Ferrum Fort ve elevit kullanıp da aşırı kilo alan var mı?

ceterissparibus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
31 Mart 2012
221
2
Arkadaşlar ilk aylarda folik asiti bıraktıktan sonra ferrum fort ve elevit verdi bana doktorum. hamilelik süresince içmem gerekiyormuş. ilk 3 ay iştahım açık olması nedeniyle biraz hızlı kilo aldım. sigarayı bırakmanın da etkisi var tabi. ama 3 aydır fazla yemiyorum hatta beyaz ekmek çikolata ağzıma dahi sürmüyorum. insanlar anlatıyor şöyle midem kazınıyor böyle geceleri uyuyamıyorum diye. öyle birşey de olmamasına rağmen inanın 4er 4er alıyorum kiloları ki toplamda 16 kilo aldım. yakında su içsem yarayacak gibi geliyor. bunun kan ilacı ve vitaminden kaynaklandığını düşünmeye başladım. sizde de aynı durum oldu mu? ne önerirsiniz? ilaçları içmemek gibi birşey de asla düşünemiyorum. herşey bebeklerimiz için..

canım bende aynı durumdayım gerçi kan ilacı kilo aldırmaz diyolar ama nerden alıyorum bu kiloları anlamıyorum iştahta yok üstüne üstelik kan ilacı bi işe yaramamış kan sayımım yerlerde eleviti bi arkadaşım istemiş drundan o da demişki zaten çok kilo almışsın gerek yok diye vermemiş elevit aldırıyor ama yapacak bişi yok içeceğiz ben iki üç günde bir içiyorum pazartesi dr gideceğim bakalım ne dicek

canım bende aynı durumdayım gerçi kan ilacı kilo aldırmaz diyolar ama nerden alıyorum bu kiloları anlamıyorum iştahta yok üstüne üstelik kan ilacı bi işe yaramamış kan sayımım yerlerde eleviti bi arkadaşım istemiş drundan o da demişki zaten çok kilo almışsın gerek yok diye vermemiş elevit aldırıyor ama yapacak bişi yok içeceğiz ben iki üç günde bir içiyorum pazartesi dr gideceğim bakalım ne dicek

canım ben de yarın gideceğm doktora. bu durum çok rahatsız ediyor. paylaşırım sizinle..

36+3 gunluk hamileyim... Hamile kalmadam ônce yediklerime bu kadar dikkat etsem 90-60-90 olurdumki hamile kaldigimdada 5 kilo fazlam vardi... elevit istahimi acti dr biraktirdi ferrum fort devam ama kilo alimini ne yaptiysam engelleyemedim... 2. ayda yatay bisiklet aldik hergun 1 saat biniyorum 4. aydan beri agzima pilav, makarna, hamur isi sürmüyorum, cikolata ayda bir kere tatli desen caya bile seker atmiyorum son haftalar oldugu icim hergun esimle 3-4 km yol yürüyoruz...meyve, sebze ömrümde yemedigim kadar yedim... bebek kilosu normal ama ben 20 kilo aldim... kabiz olmadim masallah 3 kere disari cikiyorum... ama sanki biri bana saka yapar gibi kilo atiyor üstüme... hala işe gidiyorum yemegimi kendim yapiyorum öglen disatdan yememek icin evden ögle yemegi mutlaka zeytinyagli götürüyorumm... sana tavsiyem bu bünye meselesi sanki ben kafaya taktikca aldim taktikca sistim dikkat ettikce kilo yapti bosver ye sana en büyük tavsiyem kilonu düsünme karsinda diyet yapar gibi dikkat etmis bir hamile var annem önüme elde açma börek koyduda agzima sürmedim kilo yapar diye...

offff doğru düzgün yemek yemiyorum,yürüyüş yapıyorum ..kepekli ekmek bile günde en fazla 2 dilim yiyorum ama bendede kilo sorunu oldu şişmeye başladım..elevit ve olgeferfol içiyorum 5.aydan itibaren normalmiş kızlar...

