Septum deviasyonu ameliyat sonras masaj

yagoda

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
21 Nisan 2009
5
0
Arkadaşlar, septum deviasyonu ameliyatı sonrası buruna yapılan masaj nasıl olmalı?işaret parmağını mı yoksa baş parmağı mı kullanmalı?masaj burnun enine mi,burnun boyuna göre mi yapılmalı?masajı burun ucunuza yapıyormusunuz?

canım baş parmağınıda işaret parmağınıda kullanıyosun ve 4 tip hareketi var drun göstermedimi

canım unuttuysan bence drunla yine görüş çünkü masaj önemli benim sana buradan şeklini göstermem zor yanlış anlatırım veya sen yanlış anlarsın doğru olmaz yani

Bildiğim kadarı ile sadece deviasyon amilyatlarında değil klasik rinoplasti ameliyatlarındada masaj yapmak çok yayarlı çünkü şişliklerin çabuk atılmasını ve kemik zarı iltihabını engelliyor...Hatırladığım kadarı ile baş ve işaret parmak ile burun kökünden ucuna doğru masaj yapılıyordu ama bana doktorum tek tip masaj göstermişti...

Ameliyatınız başarılı oldu mu?doktorunuzu nerede yaptırdığınızı söylerseniz çok iyi olur:)

Arkadaşlar, septum deviasyonu ameliyatı sonrası buruna yapılan masaj nasıl olmalı?işaret parmağını mı yoksa baş parmağı mı kullanmalı?masaj burnun enine mi,burnun boyuna göre mi yapılmalı?masajı burun ucunuza yapıyormusunuz?

bildiğim kadarıyla septum ameliyatında masaj önerilmiyor...

X