Sivilceli Ciltler Sivilcelere karşı ROACCUTANE kullananlar

Sivilceli Ciltler ve Çözümleri
ben doktora pko olduğumu söyledim.Ayrıca diane 35 kullanıyorum sorun olur mu dedim,hayır devam et dedi.İlk önce antibiyotik tedavisine başladım.İltihaplı sivilceler gitti.Arkasından perednol isimli ilaca başladık.O da bittikten sonra roaccuatane'a başladım.Bakalım etkileri ne olacak.Bu arada rosenssee'ın 50 faktör güneş kremini kullanıyordum zaten ama bitecek.Memnunum ama daha iyi varsa neden olmasın.Dudaklarım için sebamed 15 faktör koruyuculu dudak kremi aldım.Sizce bunlar uygun mudur arkadaşlar?

valla canım ben dermatoloğa gittim 4ay önce hormonla alakalı hiçbişey istemeden bu ilacı verdi ve başladım. 4aydır içim içimi yiyor hormonel bişeyse diye. Bide benim alnımda omuzlarımda yüzümde tüylenmeler var bu durumu doktoruma ne kadar söylediysem cevabı hep aşırı tüylenme yok kendimi bu kadar sıkma adetlerin düzenliyse dedi. Ama son kontrolümde ne yapıp ettirip yarın için ultrason randevusu aldım. Kist var mı baktırmak için. En azından kafam rahat olsun dedim. İnşAllah öyle bir sorunum yoktur. Şu tüy meselesini de söylemem gerek bakalım ne olacak. herkes için hayırlısı

sonucunu merakla bekliyor olacağım. çok benzer durumlardayız çünkü. ama inş temiz çıkar sonuçlar hayırlısıyla.

arkadaşlar acaba bu sivilcelenme nemlilikten kaynaklanıyo olabilir mi? ben izmir'de yaşıyorum nem miktarı çok fazla. aslen doğulu olduğumuz için cilt yapım buraya uyum sağlayamadı sanırım. ablam şu an doğuda yaşıyo sivilceleri bi kaç senedir geçti ama ne zaman izmire gelse yüzü sivilcelenir. ben de doğuya gittiğim zaman dudaklarım çok feci kuruyo.
sizinde böyle oluyo mu? ona göre doğuya yerleşcem de :KK70:

bende de şöyle olmuştu. güneyden ankaraya taşındım ve sivilcelerim çıktı. ben de nedenini hep ankaranın kuru havasına bağlardım. antalyaya ne zmn gitsem cildim düzelir çünkü.

arkadaşlar acaba bu sivilcelenme nemlilikten kaynaklanıyo olabilir mi? ben izmir'de yaşıyorum nem miktarı çok fazla. aslen doğulu olduğumuz için cilt yapım buraya uyum sağlayamadı sanırım. ablam şu an doğuda yaşıyo sivilceleri bi kaç senedir geçti ama ne zaman izmire gelse yüzü sivilcelenir. ben de doğuya gittiğim zaman dudaklarım çok feci kuruyo.
sizinde böyle oluyo mu? ona göre doğuya yerleşcem de :KK70:

hahaha :KK70: sivilceliler doğuya ala ala ala alaaa bende ankarada yaşıyorum bulunduğun ortama göre değil tamamen vücut ciltle alakalı bence. Sorun hormonlarımızla alakalı değilse karaciğerledir zaten karaciğeri sağlıklı olmayan birinin cildide olmuyomuş diye okumuştum ne kadar doğru bilemem

inş hiç bişi yoktur ınsanın ıcı ıcını yıyor resmen ama zaten ben kullanan arkadsmdan da duymustum bırzcık tuylenme yapıyor a vıtamını yuzunden demıstı daha ben yenı oldugum ıcın bişi yok bende ıcın rahat olsun sennde gostermekte fayda var tabı ben devlet hastanesınde nası yaptırabılırım bu testlerı cıldıecıye gıdıp ben bu ılacı kullanıyorum desem gereken estleri yapar heralde

bana da kanla hormon testleri yapılmıyor dedi. Kendimi bildim bileli ilk defa bu yıl kan aldırdım zaten. Eğer bakılıyosa hormona verdiğim kanla bakın işte dimi. Ultrasonda sadece kist var mı diye bakacaklar erkeklik hormonu fazla mı çalışıyo acaba bende desem hönk diye kalacaklar.

