Bacaklardaki kıl dönmesi izleri geçer mi?

bende içeriğine dair bi bilgiye ulaşamadım hiç biryerde ,iranda üretilen bi ürün sanırım

Bu mesajı foruma ilk üye olduğumda da yazmıştım. Galiba yeni üyeyim diye o zaman çok kaale alınmadı. Bana cevap bile vermemişlerdi o başlıkta... kaydirigubbakcemile3 Ben bu izlerden ve batıklardan kurtulmuştum ama daha sonra bir iki tane, bir iki tane ha şunu sıkayım ha bununla oynayayım derken yine oluştu. Ama yine eski yöntemime döneceğim.
Bunun için doktora gitmiştim. Bana 4 çeşit krem vermişti doktorum. Kesinlikle kese, lif, ponzataşı falan sürme, kot bile giyme demişti. Hergün sabah kalkıyordum. "Excipial lipo" isimli losyonu sürüyordum bacaklarıma tüm gün nemli geziyordum. Akşam yatarken yıkıyordum bir akşam "bactroban" diğer akşam "fucidin" sürüyordum. Yani gündüzleri hep excipial akşamları da bir akşam fucidinse diğer akşam bactroban sürüp yatıyordum. bir de bana devletin karşılamadığı özel bir losyon önermişti. Esas bu losyon işe yaradı. Adı da "exfoliac" tı. Bu losyon o zaman 30 liraydı. Ama çok uzun süre gitti. Bunu haftada iki gün fırça ile lekeli, batık olan yerlere sürüyordum. Ve kesinlikle kafama takmadım. Etek de giydim, elbise de giydim. Ne yapayım sağlığımdan önemli mi dedim. Arkadaşlarım başta sordu. Hayırdır bacaklarına ne oldu diye ama anlattım böyle böyle geçecek diye. Çok şükür de geçti. Ama işte benim kafasızlığım bir yıl oldu. Tertemiz bacaklarımı yine oynaya oynaya mahfettim yeniden başlayacağım şu KPSS telaşım bitsin de. Bu arada bu batıklara neden olan şeye gelince

1. Hangi yöntemle bacaklarınızı alıyorsanız her zaman onunla alın. Ben bir ağda yapardım bir makine ile alırdım bacaklarım mahfolurdu. Kesinlikle ne ile alıyorsanız öyle devam edin. Eğer makine kullanıyorsanız tavsiyem terkedin. Sir ağdaya geçin.
2. Kesinlikle buna bakteriler yol açıyor. Bacaklarınızı alırken eğer makine ile alıyorsanız sizden önce kimsenin kullanmadığından emin olun. (benim kardeşlerim de kullanıyor, o bakımdan dikkat ederim.) Ve önce bacaklarınızı alın sonra başlığı temizleyip başka bölgeleri alın. Aldıktan sonra da batikon sürün ya da protex (antibakteriyel) sabunla yıkayın.

Ben bu batıklarla, lekelerle çok uğraştım. Şİmdilik aklıma gelenler bunlar... Ayrıca bence bi doktora gidin bu kremleri bir sorun "benim cildime uygun mu?" diye. Adanada yaşayanlara da devlet hastanesinde "Hümeyra Boğa"yı öneririm. Benim bacaklarımı, yüzümün sivilcelerini tedavi eden kişidir. Gerçekten çok ilgili ve çok ihtimam gösteren biridir.

Kelebek088 Teşekkürler. Keşke tekrar kurcalamasaydın hazır kurtulmuşken. Birsürü krem ismi yazmışsın. Evet cildiyeye görünmekte fayda var aslında haklısın. Ben şu tuz+limon peelingini bir süre deniycem olmadı doktora gidicem. Ama adam olmam ben, bronzlaşınca unuturum gözükmüyorlar diye. Kış gelince zaten önemsemem. Yaz gelincede işte böyle bu sıcakta ten rengi ince çoraplarla dolaşırım. kafamçokkarıştı