Arkadaşlar ilk aylarda folik asiti bıraktıktan sonra ferrum fort ve elevit verdi bana doktorum. hamilelik süresince içmem gerekiyormuş. ilk 3 ay iştahım açık olması nedeniyle biraz hızlı kilo aldım. sigarayı bırakmanın da etkisi var tabi. ama 3 aydır fazla yemiyorum hatta beyaz ekmek çikolata ağzıma dahi sürmüyorum. insanlar anlatıyor şöyle midem kazınıyor böyle geceleri uyuyamıyorum diye. öyle birşey de olmamasına rağmen inanın 4er 4er alıyorum kiloları ki toplamda 16 kilo aldım. yakında su içsem yarayacak gibi geliyor. bunun kan ilacı ve vitaminden kaynaklandığını düşünmeye başladım. sizde de aynı durum oldu mu? ne önerirsiniz? ilaçları içmemek gibi birşey de asla düşünemiyorum. herşey bebeklerimiz için..

cnm bende 1 ayda tam 7 kg aldım dr elevıtı hemen kestı o yapıyo dedı tabı dr dan uyarıda aldım

yalnız değilmişim kızlar :KK43:( cumartesi doktoruma danıştım bu konuyu. yapacak birşey yok. bebeğin sağlığı için ikisini de kullanmalısın dedi. ferrum fort iştah açar bu bir gerçek dedi. ve ayrıca hamilelikte kilo almanın fizyolojik olduğunu, yememe içmeme daha çok dikkat etmem gerektiğini söyledi...takmamaya çalışıyorum ben de ama şiştikçe ister istemez moralim bozuluyor. aksine karnım da normale göre daha küçük :KK43:

22 haftalık hamileyim normalde 48 kiloydum,suan 62kilo oldum... 14 kilo aldım 5 ayda!!!dün eşimin arkadaşının düğünü vardı giyecek bişey bulamadım sinirden oturup ağladım!!! eskiden bütün kıyafetlerim 34-36 beden olduğu için çok zorluk çekiyorum!!! bende doktoruma anlatacağım belki önerisi olabilir.

bende elevit kullanıyorum ama 17. haftadayım ve sadece 2 kilo aldım hatta elevit iştahımı kontrol bile etti demekki herkeste farklı oluyomuş...

ben hamileyken bunları bide folik asit kullanmıştım
hamileyken aşırı kilo aldım ama evlevittenmi yoksa her yakalayanın hamilesin ye deyip bişi tıkamasındanmı bilemiyorum

ilk 3 ayımda folikasit kullanıyordum hiç kilo almadım bebeğimde gayet sağlıklıydı. 4. ayda doktorum kalsiyum kan hapı ve elevit vermişti bir ayda tam 5 kilo almışım inanılmaz iştahım açılmıştı yiyip yiyip doymuyordum bi sonraki kontrolde elevit i bıraktırdı doktorum diğerlerine devam ettim kilo alımım normale dönd.ü elevit bazı bünyelerde bunu yapıyor bana gereksiz oldu bu vitamin sadece bi ay kullandım

27 kilo.. hamile değilken 2 gün yemek yemesem acıktım demezdim..

cnm bende 1 ayda tam 7 kg aldım dr elevıtı hemen kestı o yapıyo dedı tabı dr dan uyarıda aldım

merhaba arkadaşlar yeni doğum yapmış ve hamilelğinde 32 kilo almış biri olark şunu söyleye bilirimki Ferrum Fort ve elevit kilo yapmıyor. çünkü doğum sonrası bu ilaçları kullanmaya devam edeceksiniz ki ben ettim 2 ayda 20 kilo verdim. geriye sadece 12 kilom kaldı. eleviti bol bol yazdırım doğum sonrası devlet karşılamıyor. 31 yaşındayım ve hiç kilo problemim olmamıştı, hamile kalmadan öncede açlık nedir bilmezdim. hamileliğimde diyetisyenin verdiği tüm öğünleri yer üstüne yemek bittikten 1 saat sonra kendimi buzdolabının önünde bulurdum. İnanılmaz aç bir hamileliğim oldu, 9 ayı kendimi tuta tuta geçirdim. doymak bilmedim, en ufacık şeydede kilo aldım. mesale gece 1 paket büsküvi kaçamagı yaptıysam sabaha 1 kilo olurdum. yılbaşı gecesi çok kaçırmıştım sabaha 3 kilo almıştım ve aldığımı asla geri veremedim. hep aldım hep aldım..

bence bu bünyesel, bir anda bu kadar kilo alınıyorsa bu sizin suçunuz değil. ve benim yediklerim öyle börekler baklavlar falanda değildi. bebeğiniz için faydalı olan şeyleri yiyin ve kiloları dert etmeyin..

burdada diyetisyenimin verdiği liste var; http://www.kadinlarkulubu.com/dogum...syenimin-verdigi-hamilelik-diyeti-3-4-ay.html

tüm listeyi uygulardım, yemek saatlerini iple çekerdim ama gece olunca açlığımı bastırmak için yerdim. çok açtım çok, aç acına geçti hamileliğim, böyleyken bile 32 kilo aldım. ne diyeyim artık bilemiyorum. ama şuan iştah miştah yok, sadece emzirdiğimden sanırım çok canım tatlı çekiyor. yemek yemek değilde hep tatlı yemek istiyorum..