Herkese gecmis olsun,
benim sorum bu ilaci kullanirken sacinizda asiri kuruma, kepeklenme, uclarindan kirilarak kopma oldu mu? daha 10.gunumdeyim ama butun vucudum kurudu bitti, anlamiyorum ne kadar cabuk etki etti ve 6 ay nasil olacak gitgide artarak devam ederse..gunde 40 mg aliyorum ilaci..
Ayrica sac icin yaptiginiz bakimlar, kullandiginiz urunler varsa bu donemde ozellikle ve iyi geldiginizi sac derinizi nemlendirdiginizi dusunuyorsaniz benimle paylasirsaniz cok sevinirim..
C vitamini almayi sorucam doktoruma pazartesi gunu..

Herkese gecmis olsun,
benim sorum bu ilaci kullanirken sacinizda asiri kuruma, kepeklenme, uclarindan kirilarak kopma oldu mu? daha 10.gunumdeyim ama butun vucudum kurudu bitti, anlamiyorum ne kadar cabuk etki etti ve 6 ay nasil olacak gitgide artarak devam ederse..gunde 40 mg aliyorum ilaci..
Ayrica sac icin yaptiginiz bakimlar, kullandiginiz urunler varsa bu donemde ozellikle ve iyi geldiginizi sac derinizi nemlendirdiginizi dusunuyorsaniz benimle paylasirsaniz cok sevinirim..

benim de 2.haftada hafif hafif kurumaya başlamıştı. Saçlarımın ortası hep beyaz beyaz kepek. ve saçlarım uzun 1yıl oldu kestirmeyeli zarar verecek diye korkuyorum. zaten avuç avuç dökülür hep. 2ay 40mg kullandım 2.ayım zaten pek kurumadı yüzüm falan. hala kuruluk yok bünye alıştı galiba

Tipik saç bakim yağlarını kullanabilirsin.iyi geliyor.hatta ve hatta ilerleyen zamanlarda yüzüne vazelin bile sürebilirsin.herşeyin sonunda bebek gibi oluyor cildin ama bu yıllarca sürmuyor tabi.hafif lekeler ve siyah noktalar oluşabiliyor.o yüzden bu günlerinin tadını cikar ve ilerleyen günlerde olabildiğince yağlı kremler kullan.sakıncası olmuyor

benim de 2.haftada hafif hafif kurumaya başlamıştı. Saçlarımın ortası hep beyaz beyaz kepek. ve saçlarım uzun 1yıl oldu kestirmeyeli zarar verecek diye korkuyorum. zaten avuç avuç dökülür hep. 2ay 40mg kullandım 2.ayım zaten pek kurumadı yüzüm falan. hala kuruluk yok bünye alıştı galiba

Benim doktorum ilaç kullandığım süre içinde normal şampuan kullanmamı önermişti.
Kepek yapabilir, vücudun çok kuruyacak demişti. Bebek ürünleri kullanmamı tavsiye etti.
İlaca başladığım andan itibaren hep bebek ürünleri kullandım. Dalinle yıkadım hep saçlarımı.
Çok kuru olduğu içinde sadece uçlarına saç kremi sürdüm. Saç maskeleri ile bakım yaptım hep uçlarına.
Ama dediğim gibi dipler zaten çok kuruyor. Normal şampuanlar daha da çok kurutuyor.
Kepeklenme sorunu başlıyor o zamanda.
Ben o dönemi kepeksiz bir şekilde atlattım. Cildin hassaslığı bebek cildi gibi olduğundan kesinlikle bebek ürünleri kullanılmalı.