Bu mesajı foruma ilk üye olduğumda da yazmıştım. Galiba yeni üyeyim diye o zaman çok kaale alınmadı. Bana cevap bile vermemişlerdi o başlıkta... kaydirigubbakcemile3 Ben bu izlerden ve batıklardan kurtulmuştum ama daha sonra bir iki tane, bir iki tane ha şunu sıkayım ha bununla oynayayım derken yine oluştu. Ama yine eski yöntemime döneceğim.
Bunun için doktora gitmiştim. Bana 4 çeşit krem vermişti doktorum. Kesinlikle kese, lif, ponzataşı falan sürme, kot bile giyme demişti. Hergün sabah kalkıyordum. "Excipial lipo" isimli losyonu sürüyordum bacaklarıma tüm gün nemli geziyordum. Akşam yatarken yıkıyordum bir akşam "bactroban" diğer akşam "fucidin" sürüyordum. Yani gündüzleri hep excipial akşamları da bir akşam fucidinse diğer akşam bactroban sürüp yatıyordum. bir de bana devletin karşılamadığı özel bir losyon önermişti. Esas bu losyon işe yaradı. Adı da "exfoliac" tı. Bu losyon o zaman 30 liraydı. Ama çok uzun süre gitti. Bunu haftada iki gün fırça ile lekeli, batık olan yerlere sürüyordum. Ve kesinlikle kafama takmadım. Etek de giydim, elbise de giydim. Ne yapayım sağlığımdan önemli mi dedim. Arkadaşlarım başta sordu. Hayırdır bacaklarına ne oldu diye ama anlattım böyle böyle geçecek diye. Çok şükür de geçti. Ama işte benim kafasızlığım bir yıl oldu. Tertemiz bacaklarımı yine oynaya oynaya mahfettim yeniden başlayacağım şu KPSS telaşım bitsin de. Bu arada bu batıklara neden olan şeye gelince

1. Hangi yöntemle bacaklarınızı alıyorsanız her zaman onunla alın. Ben bir ağda yapardım bir makine ile alırdım bacaklarım mahfolurdu. Kesinlikle ne ile alıyorsanız öyle devam edin. Eğer makine kullanıyorsanız tavsiyem terkedin. Sir ağdaya geçin.
2. Kesinlikle buna bakteriler yol açıyor. Bacaklarınızı alırken eğer makine ile alıyorsanız sizden önce kimsenin kullanmadığından emin olun. (benim kardeşlerim de kullanıyor, o bakımdan dikkat ederim.) Ve önce bacaklarınızı alın sonra başlığı temizleyip başka bölgeleri alın. Aldıktan sonra da batikon sürün ya da protex (antibakteriyel) sabunla yıkayın.

Ben bu batıklarla, lekelerle çok uğraştım. Şİmdilik aklıma gelenler bunlar... Ayrıca bence bi doktora gidin bu kremleri bir sorun "benim cildime uygun mu?" diye. Adanada yaşayanlara da devlet hastanesinde "Hümeyra Boğa"yı öneririm. Benim bacaklarımı, yüzümün sivilcelerini tedavi eden kişidir. Gerçekten çok ilgili ve çok ihtimam gösteren biridir.

canım benim çok saol ne güzel açık açık yazmışsın her şeyi.benim 1 ay sonra düğünüm var ve bu hafta doktora gidipi bu kremleri sorucam.ama senin ne kadar zamanda iyileşti

canım benim çok saol ne güzel açık açık yazmışsın her şeyi.benim 1 ay sonra düğünüm var ve bu hafta doktora gidipi bu kremleri sorucam.ama senin ne kadar zamanda iyileşti

Canım düğüne kadar iyileşir merak etme. İyileşmese bile kapatıcıyla hiç görünmeyecek kadar silikleşir. Benimki bir ayda iyice azalmıştı. Az az izleri vardı. İki ay içinde falan hiç birşey kalmamıştı.

Tüm kadınlar kulübü üyelerine sevgiler :)

Ben zaman zaman bu foruma uğrayıp çok faydalı bilgilerin paylaşıldığını gördüm ve moralman çok fayda gördüm önce bu forumu kuran ve geliştiren herkese çok teşekkür ederim.Ama 10 dk önce okuduğum bir şey beni bi anda kuş gibi hissettirdi opuyorumnanaktan O da şu batık meselesi.Yıllarca yaşadım bu sorunu ve çözüm hiç karşıma çıkmadı.Üstelik evli bir bayanım.Şöyle göğsümü gere gere eşimin yanında güzel güzel etekler bile giyemedim geçen zamanıma yazık.Hep sakla hep sakla nereye kadar.Eşim çok anlayışlıdır sağolsun ama o da bi yere kadar :sm_confused:Şöyle kaymak gibi bacaklara hiç sahip olamadımakannehirAma artık bu sorundan kurtulmanın zamanı geldi de geçiyor bile.Bu sorunu yaşayan ne çok kişi varmış meğerse,bu durum açık söyliyim içime su serpti kaydirigubbakcemile5 Artık doktora gitmeye karar vermiştim.Yapılan açıklamalar super ne güzel bir dayanışma oluşmuş aranızda gıpta ettim :eek: Sizinle bir şey paylaşmak istiyorum ben denemeye başlıycam eğer fayda görürsem muhakka neticeyi söylemeye çalışıcam.Tarif şöyle ;

Suna Dumankaya Bacaklardaki kıl dönmesi için toz şeker

Bacaklardaki kıl dönmeleri için öncelikle kese yapılması gerekiyor. Bu sayede kıl kökleri daha rahat çıkar.

