yaptım.serçe parmak tamam,neredeyse tamamı giriyor sayılır.yalnız orta parmakta sorun var,yarıya kadar giriyor sonra içeride et parçası ve dar bir alan hissediyorum.gevşeyip ilerletmeye çalışıyorum bazen canım acıyor.ilerlemiyor.

o eti hissetmemek için şu ince şamdanlık mumlar varya,onunla deneyim dedim onda da hiç girmedi.çok sert ve canımı acıttı.moralim de bozuldu.siz o koca mumlarla nasıl deneme yapıyorsunuz ya :çok üzgünüm: :a015:

O muma kırk kat kâğıt havlu doladığım halde o sertliği beni rahatsız etmişti. Kaldı ki ben üç parmaktan sonra denemiştim, senin bu aşamada zorlanman bence normal. Olursa çok süper olur ama olmazsa da en azından iki parmak denemelisin mumdan önce. Eğer hissetmek istemiyorsan parmaklarına prezervatif geçirsen işe yarar mı acaba?

Ama kendini hazır hissettiğinde mumu dene bence. Kendi adıma konuşmam gerekirse ilkinde zorlanmıştım, ikincisinde fena değildi, zaten üçüncüye de gerek kalmadı mum sayesinde. O zorluktan sonra penis çok rahat giriyor. Mum olmasaydı ben uzun süre yerimde sayardım diye düşünüyorum, ama diğer taraftan da herkes kendi tecrübesiyle yol alır, herkesin bünyesinin verdiği tepkiler farklı. Umarım herkes bir şekilde en kısa zamanda yener bunu.

mona roza ben yaparken ıkındım bıde burundan derın nefes aldım ve verdım cok kolay oldu bıde muma jel surdum sende öyle dene hıc acı hıssetmedım bır cok rkadasda öyle yaptı. ben sımdı penıs ayarında mum alıcam bırde onunla denıycem.

kızlar çok güzel bir kitap aldım haluk yavuzer'in çocuğunuzun ilk 6 yılı diye onu okumaya başlıycm bu konuda kndimide eğitmeyi düşünüyorum sırf çocugu dogurmakla olmuyor gercektn.allah izin verirde bir bebeğim olur inş.eşim yarın iş görüşmesine gidiyor sizden bol dua bekliyorum.,inş. olur allahımmmm,üzerimden %50 yük kalkıck allah herkese yrdımcı olsun

mona roza ben yaparken ıkındım bıde burundan derın nefes aldım ve verdım cok kolay oldu bıde muma jel surdum sende öyle dene hıc acı hıssetmedım bır cok rkadasda öyle yaptı. ben sımdı penıs ayarında mum alıcam bırde onunla denıycem.

bakkal mumu dyrlar kalın ve uzun ben onu yaptıktn sonra aksamı yenmiştim şükürler olsun seninde mumdan sonra yeniceğine eminim

MRB ARKADAŞLAR KADINLAR KULUBUNE YENİ ÜYE OLDUM.AKŞAMDAN BERİDE SAYFALARI OKUDUM BAŞTAN SONA.BENDE VAJİNİSMUSTUM.KURTULDUM ŞÜKÜR.AMA TEKRARLAYABİLİYOMUŞ BU İLLET..ALLAH KİMSENİN BAŞINA VERMESİN GERÇEKTEN ÇOK ZORDU..SÜREKLİ MUTSUZLUK,KARAMSARLIK,BAŞARISIZLIK VE EN SON AĞLAMA NÖBETLERİYLE BİTEN GECELER.NASIL YENDİN DERSENİZ DOKTORA GİİTİM MUAYENE OLDUM AMA İÇİME BİR ALET SOKMASINA İZİN VERMEDİM HATTA O MASAYADA ZORLA YATTIM.DR TECRÜBELİ Bİ BAYANDI SAĞOLSUN HEMEN ANLADI ZATEN VE BİZE KAYGANLAŞTIRICI JEL VE EMLA KREM VERDİ.TABİ BEN EMLADAN ÖNCE KEGEL EGZERSİZLERİNE VE PARMAK EGZERSİZLERİNE SAYENİZDE BAŞLAMIŞTIM.MUM FALAN DENEMEDİM.PARMAKTAN DİREK P.... GEÇTİK.VE OLMUŞ..NASIL OLDUĞUNU ANLAMADIM HİÇ ÇÜNKÜ KREM UYUŞTURUYO.HİÇBİŞEY HİSSETMİYOSUN.HATTA 2 3 DEFA OLDU AMA HALA TAM ALAMIYORUM İÇİME.ZATEN EŞİM ASKER ŞUAN.BEN TEKRAR BU PROBLEMLE KARŞILAŞMAK İSTEMİYORUM GELDİĞİNDE.ŞİMDİ NE YAPMALIYIM.ARTIK PARMAK EGZERSİZİ YAPMAK İSTEMİYORUM.ACABA MUMMU DENESEM UNUTMAMAK İÇİN.YAPAMIYORUM YA.İÇİME BİŞEYLERİN GİRMESİ DÜŞÜNCESİ MİDEMİ BULANDIRIYO.:1no2:
BİDE SİZE BİŞEY SORMAK İSTİYORUM.TAM BİRLEŞME OLMAMASINA RAĞMEN İÇİME BOŞALMIŞTI AMA BEN NİYE HAMİLE KALMADIMCADIARZU ACABA BAŞKA Bİ PROBLEM Mİ VAR?YOKSA DAHA ZAMAN MI LAZIM DERSİNİZa.s ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN KIZLAR...

