Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları Başı dönen var mı ? Uyanınca ve eğilince

rosa67

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2008
202
2
benim ilk hamileyken başlamıştı, yataktan uyanınca,eğilince ,sola dönünce oluyor.Doktora gittim odyo yani kulak sıvısı ile ilgili dedi belli hareketler yaptılar ilaç kullandım ama bugün maalesef aynı şeyle tekrar karşılaştım yine baş dönmesi gözümü kapatıyorum hala dönüyor çok korkuyorum benim gibi yaşayan var mı ?

Bende bu rahatsızlığı geçirdim canımkafamçokkarıştı ama boşuna çekmişim kbb doktorumun verdiği 2 adet hapla 1,5 ay gibi kısa bir sürede tamamıyle iyileştima.s Korkulacak bir durum yok cafeinli gıdalardan, çikolatadan ve birazda stresten uzak duracaksın:1closedeyes: ilaçlarınıda düzgün kullanınca sorun yaşamazsın güzelimsengözlerimebaksanab Birçok insanda bu sorun var çağımızın getirdiği olumsuz faktörler hava kirliliği, yoğun stres, trafik yüksek sesle müzik dinlemek... tetikleyen unsurlardan birkaçı:kahve: Şuanda iyiyim:Saruboceq: fakat yeniden tekrar ederse doktorum aynı ilaçları şikayetim geçene kadar devam etmemi tavsiye etti :kahve: Bende tavsiyelerine uyuyorum ve yaşam kalitemi düşürmüyorumyerimseniben

mrb cnm annemde uzun zaman aynı sıkıntıyı çekti hatta o sabahları uyanınca falan yönünü bulamıyordu.baya bi doktor gezdi ensonunda orta kulak tansıyonu olduğu çıktı hayatından tuzu çıkardı.şuan bile bıraz tuzlu bişey yese kafasını yastıktan kaldıramıyor.sende dene bakalım yemeklerini yerken falan dikkat et belki faydası olur geçmiş olsun

geçmiş olsun canım bende aynı sorunu yaşadım halen namaz kılarken yada ani hareketler yaparken başım dönüyor onunlada kalmıyor midem bulanıyor kafamçokkarıştı
sürekli ilac kullanmam lazım ama ben yan etkilerden cok korktugum için ağrı kesici bile içmem.dikkat etmeye çalışıyorum yavaş hareketler ediyorum olmadı karanlık bir odaya gecip gözlerimi kapatıp uyuyorum.inşallah iyi olursun canım :Saruboceq:

selam canım.benimde öyle sorunum oluyo...ilk hamileliğimden başladı bu baş dönmesi..ikincisindede aynen devam etti..hala da arasıra oluyo..dikkat ediyorum..ani hareketler yapmıcaksın...zor bir durum ...

meniere ya da vertigo denen rahatsızlıkta bu belirtiler görülüyor. yakın çevremde 2 kişide var. bazen 2-3 yıl olmuyor, bazen 10-12 ayda bir tekrarlıyor. kbb doktoruna gidiliyor. orta kulakla ilgili bir problem neden oluyor sanırım. bir de egzersizleri var. uygulayarak baş dönmesini hafifletebiliyorsunuz.

bende sık sık bu baş dönmesini yaşıyorum mesela dün gece oldu en son saçlarımı kuruturken kafamı öne eğdim tekrar başımı kaldırınca fıldır fıldır döndü başım bazende oturduğum / yattığım yerden aniden ayağa kalkınca falanda oluyor bi yere tutunmadan kendime gelemiyorum neden olur bu yalnızca kulaktaki denge sıvısıyla mı ilgilidir?

Bende de oluyoo sabah uyanınca yataktan böyle ani kalkışlarda filan. oturduğum yerden kalkınca daha çoık ani kalkkışlarda fln oluyo. çok bişeye yoğunlaştığımda da olur. vitaminsizlikten dmeişti doktor bana. ara sıra olur yine baş dönmesi . sıcaktanda çok başım döner sıcak ve kalabalık ortamlarda özlelikle bayılırım hemen elim ayağım tutmaz .

