Doğal Saç Bakım Kürleri Sa krklarna sper formul!

Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri
benim de saçlarım belime geliyor ama çok kırık..düzleştirince parlak ve sağlıklıgörünüyor ama banyodan çıkınca hep kırık dolu olduğunu çok rahat görüyüorum.kestirmek istemiyorum çünkü kısa saç ben de iğrenç duruyor.bi de kuaföre kırıklarını al diyorsn o tamamen kesiyor.ama bu maske aklıma çok yattı.
extra virgin zeytin yağı ile yapacağım ben.sanırım sızma zeytin yağı oluyor bu.ingilizce bi sitede okumuştum.extravirgin olive oil yazıyordu..bizim evdekine baktım.arkasında aynen extra virgin yazıyordu ama inanması güç.bu devirde nerde süper sızma zeytin yağı...yine de bir deneyim.sonuçları yazarım :KK70:

Bende soğuk denemiştim ve faydasını da gördüm şaçlarım o kadar parladı ki hemen 2 gün sonra dayanamadım yine yaptım :kedi: Zeytinyağı gerçekten çok iyi geliyor yıpranmış saçlara bi kaç gün geçsin bir de ısıtıp denemeyi düşünüyorum... hergün yıkamak istemiyorum saçlarımı çünkü bu da yıpratıyo saçları

benim de saçlarım belime geliyor ama çok kırık..düzleştirince parlak ve sağlıklıgörünüyor ama banyodan çıkınca hep kırık dolu olduğunu çok rahat görüyüorum.kestirmek istemiyorum çünkü kısa saç ben de iğrenç duruyor.bi de kuaföre kırıklarını al diyorsn o tamamen kesiyor.ama bu maske aklıma çok yattı.
extra virgin zeytin yağı ile yapacağım ben.sanırım sızma zeytin yağı oluyor bu.ingilizce bi sitede okumuştum.extravirgin olive oil yazıyordu..bizim evdekine baktım.arkasında aynen extra virgin yazıyordu ama inanması güç.bu devirde nerde süper sızma zeytin yağı...yine de bir deneyim.sonuçları yazarım :KK70:

tabi ki z. yağının hasını kullanmak daha makbul ama ya emin olduğun birilerine el yapımı z.yağı getirticeksin ya da süper marketten süper fiyata çay bardağı kadar z. yağı alacaksın. bu yaz ben ayvalıktan aldım 1 litre, 10 tl idi, ama malum onlar büyük markalar değil, ve orda piyasa büyük. tabi marketlere gelene kadar 3 katı oluo fiyat. sen elindeki z. yağı neyse kullan onu, ölümsüzlük iksiri yapmıcan nasılsa, saçına sürcen, o da yeter:eek:
bu arada evet extra virgin sızma z. yağı demekyerimseniben
bi de kırıklarını onaramaz, ama saçlarını yumuşatır, işleme daha dayanıklı hale getirir.

kızlar ben ısıtılmış zeytinyağına bepanthen ve bemix ampülü karıştırsam ampüllerin etkisi azalırmı sıcak yağ ile karıştığı için

ya benım de ıncetellı
cabuk dokuluyor
cabuk kırılıyor
boya surmedım sadece hnt kınası var
cok dokuluyor ozelıkle banyodan sonra elıme gelıyor bı ton yaglanınca da artık kel mısım gıbı duruyor araları gorunuyor napsam kı onerısı olan???senağlama

slm kızlar... bende uyguluyorum sıcak zeytinyağı masajını saçlarım çok uzundur benim ona rağmen o kadar sağlıklı ki her gören bayılıyo... yani çok faydalı sıcak zeytinyağı masajı. geçen gün yaparken bepanthen ampul , badem yağı ve yumurta sarısı ekleyip bir saat kadar bekleyip yıkadım saçlarım hem yumuşak hemde parlak oldu.. tabi daha sağlıklı görünüyor...benim saçlarım uzun olduğu için iki tane bepanthen ampul, badem yağının da yarısını kullandım malzeme çok olunca zeytinyağını da hemen hemen 1,5 yemek kaşığı koydum ve saçıma sürdüm..tavsiye ederim faydasını görürsünüz umarım...(yazın hiç çekilmiyo ama yumurta kokusu söyleyim tecrübeyle sabit insan kendinden soğuyo

arkadaşlar bende yapmak istiyorum ama cesaret edemiyorum.
1. ya bitlenirsem?
2.si ya durulanmazsa? bazı arkadaşlar çok zor duruladım,yağlı kaldı gibi şeyler diyorlar. bi de adana gbi cehennem sıcağının olduğu bi yerde yaşıyorum.sıcakta mahvolurum.
bi de saçta ne kadar tutuyorsunuz?

