Bogaz yanmasi

selin25

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
25 Ağustos 2008
935
2
Kizlar bende bu son 3-4 gundur asiri bogaz yanmasi var, hemde hic gecmiyen cinsten.Az yemeye calisiyorum, bol su iciyorum, uzanmamaya dikkat ediyorum,ara sira muz yiyorum cunki iyi geldigini duymustum ama yinede fazla bir faydasini gördugumu söyliyemem.
Sizin de bildiginiz ve tavsiye edebileceginiz bir cözum, yöntem varsa paylasirsaniz cok sevinicem.Simdiden tesekkurler...

canım o yanma büyük ihtimalle bebişin saçlanıyo ondan oluyodur :) ama nasıl geçer bir bilgim yok

Kizlar bende bu son 3-4 gundur asiri bogaz yanmasi var, hemde hic gecmiyen cinsten.Az yemeye calisiyorum, bol su iciyorum, uzanmamaya dikkat ediyorum,ara sira muz yiyorum cunki iyi geldigini duymustum ama yinede fazla bir faydasini gördugumu söyliyemem.
Sizin de bildiginiz ve tavsiye edebileceginiz bir cözum, yöntem varsa paylasirsaniz cok sevinicem.Simdiden tesekkurler...

evet ya bende de oluyor. midemden ziyade bogazım yanıyor ne yapsam geçmiyor doktor şurup verdi oda bir anlık geçiriyor. ama dayanamıyorum bu yanmaya:eek:klava:

evet ya bende de oluyor. midemden ziyade bogazım yanıyor ne yapsam geçmiyor doktor şurup verdi oda bir anlık geçiriyor. ama dayanamıyorum bu yanmaya:eek:klava:

canım bendede oldu 3 gün falan.bebegin mideye baskısından kaynaklı reflu başlangıcı oluyormuş.doktorum dedi.şimdi geçti ama neden geçtiğini anlayamadım.reflude dikkat edilmesi gereken şeylere dikkat ederseniz gecebilir belki.

bendede ayni sorun var canim, doktorum xolaam diye bir surup verdi, o kadar iyi geliyor ki inan 5 dakika içinde o yanmalar geçiyor.sende o suruptan iste, insallah turkiyede vardir.

Bakın kızlar burdan biraz bilgilenelim. ama bogaz yanması olarak geçmiyor.

Gebelerde mide yanması hormonlar ve karın içinde büyüyen rahim nedeniyle, asit mide içeriğinin yemek borusuna geri kaçmasına bağlı tahriştir. Erken gebelikte daha çok aşerme ve bulantı-kusmaya bağlı oluşan bu yakınma, gebelik ilerledikçe kabızlık, hazımsızlık ve gaz gibi sorunlarla birlikte giderek artan şidette görülür.

Öneriler

· Sık ve küçük öğünler halinde yiyin
· Mide yanmanızı arttıran hareketler ve pozisyonlardan kaçının (ani öne eğilmeler, yemekten hemen sonra yatmak, uzanmak vb.)
· Özellikle yemekten hemen sonra uzanmak yerine arkanızı küçük bir minderle destekleyerek oturun
· Mide yanmanız,davranış ve diyet değişikliklerine rağmen düzelmez ve ya artarsa hekiminize danışarak antiasit alın.
· Yağlı ve baharatlı gıdalardan, kızartmalardan, fazla miktarda çay, kahve ve çikolatadan uzak durun.
· Yemekten sonra hafif yürüyüşler sorununuza iyi gelebilir

bende o yanmadan yakınıyordum ama doktorum rennie diye bir şurup verdi hemen geçiyor içer içmez

ya bu bogaz yanması bendede var ve gecmıyor yaklasık 2 haftadanberı uyuyamıyorum,yemek yıyemıyorum,su ıcemıyorum sankı uflesem alev topu cıkcakmıs gıbı gelıyor canım cok yanıyor.doktor şurup verdı ama ıcemıyorum yada cıgneme hap onuda cıgneyemıyorum bunun dogal cozumu yokmu:uhm: arkadaslar...