kızlar uni de benm de olmuştu 10 gun boyunca gece gunduz bas donmesi yasadım meger tansiyonum dusmuş ama kulaklarımda cok hassaslaşmıştı en kucuk ses kulaklarımı agrıtıyodu.yataktan ani kalkınca da baş dönmesi olur. kalkınca once 1-2 dk oturup oyle kalkmak lazım

benimde devamlı olur tansyonum çok düşük o yüzden 5 -8 çıkıyor hep doktor çok düşük dedi, ani kalkmamam lazım

arkadaşlar basit hareketler varmış dediğinize göre evde yapılacak baş dönmesi için hala kurtulamadım doktora gittim ilaç verdi ama ben emziriyorum 4 aylık bebeğim var emzikliler kullanamaz diyor ilaçta o yüzden ilaç kullanamıyorum o hareketleri bilen var mı ya da yollayabilen olursa çok memnun olurum
bu arada zencefil yemeğe başladım son günlerde ilaç kullanamayınca bu da anne sütüne geçiyordur yardımmm ne yapmam lazım acaba gece çok zorlanıyorum özellikle bebeği emzirirkenn :KK43:

bendede oluo aynısı..gözümü kapattığım halde başımın dönmesi geçmio..hatta son 2-3 gündür aynı şikayet eşimdede var..

Ben de hep vardır hiç doktora da gitmedim..

Gözümü kapayınca, aniden sağa sola dönünde, başım döner..
Hele yere çömelip biraz kalayım öyle, ayağa kalkınca simsiyah olur etraf mutlaka bir yere tutunurum, 3-5 saniye sonra aydınlanır gözüm..

Tansiyonum hep düşüktür ama eskiden beri, hatta hamileyken doktor derdi, sen nasıl ayakta duruyorsun diye..

Bu sebepten dolayı da hiç doktora falan gitmedim..

Arkadşlar, baş dönmesi annemde de vardı ve sebebi bulunamıyordu, beyin tomografileri, kulak muayeneleri hepsi normal, en sonunda sebep sinirsel çıktı, yıllardır içinde büyüyen depresyon vücutta kendini bu şekilde açığa vurmuş, tabii tedavi oluyor ama bununla yaşamaya alıştı ne yazıkki sizinde böyle bir şikayetiniz varsa söylediğimi dikkate alın.

canım ben burada bir yerde anlatmıştım,ben de de oldu,stres kaynaklı aslında.kbb doktoruna gidiliyor.doktorun yaptığı çevirme hareketleri var(sakın kendin yapma)ilaç kullandım,ama ilaç içmeden de kurtulan var.kulağımızda dengeyi sağlayan kristaller yerinden oynayınca oluyormuş.en son gittiğimde boyunluk taktırdı 1 hafta hiç çıkarmadan kullandım,yatarken bile oturu vaziyette uyudum.çok şükür geçti.
ne sağa ne sola yatamıyordum.ilk doktora gittiğimde kendimi psikiyatrise gitmiş gibi hissettim,beni tutun diyorum.aslında ben duruyorum oda da yerinde duruyor,dönen ne o zaman dedim,meğer gözlerim istem dışı dönüyormuş.çok şükür hepsi bitti darısı başına.aslında herkesin dikkat etmesi gereken ani hareketlerden kaçınmak gerekiyor.iyi bir kbb git.başka bir kbb doktoru geçene kadar ilacını iç demişti ne kadar yanlış.

rosacım bide tiroidine baktır canım acaip baş dönmesi yapar rüya aleminde hissedersin sanki kendini aynı tarif ettiğin bgibi ayağa kalkarken otururken sağa sola dönerken aynı belirtiler bide tiroide baktır inşallah yokturdur ama en azından için rahat olur

bendede iki senedir var bu illet

ani hareketlerdede dönüyor ama

yataga basimi yavasca koysam bile yaklasik 40 sn dönüyor o an kipirdatamiyorum bile korkudan

basimi yavasca koysam dahi oluyor yana cevirsem yatakta yattigim halde yine basliyor dönme

ama bana iki ay süreyle geliyor bir hafta cekiyorum sonra uzunca bi sure gelmiyor

hatta bas donmelerim icin gittik doktora

bana tarhana kokusunda koyu turuncu renge benzer icilmesi gereken bir ilac verdi

ama ben o igrenc tadindan icemedim bile

ve bende demir eksikligiyle kansizlik var tabi bunlarda buna buyuk etkenmis

canım sıkıntı yapma bende de var o dediğin şey eğilip doğrulunca yataktan kalkınca vs ama hangi ilacı kullanırsa kullansın geçmiyorrrr.belli bir zaman sonra yine ortaya çıkıyor tatlım

X