merhaba arkadaşlar yeni doğum yapmış ve hamilelğinde 32 kilo almış biri olark şunu söyleye bilirimki Ferrum Fort ve elevit kilo yapmıyor. çünkü doğum sonrası bu ilaçları kullanmaya devam edeceksiniz ki ben ettim 2 ayda 20 kilo verdim. geriye sadece 12 kilom kaldı. eleviti bol bol yazdırım doğum sonrası devlet karşılamıyor. 31 yaşındayım ve hiç kilo problemim olmamıştı, hamile kalmadan öncede açlık nedir bilmezdim. hamileliğimde diyetisyenin verdiği tüm öğünleri yer üstüne yemek bittikten 1 saat sonra kendimi buzdolabının önünde bulurdum. İnanılmaz aç bir hamileliğim oldu, 9 ayı kendimi tuta tuta geçirdim. doymak bilmedim, en ufacık şeydede kilo aldım. mesale gece 1 paket büsküvi kaçamagı yaptıysam sabaha 1 kilo olurdum. yılbaşı gecesi çok kaçırmıştım sabaha 3 kilo almıştım ve aldığımı asla geri veremedim. hep aldım hep aldım..

bence bu bünyesel, bir anda bu kadar kilo alınıyorsa bu sizin suçunuz değil. ve benim yediklerim öyle börekler baklavlar falanda değildi. bebeğiniz için faydalı olan şeyleri yiyin ve kiloları dert etmeyin..

burdada diyetisyenimin verdiği liste var; http://www.kadinlarkulubu.com/dogum...syenimin-verdigi-hamilelik-diyeti-3-4-ay.html

tüm listeyi uygulardım, yemek saatlerini iple çekerdim ama gece olunca açlığımı bastırmak için yerdim. çok açtım çok, aç acına geçti hamileliğim, böyleyken bile 32 kilo aldım. ne diyeyim artık bilemiyorum. ama şuan iştah miştah yok, sadece emzirdiğimden sanırım çok canım tatlı çekiyor. yemek yemek değilde hep tatlı yemek istiyorum..

ben de artık bünyesel olduğuna inandım.. dün doğumuna 2-3 haftası kalan bir arkadaşla tanıştım. ilginçtir sizin de anlattığınız gibi öyle çok yiyomuş ki gece kalkıp 2-3 yumurta kırıp yediğimi biliyorum diyor. günde 2 ekmeğe yakın bitiriyormuş. dürümleri 2şer tane yiyormuş.sebze hiç sevmezmiş vs vs.. ve yalnızca 10 kilo almış. inanamadım. ben onun yediğinin yarısı bile yemiyorken 27. haftamda tam 17 kilo aldım. artık takmamaya çalışıyorum çünkü ne yapsam önüne geçemiyorum. umarım sizin gibi doğumdan sonra kiloları çabuk verebiliriz.. tek temennim bu artık.

arkadaşlar kiloyu kafanıza takmayın..bende ferrevit kullanıyorum elevit le aynıymış bende çok tatlı pasta hamur işi tüketiyorum sadece gece bişe yemiyorum bebğime yararlı et süt sebze ceviz muz fln çok tüketiyorum 12 kilo aldım 8 buçuk aylık hamileyim napalım artık doğumdan sonra kolay veriliyormuş..

arkadaşlar kiloyu kafanıza takmayın..bende ferrevit kullanıyorum elevit le aynıymış bende çok tatlı pasta hamur işi tüketiyorum sadece gece bişe yemiyorum bebğime yararlı et süt sebze ceviz muz fln çok tüketiyorum 12 kilo aldım 8 buçuk aylık hamileyim napalım artık doğumdan sonra kolay veriliyormuş..

8,5 aylık gayet normal bence 12 kilo.. hemen gidiverir :)

bende ferrum fort ve coraspin kullanıyorum evet hızlada kilo alıyorum her ay 4 kilo filan alıyordum artık kendime dikkat etmeye basladım suan 21 haftalık hamileyim. 61 ile basladım gebeliğe suan 70.5 kilo oldum.bu ay dikkat ettim 2 kilo filan aldım ...doktorum ayda 1 kiloyu gecme dedikce ben 4 kilo filan alıyordum.. ama ben bünye ile alakalı diye düşünüyorum..

X