kızlar merhaba boğaz yanması var bende aynı dertten muzdariptim doktora söyledim Rennle diye çiğneme kapsülü verdi boğaz yanmasında alıyorum bir tane çiğniyorum 5 dk ya kadar geçiyor ve ogün hiç olmuyor tavsiye ederim soktoruna sorabilirisn veya netten de araştırabilirsin bebeğe de hiç bir zararı yok boşa çekiyorsun yani boğaz yanmasını..

arkadaşlar bendede çok oluyo hatta dün akşam çok kötü oldum yanmasından oturamadım yatamadım dün ilk defa denedim vede geçti tavsiye ederim soğuk süt için bikaç dk sonra etkisini kaybetti bende sizede tavsiye ediyorum denemekten bişi kaybetezsiniz bencee:1hug:

ya arkadaşlar sizde bu boğaz yanması nasıl oluyor. benim tahriş olmuş durumda zor yutkunuyorum. bi de boğazımdan aşağısını sanki kazma kürekle kazıyorlar çok değişik bi ağrı batıyo gibi. kustuktan sonra oluyor genelde. inşallah en kısa zamanda geçer inşallah

Bendede 2-3 gündür aşırı boğaz yanması var daha öncede oluyordu birkaç gün içinde geçiyordu inş uzun sürmez.hamileleğin ilk aylarında kustuktan sonra tahriş olur yanardı şimdi reflüden dolayı oluyor.Allah yardımcımız olsun.

Selam arkadaŞlar aynı konudan bende mÜzdarıbım daha yenı doktorumu aradım mıĞde asıdınden kaynaklanıyor dedı bır Şurup Önerdı akŞama alcam ınŞallah ıı gelır

ben de çok çekiyorum boğaz yanmasından en son gittim doktora ilaç istiyorum dedim 5 şişe gaviscon şurup yazdı.
şimdi çok rahatım inanın süt muz elma ile uğraşmaya değmiyor
alıyorum hemen kesiyor
illa doktorunuz değil sağlık ocağındaki doktor da yazıyor
tavsiye ederim

KIZLAR VEYA DOGAL OLARAK SOGUK SÜT ICEBILIRSINIZ BEN HAMILEYKEN DE MIDEM ACAIP YANIODU ARTIK INTIHAR EDESIM GELIODU DOGRUDÜZGÜN BISEY YIYEMEZ OLMUSTUM INANIN GÜNDE BELKI 5 LITRE SÜT ICIODUM DOGUMA 2 AYKALA:1shok::1shok:BENCE SOGUK OLMASADA NORMAL KENDI ISISINDAKI SÜT ICIN HEMEN GECIRIO BENI RAHATLATIO DENEYIN DERIM..a.s

benim ilk aylar cok yaniyodu süt ictigimde geciyodu..bi ara verdi simdi yine basladi ara sira oluyo doktordan hap istedim..faydasi cok fazla olmaz tavsiye etmem nede olsa kimyasal bisiy süt ic dedi...cokta hakli süt icince geciyor..yatarken bi bardak iciyorum cok rahat uyuyorum..

2 haftadır ara sıra boğazda yanma var kursak yanması diyolar ya ondan gerçi insanlarda kursak olmaz kuşlarda olur ama bölge olarak orayı kastediyorlar sanırım aşırı bi yanma hissi var çok rahatsız ediyor bu normal mi acaba kimisi çocuğun saçları çıkıyor ondan diyo doktora gideceğim 2 hafta sonra soracağım bakalım belki bi tablet gibi bişey de verir de iyi gelir inşallah çok sık olmaz

arkadaşlar bi formül söyliyeyim reflüye mide yanmasına ekşimesine iyi geliyormuş denedim benim boğaz yanmamada iyi geldi buzdolabından sadece 3 yudum soğuk süt içeceksiniz ne fazla nede az üç yudum kesiyo yanmaları

X