kızlar bu yazacaklarımı mutlaka okumanız gerek. hele ki ilaç kullanırken hormon testi yaptırmayanlar yada ultrasona girmeyenler mutlaka okusun

4.ayım bitti ilacı kullanalı ama içim içimi yedi. Her kontrolde doktora tüylenmelerim var aşırı değil ama huylanmaya başladım hormon testi yada başka bişey yaptırmam gerek dedim. Onun cevabı adet düzensizliğin yok bişeyin yoktur oldu. Ultrason randevusu aldım ve bugün gittim. Sonuç mu ne oldu?? Yumurtalıklarımda küçük kistler varmış. Biraz PCO var dedi yani dr bana. ki raporda öyle yazıyor anlamam için illa doktora göstermem de gerekmiyormuş.

Yani eğer ben ultrason deyip kendimi yırtmasaydım roac bittikten sonra sivilcelerim tekrarlayabilirdi. Daha önce defalarca okuduğum gibi. Doktora ne yani ben roacı boşa mı kullanıyorum sivilcenin asıl kaynağı kistler mi dedim. Hayır sebum yağlanması da var yok bilmem ne die söyledi bişeyler.

35 yıllık doktor neden ilacı bana yazmadan önce kist var mı yok mu diye bi rapor istemedi? Bizi deneysel tahta olarak görmeden önce ne var ne yok önce bi kontrol etmeleri gerekmez mi?

Eğer ilacı kullanıp hormon testi yaptırmayan yada ultrason raporunu eline almayanlar varsa hiç durmasın gitsin hemen yaptırsın. En azından kafanız rahat olsun. Nette gördüğümüz sivilcelerim tekrarladı yorumları da sanırım bu yüzdenmiş.

Şimdi İbrahim Saraçoğlu'nun verdiği soğan kürüne başlıcam 15gün yapıp tekrar ultrasona gidicem bakalım İnşAllah geçecek bu da

kızlar bu yazacaklarımı mutlaka okumanız gerek. hele ki ilaç kullanırken hormon testi yaptırmayanlar yada ultrasona girmeyenler mutlaka okusun

4.ayım bitti ilacı kullanalı ama içim içimi yedi. Her kontrolde doktora tüylenmelerim var aşırı değil ama huylanmaya başladım hormon testi yada başka bişey yaptırmam gerek dedim. Onun cevabı adet düzensizliğin yok bişeyin yoktur oldu. Ultrason randevusu aldım ve bugün gittim. Sonuç mu ne oldu?? Yumurtalıklarımda küçük kistler varmış. Biraz PCO var dedi yani dr bana. ki raporda öyle yazıyor anlamam için illa doktora göstermem de gerekmiyormuş.

Yani eğer ben ultrason deyip kendimi yırtmasaydım roac bittikten sonra sivilcelerim tekrarlayabilirdi. Daha önce defalarca okuduğum gibi. Doktora ne yani ben roacı boşa mı kullanıyorum sivilcenin asıl kaynağı kistler mi dedim. Hayır sebum yağlanması da var yok bilmem ne die söyledi bişeyler.

35 yıllık doktor neden ilacı bana yazmadan önce kist var mı yok mu diye bi rapor istemedi? Bizi deneysel tahta olarak görmeden önce ne var ne yok önce bi kontrol etmeleri gerekmez mi?

Eğer ilacı kullanıp hormon testi yaptırmayan yada ultrason raporunu eline almayanlar varsa hiç durmasın gitsin hemen yaptırsın. En azından kafanız rahat olsun. Nette gördüğümüz sivilcelerim tekrarladı yorumları da sanırım bu yüzdenmiş.