MRB ARKADAŞLAR KADINLAR KULUBUNE YENİ ÜYE OLDUM.AKŞAMDAN BERİDE SAYFALARI OKUDUM BAŞTAN SONA.BENDE VAJİNİSMUSTUM.KURTULDUM ŞÜKÜR.AMA TEKRARLAYABİLİYOMUŞ BU İLLET..ALLAH KİMSENİN BAŞINA VERMESİN GERÇEKTEN ÇOK ZORDU..SÜREKLİ MUTSUZLUK,KARAMSARLIK,BAŞARISIZLIK VE EN SON AĞLAMA NÖBETLERİYLE BİTEN GECELER.NASIL YENDİN DERSENİZ DOKTORA GİİTİM MUAYENE OLDUM AMA İÇİME BİR ALET SOKMASINA İZİN VERMEDİM HATTA O MASAYADA ZORLA YATTIM.DR TECRÜBELİ Bİ BAYANDI SAĞOLSUN HEMEN ANLADI ZATEN VE BİZE KAYGANLAŞTIRICI JEL VE EMLA KREM VERDİ.TABİ BEN EMLADAN ÖNCE KEGEL EGZERSİZLERİNE VE PARMAK EGZERSİZLERİNE SAYENİZDE BAŞLAMIŞTIM.MUM FALAN DENEMEDİM.PARMAKTAN DİREK P.... GEÇTİK.VE OLMUŞ..NASIL OLDUĞUNU ANLAMADIM HİÇ ÇÜNKÜ KREM UYUŞTURUYO.HİÇBİŞEY HİSSETMİYOSUN.HATTA 2 3 DEFA OLDU AMA HALA TAM ALAMIYORUM İÇİME.ZATEN EŞİM ASKER ŞUAN.BEN TEKRAR BU PROBLEMLE KARŞILAŞMAK İSTEMİYORUM GELDİĞİNDE.ŞİMDİ NE YAPMALIYIM.ARTIK PARMAK EGZERSİZİ YAPMAK İSTEMİYORUM.ACABA MUMMU DENESEM UNUTMAMAK İÇİN.YAPAMIYORUM YA.İÇİME BİŞEYLERİN GİRMESİ DÜŞÜNCESİ MİDEMİ BULANDIRIYO.:1no2:
BİDE SİZE BİŞEY SORMAK İSTİYORUM.TAM BİRLEŞME OLMAMASINA RAĞMEN İÇİME BOŞALMIŞTI AMA BEN NİYE HAMİLE KALMADIMCADIARZU ACABA BAŞKA Bİ PROBLEM Mİ VAR?YOKSA DAHA ZAMAN MI LAZIM DERSİNİZa.s ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN KIZLAR...

Nasıl tam birmleşme olmadan içine boşaldı... Birde bu gününe bağlı canım yumurtlam gününe yaniCADIARZU

hamıle kalabılmek ıcın senın yumurtlama donemlerıne dek gelmesi lazım dek gelmemiş olabilir.
emla kremı nasıl kullandın sen?bende esımle ılıskıye gırcegımde kullnmayı dusunuyorum da

X