Bir kase toz şeker ile bir yumurtanın akını karıştırarak vücudunuza sürün. Sonra bunu ovarak çıkarın.

Duş yaptıktan sonra limon suyuyla masaj yapıp ardından pudra sürün. Bu işlemi haftada bir kez yapın.

Eğer bundan bi fayda göremezsem şu sizin kremlerden deniycem.a.s.

Fayda görmek ümidiyle...Sağlıcakla kalın...

Son düzenleme:
6 yıldır bacaklarımda kıl donmesı var ve artık bunların lekelerı o kadar cogaldı kı anlatamam neredeyse bacaklarımda saglam derı kalmadı gıbı bısey... aylarca fucıdın krem kullandım bı etkısı olmadı baska bır doktorun verdıgı eczacı tarafından hazırlanan bır karısımıda uzunca bır zaman aksamları kullandım yıne fayda olmadı..ayrıca yumurta sekerıde denedımonunda faydasını gormedım yılmadan herseyı denıyorum ama bunun neden oldugunu hala anlayamadım ... tek cozum kımyasal peeelıng mıs oda eger kıl donmesı devam ederse yıne ızler olurmus lazer yaptırıp kımyasal peelıngle bu ıs cozulurmus ama maddı olarak bayagı cok tutuyor...

Son düzenleme:
Bende de var ve ben sırf bu yüzden lazere gidiyorum..Gittiğim yerdeki abla bana bu izlerin zamanla kaybalocağını söyledi..Ayrıca eskisi kadar batıklarım olmuyor 2-3 tanecik oluyor :) Eğer izler lazerden sonra geçmezse (ki böyle bir durum düşünmek istemiyorum) artık hangi yöntemi deniyeceğimi bile bilmiyorummakannehir

Geçmiyorrr işte :sinifsinif:
Yada ben bir şeyi sürekli yapmayı sürdüremediğim için olmuyor bilemiyorum. Bir ara peeling yapıyordum ama sürdüremedim. Bir yöntemi sürekli yılmadan deneyipde sonuç alan yok galiba aramızda. mirmirmirmir

Geçmiyorrr işte :sinifsinif:
Yada ben bir şeyi sürekli yapmayı sürdüremediğim için olmuyor bilemiyorum. Bir ara peeling yapıyordum ama sürdüremedim. Bir yöntemi sürekli yılmadan deneyipde sonuç alan yok galiba aramızda. mirmirmirmir

kelebek88 in uyguladığı çözüm işe yaramış

kremlerle kurtulacağız galiba

cilt doktoruna uğramakta fayda var akannehir

Belki faydası olur;

Stopingrow Kıl Dönmesi Spreyi
Derinin altında kalan kılları yüzeye çıkarılmasına yardımcı olur, kıl dönmesi ile oluşan kızarıklıkların giderilmesinde etkilidir. Stoppingrow içerdiği etken maddeler ile cildin en alt tabakasına kadar nüfuz ederek kılın etrafını saran sıvıyı kurutur ve kılın dışarı çıkmasını destekler. Ağda işlemi öncesi veya sonrası kullanılabileceği gibi erkeklerde de tıraş sonrası oluşan batıkların ve kızarıkların giderilmesine yardımcı olur.

Aspirene alerjisi olan kişilerin doktor tavsiyesi ile kullanılması önerilir.

Türkiye'nin en iyi kadın portalı Mahmure.com'un tavsiyeside Stopingrow oldu.

Son düzenleme:
slm benimde batık sorunum var ve gercekten cok kotu bı goruntu ouyo izlerı gecmıyor hıc bı krem tedavi etmıyo en sonunda bı doktor kıl koklerımde ıltıhap oldunu tek cozumun lazer epılasyon oldugunu soyledı boyle bısey duyan yada lazer epılasyon yaptıranınız varmı:KK43:

Merhaba bu problem bende de var doktora gittim ama verdiği ilaçların bir yararını görmedim tanımadığımbir kadın yazın bacaklarımı görünce kızımda da bu problem vardı bir süre jiletle al sonrada lazer yaptır dedi kurtulursun dedi ben bir süre jilet kullandım ve gercekden yararını gördüm lazere henüz baslayamadım ama artık bacaklarımı aldığımda birkaç batık oluyor artık sadece eski batıklarla oynadığım için onların izleri kaldı onlardan da nasıl kurtulucam bilmiyormbilmiyorumkismile

X