Şimdi İbrahim Saraçoğlu'nun verdiği soğan kürüne başlıcam 15gün yapıp tekrar ultrasona gidicem bakalım İnşAllah geçecek bu da

Ya Allah bu bu doktorları bildiği gibi yapsın inanmıyorum ya, o kadar da konuştuk bu hormon meselesini çok üzüldüm şimdi :KK43: İnşallah kurtulursun sen de canım Allah şifa versin! İyi ki bak inat edip yaptırmışşın

ya iyi ki de baktırmışsın valla, ama genel olarak küçük kistler çoğu bayanda olur, sana direk pko teşhisi bile konulmamış, soğan kürüyle tümden temizlenirler bence.

peki ultrason nasıl yapıldı biraz anlatabilir misin? ne kadar açtılar? alttan mı oldu?

sonucunu merakla bekliyodum okudukça çok şaşırdım ınsanları bole deney olarak nasıl kullanırlar anlamıyorum belkı roac geçer diyerek içirmiş ilaçları bende testlerımı yaptırmaya karar verdım bana hangı doktara gıttıgını ve hangı testlerın gerektiğini söyleyebilirmisn bende hemen yaptıcam

bana yaptılar bunu ama ben de şüphelendim şimdi. 15 yaşındaydım o zaman.
ama bence yine de roaccutane tedavine devam et. yarıda bırakma. 4 ay kadr kullanmışsın işe de yaramıştır. 2 ay kadar daha kullan da içinde kalmasın. zaten sonrasında hormonlarla ilgili tedavini yaptırırsın

Benim doktorum ilaç kullandığım süre içinde normal şampuan kullanmamı önermişti.
Kepek yapabilir, vücudun çok kuruyacak demişti. Bebek ürünleri kullanmamı tavsiye etti.
İlaca başladığım andan itibaren hep bebek ürünleri kullandım. Dalinle yıkadım hep saçlarımı.
Çok kuru olduğu içinde sadece uçlarına saç kremi sürdüm. Saç maskeleri ile bakım yaptım hep uçlarına.
Ama dediğim gibi dipler zaten çok kuruyor. Normal şampuanlar daha da çok kurutuyor.
Kepeklenme sorunu başlıyor o zamanda.
Ben o dönemi kepeksiz bir şekilde atlattım. Cildin hassaslığı bebek cildi gibi olduğundan kesinlikle bebek ürünleri kullanılmalı.

Oncelikle cevaplariniz icin tesekkur ederim kizlar..
NurNur2:
Kesinlikle burada doktorunun ihmali soz konusu..Roaccutane her sey denendikten sonra inatci sivilcelere en son kullanmasi gereken ilac..Ben her seyi denedikten sonra en son kadim dogum uzmanina gitmistim, ultrasonla bakti kist yok dedi ama regl zamanlarim cok sancili geciyordu ve ozellikle o zamanlarda cok sivilcem cikiyordu. Cenemde ve yanaklarimda..
Bana diane 35 isimli ilaci kullanmami onerdi, cunku kist olmasa bile kimi insanlarin vucudu hormon degisimlerine karsi cok hassas ve ille de hormonal bozukluk olmasi gerekmiyor..
Bu diane 35 isimli ilaci 6 ay kadar kullandim gercekten cildim 3-4 ay kullanimdan sonra cok yol kattetti, yagliligi azaldi ve cene ve yanaklarimdaki hormonal degisimlerden regl zamanindan kaynaklanan sivilceler gecti, ama alnimdakiler devam etti, ayni sekilde arad burnumun uzerinde de cikiyordu. Yurt disinda oldugum 1.5 sene boyunca bu ilaci kullanamadim, orada yasaklanmisti, yan etkileri depresyon ve vucutta su tutulumu nedeniyle kilo artisi idi, gercekten ilaci kullandigim sure boyunca cok alingan ve duygusaldim..Komedi filmlerinde bile duygusal sahneler bulup gozlerim dolabiliyordu :)))

Neyse uzun lafin kisasi, ilaci birakinca sivilcelerim artarak geri dondu, evet ilaci kullandigi sure iyiydi ama sonsuza kadar bi ilaci kullanmak hem zararli hem de imkansiz diye dusunuyorum..