arkadaşlar bende yapmak istiyorum ama cesaret edemiyorum.
1. ya bitlenirsem?
2.si ya durulanmazsa? bazı arkadaşlar çok zor duruladım,yağlı kaldı gibi şeyler diyorlar. bi de adana gbi cehennem sıcağının olduğu bi yerde yaşıyorum.sıcakta mahvolurum.
bi de saçta ne kadar tutuyorsunuz?

canım bende osmaniyedeyim 2 aydır hep yapıyorum burda bişey olmadı sadece yumurta eklersen eğer çok kokuyo insan kendinde soğuyozemuszemus btlenmezsin korkma saçını yıkamadan önce saç kremi sürersen daha kolay çıkıyomuş denemedim burda okudum .. bide 2 saat kadar kalsın saçında.. ben öyle yapıyorum yıkayıp sonucu görünce herşeye değdiğini anlıyosun zaten:):eek:

ben de denedim.en etkili ve sağlıklı olanı bu yaa birazdan yine yapıcam:) azcık badem yağı azcık da bal katıyorum ben.

Kızlar ben yağ ile bakım yaparken yağı hem ılıtıyorum hemde yağı saçlarıma sürdükten sonra annemin göbeği için kullandığı sauna belt'i başıma sarıyorum, gülmeyin ama ciddi manada işe yarıyor :)

arkadaşlar yumurta yerine 1 çorba kaşığı kadar mayonez kullanın daha fazla işe yarıyor ve kötü kokmuyor.benim saçlarımda uzun ve röfleli ama çok sağlıklı.ben mayonez,bepanten ampul,z.yağı ve badem yağını karıştırarak yapıyorum.tavsiye ederim.üstelik yumurta iyi durulanmazsa kepek yapabilir.

arkadaşlar yumurta yerine 1 çorba kaşığı kadar mayonez kullanın daha fazla işe yarıyor ve kötü kokmuyor.benim saçlarımda uzun ve röfleli ama çok sağlıklı.ben mayonez,bepanten ampul,z.yağı ve badem yağını karıştırarak yapıyorum.tavsiye ederim.üstelik yumurta iyi durulanmazsa kepek yapabilir.

Ben mayonez yerine arada yoğurt kullanıyorum, süper oluyor bunuda dene :)

Benim saçlarımda çok güzeldir gören bayılır,bende ısıtmadan yapıyordum şimdi ısıtarak deniycem.Kızlar saç derinizde kabuklnma varsa içine 2-3 diş sarımsak ezin,hem yeni saçlar çıkıyor hemde kabuklanma yok oluyor.
Yanlız bende dün denedim yumurtayı.Nasıl dayanıyorsunuz o kokuya kaç kere yıkadım saçımı arınmadı.......

slm kızlar bende bgn sacıma zeytinyağı bakımını yaptım ama ısıtmadn bilmiyordum ısıtılark yapıldıgını fakt ben bepantene,bemiks ampul,sirke,sarımsakda karıstırdım içine suan sacımda jöle oldugu halde bile uçları yumuşack tek problemim sarımsak kokusunu cıkarana kadar cidden canım cıktı 4 defa sampuanlamak zorunda kaldım :KK70:

slm kızlar bende bgn sacıma zeytinyağı bakımını yaptım ama ısıtmadn bilmiyordum ısıtılark yapıldıgını fakt ben bepantene,bemiks ampul,sirke,sarımsakda karıstırdım içine suan sacımda jöle oldugu halde bile uçları yumuşack tek problemim sarımsak kokusunu cıkarana kadar cidden canım cıktı 4 defa sampuanlamak zorunda kaldım :KK70:

o kadar şampuanlamana gerek yok aslında canım saçların kuruyabilir
banyo esnasında çok kokabilir ama banyodan sonra saçlarını kurut kokmadığını göreceksinyerimseniben

bende aynı sorunu yumurtada yasadım iste gecen gün..bakım yapıtım derken
daha beter yaptım 4 sampuan yaptım koku yüzünden en sonunda boyattim
öyle çıktı kokusu yumurtanın!!

X