Bebek Beslenmesi bebeğimi nasıl giydirmeliyim??

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.
kızlar bende takılıyodum bu konuya..ben alta ve üste iki kat giydiriyorum,bide penye battaniyeyle dolaştırıyorum,açınca hapşırıyo hemen anlamadım gitti..baştan beri böyle giydirdim şimdi alıştı galiba:KK43: 40 ı yeni çıktı bebeğimin.ev sıcaklığı 21-22 derece civarında değişiyo kombi olduğu için..
ne yapayım?

benim ev 22 derece ve evde banyodan sonra bile asla külotlu çorap giydirmiyorum, sadece dışarı çıkarken giydiyorum.eve gelince uyuyakalmış bile olsa çıkarıyorum ki bacakları cayır cayır yanıyor o esnada. bunları yazan ben yazın ortasında bebegimi kat kat giydirirdim ama sonbaharda da sıkı giydirmeye devam edince doktorum cok kızdı, allahaskına arabaya biniyorsun iki metre mesafe için bebegi mumyaya çevirip araba içinde de misafirlikte de eziyet ediyorsun, sen böyle giyinsen nasıl rahat eder nasıl rahat uyurdun deyip bir de pat diye patik ve beresini cıkardı kafasından :KK70: ters geliyor çünkü herkes anne içgüdüsü.ne güvensin bebek üşüyor gibi geliyorsa öyledir diyor . ama bizler yani anneler bebeklerimizi sıcacık sardıgımız rahmimizden cıkardıgımız için ne olursa olsun yine bir türlü sarıp sarmalamak ısıtmak bize güven veriyor. yalnız bu aşırı tutum bebegimizi degil bizi rahatlatıyor, ben bunu geç de olsa anladım. en basiti; bebegim banyoya girmek için soyunca ya da üstünü degiştirmek için soyunca sevinç çıglıkları atmaya baslıyor. üstelik sadece çıtçıtlı ince uzun kollu badi ve üstüne penye eşofman ve iki ince kısa çorap ve bir yelek giydiriyorum. asla hırka bile giydirmiyorum ve buna ragmen bunalıyor. bu biraz alışkanlığa biraz genetige biraz da bebegin fizyolojik özelliklerine göre değişir tabi, ama ne olur yavrucuklarımızın sarıp sarmalanınca degil rahat ama uygun- ılımlı bir sıcaklıkta rahat ettiklerini unutmayalım... biz onları sevgimizle zaten ısıtıyoruz yeterince :KK66: ayrıca bagısıklık sistemlerini güçlendirmek için bir açık kapı da bırakalım ki en ufak ısı düşüklüğünde hasta olmasınlar belki bebekken degil ama büyüyünce sürekli soguk alan bireyler olmamaları için...

Merhaba.. Benim evim de kaloriferli ama tek odada ufo yakıyoruz. 22-23 derecede tutmya çalışıyorum sıcaklığı. Ben de külotlu çorabı sadece dışarı giderken giydiririm onun dışında ev içinde giydirmem. Kendimde çok sıkıldığım için onun da sıkıldığını düşünüyorum külotlu çorapla. Alttan uzun kollu penye çıtçıtlı bady giydiririm.Alttan kısa pamuklu çorap, üstüne patikli pijama takımı.. Bunlarla gün içinde yatırırım uykudan uyanınca da üzerine örgü ya da kalın yelek, altına da eşofman altı giydirirm. Ayaklarını çok gidirmenin manası yok. Elinizle masaj yaparak ayaklarına kan dolaşımı ile üşümez ayakları.Şapka ve eldiven giydirmiyorum. Fakat giydirme konusunda hep kendime çok güvensizimdir. Hep ya eksik ya fazla giydiriyorm endişesi ile eşime danışırım. Çocukların üşümesinden ziyade terlemesinden korkun bence.

kızlar bende takılıyodum bu konuya..ben alta ve üste iki kat giydiriyorum,bide penye battaniyeyle dolaştırıyorum,açınca hapşırıyo hemen anlamadım gitti..baştan beri böyle giydirdim şimdi alıştı galiba:KK43: 40 ı yeni çıktı bebeğimin.ev sıcaklığı 21-22 derece civarında değişiyo kombi olduğu için..
ne yapayım?

canım hapşırması üşüdüğünü göstremez her zaman burnunu temizliyor..40 ı çıkana kadar ben de penye battaniye ile kundakladım hep..sonra şapkasını battaniyesini eldivenini de yavaş yavaş çıkardım..yelek giydirerek alıştırabilirsin bence..

Bebeğinizin üşüyüp üşümediğini karın bölgesi ve sırttan anlayabilrisiniz. Bu bölgeler soğuksa üşümüş demektir. Sıcaksa problem yoktur. Bir de siz kaç kat giyiyorsanız ona bir kat daha fazla penye giydirin. İdeal oda sıcaklığı 23-24 derece civarıdır.gamyoncuiremsu

teşekkürler..artık çözdüm bu işi:dance: bir kat daha giydirdim.. yalnız dışarıya çıkarken hala abartıyorum sanırım..

ya 1 haftadır banyodan sonra giyinirken dehşet ağlıyor üşümesi imkansız neden olabilir ki anlayamadım:çok üzgünüm:

biz izmirde yaşıyoruz çok soğuk değil hava ama ev 19-21C arası değişiyor, klima ile ısınıyoruz. ilk haftalarda hırka vb giydiriyordum çok fena isilik oldu. dr çok giydirme dedi. şimdi içine alttan çıtçıtlı yarım kollu body, üzerine penye tulum ve ayaklarına penye çorap o kadar giydiriyorum. çok rahat ettik. günde 15 20 dk altınıda açıyorum cıbış cıbıl çok hoşuna gidiyır güneşli günlerde üzerine bir battaniye ile balkona çıkartıyorum 1 saat kadar.isilikleri geçti gibi. 2 aylık bu arada bebeğim. asla kat kat giydirmem artık. sadece banyodan sonra ince bir yelek okadar

X