Yine de bende PKO yoktu ve sende farkli tedaviler denenebilir, yuzundeki sivilceler tamamen buna bagli olabilir..
gecmis olsun!!!

Benim cilt doktorum accutane vermeden hormonlarima baktirip baktirmadigini sordu, kullandigim ilaclari not aldi, detayli ilgilendi..Neden kimi insanlar boyle hemen bu ilaca yonlendiriyorlar anlayamiyorum..

Acil sifalar herkese..

Blog adresim ayrica : soylemesem olmaz :)

zoretanin tedavi surecim

Gorusmek uzere..

Sacim icin dogal yaglardan yararlanip, bebek sampuani ve ya kurutmayan hassas ciltlere yonelik urunleri kullanmayi deneyecegim..

Herkese gecmis olsun,

HEPSİNİ DENEDİM...: Saç Bakımı - Doa Kozmetik

umarım yardımcı olur.

sağolun kızlar yazdığım destana cevap verdiğiniz için şimdi hepinizin yazılarına cevap veriyorum

gaammzzee;
Ben nette okuduğum zaman jeton düştü. aşırı tüylenme yok ama alnım gözlerimin altı hafif hafif tüylü. bunun normal olmadığını ben çok önceden anladım ama uyuşukluk edip gitmedim. Ama zararın neresinden dönersem kãr dedim artık ne deyim tedavi bitip tekrar cıktıgında ultrasona gitmektense şimdi daha iyi oldu galiba.

ohafalanoldum;
raporumda pco ile ilgili bişey var aslında bilmiyorum evet çoğu bayanda oluyormuş bu. Bazılarında sivilce sorunu yaratmadan sadece adet düzensizliği yapıyomuş. Bende de sivilce ve biraz tüylenme yaptı işte demek bundanmış ama hissetmiştim ya kötü düşünmeyim diye sustum hep. Bakalım bu doğal yöntem çözümüm olacak inşAllah Allah'ın izniyle. Karnıma bişey sürdü doktor sonra ultrason aletiyle bastırdı gezdirdi karnımda birazda aşağı indi. alttan bakma falan yok zaten yapamazlar.İdrara sıkışık gitmek gerekiyordu bende öyle gittim o karnıma bastırdıkça patlıcaktım artık :)

hubuhubu;
ben her ay gittiğim doktora gittim 4.ayki kontrolümde söyledim bu durumu o da kağıda yazdı bununla ultrason randevusu al dedi. Özele görünüyorum ben ultrason için giriş ücreti falan almadılar. Erkeklik hormonu falan onlara baktırmadım sadece kist var mı diye baktırdım ben

Daisyy;
Doktora şak diye pko raporunu verince şaşırdı mı başka bişey mi oldu bilmiyorum artık ama emindi benim öyle bi sorunum olmayacağından. İlaç ayımı sordu bende 2ay var bitmesine dedim tamam bunu bitirir başka hapa geçeriz dedi. Diane mi dedim evet dedi. onu da kullanıyosun 6ay 1yıl bırakınca tekrar çıkıyor falan diye yorumlar okumuştum. Umarım başıma gelmez hayırlısıyla geçer bu kistler soğan kürüyle

zorateintedavim;
Ben sivilcenin nedeni bu kistlerden mi sadece dediğimde sebum falan diye bişeyler söyledi hem karaciğer hemde kistle ilgili aynı anda sorun olabilir mi ki? Acaba boşuna mı uğraşıyorum diyorum. Sivilcem yok şuan çıkmıyor yüzüm iyileşti, ama geri gelecek diye de korkmuyor değilim hayırlısıyla bu ilaç bi bitse... Diane isimli ilaçta bana hiç tekin gelmiyor. bakalım hayırlısı ne yapayım artık

ya kızlar bana yardım edin arada kaldım..bana bundan yedi yıl once polikistover teshısı koyulmustu..ben 7 yıl dogum kontrol hapı kullanmak zorunda kaldım..1 hafta once doktorar gittim..cilt problemi için..hormonlarım normal cıktı..ultrasyonda da birşey cıkmadı..megersem polikisover yokmus suanda....ben lazer epilasyon görüyorum ...bacak kollarım ıcın..lazer epilasyonun tam ortasındayım..cilt doktorumda bana roaccutane yazdı...3 gunde bir alıcam..sabah 10mg aksam 20 mg....bu tedavi seklını sadece biz yapıyoruz dedi...adam hacettepe mezunu ..antebın en iyi cilt doktoru...ama bana lazer epilasyonu bırakmak zorundasın dedı...
ben sımdı neyapacagım hem lazer epilasyon ıcın dünya para verdım tam ortasındayım..hem de su cildimden nefret ettim..kızlar bi akıl verin ?

ya kızlar bana yardım edin arada kaldım..bana bundan yedi yıl once polikistover teshısı koyulmustu..ben 7 yıl dogum kontrol hapı kullanmak zorunda kaldım..1 hafta once doktorar gittim..cilt problemi için..hormonlarım normal cıktı..ultrasyonda da birşey cıkmadı..megersem polikisover yokmus suanda....ben lazer epilasyon görüyorum ...bacak kollarım ıcın..lazer epilasyonun tam ortasındayım..cilt doktorumda bana roaccutane yazdı...3 gunde bir alıcam..sabah 10mg aksam 20 mg....bu tedavi seklını sadece biz yapıyoruz dedi...adam hacettepe mezunu ..antebın en iyi cilt doktoru...ama bana lazer epilasyonu bırakmak zorundasın dedı...
ben sımdı neyapacagım hem lazer epilasyon ıcın dünya para verdım tam ortasındayım..hem de su cildimden nefret ettim..kızlar bi akıl verin ?

Merhaba canim,
tamamen ayni durumdayiz..Ben de lazer epilasyona devam ediyordum ve cildim dolayisiyla 10 gun once ilaca basladim, her gun 40mg alicam bi aksilik cikmazsa 6ayda bitecek..
Duyumum su yonde dusuk dozlarda uygulanabiliyor lazer ama cogu yer uygulamamayi tercih ediyor, sanirim bir sknti var bu konuda ilacla ilgili en iyisi yaptirmamak..Lazer yaptirdigin yerle konus, tedavin bittikten 2 ay sonra devam edebilirsin, sen de benim gibi butun paket aldiysan o sekilde devam edebilirsin eminim sana da kolaylik saglarlar merak etme, ayrica yarim birakmamiz tuylerimiz arttacagini gostermez kaldigi yerden devam ederiz ilac bitince bu konuda meraklanma..
Sivilcelerimizden kurtulacagiz insallah, hormon problemin de yokmus benim gibi bence tereddutte kalma kullan ve kurtul..
Gecmis olsun!!!

bloguma beklerim ayrica sen de yeni baslamissin yorumlarini beklerim sen de ne yan etkiler olacak (belki de olmayacak) ya da hangi urunleri kullanacaksin falan takipte kalalim..

Blogum:

zoretanin tedavi surecim

Gorusmek uzere, acil sifalar!!!

sağolun kızlar yazdığım destana cevap verdiğiniz için şimdi hepinizin yazılarına cevap veriyorum

gaammzzee;
Ben nette okuduğum zaman jeton düştü. aşırı tüylenme yok ama alnım gözlerimin altı hafif hafif tüylü. bunun normal olmadığını ben çok önceden anladım ama uyuşukluk edip gitmedim. Ama zararın neresinden dönersem kãr dedim artık ne deyim tedavi bitip tekrar cıktıgında ultrasona gitmektense şimdi daha iyi oldu galiba.

ohafalanoldum;
raporumda pco ile ilgili bişey var aslında bilmiyorum evet çoğu bayanda oluyormuş bu. Bazılarında sivilce sorunu yaratmadan sadece adet düzensizliği yapıyomuş. Bende de sivilce ve biraz tüylenme yaptı işte demek bundanmış ama hissetmiştim ya kötü düşünmeyim diye sustum hep. Bakalım bu doğal yöntem çözümüm olacak inşAllah Allah'ın izniyle. Karnıma bişey sürdü doktor sonra ultrason aletiyle bastırdı gezdirdi karnımda birazda aşağı indi. alttan bakma falan yok zaten yapamazlar.İdrara sıkışık gitmek gerekiyordu bende öyle gittim o karnıma bastırdıkça patlıcaktım artık :)

hubuhubu;
ben her ay gittiğim doktora gittim 4.ayki kontrolümde söyledim bu durumu o da kağıda yazdı bununla ultrason randevusu al dedi. Özele görünüyorum ben ultrason için giriş ücreti falan almadılar. Erkeklik hormonu falan onlara baktırmadım sadece kist var mı diye baktırdım ben

Daisyy;
Doktora şak diye pko raporunu verince şaşırdı mı başka bişey mi oldu bilmiyorum artık ama emindi benim öyle bi sorunum olmayacağından. İlaç ayımı sordu bende 2ay var bitmesine dedim tamam bunu bitirir başka hapa geçeriz dedi. Diane mi dedim evet dedi. onu da kullanıyosun 6ay 1yıl bırakınca tekrar çıkıyor falan diye yorumlar okumuştum. Umarım başıma gelmez hayırlısıyla geçer bu kistler soğan kürüyle

zorateintedavim;
Ben sivilcenin nedeni bu kistlerden mi sadece dediğimde sebum falan diye bişeyler söyledi hem karaciğer hemde kistle ilgili aynı anda sorun olabilir mi ki? Acaba boşuna mı uğraşıyorum diyorum. Sivilcem yok şuan çıkmıyor yüzüm iyileşti, ama geri gelecek diye de korkmuyor değilim hayırlısıyla bu ilaç bi bitse... Diane isimli ilaçta bana hiç tekin gelmiyor. bakalım hayırlısı ne yapayım artık

Oncelikle diane 35i google'dan arastir, 1 ay once falan saglik bakanligi hapla ilgili arastirmalar yapti cunku en son da fransa da yasaklanmisti..Saglik Bakani hapin endikasyonlari'nin degistirildigini bundan sonra polikistik over icin kullanilamayacagini tedavi etkisinin olmadigini sadece hormonlara bagli sivilce tedavisinde doktorun recetesiyle kullanilabilecegini acikladi..
Yani doktoruna sor bunu, ya bu insanlar bunlari bilmiyor mu tip okuyorlar orada bitiyor mu yani biraz arastir biraz ilgilen gercekten cok kiziyorum, yanlis tedavi uyguluyorlar hayatlarimiz mahvoluyor..
PKO hastaligi icin baska tedaviler vardir eminim, su anda roaccutane ile sivilcelerin gectiyse endise etme, onune bak..

Ayrica diane 35 isimli ilaci tavsiye etmiyorum, gercekten asabiyet bozuklugu, duygusallik, mod degisiklikleri cok asiri oluyor, ve vucutta su tutarak genelde herkese kilo aldiriyor, sisiyorsun resmen..Ben 6 ay kullandim sadece ve 58 kilo basladim 65 kilo bitirdim..
Bazi kimselerde yani vucudunda yatkinlik olanlarda varis damar problemleri yapiyor..
Dikkatlice arastirmani oneririm konuyu ve kendinden baska kimseye guvenme..

Acil sifalar!!! Herkese gecmis olsun!

X